Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  A procik sugároznak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert egy átlagos proci cca.2GHz körül 70-80 Wattot felvesz, és biztos hogy ezt nem mindet hő formájában adja le. Szoval biztos hogy valamilyen elektromágneses sugárzást is gerjeszt, és ez lehet több watt is amit kisugároz, persze ha van egyáltalán ilyen. Régebben nagy volt a para a mobiltelók körül a sugárzás miatt, szerintetek ez előjöhet prociknál is?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) janati válasza Ra3 (#1) üzenetére


janati
őstag

Lehetséges. Bár lehet hogy most nagy marhaságot, de amióta a P4Cerka 2Ghz-es procim 2,8Ghz-en szaladgál, azóta a videómagnóm tv-tuner része szarul nyomja az adást. A kép kiesik, sok-sok vízszintes vonallal tarkítva.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#3) Den válasza Ra3 (#1) üzenetére


Den
veterán

Már a mobilos para is baromság volt. amúgy az szg ház árnyékolt azaz nem csak befele nem mennek elektromágneses hullámok de kifele sem. Különben meg a procin van egy nagy fém hűtő az is árnyékol.

Ráadásul a sugárzás a távolsággal négyzetes arányban csökken, azaz ha sugározna is, csak néhány mikro wattnyi energia érne a gép előtt űlve...

de nem sugároz.

www.simson4t.hu

(#4) janati válasza Den (#3) üzenetére


janati
őstag

Akkor a videóm krepált be. Fizikából sose voltam talentum...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#5) Den válasza janati (#2) üzenetére


Den
veterán

p4-en még fémsapka is van, az is árnyékol.
vidd el a videót szervízbe

www.simson4t.hu

(#6) tomcs válasza janati (#4) üzenetére


tomcs
őstag

nem probaltal ugy megbizonyosodni errol a dologrol hogy egy rovid idore kikapcsolod a szamitogepet? :DDD

(#7) Rox


Rox
tag

Ha teheted, ne ugyanarról a hosszabbítóról/konektorról üzemeltesd a pc-det és a tv-t/videót. néha egész jól összegerjednek...

(#8) badbrother válasza Den (#3) üzenetére


badbrother
aktív tag

A mobilos para nem feltétlen volt baromság, és még most sem az. Egy ismerősöm patkányokkal kísérletezett, fő terepe a patkányagy volt. Vizsgálták a patkányok labirintusból való kijutásának átlagos idejét, és azt találták, hogy azok a patkányok akik naponta több órát voltak mobiltelefon által gerjesztett sugárzásban, lassaban találtak ki, mint a kontrollcsoportba tartozók.
Mindenki vonjon le olyan tanulságot amilyet akar. Szerintem káros.

(#9) Szalma válasza Ra3 (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Sugározhat. (De nem olyan iszonyú mértékben.) Az Inteltől pl. drágáért lehet venni Intel rendszer sugárzás szimulátorokat (proci, csipszet, hdd, táp, stb., intel speckóknak megfelelő) és hozzá való méricskélő eszközöket, amivel pl. az orvosi eszközökhöz való PC-k házait lehet jól kipróbálni, árnyékolás szempontból. Oszt, ha jó az ányékolás, akkor mehet tervezésre a bél + gyártásra... Jó drága kütyük... ~2-3000$.

Szeretettel:
Szalma

ui.: Nem ettől fogunk meghalni...

(#10) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Ez még a régi számológépeken működött: keress a rádió URH-ján egy
helyet, ahol csak zaj van. Rakd közel a számológépet hozzá és
pötyögj vele valamit. Remekül lehetett hallani a csipogást.

Persze ezek nem többszáz MHz-en és nem egy rakat fém alatt
ültek. De tényleg: eszébe jutott már valakinek kipróbálni
ugyanezt PC-vel?

JaniS

(#11) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Rossz minőségü monitorok zavarthatnak be. Pl.: a régi monitorom bekapcs rádiók zzzzzzzz, kellett egy zajszűrő a konektor és a monitor közé. Ennyi.

Próbáltál már konzevdobozból (ne májkrémesből:D) telefonálni? Ha nem próbáld ki, és egyből megérted az árnyékolást! Sima alufóliával lenullázhatod a térerőt.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#12) JaniS


JaniS
senior tag

Ja, meg hajdanán olvastam (vagy álmodtam), hogy
a fontosabb gépeket kalitkába (olyan Faraday-esbe
rakják) lehallgatás ellen.

