Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) acer_


acer_
aktív tag

Sajnos nagyon megszivatott a posta, és e miatt nemcsak én kerültem kellemetlen helyzetbe.
Történt ugyanis, hogy Dtz feladott nekem egy cel 300-at, már kb. 3 hete, és nem ért ide. Joggal kezdi azt hinni, hogy át akarom ejteni az árával, vagyis kemény 1500 forinttal. Nagyon kellemetlen ez, hiszen miért pont őt/és ennyivel akarnám megrövidíteni. Arról van szó, hogy velószínűleg a posta bénázott, és most ezért szívunk.

Másik ilyen ügyem Text-Boy barátunkkal van, aki kb. az előző (celeron) csomag feladásával egyidőben küldött nekem egy csomó matricát (xp, duron..) boritékban, ami szintén azóta nem ért ide!
A dolog érdekessége, hogy a cucc ellenértéke (pont aznap jártam a postán, amikor ő szólt, hogy feladta, és akkor már elküldtem neki) már réges-rég odaért hozzá. Nagyon kellemetlen helyzetek ezek. Mit tehet ilyenkor az átlagember?
Tapasztalatokat, ötleteket várnék, mert ég a pofám az 1. eset miatt (lesz*rom az én pénzemet, amit text megkapott, de más ne gondolja, hogy megvágom)...

(#2) TexT-BoY válasza acer_ (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na itt vagyok...

sajna holnap nem visszük el a pénzt neked mert anyám fog vezetni és nemnagyonigazán tud vezetni:O:O:O:DDD
egyébként amikor te feladta akkor én nem adtam fel csak egy inteles csomagot... a duronos a pénzel bélelve megy/menne:O:O


amúgy a posta amiatt a pécsi:F vagy milyen központ milyatt elkezedett szarozni:(

nekünk havonta jön Németböl posta addig amig a DHL küldte simán jött a honap első hétfőjén... viszont amióta a posta vette át a reptértöl azóta sehol semmi /2hónap/:O:O

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) acer_ válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


acer_
aktív tag

lényeg a lényeg: a borítéknak már régóta itt kellene pihennie..

(#4) hezso válasza acer_ (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

Ha ajálnva küldted, akkor no problem, a posta tejel.
Ha nem az szivacs, de ez is benne van a pakliba. Most volt a ujságkép-ragaszgatós csávó esete, aki ingyen levelezett, hát az ő esete sokmindent elárul a posta színvonaláról... :(

(#5) ffodi


ffodi
veterán

Én rendeltem kb 4 hete 2x256 mb memóriát az egyik fórumtagtól!
Még mindíg nem jött meg! Ki merem jelenteni, hogy a posta egy nagy határ SZ@R!!!!

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7) FluID


FluID
tag

''de minden meg fog érkezni''

Na erre én nem vennék mérget ;)

[Szerkesztve]

(#8) acer_ válasza Kalandor (#6) üzenetére


acer_
aktív tag

eddig nekem sem volt semmi gondom, de
1, gondolom, te a céges bélyegzővel küldöd a leveleket, ami azért mégis más (talán jobban odafigyelnek rá :F)
2, késések már voltak nálam, de eddig mindent megkaptam max 1 napos késéssel..

(#9) acer_ válasza FluID (#7) üzenetére


acer_
aktív tag

én se... :O

(#10) VladimirR válasza acer_ (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

felhivod oket es ragszam (rajta van a feladohogyishivjakon) alapjan pontosan megmondjak hol van a cucc

javaslat: utanvettel intezd a postai ugyeket, akkor kizart, hogy atvagod, mivel csak a loveert cserebe adjak oda neked a csomagot, es azt masnap megkapja a felado

(#11) acer_ válasza hezso (#4) üzenetére


acer_
aktív tag

milyen csávó esete? Nem hallottam róla (nem nézek tv-t, nem olvasok ujságot, max nagyritkán az indexet, ha unatkozom)...

(#12) ffodi válasza acer_ (#9) üzenetére


ffodi
veterán

Én se! :O :O :O :O :O :O

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13) VladimirR válasza FluID (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

huhh
a sok erv kozott szinte elvesz a lenyeg...

szrl.: btw van rairva ertek, ha elvesz a csomag kapsz helyette penzt (vagy te vagy a felado)

[Szerkesztve]

(#14) acer_ válasza VladimirR (#10) üzenetére


acer_
aktív tag

dtz adta fel, tehát ő tudja ezt a számot (és így felhívni őket).
De ha beírja ide a számot, én felhívom őket, csak ne én égjek ilyen miatt..

