Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hurracan


Hurracan
tag

Haliho!

Lenne egy olyan problémám hogy a gép furcsa hangot ad ( ilyen katogó hang ) olyan mintha a venti csapágyas lenne.........és nemtom ujra instalozni mert nem ismeri fel a billentyüzetet! nemtom miért szintén!

Namost a proceszoron a veni normálisan megy, látszólag a tápban is, de kikapcsolás után amikor teljesen leáll, megintcsak katogó hang halatszik ki! Ujrainstalozni nemtudom mert ugye nincs bill!:F

Pls ha vkinek van vmi 5lete ossza meg vem!:F:B

(#2) Szten Márs válasza Hurracan (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

kipróbáltad már más billentyűzettel, vagy más gépen ezt a billentyűzetet?

Mellesleg, ha a gép kattog, akkor egy újrainstall nem old meg semmit.
Azért bebootol, meg elindul a winfos rendesen?

(#3) Hurracan


Hurracan
tag

nem, nem is indul el!
3 billel probáltam, nem az a majd.......és be se botoll, tod 2 op rendzser van fent és ki kéne választani melyik induljon, namost nemtom mert bill.........ha meg automatikusan tölti be az egyiket, akkor meg nagy fekete képernyő, először a winchestere gyanakodtam, de azt megnéztem egy másik gépben és azzal nincs semmi gond, másik gép még a wint is normálisan betölti róla:F

(#4) Szten Márs válasza Hurracan (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Háát... bebootolni akkor bebootol, ha addig eljut, hogy melyik oprendszert válasszuk ki. Igazán fogalmam sincs. Milyen alaplapod van? Ha aktív chipsethűtéses, megy-e a chipsethűtő ventije?

(#5) Hurracan


Hurracan
tag

az a gond, hogy nem az enyim a gép, azé van nálam me szerelni kőne!
aztán halottam olyat hogy valószínüleg behalt az alaplap ( MSI 533 )
:F

Igazán érdekes ez az egész!:DD

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Az nem lehet, hogy valamelyik okostóni menet közben dugta rá a ps/2-es billentyűzetet ? Mert akkor előfordulhat, hogy kiégett abiztosíték. Ha volt. Ha nem volt akkor a vezérlő chip.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Szten Márs válasza Hurracan (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak tudod, ha behalt volna az alaplap nemigen menne el addig, hogy válaszd ki, melyik winyóról bootoljon. Viszont ha a billentyűvel semmi baj sincs, az télleg csak az alaplap problémája lehet. No nézzük, van-e okosabb ember itt a forumon, mert sajna nekem passz... :(

(#8) Szten Márs válasza Szten Márs (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pl.: Esmein bácsi :DD

(#9) Il Padrone válasza Hurracan (#5) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ha segítséget kérnek másoktól akkor a problémat részletesen és pontosan leírnám, körülírnám.
Amit eddig megtudtunk tőled, az korrekt, adekvát segítségnyujtásra nem alkalmas, csak találgatásra.
Segítségül, mit kell leírni egy probémánál:
1. Mi a hibajelenség, hibajelenségek?
2. Mikor fordulnak elő?
3. Hogyan fordulnak elő?
4. Milyen körülmények közöttt fordulnak előr?
5. Kongiuráció pontos leírása.
6. Opercáiós rendszer leírás.

Kezdetnek elég lesz ennyi is, utána majd pontosítunk.
És kéretik pontosan fogalmazni.

No offence, csak neked segítenék, hogy te is segítséghez juss.

Il Padrone

(#10) Hurracan


Hurracan
tag

Már emlitettem hogy a gép nem az enyém:))
Hozzám is csak azzal hozták hogy ''nem megy a gép'' szlogenel!

Namost még ecce:DDD

- Egy 40gbos winchi van benne, amin XP van, a winchivel semmi gond mert egyedül önmagába rákötöttem a saját gépemre és gond nélkül be bootolta! tökéletesen ment az XP!

- Ha bekapcsolom hülye katogó angja van, én ugy hallom a tápból...

- Bill tuti jó, és azt hogy menet közben rákötötték volna nemtudom, mivel nem enyém a gép, de nem feltételezem mert 2 év alatt először lett az asztalalól kiszedve!

