Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) batai15 válasza bull84ghia (#650) üzenetére


batai15
félisten

akkor meg nyugodtam köszi! :R

(#652) talpas válasza bull84ghia (#650) üzenetére


talpas
aktív tag

Meg mindenkitől a közel 20%-ot, mert szarban a gazdaság (dagság??)címszóval. Dübörgünk , "jól élünk," azóta, vissza, hogy mikor azt majd az unokám, megéri, vagy nem, valamikor..............csak eszembe jutott.
Annyi bőrfesték van, fesse ki magát szakállas női énekesnek, még fizetnek is érte. Ha meg idiótának mutatja magát valaki, azt még a média is felkapja napi sok pénzért.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#653) bull84ghia válasza talpas (#652) üzenetére


bull84ghia
őstag

De majd most az életpálya model inkább makett. :D
Miért mert a model működik de ez nem fog. :F

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#654) talpas válasza bull84ghia (#653) üzenetére


talpas
aktív tag

Ahhhh igazad van, életpálya! . Az egyenruhások, életmentők eddigi megbecsülésére, vajon minek életpálya modell. Valami gond lenne, csalódtak a fiatalok? Életed aktív korában kizsigerelünk, vagy közben elismerünk drága életmentő, életpályád fitt, aktív időszakában:) Eltelik megint pár év mire rájön...Sajnos kényszerből mindig lesz utánpótlás. Ez utóbbi úgy gondolom, nagyon nem jó.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#655) bull84ghia válasza talpas (#654) üzenetére


bull84ghia
őstag

Régen büszkén hordtam az egyenruhát, a mostaniban majdnem ciki emberek közé menni :(
Mindig is lesz utánpótlás ez így igaz. Csak az nem mindegy hogy egy 10-15 évet szolgált tapasztalt helyett jön egy agymosáson keresztűl ment újonc. Aki tud puskával lőni és alakizni, de a dragert nem tudja használni :S

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#656) bubus66 válasza bull84ghia (#655) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hol a megbecsülésetek most szerintem sehol.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#657) talpas válasza bull84ghia (#655) üzenetére


talpas
aktív tag

Én meg régen "önként" rohangáltam a horoglétrával, stb. versenyen (nevettünk a pocakos imbolygó tányérsapkásokon a nagy meleg mindig ütős volt, nekik). Másnap munka, este láttam a gyerekeimet, másnap u.a. majd szolg. mint a legtöbb kolléga, rákényszerültem. Nejem mondta, soha de soha nem fogod látni gyerekeinket felnőni, nem vagy itthon, apró családi élményekben nem leszel velünk. Igen, így lett, azok a napok már elvesztek, odaadtam a 24-órába másoknak. Akikkel a környezetemben kapcsolatom volt, valahol megvolt a tiszteletük felém. Ha már ez is elkopik és majdnem ciki akkor tényleg birkanép lettünk.Volt akkor is sok keserves nap és vidámabb, lenéző ember és megköszönő. A régen az nekünk volt jó, most más embereket várnak, agyilag zoknit akarnak, mindenkiből, badizni meg szinte már kötelező. Az alapelvet terítik, kell a robot, végrehajtó, száj nélküli barom aki alakizik, tudását feláldozza a közért, műszálas gyakorlóban nem izzad, lépcsőzés média előtt, sofőrök versenye mercikkel, (szépen nyúlik a ragasztott kasztni, fékek is bírják, olcsó is volt) tegye ami parancsot kap. Ja kérem a családi gondok már az ön dolga, mi önt vettük föl, nem a feleségét, gyerekét. Ha meg nagybeteg lesz a robot, jön a szöveg, miért így él, ember? Van itt amúgy más m.hely is ami életre van tervezve, csak az sem emberi, szerintem. Ma már irritál és idegesít a polgári élet, vagy tisztességgel helytállni, megbecsülés kijelentések :F. Ez lett a kényszer és ez sokáig nem fog változni. Én bízom benne az emberek lelkében még jó helyen vagyunk, élet és vagyon mentők.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#658) bull84ghia válasza talpas (#657) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez így igaz, én is jártam versenyre(önként). Voltam szakmai versenyen,tempó lokin, sport versenyen is. Jó buli volt röhögés, sörözés, a versenyen meg oda tettük magunkat. Utóljára 3 éve mondták hogy benne vagyok a csapatban. Miért is ne gondoltam, mindig jól sikerült. Megkaptuk a papírt és az volt rajta hogy Katasztrófavédelmi Versenysport csapata!!!!
Szóltam a csapatfönőknek hogy ebben nem kívánok résztvenni mert nem igazán veszi be a gyomrom :F
Válasz: Nincs választásod, ki vagy jelőlve :D
De volt rá válasz :DDD , versenyen nem voltam, kaptam szóbeli figyelmeztetést és egy kicsit több figyelmet :D
De azóta sem voltam versenyen.
Ez az én kis történtem.

