Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) police08


police08
újonc

Kedves Eco Bolt kft. által károsultak !

A Budapesti VIII. kerületi Rendőrkapitányság Gazdaságvédelmi Alosztálya az Eco Bolt Kft. ügyében nyomozást rendelt el. Akit a cég a hozzászólásokban leírt módon megkárosított, jelentkezzen az alosztály 477-3716-os telefonszámán munkanapokon 08-16 óra között.

Bp., VIII. Rk.

(#702) Balinov


Balinov
félisten

Jonapot Uraim,

nem bepanaszolni szeretnek most, inkabb erdeklodni. Megpedig a Pixmania-val kapcsolatban.

Emlekszem evekkel ezelott postok hosszu sora szuletett a megfelelo topikban a megbizhatatlansaggal, garis ugyintezessel kapcsolatban, stb.

Azt kerdeznem, mik most a Pixmaniaval a friss tapasztalatok? Kinottek ezt a rossz hirnevet es megbizhatoak vagy meg most is a kerulendo fajta. Konkretan pixmania.ie a kiszemelt, Nikon DSLR-t rendelnek 1-2 tartozekkal onnet. Ha nem megbizhato, akkor megyek egy masik UK webshophoz ami igaz,hogy par tiz €-vel dragabb, de mar legalabb megbizhatonak bizonyult (kollega rendelt karacsonyra onnet Canon cuccot)

koszi minden infot a temaval kapcsolatban

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#703) Gyuri27 válasza Balinov (#702) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd meg a garis feltételeket.
A visszaküldött termékek szervizelését a Pixmania a gyártón keresztül vállalja. Amig ilyeneket írnak addig én nem vásárolnék náluk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#704) Balinov válasza Gyuri27 (#703) üzenetére


Balinov
félisten

kozben gugliztam, Gyuribacsi Nagyuram (grat hozza, nem is vettem eszre) es rohadt felejtos meg mindig.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#705) Fryskitt válasza police08 (#701) üzenetére


Fryskitt
addikt

No ez már valami. Hátha mégis van igazság :C (én szerencsére nem vásároltam tőlük, de felháborító a dolog).

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#706) Gyuri27 válasza Balinov (#704) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kösz. Oda hordták a legyek azt a rangot. :DDD

A magyar kategórikusan felejtős. Mondjuk azt írhattam volna az előzőekben is. Azt nem tudom, kint hogy müködik. Ezt neked kell megnézned.

Amd - Radeon - Ryzen

(#707) Balinov válasza Gyuri27 (#706) üzenetére


Balinov
félisten

en se tudom, hogy mukodik, mind1, kamerat most nem onnet, majd esetleg probakepp bevallalok valami kisebb erteku cumot, amivel az sem gaz, ha fel ev utan tonkremegy

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#708) barpad válasza police08 (#701) üzenetére


barpad
csendes tag

Üdvözletem!
Én próbáltam hívni a megadott számot, de állandóan csak foglalt jelzés van.
Valami ötlet esetleg?

(#709) Ariadne válasza barpad (#708) üzenetére


Ariadne
őstag

Klikk, itt a központi száma annak a rendőrkapitányságnak, próbáld meg ott keresni azt az alosztályt, úgy hátha megy.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#710) mcclode


mcclode
tag

Hy all!!!
Tud valaki segíteni van itt a ph egy kolléga aki xaraszik velem.Mi ilyenkor a az eljárás.
A történet röviden csak annyi h vettem egy konfigot töle és kiderült h a táp nem a megbeszél
(20+4pines)hanem egy régebbi és az elküldött 1gb ddr1 ram se jó.Ő azt kéri h küldjem vissza majd kicseréli de én ezt nem szeretném mert félek h azt sose látom.Mondtam neki h küldjön egy jó ramot ill tápot és ha jó akkor küldöm a roszakat vissza de ezt ő nem akarja.Ill most már válaszolni se hajlandó. :O :O
Ha jol számolom ez kb 10eFT bánja.
Valami vélemény??????