Nos ha bekapcsolom a gépet az alábbi történik.....
..
- Kiírva milyen alaplap van bent hány Ghz stb...( közben kattog 1000 el )
- Bejön a képernyő amin ki kell választani melyik op rendszert bootolja be ( még ecce mondom 1 winchi van ben ami particionálva van és másik gépen tökéletes ) de mivel nem érzékeli a billt ezért nemtok sem a biosba sehová belépni, és nem választok ki op rendsert akkor automatikusan betölti az XPt.......ill töltené mert ezen a gépen fekete monitor jelentkezik!
- Kikapcsolom, és miután leálnak a ventik, hallani lehet egy sistergő hangot, majd az is elhalgat.......és innentől megin a jól ismert dolgot történek ha bekapcsolom!


:F

Megmondom őszíntén fogalmam nincs mi lehet ilyenel még nem találkoztam!:Y

(#11) Il Padrone válasza Hurracan (#10) üzenetére


Il Padrone
senior tag

PS/2 port valószínű elromlott.
AMi engem még zavar, az a tápból jövő kattogás, ami lehet a ventitől, de lehet attól, hogy valami nagyon megszívja, esetleg rövidrezárja.
Húzz le mindent, csak 1db vinyó maradjon, úgy próbáld meg.
Kölcsön USB-s billentyűzet.

Nem írja ki a BIOS, hogy Keyboard error? Mertha bill. hiba akkor ki szokta írni.
Nem a speakerből jön a hang?

Még egy, ha garanciális, akkor vissza a boltba.

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#12) Szten Márs válasza Hurracan (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

2 éve először asztal alól?
Hát első gondolat: ki kéne takarítani, portalanítani! De komolyan... Nagyon durva dolog lehet 2 év után... én másfél havonta takarítom, de pormacskák ennyi idő alatt is megjelennek. 2 év, te jó ég!

Ha kiírja milyen alaplap meg hány MHz, nekünk is elmondhatod.
Meg hogy mennyi memóriamodul, meg milyenek, szal egy konfigleírást csak tudsz! Hiába nem a tied, ha már hozzád viszik javítani ennyi tudásod csak van, hogy ezt megmondd...

(#13) KrAt


KrAt
veterán

Nekem olyan bajom volt, hogy hátul a kábeleknél ''kiráncigáltam'' egy be nem kötött usb hosszabbítót, és akkor valószínüleg megmozdult a kábel. Mikor bekapcsoltam utána a gépet, az alaplapi hangszóróból jött ilyen kerregés. De nagyon durván.. Aztán hol beboot-olt 16. reset után, hol nem.. Akkor szétszedem az egész gépet, összerakom, de a billentyűzetet véletlen elfelejtem rádugni, és elindul! Ugyan nem találja a bill.t de elindul! Rádugom, nem indult. Akkor bemegyek a másik bill.ért, rádugom, és azóta tökéletesen megy..

(#14) Il Padrone válasza KrAt (#13) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Azért sípolt a bios a speakeren keresztül, mert nem talált bill.-zetet.

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#15) KrAt válasza Il Padrone (#14) üzenetére


KrAt
veterán

Nem sípolt! Kerregett! Sípolást felismerném, nem 2 napja van gépem :Y

(#16) Hurracan


Hurracan
tag

Igen de qva gyorsan elmegy a kép az elején!
Jah sztem is durva 2 év, de hadd ne mondjam hogy a takarításal kezdtem oks?;)
Aztán ez egy
P IV
2000 Ghz
256 DDR ( 400 Mhz )
Alaplap ( MSI 533 )
Ennyit sikerült kiderítenem,
meg azt hogy ez egy hadd ne mondjam ki: SULINETES GÉP!:Y:Y:Y:Y:Y:Y

Ugyse megy hogy nincs rákötve a bill! ez ilyen kész hálózat csapdájában!
:D

(#17) Il Padrone válasza Hurracan (#16) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Garis a gép?
USB billentyűzetre mit mond?
Bios nem ír ki Keyboard hibát?
Biztosan a tápból jön a hang?

Il Padrone

(#18) Hurracan


Hurracan
tag

Nemtok belépni a BIOSABA!
Hát nincs bill!:)

USB billem meg sajnos nincs:(
És hogy biztos-e hogy onnan gyün a hang?.........100%ig nem, de n arra tipelek! És nem garis! 1 éve járt le a gari! 2003as gép!:(

Annyira furcsa mert egyik dolog üti a másikat:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.