Azóta is szoktam hallani a versenycsapattól érdekes dolgokat :W

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#659) talpas válasza bull84ghia (#658) üzenetére


talpas
aktív tag

Nagyon komáltam pár dolgot, akkor még Flórián versenyeken. Mindig a pofánkba sütött a nap, aki izgalmában hányt, annak is rajthoz kellett állnia. Mindig volt a közelben bolt, találkoztunk 1éve nem látott társakkal és nyerésre biztattuk az előzőleg ellenfélnek felállt csapatot, ha épp a pontszámok úgy alakultak.Amúgy az anyját szidtam annak aki a gerendán rohanást kitalálta, a létra alá be-nem rakott szivacsot (szlovákoknál ezer éve védték így az embereiket). Egy srác ráfutáskor gerenda fellépőjén megcsúszott, mellkassal le a fára, többé nem jött soha versenyre, nem is hívták. Addig kellett. Sz. volt van élmény most is.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#660) bull84ghia válasza talpas (#659) üzenetére


bull84ghia
őstag

Izgalmában :D
Minden úgy volt ahogy leírtad, talán versenyeztünk is egymás ellen :Y

Ezt akartam megdönteni :D :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#661) talpas válasza bull84ghia (#660) üzenetére


talpas
aktív tag

Szégyellem, bevallom, sajnos lenyomott a srác ott és akkor, én voltam a jobb oldali :))
1x egyéniben lehettem volna benne az Országos első tízben, de a főváros is indított mindig csapatot, nekik jobban ment. első 10-ben vitték a prímet. Nem is tudom miért utálta mindenki ott és akkor őket.
Én ha lemásztam a házról rágyújtottam, többiek nevetve mondták, far..nca levegőt visz be :) Nem vonultak, csak felkészültek azt viszont minden nap. Atléta mozgású gyerekek voltak. Lerombolta bennem a józan paraszti hozzáállást is, vonultunk, felkészültünk, ismered. Ha jól emlékszem első "nagy" a debreceni volt nekem, képviseltük a pesti Tüó. iskolát, kupát hoztunk, örültünk, csikók voltunk. Igaz dolgoztunk is érte. Aztán ha minden igaz az utolsó az egri volt, nagyot buktunk, ott már koros voltam ehhez az ökörséghez. Sérvet kaptam, nem tudtam mi fáj, megpihent és csak köv. évbe jött elő újra, a h.létrázásnál és akkor már hagytam érvényesülni másokat, annyian tolongtak :) Megjegyzem, akkor rájöttem ha nem látszik a betegség, nem hiányzik a kar, láb, senki nem hisz a mikrobinak. Orvosnak később hittek. Elő kellene már venni az öregeket és összeszedni a régi VHS felvételeket és felrakni az utókornak. Majd 1x

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#662) bull84ghia válasza talpas (#661) üzenetére


bull84ghia
őstag

Arra én is kíváncsi volnék ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#663) bubus66 válasza talpas (#657) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez így igaz, én is jártam versenyekre. Te mikortól voltál és meddig tűzoltó? én 1989-2007-ig

bull84ghia #660 és sikerült megdönteni?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#664) bull84ghia válasza bubus66 (#663) üzenetére


bull84ghia
őstag

Elvették a kedvem tőle :C
Pedig csak pár másodperc az egész :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#665) talpas


talpas
aktív tag

29 elismert szolg. teljes év, 2006 04. hóig. Előtte is voltam egyenruhában, csak az nagyon "összetartó" egyesület volt, áthelyeztek, ezért onnan is vannak évek. Most meg megyek meglátogatom az előző korosztályból egy bajtársamat, mert hallom "jól" telnek a napjai, (kórház és otthon).
30 alatt volt létra idő, versenyen már nem mindig :))