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#711) PHM válasza mcclode (#710) üzenetére


PHM
addikt

Jelezd neki, hogy az ügyet itt fogod jelenteni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#712) mcclode válasza PHM (#711) üzenetére


mcclode
tag

De ne reagál semmire.holnap megprobálom felhívni de abba se bízok

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#713) PHM válasza mcclode (#712) üzenetére


PHM
addikt

Attól, hogy nem reagál, még olvashatja az üzeneteit/leveleit.
Ha nem történik érdemi változás, nyugodtan jelentheted az ügyet.
A hozzászólásodba ne felejtsd el belinkelni majd a hirdetést
és a partner adatlapját.
A lényeg, hogy előtte értesítsd őt, szerencsés esetben ugyanis lehet,
hogy ezzel jobb belátásra bírod.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#714) mcclode


mcclode
tag

Üzentem neki remélem jobb belátásra birja ez a link.
Köszönöm a segítséget

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#715) liqquid


liqquid
tag

Akik károsultak az ECObolt Kft ügyben azok hívják fel a megyéjükben lévő rendőrkapitányságot és a gazdasági alosztályon érdeklődjenek az üggyel kapcsolatban, mindenképp a helyi rendőrségen tegyenek feljelentést, mindig helyben jelölnek ki majd nyomozót az ügyben, ő felkeresi a feljelentő személy-t és majd el lehet mesélni neki mi történt, így több helyről indul majd el a nyomozás, aki máshova küldené el a feljelentést annak is vissza fogják küldeni a megyéhez tartozó rendőrkapitányságra és ezzel csak késlelteti a nyomozást.

Remélem többen bátrak és nem csak irkálni tudnak a fórumba, hanem tesznek is az ügy érdekébe valamit ha már károsultak, legalább az elkövetőt kapják el!!!

[ Szerkesztve ]

(#716) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv! Valaki vásárolt már General Direction -tól? Tapasztalatok? Negatív/Pozitív?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#717) hegedusgy válasza kokozs1968 (#677) üzenetére


hegedusgy
újonc

Kérnék mindenkit, hogy akinek az ECO BOLT KFT-vel problémája adódott, küldjön egy emailt a hegedusgy@komarom.police.hu címre.

(#718) Ariadne válasza eladohardver (#716) üzenetére


Ariadne
őstag

A lapot elnézve annyi biztos, hogy nem ismerik a jótállásra vonatkozó jogszabályokat egyáltalán, 5 éve változotta a rendeleti szintű szabályozás, de ez nem jutott el a tudatukig. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#719) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kérek mindenkit hogy az A4team nevű bolttól lehetőleg mindenki legfeljebb személyes átvételnél várja azt az eredményt amit alapesetben elvárna.

A történet itt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#720) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Bár nem bolt, de a hozzáállás furcsa: törölték az értékelésemet a DigitAll-boltról az ÁrGép-en. Tehát nem ajánlom senkinek ezt az oldalt arra, hogy a kiválasztott boltról infót gyűjtsön: kozmetikázott adatokat fog látni. :( :( :( :(

Lásd korábban: [link]

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#721) vackor81


vackor81
csendes tag

Sziasztok!Az árgépen találtam rá az X-Byte Computers - re, és mint kiderült, nem kellet volna a 48 órás kiszállítás reményében előre fizetnem.Ugyan szaknévsorban és céginfóban is ellenőriztem, de mint utólag kiderült nem is biztos, hogy létezik a megadott telephelye a cégnek (van több, hasonló nevű, a félreértések elkerülése végett ez a XIII. ker.Népfürdő utcai ill. X. Üllői úti állítólagos telepű cég, a webshop itt érhető el: [link]

Telefonáltam rendelés előtt, azt mondta a "kapcsolattartó", hogy készleten van a cucc, utalás beérkezése után BP.-re már 24 órán belül futároztatnak.
Éppen BKV sztrájk volt, hát belementem.
Egy hete nem jelentkeznek, azóta ment 3-4 telefon, ugyan az a személy veszi fel,bemutatkozás nélkül, mint kiderült ő a "szervizes" is, de cégvezetőt, vagy bármilyen más elérhetőséget nem tudott megadni, a pontos címet sem tudta hirtelen fejből.

Az átutalás azonnal, még a rendelés napján megtörtént, nem is lehet csúszás, mert bankon belül történt. 3 napra rá is csak utalásra várakozik került megjelenítésre a rendeléskövetésben, mikor rákérdeztem azt mondta, hogy látja a rendszerben a kész utalást, de gond van az oldal rendeléskezelő automatikájával!Ennek ellenére az áru jön is már raktárból, átad futárnak 18 óráig, holnapra tuti megkapom!Persze...Újabb két nap, semmi változás, telefon megint, a futárnak ma lesz átadva, de akkor miért van még mindig utalásra várakozik jelezve, automatika, mi?Az.
Egy napra rá már "készletezés alatt"-ra módosult a profilomban, de azóta sincs semmi, úgyhogy teszem is a megfelelő lépéseket...

Aki vásárolt már tőlük, illetve hasonló helyzetben van jelen pillanatban is, kérem jelezze!

