Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  A netto 50k-s 9800-as az se? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

Itt már többször lehetett olvasni a ph-n, hogy ajánlgatják emberek 50+áfa 9800 non pro xy üzletekben. Most körülnéztem netes árlistákon és sok helyen van ennyiért van ahova 9800, másutt 9800 SE van írva. Az utóbbi helyen a sima 9800 viszont netto 80k körül van. Ebből én arra következtetek, hogy ahol nincs odaírva ott is SE verziót árulnak 50-ért , amiről pedig tudjuk, hogy alig gyorsabb egy 9600 pronál.
Tud valaki biztosat ez ügyben?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) Legolas


Legolas
senior tag

Ja és tud valaki 9800 SE teszteredményeket?
Én kb. 2-3 hónap múlva szándékozok csak vga-t venni, de már most jó lenne tudni, hogy 50-ről vagy 80-ról megy majd le az ára.
Most 8500LE-m van amiről nem lenne érdemes 9600 prora váltani, csak talán a dircetx 9 miatt, mert amúgy, hogy 9500 pont helyett 11500 lesz, az nem túl nagy előrelépés, viszont a 9800-al 15000 pötty közelébe mehetnék és azt már fejlődésnek nevezném.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#3) Legolas


Legolas
senior tag

Most néztem utána a neten. Egy csomóan írják, hogy a rivatuneres softmod működik és be tudták kapcsolni a +4 pipeline-t a 9800se-n és így 5700 3dmark03-ban 4 pipe-al meg csak 3600. Ha tényleg működik, akkor nem rossz vétel. Olyan mint a régi 9500 volt. Így gyakorlatilag egy 9800 pro-t kapsz, mert a két kártya órajelben megegyező.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) Legolas


Legolas
senior tag

Na senki nem ír?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#5) Yutani válasza Legolas (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Viszont ugyanolyan lutri a dolog... :(
Ha valaki nem tud válogatni ismerős üzletében, akkor nagyon rá lehet szabni.

#tarcsad

(#6) Gomezz válasza Legolas (#3) üzenetére


Gomezz
senior tag

Nekem 9800Próm van és 2.4+ procival 5300 a 3Dmark03.
Egy kicsit soknak tűnik az a 5700 nem?

(#7) Legolas válasza Yutani (#5) üzenetére


Legolas
senior tag

De ha bejön óriási üzletet csináltál!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#8) Yutani válasza Legolas (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha meg nem, akkor keserű szájízzel ülsz a gép előtt, amíg hirtelen felindulásból el nem adod, és kezded újra... :O

#tarcsad

(#9) zetecR


zetecR
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=20550[/L]

(#10) Drizzt válasza Legolas (#7) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Háááát...

Én még Mo.-n nem halottam 9800SE-ről...

Annak a reális ára max. 35-40k lenne. De amúgy szvsz a boltosok fele nincs tisztában azzal, hogy milyen kareszváltozatok vannak, s ami nem pro, azt se-nek hívják...

..De ez csak egy feltételezés...

I am having fun staying poor.

(#11) Viktor77 válasza Gomezz (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Nem sok az. Nekem 9700Proval alapon 51xx pont. Húzva 350@680-ra 55xx pont. Igaz egy 3ghz-es procival. De a 3dmark03 erre nem annyira érzékeny.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Gomezz válasza Viktor77 (#11) üzenetére


Gomezz
senior tag

Az reális én sem húzom és 5300pont, 2.4+ procival
De az egy 9800 as 2.4+, 5700pont?

(#13) peterqe


peterqe
aktív tag

P4 1,6@2,9 + Radeon 9800nonpro BIOShack után 440/360-on 6400 3dmark. Nem sok az 5700 pont.

P.S:
1. Én is fostam, mielőtt megvettem a kártyát, de végül is bejött :)
2. Szerintem mostanság boldog boldogtalan a m*g*c*m*-ba rohan 9800 nonpro-ért, és ezt főleg a prohardveren elhangzott hozzászólásoknak köszönhetik.

Szerintem sincsenek még 9800SE-k Magyarországon.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#14) fLeSs válasza peterqe (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

VGA ATI (PBA) RADEON 9800SE 128MB DDR +TV+DVI 59705 74631

1ik kedvenc üzletünk árlistájáról. ugyanott pedig :

VGA CLUB3D RADEON 9800 128MB DDR+TV+DVI 78650 98312

szal lehet, hogy tudják mit is árulnak...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) ten155 válasza fLeSs (#14) üzenetére


ten155
csendes tag

Szerintem 2 eset van:
- vagy fingjuk sincs, hogy mi ez a kartya es azt hiszik, hogy jobb mint a sima 9800. Mondvan 9800SE (Second Edition).
- vagy ok pontosan tudjak, hogy ez mi, csak hozza nem erto vasarloikat akarjak behulyiteni, ugyanezen indokkal. :DD

(#16) Yutani válasza ten155 (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te most mire gondolsz? Az árára?

Természetesen magas, mert frissen megjelent termékről van szó, és ráadásul a nevében ott van a ''9800''. Te gondolhatsz, amit akarsz az értékéről, az annyi, amennyit az üzletben kérnek érte.