(#13) Protoss


Protoss
senior tag

Előbb a monitorokat (crt) és tvéket fékezzétek meg, utánna ráértek azon gondolkodni, hogy mi sugárzik még. (Tudom a kettő nem ugyanaz a jelenség.)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Den válasza badbrother (#8) üzenetére


Den
veterán

az agyműködést lassíthatja a megfelelő frekvenciájú és intenzitású mikrohullámú rf sugárzás, ezt ember kisérleteknél is használják, de ez átmeneti, a besugárzás után kis idővel megszűnik

Ráadásul a mobil max 2 watt teljesítménnyel ad aminek csak kis része éri a fejedet, az meg ha elnyelődne, akkor elnyelődne a bőr, izom csont, egyébb szövetkben nem jut el az agyadig , ha meg nem nyelődik el, akkor hatása sem lehet.

a patkány kisérlet nem mérvadó, a patkány egész feje nincs olyan vastag mint az agyad és a külvilág között lévő víz és szövet réteg.

paráztatás ez nem több

www.simson4t.hu

(#15) Den válasza Protoss (#13) üzenetére


Den
veterán

ne ez a másik, az emberek napi több órát ülnek egy több tíz wattos elektronágyú előtt és a mobiltól paráznak

www.simson4t.hu

(#16) Protoss válasza JaniS (#12) üzenetére


Protoss
senior tag

És arról hallotál-e, hogy a az elektronikai gyártosorokhoz oda bilincselik az embereket?

(Ez egy tipikus rémhír, a földelést szegény paraszt bácsi rabláncnak nézte. Más szempontból viszont rátapintott a lényegre. Sajnos. :()

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#17) Protoss válasza Den (#15) üzenetére


Protoss
senior tag

Bezony, barnulok is rendesen. :DD :DD :DD (szóval tetszet a kalitkás sztori)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#18) Protoss


Protoss
senior tag

Fórumra kellene autómatikus helyesírás-javító rutin;], legalábbis nekem.
előbi = előbbi

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#19) Snowcat válasza Protoss (#16) üzenetére


Snowcat
tag

Telleg odabilincseilk oket, de azer, hogy a sztatikus feltoltodes nehogy tonkretegyen vmit, egyebkent meg regen, mikor divat volt a muanyag szek, a nylonruha es mar volt egy-ket szamitogep elott ulo holgy, rajuk is bilincset adtak, amit valami femhez rogzitettek egy porazon, mert egy helyes kis szikraval siman megoltek a gepuket (ami akkoriban nagyon nem olcso mulatsag volt)...

(#20) Protoss válasza Snowcat (#19) üzenetére


Protoss
senior tag

Tudom, írtam is:DD

''Ez egy tipikus rémhír, a földelést szegény paraszt bácsi rabláncnak nézte.''

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#21) badbrother válasza Den (#14) üzenetére


badbrother
aktív tag

Lehet hogy igazad van, nem tudom a kísérlet pontos adatait. Igaz te sem. Engem mindenesetre elgondolkodtatott, kevesebbet is mobilozom. Főleg mióta elvesztettem :D:D:D
Tréfa félre, a sugárzás befolyásolta a patkányokat, és nem pozitív irányban. Persze lehetséges hogy irreálisan nagy dózist kaptak rövid idő alatt. Ha sokáig él a topic utánanézek.

(#22) tomcs válasza badbrother (#21) üzenetére


tomcs
őstag

van benne valami, sugarzas van, tenyleg lehet karos de valoszinuleg tenyleg elenyeszo mertekben. akkor kezdenek parazni ha elefantra ragasztananak 1 mobilt es az hulyulne meg tole :)

(#23) Protoss válasza tomcs (#22) üzenetére


Protoss
senior tag

off: a headset megzúg mint állat, attól meg a fülem károsodik :))

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#24) badbrother válasza tomcs (#22) üzenetére


badbrother
aktív tag

OFF

Vagy képzelj el egy Manager-t fülére ragasztott mobillal. Ha az meghülyül vége a világnak:D

ON

(#25) Protoss válasza badbrother (#24) üzenetére


Protoss
senior tag

OFF:
:D Miért szerinted lenne a valami különbség előtte és utánna? :D
ON

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#26) Ploszi válasza Den (#14) üzenetére


Ploszi
senior tag

akkor ezért olyan lassú felfogású az a sok ember akivel telefonon beszélek :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#28) cucu válasza Den (#15) üzenetére


cucu
tag

Az elektoncsöböl kilépö rtg sugárzás káros, mindenki tudja, mégis gyártanak monitort. A mobilnak csak élettani hatásait bizonyították, káros hatásait nem. Ennek ellenére nem hiszem, hogy egészséges. Volt eddíg is több olyan dolog amiröl késöbb derült ki mennyire nem ok. (DDT, Contergan stb) A mobil nem túl öreg találmány, ha a maiak 20 év múlva kapnak valami csinos kis agyi tumort, majd mindenki mossa kezét ''nem tudtuk'' alapon. Csak mert senki nem tudta kimutatni, hogy rövid távon káros, érdemes az óvatosság, ui. nem tudjuk, csak erröl van szó.