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#722) Ariadne válasza vackor81 (#721) üzenetére


Ariadne
őstag

Javaslom, hogy tegyél feljelentést a legközelebbi rendőrségen, mert ez egész biztosan valami svindli lesz. Úgy látom, hogy elvileg van, pontosabban volt ilyen cég valamikor, viszont bár most nem működik rendesen az e-cegjegyzek.hu valamiért, de annyit így is látok, hogy _létező_ cég nincs ezen a néven. Mindegyik, amelyiknek a nevében egyáltalán benne volt az X-byte ("x-byte computers" úgy látszik nem is volt soha...), törölve lett a cégjegyzékből, tehát jogilag nincs többé. Vagyis egy nem létező cégtől rendeltél. :(

mod: A www.x-byte.hu honlap erre az unas-os webáruházra visz, az eredetinek az whois-e klikk, ott van egy 70-es mobilszám, esetleg még azt meg lehet próbálni. De nem hiszem, hogy lenne bármi esély sajnos.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#723) Ariadne válasza vackor81 (#721) üzenetére


Ariadne
őstag

No utánanéztem, tényleg nem létezik semmilyen olyan cég jelenleg, aminek az "X-byte" szó benne lenne a nevében. A feljelentésen túl nekik is érdemes lenne írnod, hogy vegyék le a webáruházat, mert egyrészt nem létező cégre hivatkozik, másrészt ténylegesen nem küldenek semmit, ez pedig csalás.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#724) vackor81 válasza Ariadne (#723) üzenetére


vackor81
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Egy nap haladékot kaptak, holnapi napot adták meg kiszállítási dátumként.

Persze megnéztem én is a cégjegyzéket, de ismerősömtől tudom, hogy a régi megvásárlása után van bizonyos idő az új cég nyilvántartásba vételéhez és bejegyzéséhez.Tehát felszámolás után továbbvihető a dolog, ha valaki felvásárolta, de még nem jegyeztette be.

Lesznek forrásaim, akik majd felgyorsítják a dolgot, ha arra kerül sor.
Még ha hajléktalan igazolványra nyitottak is bankszámlát, a pénzfelvétel és az átutalások csak vezetnek valahova.
Ha büntetőeljárás indul, akkor pedig lekérhető a szolgáltatótól a telefonszám teljes híváslistája, hiába adtak meg oda is fals nevet. Előbb-utóbb belebuknak a sz@rháziak.

Holnap este jelentkezem.

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#725) Ariadne válasza vackor81 (#724) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt sajnos rosszul tudod. Ők egy nem létező cég nevében működtetik a webshopot, ez tökéletesen jogellenes. Kötelező feltüntetni webshopnál, melyik cég működteti, ez egészen alapvető dolog, és tény, hogy most ilyen nevű cég nem létezik, sőt ilyen székhellyel ilyen nevű nem is létezett. Manapság már kb. 1 óra (!) bejegyeztetni egy céget, de 1 napnál nem több semmiképp... Felszámolt céget pedig nem lehet megvásárolni, azt ugyanis törlik a cégjegyzékből, épp ez a lényege a felszámolásnak, a cég jogutód nélkül megszűnik. :(

Ha büntető eljárás indul, akkor te integethetsz a pénzednek, jó eséllyel sosem fogod viszontlátni.
Ha véletlenül szállítanának (amiben erősen kételkedem, sőt még ha szállítanak, akkor sem lehet így árulni), fontos, hogy milyen cégnév van a számlán. Nem akarok rosszat jósolni, de ez egyelőre épp olyan esetnek tűnik, mint az EcoBolt, azt karácsony előtt sajnos sokan megszívták, nyomozás folyik jelenleg. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#726) Fryskitt válasza vackor81 (#721) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia ne haragudj, de ha most ezt leírtad, akkor előtte nem olvastad az ECOBOLT esetét? Sokan, sokszor leírták, hogy pénzt nem küldünk előre......így ez most egy kicsit a Te fgyelmetlenséged is. Ariadnenak igaza van....... Ettől függetlenül kívánom, hogy elrendeződjön a dolog és ne érjen kár, csak bizonyos összeg alatt nem is fognak foglalkozni az ügyeddel, de amúgy is a per reménytelen....... :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#727) Ariadne válasza Fryskitt (#726) üzenetére


Ariadne
őstag

Az a gond, hogy az ilyen becsapós üzletekről még itt a pH!-n is hiába van infó, nem feltétlenül látja meg még az sem, aki vásárolni akar és pH!-ra is jár. Ezt az ügyet is erősen gondolkodtam, hova lehetne még beírni, hogy minél kevesebben járják meg, de sajnos úgyis leginkább utólag fogják meglátni, mert ritkán keres rá az ember előre egy cégre. Mindenesetre úgy tűnik, ezen túl kifejezetten érdemes lesz előre rákeresni, rákérdezni az újonnan feltűnő webáruházakra itt... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#728) vackor81 válasza Ariadne (#725) üzenetére


vackor81
csendes tag

Sziasztok!