Pl. az FX5200 sem ér semmit, mégis némely márkából aranyáron adják azt a sz*rt is.

#tarcsad

(#17) ten155 válasza Yutani (#16) üzenetére


ten155
csendes tag

Nem ertem, hogy te mit nem ertesz az en hozzaszolasomban. Arra gondolok amit konkretan leirtam.
Es ez a mondatod: ''Természetesen magas, mert frissen megjelent termékről van szó, és ráadásul a nevében ott van a ''9800'''', mar megbocsass de okorseg. Azert mert valami friss meg nem kerul csillagaszati osszegbe.
Szerintem vagy azert adjak ennyiert mert azt hiszik, hogy jobb mint a sima 9800, vagy at akarjak baszni a jonepet, mert azt hiszik, hogy a vevok nem tudjak, hogy ez szarabb mint a 9800 nonPro. Ennyi.

(#18) beeboy válasza Drizzt (#10) üzenetére


beeboy
addikt

én már láttam 55+fa körül volt

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) Ronin


Ronin
aktív tag

A mindenki által sokat emlegetett M*gicompban:

ATi Radeon 9800 128MB, TV-Out+DVI, Sapphire 54 720 68 400
ATi Radeon 9800-Pro 128MB, TV-Out+DVI, Sapphire 78 880 98 600

Szvsz ez nem SE!!!
Szerintem reális az 55k. Nálunk Fehárváron a 9800 nettó 76, a 9800Pro pedig 105 ezer. Anno ekkora volt az árkülönbség a 9700/9700Pro között. Vagy rosszul emlékszem?

(#20) Dende válasza Ronin (#19) üzenetére


Dende
csendes tag

Sziasztok!

Az itt lévő 55e-s kártya nem SE. Ha valakinek szüksége van rá, tudunk neki hozni kb. 48-49e-ért és az SE.

Üdv.: Dende

(#21) Yutani válasza ten155 (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

''Azert mert valami friss meg nem kerul csillagaszati osszegbe.''

Akkor nézd majd meg az Athlon64 árát, az elég friss neked?

No, akkor tisztázom a félreértést. Amire te azt írtad, ökörség, azt nem én gondolom, hanem az ATi-nál azok, akik az árképzést végzik. Tehát ŐK gondolják úgy, hogy ha benne van a ''9800'' a nevében (amitől úgy érezheti a vevő, hogy valami nagyon jót vásárol meg, és ezt tudják azok, akik az árát kitalálták) és friss stuff, akkor lehet drágán adni. Ez természetes a kereskedelemben, de ha ez neked nem tűnt még fel, akkor nyisd ki jobban a szemed és füled.

Egyébként PEACE!

#tarcsad

(#22) Dadaa válasza Dende (#20) üzenetére


Dadaa
csendes tag

te Dende
az 55e ből mikor lesz a boltban? És mennyi? Ha rendelek belőle holnap, kedden kapni is fogok egy kártyát? Esetleg hétfőn? :)

(#23) ten155 válasza Yutani (#21) üzenetére


ten155
csendes tag

Pontosan a 9800-rol van szo. Friss es nem kerul csilllagaszati osszegbe, de a 9600-as sorozatot is nezhetjuk ami ugye az egyetlen .13 mikronos chip. Most nem az A64-rol beszeltunk, az teljesen mas teszta.
Egyebkent az Ati arkepzesenek semmi koze ahhoz, hogy a M**tral mennyiert adja a termekeket. Szerintem, ez tisztan a ceg bulija. Kapora jott nekik, hogy van egy uj 9800-as tipus, es rossz helyre soroltak be. Nem a non-pro ala, hanem fole. Hogy szandekosan-e vagy veletlenul azt nem tudjuk. Ennyi erovel a Pro fole is sorolhattak volna.
Egyebkent ponthogy feltunt, ezert tettem szova. En kinyithatom a szemem meg a fulem, de te meg ...

(#24) Dende válasza Dadaa (#22) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Dadaa!

Kedden már kaphatsz belőle, mert akkorra érkezik.

Üdv.: Dende

(#25) peterqe válasza Dende (#24) üzenetére


peterqe
aktív tag

Hogy a halálba tudjátok ilyen áron adni? (Én is nálatok vettem, hihi :C, de hezitáltam nagggyyyon -sztem emlékszetek rá)

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#26) Dende válasza peterqe (#25) üzenetére


Dende
csendes tag

Hmm... adjuk drágábban? :D

Üdv.: Dende

(#27) koxminator


koxminator
senior tag

hali!

én is szeretnék ilyet venni ( sapphire 9800 np oem) de sehol nincs, pedig jópár boltot felhívtam megnéztem. egyéb ötlet?

Kox

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#28) Poiro7 válasza Dende (#26) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Dende, melyik is az a bolt ahol lesz ebbol kedden???

(#29) koxminator


koxminator
senior tag

magicomp, es extremecomputers

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#30) dshk válasza Dende (#26) üzenetére


dshk
aktív tag

Dende, 9600 pro ultimate edition-t lehet kapni nálatok? A lényeg, hogy passzív hűtés legyen, de nem ártana minimum. 9600 pro teljesítménye.