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#666) bubus66 válasza bull84ghia (#664) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát igen sajnos sok mindentől elvették az ember kedvét.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#667) bubus66


bubus66
nagyúr

Eset menetes Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok a Tűzoltó kollégáknak.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#668) bull84ghia válasza bubus66 (#667) üzenetére


bull84ghia
őstag

Viszont :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#669) talpas


talpas
aktív tag

Köszönöm, én is
:R Boldog, Békés Karácsonyt Kívánok mindenkinek :R

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#670) Fireman67


Fireman67
tag

Boldog karácsonyt Kollégák!

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#671) bubus66


bubus66
nagyúr

Nem szeretnék senkit a Tűzoltói pályafutástól el riasztani..

De az ilyet el kell viselni

Sajnos Kemény Csak kemény idegzetűeknek +18

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#672) bubus66


bubus66
nagyúr

Esetmentes Boldog Újévet kívánok minden kollégának

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#673) bull84ghia válasza bubus66 (#672) üzenetére


bull84ghia
őstag

Viszont neked is :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#674) Fireman67


Fireman67
tag

Buék!

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#675) bubus66


bubus66
nagyúr

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#676) bull84ghia válasza bubus66 (#675) üzenetére


bull84ghia
őstag

:R ;)
viszont

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#677) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Egy pár kérdésem lenne. Serpenyő tűz esetén a liszt mennyire ajánlatos a tűz megfékezésére, ill. olvastam, hogy ha nem tudja az ember megfékezni a tüzet, akkor lehetőleg csukjuk be a nyílászárókat (hogy ne kapjon oxigént a tűz, gondolom én), és sipirc. De ilyenkor nem áll fenn az a veszély, hogy a tűzoltók pórul járnak emiatt, hogy benyitnak a helyiségbe és a hirtelen friss levegő miatt berobban az addig elfojtott tűz?

Köszi!

(#678) Fireman67 válasza SOAD19 (#677) üzenetére


Fireman67
tag

Üdv!
"Aranyos" kérdéseid vannak! ;)
A "serpenyős" kérdésedre, csak annyit tudok válaszolni, hogy éghető anyaggal, soha ne olts tüzet!
De ha ezt pl. egy fél vödör sárga homokkal teszed, talán jobban jössz ki a dologból...
A "levegő elfojtása" fél igazság! A tűzoltás egyik alap pillére, a tűzet elválasztani az oxigéntől.
De az nem ilyen esetre vonatkozik! Elfojthatsz oltóanyaggal, valamilyen takaró eszközzel. De ez utóbbi, kis, lokális tüzeknél ajánlatos! A Te általad "ajánlott" módszerrel, mire el aludna, igen sok kárt tenne, illetve valóban a szóróláng elnevezésű, nagyon veszélyes helyzet alakulna ki! De szerencsére általában, az üvegek kitörnek korábban. Én voltam olyan "ágynemű tűznél, ahol a tűz magától aludt el. Sosem felejtem el az egész lakásban lerakódott szurok szerű anyagot! ( mellesleg az ágyban dohányzó személy életével fizetett ezért!!! )
A toll égésénél Cianid gáz keletkezik! Ez sajnos megfolytja áldozatát, mielőtt észre venné, hogy megégett.
Remélem sikerült segitenem Neked? :R :R

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#679) bull84ghia válasza SOAD19 (#677) üzenetére


bull84ghia
őstag

Egy biztos, ha olaj is van a serpenyőben akkor vizet véletlenűl se locsolj rá. Legjobb ha van egy CO2 oltó a lakásban ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#680) Fireman67 válasza bull84ghia (#679) üzenetére


Fireman67
tag

Az én Nagybácsikám anno vizzel oltotta a meggyulladt olajat a lábasban!
Eredmény: Edény kuka. Tűzhely majdnem kuka.... :F

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#681) SOAD19 válasza Fireman67 (#678) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszönöm Uraim!