(#15) g@bo válasza acer_ (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

vald be. sikkasztottál.... :DDD

(#16) acer_ válasza g@bo (#15) üzenetére


acer_
aktív tag

te meg monnnyál le...:DDD

nem vagyok én olyan arc... :O

(#17) hezso válasza acer_ (#11) üzenetére


hezso
aktív tag

TV-ben volt, hogy ujságból kivágott képekre írt rá egy számot(?hogy hány Ft?), és azt ragasztotta rá a leveleire, a postások hónapokig bevették. :DD NEM TŰNT FEL NEKIK, HOGY NEM BÉLYEG VAN RAJTA!!! Tiszta lol...

(#18) acer_ válasza hezso (#17) üzenetére


acer_
aktív tag

hát, ez télleg loool... :DDD

(#19) hezso válasza acer_ (#18) üzenetére


hezso
aktív tag

Volt a híradóban is.

(#20) Beck18


Beck18
tag

Én heti szinten veszem igénybe a postát, fontos leveleket feladva. Csak ajánlva adom fel, így még nem volt soha semmi gond, pedig már négy éve használom ilyen intezíven, ezt a felárat azt hiszem megéri az, hogy nyugodt lehetek.

For Whom The Bell Tolls

(#21) hezso válasza Beck18 (#20) üzenetére


hezso
aktív tag

Én is ezt mondtam, ha nem ajálnva adjátok fel, akkor benne van a pakliba, senkit sem lehet lecseszni...

(#22) acer_ válasza hezso (#19) üzenetére


acer_
aktív tag

''(nem nézek tv-t, nem olvasok ujságot, max nagyritkán az indexet, ha unatkozom)...'' irtam, h nem nézek tv-t...

[Szerkesztve]

(#23) hezso válasza acer_ (#22) üzenetére


hezso
aktív tag

Jól teszed :) nem sokat veszetsz vele.

(#24) Intelligencs

Ha valamit nem ajánlva adsz fel, akkor az csak az isteni gondviselés juttatja el a címzetthez. Amikor unokatesóm Debrecenben járt egyetemre, rendszeresen leveleztünk. Aztán kitaláltuk, hogy interaktívan kommunikálunk, és floppy lemezen levelezünk, amit levélben adtunk fel. (Ez még az Amiga korában volt, Internetről még nem is hallottunk.) Na, az a levél, amibe floppyt raktunk, sohasem érkezett meg. Ugyanis ellopták. Biztos azt hitték, hogy értékes. Attól fogva, hogy ajánlva adtuk fel, mindig megérkezett. Az ok egyszerű: a sima leveleket nem tartják nyilván, Ha elveszik, semmi következménye sincs. Az ajánlottat viszont végig követi az ajánlószelvény, ezért ha valaki ellopja, akkor visszakeresésnél el fognak jutni hozzá a láncban. Magyarán megtalálható a felelős. Ilyen egyszerű.
A Posta egyébként is szarban van, mert változnak a piaci viszonyok. Ki írt például azóta levelet, amióta van e-mail? Én egyet sem, és azt hiszem vagyunk még egy páran ezzel így.

The Amiga, Born a Champion

(#25) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Nekem angliába küldött anyuci pár dolgot ajánlottan amit 3hónap eltelte után kézbesítettek vissza magyarországra!!! és mivel akkor már otthon voltam így a vigyori postás a kezembe nyomta és mondta hogy fizessek 7500FT portót...
Azok után hogy a feladás költsége 4500FT-volt és meg sem érkezett oda ahova kellett volna.
Szóval visszaküldettem vele majd írtam a postának, kézségesen kivizsgálták majd kb. 3 héttel kés``obb átvettem a szarrátört alig 1 kilós dobozt a feladási költséggel együtt.
Azt nemtudom hogy ki és hol kártyázott rajta 3hónapig.

Ameddig nem kapnak a dolgozók normális fizetést addig a többség beleszarik a munkába. Persze igazuk van csak akkor ne kérjenek feladási költséget ha nem tudják kézbesíteni.
Mellesleg a levelek többség külföldr´´ol ''sérülten'' magyarul felbontva érkezik.

