Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A vipower és a maxtor esete... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) XeeN


XeeN
senior tag

Egy rövid kis történet, ami velem esett meg az elmúlt egy héten.

Bevezetésnek a konfig:
ABIT NF7 v2.0, Barton 3200+(2500oc), Maxtor (6Y120PO) 120GB 7200/8mb, Maxtor (6L040J2) 40GB 7200/2mb, TEAC DW548D.

Múlt hét elején hirtelen felindulásból vásároltam egy ViPower racket, amibe azonnal bele is nyomorgattam szegény 40 gigás wincsimet. Gép bekapcs, másolás indul a 120-asról, a rackre: ''A Windows nem tudta másolni a kijelölt fájlt, az adatok elvesztek (Hálózati, vagy hardver hiba)'' -röviden a hibaüzenet-. Döbb. hopp, lett egy halott winyóm!? Gép szétszed, 40 gigás rackból kikap, simán ráköt az idekábelre. Sorrend marad, azaz 120 pri/mast, 40 Sec/mast, cdrw sec/slave. Gép bekapcs minden szépen müxik. néhány újabb teszt, és kiderül, hogy a rackkel van a probléma(?). Ekkor veszem észre a kis szöveget a rack belsejében (eddig elkerülte a figyelmemet) ATA66/100 (A Maxtor wincsik ATA 133-masok). Cselhez folyamodok. Windows6Eszközkezelő, Wincsi sebessége visszaállitva ATA 100-ra. Tökéletesen működik, de ha már ATA133-mas winyom van, ki is akarom használni (tudom-tudom nem számit, de akkor is :) ). Boltba vissza, rack csere garantált ATA 133-ra, rohanás haza. Gép összerak. 120 Pri/Mast, 40 Sec/Mast, cdrw Sec/Slave. Hiba ua. Hangosan anyázok, aztán jön az újabb ötlet. Cdrw és 40-es wincsi felcserél, (cdrw Sec/Master 40 Gb Sec/Slave) és lám tökéletesen működik ATA 133-mon.

Ennyi lenne a történet. Tudom, hogy a hüjeségem határtalan, de ez azért elég bosszantó. Azért meséltem el mindezt, nehogy így járjon más is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A vipower és a maxtor esete... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.