(#29) TitiRii


TitiRii
senior tag

sztem ha a cpu nem is a gépben valami biztos sugároz.
ugyanis ha bekapcsolom a gépem akkor a szoba másik felében az öszses adó elkezd recsegni, és 92~105 mzh ig meg is szünnek(radio dj, roxy stb ilyenkor totál eltünik). azaz csak valami periodikusan ismétlödö zugás jön rajat elég erősen,(lehet mingyárt fel is veszem) viszont ez is váltakozik atól függöen mit csinálok a gépen, pl ha játcok akkor erősebb,vagy ha másolok, érdekse módón más a hang dos és win között is :DDD
elég paranormáilsan hangzik mi?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#30) TitiRii


TitiRii
senior tag

jó hogy irtam!
utoljára akkor kapcsoltam be a rádiom mikor még csak 633 cerkám és normál egerem volt
most is bekapcsoltam most feljebb tolodot a zavars hatá roxy bejön de csak zugva felette semmi egészen ~100mzh ig
és ha az infrás egerem macerálom az behalatszik :DDD
(mos 2.0xp van) és most olyan sikító hangja van(megjegyzem nem egy hosszabíton vannak kb 4 méter távolságra 1 mástól

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#31) Protoss válasza TitiRii (#30) üzenetére


Protoss
senior tag

Zajszűrő a konektorba és javul a helyzet. :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#32) TitiRii


TitiRii
senior tag

nagyon LOL
ha a proci dolgozik (pl tesztek,megvoltozik a zugás, aha a vga, akkor is de máskép, ha a vinyó akkor is másképp
ehez egy kamera kéne hogy lásátok:))

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#33) badbrother válasza TitiRii (#32) üzenetére


badbrother
aktív tag

Futkos a hideg a hátamon

(#34) TitiRii válasza Protoss (#31) üzenetére


TitiRii
senior tag

én ugy tudom msáik hlóról megy a szoba másik felébe rakot konektor(a napali meg a másik szoba is aról megy, ez a felén lévő meg az öcsém szobályával közös(érdekes az ö hifije nem bug, igaz az modernebb.. ez valami 20 éves izé :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#35) napos2600 válasza TitiRii (#30) üzenetére


napos2600
tag

regi berhaz 30eves vezetekezessel? (nem ertek hozza csak kerdezem:) (de telleg eccakara ki kell kapcsolni!)

OFF
a haz a labam mellett, asztal alatt van kb. 10-15cm van az asztal (brutto375Ft volt :) ) hatlapja es a gep kozott, es nyaron tapasztaltam hogy a hazventi erdekes modon bizonyos idokozonkent par masodpercre elkezdett igen meleglevegot nyomni a labamra aztan jodarabig semmi :)
ON

es amikor vettem egy alcatel311-et akkor elso zsebrerakas alkalmaval elkezdett zsibbadni a combom... magyarazatot nem talaltam ra...

(#36) Den válasza cucu (#28) üzenetére


Den
veterán

De könyörgöm, ne csináljunk már úgy mintha a mobil telefonnal találták volna föl a rádiót. A mobil egy kisteljesítményű rádióadó. Az ember pedig elektromágneses hullámok özönében él. A mobillal jött az eddigi energia dózis mellé még egy kicsi, ami elenyésző az össz dózishoz képest, akkor mire föl ez a para?

www.simson4t.hu

(#37) TitiRii


TitiRii
senior tag

na jó ezt felveszem ezt muszály hallanotok:)))
kazira veszem aztán visza gépre hogy lehessen hallani hogy gép bekapcsolása elöt hogy szol a rádio aztán utána
majd rányomok egy cpu stab tesztert, mem tesztet,vga tesztet stb..esküszöm techno zenének is beillene :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#38) Den válasza TitiRii (#30) üzenetére


Den
veterán

na ja, minden elektromos eszköz gersjeszt egy mágneses teret, egy sima 220-as vezeték is. Én egyszer rádióból akartam fölvenni notora ami a rádió tetején voltl, de miklor felpörgött a vinyó akkor zavarta azt az adót.

www.simson4t.hu

(#39) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ááá. Ez a topic nagyon gáz.

Még ha elektromágneses sugárzás özönét is zúdítaná ránk egy mobil, akkor sem lenne semmi: mivel egyszerűen nem lép kapcsolatba a szervezetünkkel. Ezért nem tudunk leárnyékolni egy rádióadót.

Amúgy: a fény is elektromágneses sugárzás (hullám), és azért lép velünk kapcsolatba, mert abban a tartományban van a hullámhossza/rezgéssztáma. Úgy mint a hőnek is. És sorolhatnánk. De a hagyományosan EM sugár nem lép velünk kapcsolatba. Pont.

