Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blogoló


Blogoló
újonc

Előszó:
Na, belevágom a fejszém a blogírásba.
Sok-sok gondolat cikázik a fejemben, hol felbukkannak és elmerülnek, hol megrágom egy kicsit őket – mint egy kérődző marha – és eltöprengek rajtuk.
Fiatalként ismerkedem a világgal (és a világ is velem), szeretném ha minél többet láthatnék belőle, minél többmindent megértsek életem folyamán.
Rászántam magam, hogy néha ezzel a blogírással töltsem ki néha kevés ráérős időmet. Olvastam mások blogját és nagyon sokszor kedvem, illetve késztetésem lett volna választ írni, reagálni az illető írására, de hát ez nem lehetséges, egysíkú program ez.. Talán mégsem olyan nagy baj, visszajelzést némiképp az olvasottság számából kaphatunk, amiből legalább annyi kiderül, hogy érdekes-e valamiért irományunk.

Gondolkoztatok már azon, hogy vajon az életben történő boldogulás inkább a sorson múlik-e, vagy személyesen az emberi szellemen?
Mitől függ az, hogy valaki sikeres lesz, megtudja valósítani álmait, eléri amit akar, amit kíván és mitől függ az, hogy másvalaki nem?
A szerencse – tegyük fel, hogy létezik – nagyon úgy tűnik, hogy azok ’mellé áll’ akik egyébként is sikeresek… Azért ez érdekes nemde?
’Jó időben, jó helyen kell lenni! ’ szokták mondani, meg hogy ’Jó helyre kell születni!’ Tény, hogy egyenlőtlen világunkban sokkal kedvezőbb helyzetben van, aki jó helyre születik. Ámde ez korántsem elég a boldogsághoz. Egyszer láttam egy riportot, amiben lottónyerteseket kérdeztek, hogyan alakult az életük az ölükbe hullott pénzzel? Egyszerű, átlagemberek voltak, és mindazok ellenére ami történt velük, nem lett sokkal jobb sorsuk. Elverték a pénzt, szinte elfolyt a kezük közül erre-arra..
A másik dolog amit észreveszek: Ottvannak a dúsgazdag médiasztárok, akiknek szinte egyáltalán nincsenek megélhetési gondjaik. És boldogok? Hát nem mindegyik..
A gazdag emberek is emberek, ugyanúgy viselkednek, léteznek, mint bárki más, csak az életük más. Nem mindig jobb. Más.
És persze mi mások akarunk lenni mint az átlag… Különbözni, kitűnni a tömegből. Nézzétek meg a sztárokat: ez boldogságot okoz nekik? Nem minden esetben.
Ezek után a kérdés: A pénz boldogít? A válaszom: Nem, csak mássá tesz…


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.