Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Chrome OS-es cuccok fognak ezzel jönni?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) vicze válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


vicze
félisten

Mivel vannak a mostanival is, így...

A 8c MS exkúzív volt, de X már nem lesz az.

(#3) Acélfarkas válasza vicze (#2) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ennek sokan fognak örülni, kösz.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) hapakj


hapakj
aktív tag

lol, csak 3 év lemaradásban vannak az Apple Mx sorozathoz képest. :D A csúcs Snapdragon képes már megverni az M1-et? :D Vagy még mindig a virtualizált Windows 11 a Macbook Air-emen a leggyorsabb Windows on ARM platform? :D

(#5) Sz.L. válasza hapakj (#4) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Van egyébként érezhető (működés, sebesség) különbség a virtualizált win11 és a normál PC-s win11 között?

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#6) hapakj válasza Sz.L. (#5) üzenetére


hapakj
aktív tag

Nem nyúztam túl sokat, de nem futottam bele problémákba. DX12 az nem volt, nem tudom van-e már, de Steam és a játékok, meg Ubuntu for Windows (alapból ARM-est rakott) probléma nélkül működött. Természetesen x86 és x64 programok is probléma nélkül mentek.

(#7) Sz.L. válasza hapakj (#6) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Virtualizált win11-et még nem próbáltam. Gondolom, ha van hozzá elég erős hardver, akkor túl nagy difi nem lehet a két változat között.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8) strogov válasza hapakj (#4) üzenetére


strogov
senior tag

"csak 3 év lemaradásban vannak az Apple Mx sorozathoz képest"

Mivel termék még nincs, így lesz az több is. Igazából most is van a 8c, csak minek. Ez az új bejelentés is csak arról szól, hogy lesz egy új soc-uk. Arról semmi nincs, hogy lesz belőle épkézláb termék. A lehetőség eddig is adott volt.

(#9) fatpingvin


fatpingvin
őstag

lesz végre konzumer ARM PC?

hogy erre miért kellett idáig várni...

ha kiadnak egy standard uATX vagy hasonló deszkát, normális bővíthetőséggel, már megyek is venni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) vicze válasza fatpingvin (#9) üzenetére


vicze
félisten

Most is van, rengeteg... link1 link2

Kicsit fárasztó a nagyvilágba beszélés, ha valósan ARM kéne neked már rég megtehetted volna...

(#11) fatpingvin válasza vicze (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

van ARM vasam. nem ez a kérdés.

arról beszélek hogy ARM fronton 3 kategória van a piacon: embedded/mobile, RPi-szerű devboard vagy szerver. az első kettő olyan amilyen, a szerver meg kb megfizethetetlen.

amire én várok az egy nagyjából az irodai gépek árkategóriájában lévő, desktop rendszer. a Huawei-nek volt valami hasonló, Kunpeng procis konstrukciója, de az meg ugye csak a kínai belső piacon volt hivatalosan elérhető.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) strogov válasza fatpingvin (#11) üzenetére


strogov
senior tag

"amire én várok az egy nagyjából az irodai gépek árkategóriájában lévő, desktop rendszer"

Erre várhatsz mert rajtad kívül van a földön még kb. senki aki desktop arm-ot akar. Laptop formátum meg van bőven. Még x86-ból is egyre kevesebben akarnak desktop-ot. Az arm-osítás egyik fő előnye a fogyasztás lenne. Ott a mac mini mint desktop, de az is a laptop soc-ot kapta kicsit jobb hűtéssel.

"Huawei-nek volt valami hasonló, Kunpeng procis konstrukciója, de az meg ugye csak a kínai belső piacon volt hivatalosan elérhető"

Mert ők függetlenség címén igyekeznek leszakadni az x86-ról. De ez még nekik sem komoly prioritás. Ráadásul nem kell hozzá desktop. Bőven jó hozzá az egybegép.

(#13) vicze válasza fatpingvin (#11) üzenetére


vicze
félisten

Ja igen az ingyen legyen a bolhapiacon feltételed elfelejtettem.
Mi a kérdés? Amit ARM-en lehet csinálni a meglévő platformokon is meg lehet csinálni, a Sanpdragon X nem ad semmi extrát, CPU sebességben semmit, az integrált GPU-ja lesz jobb mint a többié. (kb. negyede egy nagyobb M2-nek)

Konkrétan ARM desktopra 0 azaz 0 a piaci kereslet, azért nincs és nem is lesz. ARM CPU vagy forraszott "desktop", vagy szerver soketes, mert csak így van értelme. Amiket linkeltem mind lehet, normál desktopnak használni, 0 akadálya van.

"a Huawei-nek volt valami hasonló, Kunpeng procis konstrukciója"
Kunpeng-ből az összes szerver CPU 120W minimummal.

Qualcommnak a Centriq a socketes platformja(ha még létezik), a Snapdragon sose lesz az. Pont olyan dev platformok lesznek belőle, mint 8cx-ből. Estlegesen ha sikeres lesz (erősen kétlem), lesz miniPC belőle.

[ Szerkesztve ]

(#14) fatpingvin válasza vicze (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

ok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) Cassi


Cassi
senior tag

Sajnos az ARM PC lehetősége végleg elmúlt, amikor a Microsoft nem vállalta fel a vele járó költségeket. Így csak a mostani limitált verzió maradt, ami tényleg nem jó semmire. A fő előnye az lett volna, hogy más processzorgyártók is dolgozhattak volna a PC-s piacra, de egyszerűen nem állt össze a platform.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.