Jó hírekkel tudok szolgálni (legalábbis számomra mindenképpen azok), megkaptam ma a rendelt processzort! Bontatlanul, garancialevéllel, cégbélyegzővel (annak tűnő nyomtatott másolattal), aláírással...
A számlán eladóként SZIKE-2000 Ipari és Szolgáltató Bt szerepel, cégjegyzékszám: 06-06-011730 !!!
Telephelyül az előző, Népfürdő utcai cím van megadva...

A Szike Bt telephelye viszont Szegeden és Sándorfalván kívül Budapesten csak a X. ker. Gépmadár u. 18. !!!

Megnéztem ezt az új boltot, ez is elég kuszán szerepel mindenhol.Fel is hívtam egy másik telefonról a megadott számot, egy állítólagos terméket keresve, erre közölték, hogy Németországból tudnak szállítani.Rákérdeztem a telephelyükre is (valóban csak a fenti 3, a Népfürdő utca nem az).
Utólag még megemlítettem az X-Byte-ot, hogy akkor mi újság, erre azt felelte, hogy "üzleti kapcsolatban állnak".

Szóval gyanús a dolog, valószínű inkább az APEH-et érinti ez a probléma... ;)

Az előre utalásról annyit, hogy mivel sztrájk volt és nem volt készpénzem (a proci meg kellett),választottam a futárt és az előre utalást.Ha hirtelen jó ajánlatot lát az ember (Árgépen, Unas shopban és más hirdetésekben is "látja" az adott az adott céget) akkor hajlamos nem a legoptimálisabban mérlegelni...

Ez van, tanultam belőle.Én nem szenvedtem kárt, van egy jó procim...De azért a jövőre nézve körültekintést és kizárólag UTÁNVÉTES fizetést javaslok mindenkinek, aki az X-BYTE-webáruháznál (és üzleti partnereinél) vásárol!

Ha másért nem, a vásárlót illető tájékoztatás és udvariasság (minimum bemutatkozás, ha felveszem a telefont) hiánya miatt!

Kösz mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#729) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Sziasztok, a Westendben található V-tel nevű boltot senkinek nem ajánlom, eszméletlen flegmán és lenézően kezeltek engem.

(#730) Gyuri27 válasza Matthewsz (#729) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha lehetne az egész cselekményt írd le.

Amd - Radeon - Ryzen

(#731) Matthewsz válasza Gyuri27 (#730) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Már az első telefonon érdeklődésnél is kioktatva mondta, hogy mi a baj, ne is próbálkozzak semmivel, vigyem és kész. Tegnap elvittem, 35 ezer forintért beadtam az iphone 2g-t képernyőcserére, amikor kérdezte a hibajelenséget 2-szer sem értettem mit kérdez, ezért másodszor is visszakérdeztem, és értetlenül nézett. Tanulja meg kinyitni a száját. Tegnap több helyen is érdeklődtem, hogy ki mit mond, hol mennyibe kerül a javítás, és ők bizonyultak legolcsóbbnak. Ma reggel láttam egy tegnap érkezett e-mailt, amiben 3 ezer forinttal olcsóbban megcsinálják, de nem az a lényeg, hanem hogy nem 2 hétig tart, hanem 2-3 napig. Ezért ma fel mertem hívni a V-telt, hogy leadták-e már a telómat, hát persze hogy igen, mennyibe kerül nekem ma visszahozni, a bevizsgálás áráért. Ez nem is lenne probléma, ha már ugráltattam őket akkor kifizetem. Ma bementem a telefonért, nyilván nem fogadtak vidáman, egyből kérték a pénzt, én előbb a kértem a telót, utána meg a bevizsgáló szakvéleményt, erre: "mindjárt írunk egyet". Na, gondoltam magamban, ezek semmit nem vizsgáltak rajta, de a 2500 ft-ot megérdemlik ha már elküldték meg visszahozták a készüléket. Miközben az egyik a gépen csinált valamit a "szakvéleményért" a másik végig oktatott, hogy most hány emberből csináltam hülyét, stb.
Végül azt mondja, hagyjuk az egészet, és visszaadta a pénzt. Én nem akartam elfogadni, mert így én érzem rosszul magam, hogy ingyen ugráltattam őket. Próbáltam visszaadni, nem kell. Hát jó. Még mindig prédikált, elnéztem egy pillanatra, "hozzád beszélek, nézz rám!" Többször is elnézést kértem, mert lényegében én vagyok a hibás, de a hangsúly azon van, hogy mennyire neveletlenül beszéltek velem már az első telefonálás közben, az ügyféllel, aki mondhatni, eltartja őket.