Értem a burkolt "aranyos"-t. :) Hát na, hirtelen ez ugrott be valamiért sajnos. A szomszédban volt tűz, a serpenyőben lángolt valami, és valamilyen ok miatt, nem a legevidensebb megoldás (fedőt rá) ugrott be a fél-egy méteres láng láttán, ami már elérte a páraelszívót. :)
A víz eszembe se jutott, azt tudom, hogy tilos, mert csúnya dolgot tud csinálni a forró olajjal karöltve.
Aki felvette velem a jegyzőkönyvet, szerinte nem volt rossz megoldás, de akkor lehet csak kímélni akarta a lelkemet, vagy csak rám hagyta a dolgot, pedig direkt kérdeztem, hogy mi lett volna a legjobb megoldás ilyen esetben. Mondjuk a serpenyőben lévő olaj a liszt ellenére szépen lassan elaludt, viszont a páraelszívó kigyuladt, belül égett, ezzel nem tudtam mit kezdeni, de szerencsére hamar jöttek a kollégáitok.
És akkor, mit kell tenni, ilyen esetben, mikor nem tudod eloltani a tüzet? Ablakot ki kell nyitni, hogy az emelőkosaras kolléga bejuthasson, de ekkor nem kap jobban lángra a tűz, hogy folyamatosan kapja a friss oxigént? :F Illetve ha zárva vannak a nyílászárók, akkor legalább nem tud a helyiségen kívülre terjedni a tűz egy kis ideig, ergó nyernek egy kis időt a tűzoltók. Vagy rosszul gondolom?
Szóval pár mondatban leírnátok, hogy mi a teendő, ha nem sikerül eloltani a tüzet, hogyan tudom legjobban megfogni a tüzet, míg kiérnek a tűzoltók?
Illetve a páraelszívót hogy lehetett volna eloltani?
Amúgy el is gondolkodtam egy tűzoltó készülék vételén, ahogy látom nem is olyan vészes az ára (6k, ha jól láttam, de lehet benéztem valamit)

(#682) bull84ghia válasza SOAD19 (#681) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az emelősnek mindegy hogy nyitva vagy csukva az ablak(Tudom mert az vagyok), mire odaér hő miatt már valószínű ablak sem lesz. Az emelők amúgy is elég rapszódikusan működnek. ;)
Az oltókészüléknél jobb megoldás nincs az tuti, de ha nincs a közelben akkor valahogy lefojtani konyaruha segítségével.
PL: Így

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#683) SOAD19 válasza bull84ghia (#682) üzenetére


SOAD19
addikt

Mit értsz a rapszodikusan működnek alatt? :F Ezt a videót láttam, megnéztem a napokban, és tegnap a fodrászomnak is megmutattam, mert meséltem neki, hogy mi volt, és a vizet említette... Mondom, meg kell mutatnom neki a videót, sose lehet tudni...

Nekem azt mondta a kolléga, hogy a vizes konyharuha nem biztos, hogy a legjobb, mert ha a ruhával el is zárjuk a levegőtől az olajat, attól még a mély edényben elég levegő lehet, hogy tovább égjen, és akár a ruha is meggyulladhat. Oltó készülék szerint nem sok lakásban fordul elő, úgyhogy máskor a fedő fog beugrani nekem hasonló szituban, bár ne legyen inkább. :)

(#684) bull84ghia válasza SOAD19 (#683) üzenetére


bull84ghia
őstag

Azt hogy van bent 2 számítógép egy a teherautó részhez, egy a felépítményhez, és ezek nincsenek teljes összhangban az esetek többségében. Ilyenkor jön a kék halál mint winfosnál :B
A szerencsénk van akkor áramtalanítás után megjavul, ha nem akkor szakszervíz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#685) bubus66 válasza SOAD19 (#683) üzenetére


bubus66
nagyúr

Vagy akár ha van kéznél fedő azt is is rá lehet tenni. Szerintem a liszt jó lenne.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#686) batai15


batai15
félisten

sziasztok! nem tudom emlékeztek e rám esetleg. nos végre eljött az időm.
Persze előbb meg kell feleljek.
Egy kérdésem van csak .
fizikai alkalmassági.
7 gyakorlatból áll
fekvő támasz, hajlított karú függés, fekvenyomás 60 kgval .
4x10 méter inga . helyből távol ugrás . felülés és 2k m síkfutás.
na már most mindegyik meg az elő írt idő tartamig elméletileg.
kivéve a függeszkedés , az nagyon nem,.
Az lenne a kérdésem felétek hogy neten olvasgattam. fizikai felmérőből nem kell mind a hetet egymás után meg csinálni hanem ötöt kiválasztanak.
Ez menyire igaz?
a függeszkedéstől parázom egyedül . az első kor csoportba tartozom 25 éves vagyok.
köszönöm!

