Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Fireman67 válasza Zscca (#7) üzenetére


Fireman67
tag

Helló!
Előbb "mityku"-nak válaszolnék!
Ezek a járművek "külföldön teljesítettek szolgálatot, nálunk már nem igényeltek semmilyen átépítést. Ők" csak repülőgépeket tudnak" oltani. Sújuk és méretük nem engedi meg, hogy a "civil életben, kint mozogjanak! Üzemenyag tüzeket minimum 3 féle oltó anyaggal kell tudni oltani: Víz, habosított víz, és por. Ez a jármű mindhárommal rendelkezik. A fülkéből oltásnak 2 oka van! Az egyik és legfontosabb, a légijárművek katasztrófájánál max. 2 perc a beavatkozási idő! (nem a laktanya elhagyási idő, mint civilben!) Ja és a 12 000 l vizet 2 - 2 1/2 perc alatt kiüríti! A másik a hatalmas hőterhelés egy üzemanyag tűznél! "Gyalog kicsit meleg! Van mód a kézi beavatkozásra is. A jármű oldaláról lehúzható egy 60 méteres gyorsbeavatkozó tömlő, amivel a gép belsejében lehet a mentést végrehajtani! A jármű terepjáró képessége azért fontos, mert egy balesetnél valószínűsíthető a "pályaelhagyás, így utánna kell tudni menni, ennek a monstrumnak!
Sok extra van még ezen kívül is: mint pl.: esőérzékelős ablak, állítható kormány, - ülés, fűthető első szélvédő, tolató radar- kamera, belülről fújható- ereszthető gumik. stb stb
Zscca", neked azt tudom válaszolni, hogy, igaz életkorod nem tudom, de ha még fiatal vagy, a pszihédet még "fejlesztheted! Vagy szakember segítségével, vagy különböző "öngyógyító módszerekkel! Igaz, hogy tűzoltónak nehéz bejutni, de nem reménytelen. Azt viszont tudomásul kell venni, hogy 100 jelentkezőből, jó ha 10 - 15 megfelel! Kell egy érettségi, egy kis fizikum, egy marék elhivatottság, na meg némi szerencse. Ráadásul az, hogy sikerül bejutni, még csak 50 %. A felvételt nyertek közel fele az első 1 évben kibukik. De nem tudom Nektek szavakba önteni, hogy milyen jó érzés hálás tekinteteket látni, mikor sikerül segíteni valakin! De örök lelkiseb, ha "tehetetlen vagy!
Ha van kérdés, válaszolok továbbra is. Ja és van több járművünk is!
Üdv nektek!
(Egy jó tanács!: Egy tűzoltónak soha ne köszönj "jó munkát-tal! Az valakinek bajt jelent!)
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.