A sztorit direkt nem írtam hozzá az előbb, mert abban a részében én vagyok a. De attól függetlenül gondolom értitek miről beszélek.

(#732) Ariadne válasza vackor81 (#728) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem lehetsz ennyire naiv... :O

Ettől még általánosságban nem lett jobb semmi, mindössze annyival, hogy nem buktad el a pénzed. Ezek az emberek azonban továbbra is megtévesztik a vásárlókat, egy nem létező cég nevében működtetnek webshopot, számos jogszabályt folyamatosan megsértve. A Szike 2000 Bt. székhelye a cégjegyzék szerint 6757 Szeged, Ananász u 8., telephelye, fióktelepe nincs. Azért kíváncsi lennék, hogy a garanciális ügyintézés ezek után hogy menne, de ennyi kamuzás után erős kétségeim vannak. :U

Ez a probléma egyáltalán nem (csak) az APEH problémája, hanem leginkább a vásárlóké, fogyasztóvédelmi, de azon túl cégjogi, sőt büntetőjogi következményei is lehetnek. Nagy szélhámos banda lehet ez, mindhárom webshop kamuval van tele.

A "nem optimális mérlegelést" meg ismerem - a garancia topik tele van olyanokkal, akik hozzád hasonlóan bármilyen ismeretlen bolttól kétely nélkül rendelnek, mert valami 500 Ft-tal olcsóbb, aztán meg jön a panasz meg a sírás, hogy nem intézik a garanciát, eltűntek, jaj mit csináljak... :W

mod: A Szike 81 PC webshop holnapja is nagyon gáz, nettó árakkal (fogyvéd tvbe ütközik), nem valós cégadatokkal (szintén jogszabályellenes), garanciáról, elállási jogról tájékoztatás 0...
Arról nem is beszélve, hogy ha egy X-byte nevű céget ígérő, az adatok alapján teljesen kamu honlapról rendeltél, hogyan kaphattál terméket egy egészen más cég számlájával...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#733) vackor81 válasza Ariadne (#732) üzenetére


vackor81
csendes tag

Teljesen igazad van, de ha csak a "nagy" nevektől rendelnének az emberek, nem lenne verseny az árak tekintetében, és lényegében akkor is csak a lehúzás menne.Nem valami hülyegyerek vagyok, aki 500-ért kockáztat...
Kerestem Ipon-nál, E-digitalban (róluk inkább nem is mondok semmit,mindkét pólusát feszegetik az elégedettségi szintnek, néha nagyon jó ott vásárolni, máskor meg...), kérdeztem Hammon-t , Gianni-t, szóval elég sok helyen szétnéztem előtte...
És nem 500, hanem 4900 forinttal volt olcsóbb, amit találtam itt...és készleten, nem úgy mint máshol.
Azért ha sürgősen procit vennél, nem mindegy, hogy hány hétig kell nézegetned.
Valamint a BKV- sztrájk idején, mivel nincs szgk.-m, kényelmesebbnek tűnt a futáros kiszállítás.
Igen, kényelmi szempontok is közrejátszhatnak, ha már webshopból rendel az ember.

Na mindegy, én nem azt mondom, hogy nem érdekel a dolog (pont ellenkezőleg, azért írtam ide, hogy okuljatok belőle), de igazából sok háborognivalóm nincs, hacsak nem kell majd gariztatni.

Inkább az Árgép, és egyéb keresőmotorok üzemeltetőit kellene késztetni valamilyen kontroll bevezetésére...
Amúgy tudsz valamit az Eco- bolt ügyéről?Van valami fejlemény?

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#734) Gyuri27 válasza vackor81 (#733) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen csak ez a 4900 forintot vagy nyered vagy bukod a többi lét.

A másik: itthon egy cucc nagyker ára 4-5 árlistából nézve max 1500 forint difit mutat. Nyilván különbözöek a kisker árrések is. De 5000 rugó eltérés nem indokolt. Tehát ha valaki ennyire alacsony árat lát az szvsz ne kockáztasson.

A harmadik: ha németből rendelnek akkor (és hozzá csapjuk az alacsony árat) feltehetőleg az üzlet némi szürkét, helyenként feketét mutat. Nyilván ez a bolt is hamarosan már csak a ph hasábjain lesz majd megtalálható.