....és még kíváncsiak is...:U

Aláírás

(#26) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ja ,én külföldr´´ol mindig úgy küldtem a képeslapot hogy a bélyeg helyére ráírtam, hogy '' köszönet a Postának!!'' :)
Mivel külföldön fingjuk sincs hogy mit jelent ezért továbbították... itthon meg elolvasták és látták hogy megvan köszönve:)

:C

És a tv-be se hívtak be ezért :D

Aláírás

(#27) tildy válasza kapcs-ford (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

És megkapták?
AKkor én is így adok fel otthonra képeslapot:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Intelligencs válasza kapcs-ford (#26) üzenetére

Mekkora!!! Posta SUX! :DD

The Amiga, Born a Champion

(#29) biker válasza kapcs-ford (#25) üzenetére


biker
nagyúr

Ameddig nem kapnak a dolgozók normális fizetést addig a többség beleszarik a munkába. Persze igazuk van csak akkor ne kérjenek feladási költséget ha nem tudják kézbesíteni.

hát már bocs, ezt soxor hallom, pl orvosok, nővérek, gazdák, stb

ha nem tetszik, el lehet menni máshova dolgozni.
ha meg ott dolgozik, de szarik bele, miért kapna többet?

ha már van egy munkám, akkor igenis elvégzem, vagy felmondok. nem sírok, meg sztrájkolok. meg f..om

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) Skylark


Skylark
tag

Hmmm.
10 évig dolgoztam a Postán, egyik feladatom pont a csomagfosztók kiszűrése, tettenérése volt. (Több oldalon keresztül sorolhatnám a módszereiket, a megtörtént eseteket.) Aztán jött szeretett pártunk és kormányunk és ... szóval olyan mértékű leépítés volt biztonsági-rendészeti vonalon, hogy hovatovább mondhatom, azt visznek amit akarnak.
Mindenképpen biztosítással küldjetek postán bármilyen küldeményt. Hiába ajánlottan külditek, a posta a kárt nem fogja megtéríteni. A csomag tartalmára utalásként semmit, vagy pedig általánosságokat írjatok.
A sors fintora, éppen itt a a PH-n eladott hardverekből 20-ból 3 csomagom tünt el. Értékbiztosított csomagok voltak, kettő már rendeződött, a posta fizetett. Az egyik négy hónapig tartott, a másik háromig. A még aktuális harmadik eltűnés kártérítése 3 hónapja tart.

(#31) mikoljan válasza hezso (#17) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

A munkám miatt naponta többszáz levelet kapunk és többszáz levelet, csomagot küldünk az ügyfeleinknek. Elszoktam beszélgetni a ''postásunkkal'', aki hihetetlen dolgokat mesélt főleg azután, hogy beüzemelték a budaörsi logisztikai központot. Például van olyan kollégája, aki nem tudja, hogy a budapesti irányítószámok egyessel kezdődnek.
''NEM TŰNT FEL NEKIK, HOGY NEM BÉLYEG VAN RAJTA!!!'' Az ilyeneken már megsem lepődök. :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#32) kapcs-ford válasza tildy (#27) üzenetére


kapcs-ford
őstag

2éve kézbesítették ma nem tudom...
Érdemes valami olcsóbb képeslappal tesztelni na és persze egyszerre csak 1-et! :)

Aláírás

(#33) janati


janati
őstag

Én is szopok a posta miatt...

Még mindig nem kaptam meg a negyedéves köt.biztosítás csekkemet... Rettegek, mikor állít meg a rendőr.:o

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#34) acer_ válasza kapcs-ford (#25) üzenetére


acer_
aktív tag

igen, külföldről szinte mindent megbontanak.. de miért? :F

(#35) acer_ válasza janati (#33) üzenetére


acer_
aktív tag

írj egy levelet a biztosítónak, biztos segítenek...

(#36) acer_ válasza Intelligencs (#24) üzenetére


acer_
aktív tag

nade könyörgöm, ez a pofátlanság teteje... Persze, fizetek x forintot, hogy ellopják, és 2x forintot, hogy ne... ez kéész..

A másik, amin ledöbbentem, hogy ilyet volt pofájuk megtenni: egyik nap a postaládában virit egy cetli, hogy ezentúl ha azt akarom, hogy a feladott levél másnap odaérjen - én úgy gondolom, ez természetes lenne - még egy ''elsőbbségi levél'' matricát is vennem kell rá, pár forintért (nem emlékszem pontosan mennyiért, de asszem 50-es körül). úgy felhúztam magam rajta, hogy lendületből téptem szét a fecnit..

(#37) kapcs-ford válasza acer_ (#34) üzenetére


kapcs-ford
őstag

mert rohadt tetves banda az egész na meg az a big brother...

Aláírás

(#38) acer_ válasza Skylark (#30) üzenetére


acer_
aktív tag

írhatnál történeteket, hogy ki/mit/hogyan lopott.. szerintem egy pár embert (köztük engem is) érdekelne..!

[Szerkesztve]

(#39) acer_ válasza kapcs-ford (#37) üzenetére


acer_
aktív tag

én csak azt várom, mikor dózerolják le őket a dlh-sok végleg, akik normális sebességgel, megbizhatóan, és alapból papírokkal dolgoznak (jó, ára is van, de a pénzért kapok is valamit)...