(#687) bull84ghia válasza batai15 (#686) üzenetére


bull84ghia
őstag

A 2e méter kötelező. Az inga teljesíthetetlen maximumra ;) Fekvő és felülés simán meglesz valamint a távol ugrás is. A gyurmás vagy akkor választhatod a fekvenyomást is. Meddig tudsz lógni?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#688) batai15 válasza bull84ghia (#687) üzenetére


batai15
félisten

Hát a lógás nem nagyon megy.. Néztem valami 2009 es táblázatot. Hát még mondom őszintén hogy 80 pont ami állítólag kell az is nehezen szedhető össze. Meg mondom őszintén fel évig fegyenc edzettem. Nem is az erőmmel meg az álló képességgel van gond. Csak kicsit le tettem róla hogy fel vesznek és abba hagytam az edzést.. 13 napom van rá. Ebből a függő a necces nagyon nekem. 60kg mennie kellene, bár nem tudom mennyi. Haveromnak rendőrségen edzés nélkül 20 ment. És kicsit gyengébb mint én. Már mint oszessegeben. Szóval minden nap kemény edzes, futás fogok csinálni. De nagyon parázok hogy ez nem lesz elég. Egyébként 185 centi 98 kg vagyok. De nem hájas . Jártam fát pakolni stb, szóval tényleg nem azért mondom hogy nem vagyok gyenge hogy szépitsem a dolgot.

(#689) batai15


batai15
félisten

Most napi 2k futás, felules, fekvő, próbálok fuggeni, dombon fel le futni. Ennyi ötletem van erre 13 napra. Persze csak futás menne minden nap.

(#690) bull84ghia válasza batai15 (#689) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez alapján be tudod határolni hogy mi az ábra ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#691) batai15 válasza bull84ghia (#690) üzenetére


batai15
félisten

Igen ezt néztem. 80 pont kell tényleg?

(#692) bull84ghia válasza batai15 (#691) üzenetére


bull84ghia
őstag

Na látod azt nem tudom. De ha a fekvő és a felülés megvan maxra és 8 körül futsz akkor meglesz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#693) batai15 válasza bull84ghia (#692) üzenetére


batai15
félisten

Jelenleg 10 p a 2 ezer.. Bárhogy is lesz, ez alatt a 12 nap alatt edzek amennyit tudok. Hiszek kicsit a sorsban, és hiszem hogy ez a nekem való feladat. Így remélem ha sors is így akarja akkor sikerül. Ameddig alkalmatlannak nem bizonyulok nem adom fel. Jobb mintha még se próbálnám.
Bár tény hogy nem erre készültem..

(#694) bull84ghia válasza batai15 (#693) üzenetére


bull84ghia
őstag

Sok sikert ;)
Majd számolj be.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#695) batai15 válasza bull84ghia (#694) üzenetére


batai15
félisten

mindent meg teszek! ma is edzettem , inga futás, meg 3 km futás, fekvő és felülés.
igaz bevallom hogy letettem róla, mert mindenki mondta hogy nagyon nehéz bejutni. én meg elkedztem egy szakács sulit közbe- és kissé el puhultam. persze mikor meg kaptam a lehetőséget nem haboztam .
bánom hogy nem edzettem folyamat párhuzamosan .

(#696) bull84ghia válasza batai15 (#695) üzenetére


bull84ghia
őstag

Inkább az orvosin buknak az emberek. Meg amikor bejelentik a 6 hónapos iskolát kb 60e ft-ért/hó. Ez is nagy érvágás egy családos embernek.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#697) batai15 válasza bull84ghia (#696) üzenetére


batai15
félisten

legyen igazad. orvosi ? nekem mindenem jó elvileg,bár az urulógia nem szimpi. a 60 ezer kibírható ha azt nézem hogy 80 at keresek most.

(#698) bull84ghia válasza batai15 (#697) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor kibírható. :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#699) bubus66 válasza batai15 (#697) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia és sikerült a felvételi?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#700) bull84ghia válasza bubus66 (#699) üzenetére


bull84ghia
őstag

Lehet meggondolta
magát :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.