Végezetül: itthon a kiskereknél már nincs verseny. Pontosan a szürke, fekete, mutyis cuccok miatt. Hiszen mindenki a legalacsonyabb árat célozza meg. Nagyjából ezért egyforma az ár mindenhol adott termékre. Egy-egy terméken a bevétel kb 1000 forint szokott lenni (nyilván van amin több és van amin kevesebb).
De egy dolgot el kell dönteni egy tudatos vásárlónak (európában ez megy) szarért-húgyért vásárlok és akkor olyan a kiszolgálás, környezet, garis ügyintézés amilyen. Vagy normális áron vásárolok. Akkor viszont én leszek a királyfi és még gari is lesz a cuccra.

Azt azért elmondanám, hogy általában a szegényebbek vásárolnak drágábban. Mert ők egy egy cuccot 2-3 évig is megtartanak. Nekik viszont fontos, ha valami bibijük van azt a boltos orvosolja.

Aki meg mindent ingyen akar az meg 2-3 havonta cserélgeti a dolgait. Ezért nem érdekes számára a gari. Ezért van tele az apró egy rakás olyan hardverrel amely bár nincs egy éves mégsincs rá garancia, nincsenek tartozékok, és/vagy olyan boltban lett vásárolva ami vagy már nincs vagy hirhedten szarnak a vevőre (viszont olcsó).
Természetesen ez magán vélemény.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#735) vackor81 válasza Gyuri27 (#734) üzenetére


vackor81
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást!
Akkor én most gazdag ficsúr vagyok és hogy is jövök ahhoz, hogy nem teszek semmit, míg a sok "szegény, aki sok évre vásárolt" most éppen feljelentésért ácsorog az adott rendőrkapitányság panaszosánál.Persze...

Őket megkárosították, engem nem.Adót fizettem, garanciás terméket kaptam,áfás számlával...Az Eco -boltosoknak csak pár százaléka tett feljelentést, holott többtízezres meg nem kapott tételről lehet szó egyénenként is.

EZÉRT írtam ide, hogy más esetleg okuljon, és a keresőbe beírva itt is találja meg a cég nevét!!!

Egyébként sok sikert a PH - királyoknak, akiknek magasról mindenkihez van egy bölcs szavuk, de érdemileg soha nem tesznek semmit.Tisztelet a kivételnek!

Megyek, rendelek valami olcsóságot németből, mivel az unión belül még megtehetem, és olcsóbbra jövök ki egy videókártyával onnan, mint itthonról, ahol csak 1000 forintot tesznek rá!!!

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#736) Ariadne válasza vackor81 (#735) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudod itt épp arról van szó, hogy hiába van szép garancialeveled, jó eséllyel megmondom így előre, hogy ha elromlana, garanciális ügyintézés egyáltalán nem lesz lehetséges ennél a cégnél, vagyis akkor a _teljes_ árát bebukod. Így lesz az 5k-val olcsóbb cuccból több tízezres bukta.

Mondom mindezt jópár év tapasztalata alapján, amióta igyekszem segíteni a hozzád hasonlóan óccón vásárlóknak (is), amikor beüt a balhé és sírva jönnek, hogy most mit tegyek, eltűnt a cég, nem garanciáztatja, nem veszik fel a telefont, jaj... Gyuri is hasonlóan, egyszer érdemes beleolvasni a Gőzben a Garancia kérdés topikba. Nem, érdemileg valóban semmit nem teszünk, nyilván csak azért írtunk ide is, hogy kötözködjünk, és nem azért, hogy esetleg legközelebb elkerülhesd az ilyen eseteket... :U

Az unión belülről is rendelhetsz "óccón", de azért számold rá a postaköltséget is az esetleges garanciális ügyintézéshez, mert itthon az sem fog menni. ;)

És kívánom, hogy ne legyen szükséged arra, hogy újra elolvasd, amit Gyuri meg én írtunk... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#737) Gyuri27 válasza vackor81 (#735) üzenetére


Gyuri27
félisten

Garis termék, áfás számla. Egy ilyen cégnél mint ha nem is lenne. Mint mondtam nemsokára ennél a cégnél a volt szót lehet használni. Ráadásul mivel nem a magyar disztribuciós hálózaton jött be a termék, gyakorlatilag a jótállást érvényesiteni nem tudod (mert ha legálisan jön be az országba a kisker megyszünése esetén még lehet valamit intézni).

Nem vagyok én király (láthatod szamuráj vagyok). Csak picit több a tapasztalatom és rálátásom mint neked. De ezért had ne kérjek elnézést.
Érdemben tenni. Nos mit szeretnél? Tegyem meg más okos helyett a feljelentést, esetleg kártalanitsam őket?