(#40) Shim válasza Skylark (#30) üzenetére


Shim
őstag

a biztosítás hogy megy? mit kell tenni?

szerk: egy hete várok egy tekintélyes pénzösszeget, aminek ucce 1-2 napon belül meg kellett volna jönnie. no comment.

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#41) tildy válasza acer_ (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat igen....Ide 30000 ftert jon ki dhlel az , ami postan csak 3000....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) acer_ válasza tildy (#41) üzenetére


acer_
aktív tag

én belföldre gondoltam :) Beldöldre nem olyan vészes.
Viszont dlh sokkal gyorsabban, és tutira 1ben kiviszi. (persze azért 30k-nál már érdemes megfontolni a dolgot..)

(#43) VladimirR válasza acer_ (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudom mi ez a dlh, de:
most miert nem veluk szalittatsz, mikor ''normális sebességgel, megbizhatóan, és alapból papírokkal dolgoznak ''?
talan mert draga a postahoz kepest? - (elnezest)

nem fog a posta elveszni a sullyesztoben
1 pelda: van egy ceg, felad heti 1000 levelet, mundjuk ajanlgatjak a termekuket
nekik nem szamit, ha 1-2, vagy akar 50 level elvesz, ok nem fognak fizetni egy dragabb szolgaltatasert, mert a postai veszteseg elhanyagolhato, azt tekintve, hogy kb. minden 1000 levelre van egy erdeklodo, es ezek kozul minden 10. rendel is az adott termekbol...

[Szerkesztve]

(#44) Beck18 válasza VladimirR (#43) üzenetére


Beck18
tag

DHL egy gyorsposta. Nagy sárga kocsival mennek, rajta piros betüvel, nemzetközi nagy cég. Olyan mint a TNT World Wide Express (fehér kocsi, pirosas betüvel)

For Whom The Bell Tolls

(#45) Yaye


Yaye
őstag

Hát, én nemrég boltoltam egy topiktárssal egy amd k2 procit. Valami 10 nap után visszaküldték neki az utánvétes csomagot, hogy címzett ismeretlen. Azóta megint egyeztettünk, és jó címet írt rá, ráadásul tök egyszerű, triviális címem van és lassan 5 éve itt lakom! :(
De volt már olyan, hogy egy ismerősömnek küldtem levelet, és kb két hét után neki kellett telefonon utánanyomozni a feladás helyén a postahivatalba, hogy melyik ládába dobtam a levelet, és hogy mi a fenét csináltak vele, és erre előkaparták valahonnan, el sem veszett, csak épp b*sztak elküldeni.

(#46) VladimirR válasza Yaye (#45) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez nem kozvetlen a posta, hanem sokkal valoszinubb, hogy a feletek dolgozo postas hibaja, mivel ha a csomagodat nem veszed at, ~egy het utan visszakuldik
namost ha te nem voltal otthon mikor ment a postas, es mondjuk lusta volt irni egy cetlit (elvileg van ertesito), hogy csomagod jott, akkor a csomagot termeszetesen visszakuldik, mivel nem jelentkezel erte
ilyen esetben, mikor tudod, hogy csomagod jon, menj be a postara, kerdzd meg jott-e csomag
ha jott, akkor szemelyazonossag igazolasa utan odaadjak, nem kell semmi ertesito/postai cucc
ha nem talaljak, felhivod a feladot, megkerdezet a ragszamot (rajtavan a feladoakarmin) es az alapjan megmondjak hol a csomagod: 1. ekkor akar erte is mehetsz, 2. ha megsem, legalabb picit megmozgatjak

mar en is jartam igy, par telefon es meg aznap megkaptam a csomagot

[Szerkesztve]

(#47) Yaye válasza VladimirR (#46) üzenetére


Yaye
őstag

Hát, ha jól emlékszem, a ''címzett ismeretlen'' és a ''nem vette át'' az két külön kategória postáséknál. Ha a postás megpróbálja kézbesíteni, és sikeresen be tudja dobni a ládámba az értesítőt (ami egyébként nem történt meg), akkor ugye nem lehetek ismeretlen címzett.

(#48) VladimirR válasza Yaye (#47) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''cimzett ismeretlen''-nel megy vissza ha jol emlekszem
szvsz akkor menne vissza ''nem vette at''-tal, ha postan marado lett volna
de holnap megkerdezem neked: van a csaladban postas...

(#49) #57764352


#57764352
törölt tag

Nekem az AG NEOVOS pólóm rántották be.
Feb. végén lett feladva.
ÁÁÁÁÁ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.