(#31) ztarget válasza Gomezz (#6) üzenetére


ztarget
csendes tag

szi!
nekem 2.8as procival 9800nonpro felhuzva pro sebessegre 5959 pont
...nem sok

ÖÖÖ...most nézem valami füstöl a gépemben......

(#32) KeFe


KeFe
tag

Jelentem mindenhova fekete nyakos SE jott :((( (legalabbis ahol eddig neztem ott igy volt)

(#33) Dende válasza KeFe (#32) üzenetére


Dende
csendes tag

Jelentem a hír igaz, pedig nem SE lett kérve, de ennek rendje és módja szerint a holnapi nappal már postázzuk is vissza őket. Remélem jövőhéten nem próbálnak meg átverni a palánkon... :(((

Üdv.: Dende

(#34) Dende válasza dshk (#30) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Dshk!

Bár hallomásból ismerem a kártyát, de egyenlőre nem sikerült hozzájutnom... :F

Üdv.: Dende

(#35) faster válasza Dende (#34) üzenetére


faster
nagyúr

Asszem *xpr*rt nagykerben van RADEON 9600PRO ultimate ed.

(#36) faster válasza Dende (#33) üzenetére


faster
nagyúr

Tegnap (hétfő este) azt mondták a ''te boltodban'', hogy kedden lesz. Akkor ezek szerint nem lesz ezen a héten 9800-om? Brühühühűűűűűű :(

(#38) Zoltán


Zoltán
őstag

Te mekkora segg vagy...

(#39) Dende válasza faster (#36) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Faster!

Lebeszéltem az importőrrel, jövőhéten elvileg nem lesz gáz. Sőt, bár nem ismerlek, de ha megeresztesz egy email-t és jövőhéten megveszed, adok Neked egy kis árengedményt.

Üdv.: Dende

(#40) faster válasza Dende (#39) üzenetére


faster
nagyúr

Ment a mél!

(#41) erdoke válasza Dende (#39) üzenetére


erdoke
titán

OFF

Majd vmi hírt az én kártyámról is csorgassatok, még azt se tudom, tényleg rossz volt-e...:(

A legjobb aláírás a héten

(#42) Dende válasza erdoke (#41) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Gábor!

Jó volt a tipped, hibás volt a karesz. Holnap telcsizz be és megbeszéljük hogyan tovább, van néhány lehetőség.

Üdv.: Dende

(#43) erdoke válasza Dende (#42) üzenetére


erdoke
titán

Úgy látszik, nem figyelted az ezzel kapcsolatos topicomat, de nem is vártam, van elég dolgod.:)
A lényeg, hogy ez már több volt tippnél, minden mást alaposan megnéztem előtte, ez volt az utolsó (sajnos), amire gyanakodtam.
Majd jelentkezek.

Üdv

A legjobb aláírás a héten

(#44) KeFe válasza Dende (#39) üzenetére


KeFe
tag

Azt nem tudod hogy ebbol a kisbordas-ventis feketenyakos verziobol jon jovo heten sima NP vagy a ''regi'' szep piros BBA utanzatbol?

(#45) Drizzt válasza Dende (#42) üzenetére


Drizzt
nagyúr

MI VOLT A BAJA??? NEKEM IS VANNAK FURA HIBÁK A KÁRTYÁMMAL, S NEM TUDOM, HOGY HARDWARE HIBA-E?

LÉCCI, A PROBLÉMÁRÓL A R9800 - hibák fórumban, fontos!!!

I am having fun staying poor.

(#46) ten155


ten155
csendes tag

Hello Dende es a tobbiek!

Az lenne a kerdesem, hogy nem tudnal-e (vagy akarki mas) errol a fekete nyakos 9800SE-rol egy-ket kepet csinalni, es felnyomni valahova?? Elolrol is, meg hatulrol is jo lenne. Remelem nem tul nagy keres. Es ha van lehetoseged a Sapphire-fele 9800np-rol is csinalhatnal. Vagy akinek van Sapphire 9800np, csinaljon rola nehany kepet.
Most tervezek 9800np-t venni, es jo lenne hanem a boltban latnek eloszor ilyen kartyat.

Elore is nagyon koszi mindenkinek, aki tud segiteni!!!

(#47) koxminator


koxminator
senior tag

csinálnék, csak nem akarom levenni a Zalmann Z80C-t meg a 3 ventit a kártyámról, bocs :DD

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#48) Dende válasza KeFe (#44) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia KeFe!

Sajnos nem tudom, de remélem a legjobbakat.

Üdv.: Dende

(#49) Dende válasza Drizzt (#45) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Drizzt!

Nem az ami neked, ez tiszta süket volt.

Üdv.: Dende

(#50) Dende válasza ten155 (#46) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Ten 155!

Készítettem két képet, a linket mindjárt megadom hozzá.

Teljesítmény szempontjából:
Frekik: 324/270
A7V8X/1800+: 9467p
NF7S/2600+: 10916p

Üdv.: Dende

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  A netto 50k-s 9800-as az se? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.