Az, hogy egy termék kint miért olcsóbb mint itthon nem részletezem. Ha nyitott szemmel jársz tudhatod.
Elmondom sok termék esetében 1000 forint sincs egy cég bevétele (bevéte nem keverendő a haszonnal).

Érdemi munka ügyben [link], [link], [link], [link], . Aki meg mégis rendelt megérdemli.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#738) vackor81 válasza Ariadne (#736) üzenetére


vackor81
csendes tag

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, és nem az a problémám, hogy kifejtitek a véleményeteket...Inkább az, hogy én nem nyavajogni jöttem a topikba, hanem a saját (majdnem) káromból tanulva másnak is jelezzem, valami nincs rendben.

Nem naiv vagyok, és tisztában vagyok a fent leírtakkal, csak mégis valamilyen szinten megkönnyebbültem, hogy LEGALÁBB kaptam valamit a majd' 30 pénzemért és nem kuka lett belőle.

ÉN biztos hogy nem rendelek többet előreutalással!

Üdv nektek és a PH-nak!

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#739) Gyuri27 válasza vackor81 (#738) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem az előre utalással van a gond. Remélem ez leesett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#740) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Valakinek tapasztalata a Kresz Géza utcai DigitalTrend számítástech. boltról?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#741) kmisi99


kmisi99
addikt

A hardverKER ről mi a véleményetek? érdemes onnan vásárolni?

(#742) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

(#741) kmisi99: Használd baloldalt a keresőt! Van rá találat...
(#740) Fryskitt: Egyszer majdnem vettem náluk valamit, de nem emlékszem mit, és mikor. :D A website alapján számomra semmi gyanús nincs...

Idézet a Milyen mobiltelefont vegyek? topicból:

(#21473) haverzolee 2010-02-01 22:04:23

Ha valaki a PartneroGsm-nél szeretne telefont venni ajánlom 2X is gondolja meg!
Én úgy jártam, hogy a készülék, amit kinéztem a honlapjukon 54 eFt, az a telefonos rendelésnél már 56 eFt volt és arra jött rá a 2.000Ft-os kiszállítás.
Majd kiderült, hogy a headset-nek csak az egyik fülese szól, így visszaküldtem és egy hónap várakozás, hitegetés után adtam a fejem egy új fülhallgató beruházására.
Szóval megelőzvén a bajt írtam ezt be, hátha valakinek ezzel is segíthetek, ne járjon hozzám hasonlóan!

(#743) mave13 válasza Fryskitt (#720) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Én egyszer rendeltem tőlük. 3 hét, és többszöri anyázós telefonváltás után végül megkaptam, amit vettem. A kiszállításig volt nehéz a téma, a honalpon készleten levő árú mégsem volt ott, majd 1-2 nap türelemből lett pár hét. Többször nem vették fel a telefont, vagy ellentmondó infókat közöltek.
Soha többet DigitAll!

Icewolf || kósza ||

(#744) eladohardver válasza kmisi99 (#741) üzenetére


eladohardver
őstag

hasonló mint amit már leírtak... próbálkoznak a srácok keményen. Asus Rampage extreme lapot akratam náluk venni aminek akkor kb 80E ft volt az ára, használtat akartak rámsózni, majd mindenféle bocsánatkérő mail, meg magyarázat, és visszavittem köv nap és amire cserélni akarták az szintén az volt... majd később rendeltem interevo cégtől ugyanezt a lapot, ahol ugyanazt a példányt próbálták rámsózni, mint hardverkernél... Tök jó hogy használtat akarnak új árban rásózni az emberre ****§%%

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#745) Fryskitt válasza mave13 (#743) üzenetére


Fryskitt
addikt

Borzasztó egy cég, de úgy tűnik jó kapcsolatokkal, az Árgépes értékelésen mindig feltűnik egy-egy negatív értékelés, pár nap múlva ezeknek a fele eltűnik, de megjelenik vagy öt dícsérő hozzászólás is. Nekem nagyon gyanús. Mindenesetre én is befejeztem velük.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#746) Kari1 válasza eladohardver (#744) üzenetére


Kari1
aktív tag

Esetleg tudnád részletezni hogy miből láttad hogy használt volt?
(tartozékok csomagolás bontott volt??? stb)

(#747) rayman2006


rayman2006
tag

Hello

A PCX-ről mi a véleményetek?
Érdemes onnan vásárolni nem volt semmi gondaj velük?