(#40) napos2600 válasza Den (#36) üzenetére


napos2600
tag

teljesen egyetertek veled Den, DE ugy gondolom hogy amig nem lehet ezeket a sugarzasokat tokeletesen merni es nem lehet orvosilag megmagyarazni mindent annelkul hogy ne legyen erdekelt benne valaki addig tenyleg kar vitazni :)

mindket oldal ugyanolyan jo ervekkel bir es semmi sem bizonyitott...

(#42) Den válasza napos2600 (#40) üzenetére


Den
veterán

Milyen sugárzást nem lehet mérni? A mobil rádiófrekvenciás hullámokat ''sugároz'' 900 mhz-en max 2 wattal, 1800 mhz-en meg asszem 1 wattsal, ennyi, mást nem sugároz a mobil, ez pedig mérhető, 100 éve ismerjük, semmi rejtélyes nincs benne, ugyanolyan rádió hullám mint a danubius csak nem 103.3 megaherzes, hanem 900 vagy 1800 megaherzes. ennyi.

www.simson4t.hu

(#43) Protoss válasza Den (#42) üzenetére


Protoss
senior tag

A mikrók meg 4 gigahz-től indulnak, gondoltam akkor már öket se hagyjuk ki. :)

Hosszú távú tesztek valóban nincsenek az emberre gyakorlot hatásról, de ekkora feneket keríteni neki kár.

Nagyobb gond, hogy vibrálnak a neonok és az iskoláinktele vannak velük. Vagy a rossz solik ahova nők járnak sülni. Nem is tudják mibe fekszenek bele.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#44) JulWCZar válasza Protoss (#43) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Nem. Víz kb 2300 MHz és annyival rezeg a kilépő kis foton, nevezzük mondjuk Bélának.

(#45) napos2600 válasza Den (#42) üzenetére


napos2600
tag

ne huzd fel magad nem akartalak tamadni! :)

(#46) Protoss válasza JulWCZar (#44) üzenetére


Protoss
senior tag

Hoppá igazad van! :D

Egész pontosan:
2450 MHz és 12,25 cm-es hullámhossz. Ez a hullámhossz az elektromágneses hullámok tartományában a rádióhullámok és az infravörös sugárzás között van.
'' Az élelmiszerekben a nagyfrekvenciás erőtér hatására dipólusok képződnek, illetve a meglévő dipólusok (kétpólus) a külső tér irányába rendeződnek. A villamos erőtér irányváltoztatására a dipólusokra váltakozó irányú erők hatnak, amelyeknek hatására az anyag belsejében hő keletkezik. A keletkezett hőteljesítmény az anyag térfogatával arányos, négyzetesen függ a térerősségtől, függ továbbá az anyag dielektromos jellemzőitől és az anyag tg J -jától, azaz az anyagra villamos szempontból jellemző veszteségi tényezőtől.''

A kilépést a ''sütőböl'' az üveglapra helyezett árnyékoló rács akadályozza meg.

na így már remélem megbocsátatok :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#47) hungeek válasza TitiRii (#30) üzenetére


hungeek
senior tag

szerintem rádiós egeret akartál írni és nem infrásat....
vagy tévedek?

(#48) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nálunk a konyhában lévô mikró menet közben zavarja a nagyszobában a tv-t.
Azthiszem csak azoknál az adóknál amik nem kábelen keresztûl jönnek.
Mindenesetre furcsa hogy egy állítólag leárnyékolt dobozban pattogó mikrohullám zavarja az egy betonfallal meg néhány köbméter levegôvel arrébb lévô Tv-t.

Olvastam egy cikket de sajnos nememlékszem hogy hol , azokról a készülékekrôl volt szó benne amit Szalma említett azthiszem ...amivel a sugárzást lehet mérni számgépházaknál és egyéb berendezéseknél.
Na abban írtak valamit, hogy a procik a névleges frekvenciájukon kívül bocsájtanak ki rezgéseket az úgynevezett 2-3szoros felharmónikus tartományukban is.
Tehát egy 1.5GHZ-s proci rezeg 3.0 és 4.5GHZ-es tartományban is.
És azthiszem ezek jelentenek problémát.

A témához teljesen hülye vagyok meg a cikkre sem emlékszem már pontosan ezért elnézést ha oltári f@szságokat hordtam össze.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#49) MLaca


MLaca
őstag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Jézusom! Mind megdöglüüüünk! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, egy mikrosütő mellett ülőőőőőőőőőők, ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!! /me just died... :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#50) Den válasza rup1u5 (#48) üzenetére


Den
veterán

egész biztos nem a dobozban patztogó mikrohulám zavarja a tvd, hanem pl, a benne lévő ventilátor aminek az érintkezői kopottak és szikráznak (lásd még kávédaráló, porszívó, turmix...), vagy az elektromos hálózatra rak valamilyen zavart

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  A procik sugároznak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.