Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) bull84ghia válasza bubus66 (#750) üzenetére


bull84ghia
őstag

De az tény hogy nagy dolognak kell történnie hogy pozitív irányba változzon a helyzet.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#752) bubus66 válasza bull84ghia (#751) üzenetére


bubus66
nagyúr

Max kormány váltásnak... Remélem hamarosan az lesz ( azon vagyunk) és a segnyalok mennek

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#753) bubus66 válasza bubus66 (#752) üzenetére


bubus66
nagyúr

Jó meg halt ez a csoport, meg látszik hogy kevés a Tűzoltó..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#754) bull84ghia válasza bubus66 (#753) üzenetére


bull84ghia
őstag

Vagy inkább folyton dolgoznak :D
:U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#755) bubus66 válasza bull84ghia (#754) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na ja olyan sok a vonulás.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#756) bull84ghia válasza bubus66 (#755) üzenetére


bull84ghia
őstag

Vagy inkább a másodállás ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#757) bubus66 válasza bull84ghia (#756) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az is igaz..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#758) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Azt hiszem ebben a tpikban feltehetem a kérdésem. Az érdekelne engem, hogy mi a különbség egy ABC porraloltó és egy CO2 tűzoltó készülék között. Azt tudom, hogy mi van bennük, mi az oltási mechanizmusuk, csak azt nem, hogy az ABC oltó ugye használható elektromos tüzek esetén is, a CO2 szintén. Azt hiszem az ABC oltó nagyobb körű felhasználást tesz lehetővé, csak hát por marad utána, a CO2 el"illan". Ennyi lenne csak?

Hogy miért kérdezem. Munkahelyemen nekem kell intézni a tűzoltó készülékek sorsát, erre szakosodott céggel kommunikálni, papírmunkát renezni stb. Úgy alakult, hogy pár készüléket nem vizsgáltak át és amíg nem jönnek ki újból, tartalékban lévő készülékekkel kicseréltem őket, viszont van pár CO2 is, amiket csak ABC oltóval tudtam pótolni. Mennyire baj ez?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#759) batai15 válasza wolfman (#758) üzenetére


batai15
félisten

A porral oltó készülék használata általában eredményesebb ,mivel a gázzal oltó csak zárt térben tud eredményesen oltani ,bár ez függ mennyi gáz kell az adott legkobmeterbe .
Folytas,kiszoritas elven működik, míg a por inhibicios, meg ,takaró ,omledek képző oltó hatásokkal rendelkezik.
Viszont a porolto másodlagos kárt okoz, valamint költséges az újra töltése .

(#760) bubus66


bubus66
nagyúr

Minden ami Tűzoltóság!

[link]

Forrás: Szolgálati ruha

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#761) bull84ghia válasza bubus66 (#760) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hozzánk jöhet, csinálunk neki helyet.
:)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#762) bubus66 válasza bull84ghia (#761) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt gondoltam.

Te Bonyhádon vagy?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#763) bubus66


bubus66
nagyúr

Ezért kellettek a hozzá nemértő bukott tisztek

[link]

Ez is csak a KFV idején történhet meg.

Tegnap én s bent voltam a Tűzoltóságon de inkább nem írom le a véleményem. Főleg a 1-2 éve felszerelt elvtársakkal kapcsolatba..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#764) bull84ghia válasza bubus66 (#762) üzenetére


bull84ghia
őstag

Miből gondolod? Amúgy nem, Pakson vagyok illetve tolnán önkéntes. Az kopaszokról meg no comment. Bár inkább a kiképzés tehet róla. Alaki meg lövészet az van, de egy legzőt már nem tud felvenni.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#765) bubus66 válasza bull84ghia (#764) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak kérdeztem, azt hittem Bonyhádon vagy önkéntes.

Mert a facebook Tűzoltók csoportba volt egy adminom aki Bonyhádi volt és öngyilkos lett.

A kopaszokról meg annyit mikor voltam bent nálunk a TÜPK, nem elég, hogy a légzőt nem tudják felvenni de akkor arcuk, van, hogy azt rossz volt nézni. Viszont az idősebbekkel beszélve az elmúlt 5 évbe felszereltek tudása egyenlő a nullával. Meg ha rövidítve beszélsz nem tudja mi az pl KFV szégyen.

Meg a hivatástudat az nagyon hiányzik belőlük. Remélem nem csak igéret lesz, hogy a 97 HSZT vissza lesz állítva, akkor ez a sok hozzá nem értő a Tűzoltó névre alkalmatlan emberkének repte lesz..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#766) bull84ghia válasza bubus66 (#765) üzenetére


bull84ghia
őstag

Sztem már túl késő visszaállítani. Túlságosan szét lett rombolva a jól működő hivatásos rendszer.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#767) bubus66 válasza bull84ghia (#766) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem meg ti rajtatok fog múlni, hogy hogyan tudjátok a KFV által beépített seggnyalókat és az 5 évnél fiatalabbakat eltávolítani mert még a Tűzoltó mundér hordására is alkalmatlanok egytől egyig. Mi segítünk a hátérből úgy is.. Ez szégyen, hogy ez a nagy család ide jutott..

Meg ezt a rengeted ingyenélő szóvivőt mennek kellenek mikor még hely ismerettel se rendelkeznek.