(#748) eladohardver válasza Kari1 (#746) üzenetére


eladohardver
őstag

onnan hogy van szemem. :DDD

Az elsőnek a kiegészítői bontatlanok voltak, a lapnak a csavarhelyeknél már mély bemarás volt, illetve az sb hűtésen meg egy ilyen felirat van gyárilag: Overclocked By: és oda lehetne írni a nevet. Gyárilag ezen a részen egy celofán van ami hiányzott, illetve a külső doboza szétvolt kopva... A másik alaplapnak a kiegészítői pedig az előző lapé volt tehát minden kibontva.... Illetve a lapnál megintcsak bemarások a csavarnál...

(#747) rayman2006
Én már vásároltam tőlük és nem volt gond, de használd a keresőt.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#749) vackor81 válasza rayman2006 (#747) üzenetére


vackor81
csendes tag

Szia!
Én is vásároltam már ott probléma nélkül!

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#750) Sztp


Sztp
újonc

Hi fórumozók!

Kicsi elrettentő példa az Extreme Digitalról!!!!!!
2009 áprilisában vásároltam náluk egy Bluepanther v480 navigációt.
Egy rakás szar volt az egész, ugyhogy decemberben visszavittem a miskolci üzletükbe a cuccot garanciális problémáimmal: SDkártyát nem ismeri fel, továbbá recseg, illetve halk a hangszórólja, és ezeken kívül elveszíti a gps kapcsolatot is.
Ez utóbbit fel sem írták a hibalistára, merthogy ez egy "fos", ettől ennyit lehet várni.
Eltelt 1 hónap, és telefonálnak, hogy cserélték. :O
Bebattyogok az üzletbe, és elémraknak egy bluepanther diamondot.
Kérdem az eladótól, hogy nem volt v480? mondja nem, ezt kapom helyette.
Mondom ok, de én erre nem tartok igényt, mert nem ilyet adtam le, és tudomásom szerint ilyenkor én döntöm el, hogy mit veszek a pénzemért.
Eladó (aki egyébként egy tapló paraszt volt) mondja, hogy ez nem igy megy,
azt kapom amit a szerviz küld,és kész.
Kértem tőle, hogy hivja fel akkor a szervizt, és kérdezze meg hogy ráfizethetek-e egy komolyabb navira.
Tudjátok hogy mi volt a válasz??? A pofám leszakad, de a tapló eladó azt mondta, hogy
mit képzelek én, a telefon nincs itt ám ingyen, és nem lehet csak ugy telefonálgatni.
Kérem adja meg a számot, de nem akarta, ugyhogy kénytelen voltam a szervizátvételi lapról lenézni a szóban forgó telefont.
Tárcsáztam, és a tuloldalon egy bemutatkozni képtelen ember nyugtázta a problémám, majd közölte, hogy intézkedik.
Feleségem ezzel párhuzamosan a fogyasztóvédelmet hívta, akik megerősítették az igazam.
Álláspontjuk szerint ne egy szervizes válasszon helyettem navit.
Megvártuk a telefont, ami szerint vigyem ami van, vagy leszarnak.
Természetesen nem vittem el, panaszkönyv elő, és leirtuk a problémát.
Másnap reggel telefonon beszéltem a BP-i központjukban tartózkodó Keresztes Csaba nevezetü értékesítési vezetővel, aki ugyancsak 2 iq-val rendelkezett, mert nem bírta felfogni,hogy jogom van levásárolni, vagy pénzt visszakövetelni ha nem tudják cserélni (már pedig nem tudták).
Arra hivatkozott, hogy ő nem tudja a rendszerükben hogy elkönyvelni a problémát.
Említettem, hogy én ezt magasról leszarom, oldják meg.
A végén igérete szerint 1 héten belül megpróbálja rendezni az ügyet (azóta semmi hír, 2 hét telt el) ugy, hogy vagy jóváiratja a szállítóval (nem értem mi köze van az én ügyemhez a szállítójának, hiszen én náluk vásároltam, nem a szállítónál), vagy keritenek a föld alól is egy azonos tipust, nehogy már jó legyen nekem.
Most itt tartunk, ugyhogy azóta megvásároltam máshol a navigációmat, és még mindig várom a válaszukat.
Mivel ilyen gusztustalan ez a társaság, a feleségmmel úgy öntöttünk, hogy végső esetben elmegyünk egészen a pereskedésig is.
Egy kedves volt osztálytársam ügyvédként praktizál, és szerinte az ügyünk egyértelmű és világos, ugyhogy tuti nyerő a pozíciónk.
Kivárom a válasz (már ha lesz) és attól teszem függővé a folytatást.

Ezek után nyugodtan mondhatom azt hiszem, hogy ez egy gusztustalan társaság, akiket nem érdemes tovább gazdagítani.
A leírtak a saját véleményem, azt hiszem ehhez jogom van.
Üdv!
Peti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.