Pl

Baranya megyében Merenye elágazásnál két személy autó összeütközik.

A Baranya megyei szóvivő (hölgy) " A Baleset Kisdobsza határába történt"

Kb Kisdobsza a baleset helyszíntől 8 Km-re van.

Akkor hogyan is van a helyismeret...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#768) bull84ghia válasza bubus66 (#767) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezt adták a szájába. Lehet a művelet irányító is hibás.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#776) bubus66


bubus66
nagyúr

[link]

Az összes szert hiányolom belőle.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#777) bubus66 válasza bubus66 (#776) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na végre ilyet is lehet látni

Tanulják a mentősávot az autósok

Az M1-esen történt buszbalesetnél megnyílt az út a tűzoltók előtt.

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#778) bubus66


bubus66
nagyúr

Ejha ilyet is adnak az új felszerelések mellé???

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#779) bull84ghia válasza bubus66 (#778) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hozzánk most jött meg az új rába. Katasztrófa. Maradt volna a 2000-es Merci.

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#780) bubus66


bubus66
nagyúr

[link] a topiknak

azért a Merciknek nincs párja szerintem még mindig megérné felújítani őket

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#781) bubus66


bubus66
nagyúr

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#782) talpas


talpas
aktív tag

"az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) megtiltotta idén a tűzoltóknak, hogy szirénázással emlékezzenek augusztus 8-án szolgálatban elhunyt társaikra."
Most a szirénázással van a gond vagy a "k.védelem" nem talál munkát magának. Tűzoltót látok dolgozni, árvízkor meg civilek, katonák de hol a "k.védelem" Ezt nem én írtam komment egy helyről Ausztriában minden szombaton délben szólnak a légó szirénák! 3 havonta pedig percekig tesztelik. Évente egyszer 1 perc jár a hősi halált halt tűzoltóknak... Szerintem most már tényleg hős aki ma tűzoltónak ál itthon. A következő ötlet lehet a katonai karabéllyal való díszsortűz hangtompítóval végrehajtása. Igaz ez már nem tűzoltó sziréna.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#783) bull84ghia válasza talpas (#782) üzenetére


bull84ghia
őstag

No comment. Facebookon van egy videó Molnár Péter ha jól emlékszem. Érdemes megnézni, minden tűzoltó véleményét elmondja.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#784) bubus66 válasza bull84ghia (#783) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia igen a Péter elmondja, de azóta már az örök vadász mezőkön készíti a felvételeket.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#785) bull84ghia válasza bubus66 (#784) üzenetére


bull84ghia
őstag

Igen tudom. Múlt héten raktam ki a fekete zászlót a laktanyára. 😔

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#786) talpas


talpas
aktív tag

Őszintén bíztam Molnár Péter felépülésében. Rá gondolva is gyújtottam meg itthon azt a kis lángot. Sajnos a környezetemben idén is csak azért csörgött a telefon mert megint elment bajtársaim, barátaim közül valaki. Valakik akik plusszt adtak a tömegben, szolgáltak, tragédia közben ott voltak, segítettek másokon. (Benkó Tibor, Csányi István 1994) Csányi Pisti sírjához ballagva édesapja kérése jutott eszembe a tragédia után: arra kérlek csak egy gyertyát gyújts a fiamnak. Sokszor eszembe jut amit kisgyerekként hallottam egy temetésen: Addig él míg emlékezünk rá. Természetesen tudjuk mind, hogy mit jelent ez, mindenkinek ahogy haladunk az évekkel, egyre több lessz akikre emlékkel tekintünk vissza. Én sok erőt kívánok az elhunytak családtagjainak és nyugodjanak békében akik fentről néznek ránk. Aki nem olvasta Molnár Péter egy F.b. bejegyzését okt.15.-én így köszönt el Ölelés és szeretet nektek!

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#787) bubus66


bubus66
nagyúr

Sziasztok!

Ki maradt a tűzoltóságnál?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#788) talpas válasza bubus66 (#787) üzenetére


talpas
aktív tag

Hát a mazohista. :)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#789) bubus66 válasza talpas (#788) üzenetére


bubus66
nagyúr

Jaj bocs rosszul kérdeztem a Katasztrófavédelemnél ki maradt..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#790) talpas válasza bubus66 (#789) üzenetére


talpas
aktív tag

Nagy lesz a gond ha csak már nem az. Nincs már az a válogatási lehetőség mint pár évvel ezelőtt, nem állnak már sorban a fiatalok ezért a szép emberséges szakmáért. Ki érti ezt :B

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#791) bubus66 válasza talpas (#790) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen sajnos ez van mivel a Bakondi éra szétverte ezt a szép emberséges szakmák. Főleg úgy, hogy a 90% a vezetőknek nem rendelkezett semmilyen tűzoltói múlttal lásd Bakondi határőr politikai tiszt volt igen közel áll a Tűzoltósághoz. Kb olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#792) bull84ghia válasza bubus66 (#787) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én maradtam, és tűzoltó vagyok továbbra is :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#793) jbl


jbl
aktív tag

repülő tűzoltó készülék :DD [link]

(#794) talpas válasza jbl (#793) üzenetére


talpas
aktív tag

Dúúúrwa :C

"Veled, Uram, de nélküled..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.