Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frosty


Frosty
aktív tag

A nagykernek hivatalosan hány napja van arra, hogy kicseréljen/megvizsgáljon egy ''hibás'' alkatrészt (jelen esetben alaplapot)?
Ha letelt ez az idő mit érdemes csinálni, hogy egy kicsit összekapják magukat? Érdemes rájuk uszítani a fogyasztóvédelmet?

(#2) Ger|


Ger|
aktív tag

tudtommal nincs megszabva. Hát elvileg azonnal meg kéne hogy vizsgálja.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#3) Angie™ válasza Frosty (#1) üzenetére


Angie™
addikt

nagykerre a fogyasztóvédelmet????

nem hiszem hogy ez működne :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasz!!!!

Sajnos amiota beléptünk az Unioba a fogyasztovédelmisek is csak annyit csinálhatnak,hogy írnak egy levelet vagy eleresztenek egy telefont.
Az mint régen volt megszünt.Én egy dvd asztali játékost vettem ''NEM vagyok hülyéknél'' és kb fél évembe került amire kicserélték.
Persze a szervizest el kezdtem nyagatni telefonon.Ha ingyenes a telo akkor megéri ha nem akkor havi 20000ft!!!
Tehát nincs új tőrvény és ezt rendesen kihasználják a boltosok is!!!

Ez van sajnos!!!!

(#5) Ger|


Ger|
aktív tag

fogyasztóvédelem?

Nem.
Szép szó. Asztal ütése. Ordítás. Fenyegetőzés perekkel, majd főnök megverése tizedmagaddsal, stb. Ezek jönnek be leginkább.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#6) Frosty válasza Angie™ (#3) üzenetére


Frosty
aktív tag

Na jah, csak tudod az ember ideges lesz, amikor azt mondja az eladó a boltban (aki ismerős és nem tehet semmiről persze), hogy még rá sem néztek a kártyára, annak ellenére, hogy már két hete ott van és azt üzenik, hogy majd talán jövőhéten. Ilyenkor legszívesebben el tenném láb alól az illetőt aki a garis ügyeket intézi.

(#7) mongi válasza Frosty (#1) üzenetére


mongi
senior tag

törv. módosítása elötti helyzet ez volt, nem tom mennyire tartják ezt be(nekem rossz és jó tapasztaltom is van):
15 napig vizslatják, nem kell cserecuccot adniuk addig.
15+1 nap után cserekészüléket adni, vagy ha várhatóan a 15 napba nem fér bele a csere/javítás...(ma*ico*p BP-en nekem adott csere lapot amikor gariztattam a cuccom, idén méghozzá)
30 napon túl, kérheted a cserét, és ki kell cserélniük
3 napon belüli gondnál kérheted a típus cseréjét más típusra/ráfizetéssel ha drágább az újabb cumó, vagy levásárlását a termék áránáak más számtech cuccra...
kb ennyit tudok erről, ha vki jobban tudja az pls javítson/írja le.

de asszem május 1.-zől módosultak ezek a kondíciók, tehát olvass utána a garpaíron a feltételeknek (apróbetűs részek sux naon :( )

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#8) Frosty válasza #00809728 (#4) üzenetére


Frosty
aktív tag

És egy kártérítési perrel érdemes megfenyegetni őket, bevétel kiesés miatt?

(#9) vicces


vicces
addikt

nekem ma azt mondták, hogy 2 hét múlva..
már meg is kapom a cuccot./kisker/ hát kiváncsian várom.

:)

(#10) mr_ricsi válasza Frosty (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán



''Kedvezőtlen változás, hogy ellentétben az eddigi szabályokkal, most már csak törekednie kell a kereskedőnek, hogy 15 napon belül végezze el a szükséges javításokat. ... a cégek nem húzhatják a javítást sem a végtelenségig. Ha túl hosszan javítja a terméket, megbüntethető.''

Javaslom, hogy ne a Fogyasztóvédelmi (Fő)Felügyelőséget keresd meg a problémáddal, hanem inkább az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesületet. (www.ofe.hu)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Frosty válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


Frosty
aktív tag

Ahh köszi :)

(#12) #00809728 válasza Frosty (#8) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha van rá fél éved és kb 3-4 szabid akkor igen.
Egyébként a hivatalos eljárás az,hogy fogyasztóvédelmisek,majd van egy békitő kft vagy íroda ami megprobálja békés uton elíntézni.De ha a másik fél meg sem jelenik akkor felesleges volt az egész.
Onnan tudom ezt pontosan ,hogy ezt mind végigcsináltam.
Aztán jőtt az őtlet elöálltam egy olyannal,hogy van a tv2-ön egy olyan müsor ami az ilyen szarokkal foglalkozik és ,hogy szolok nekik.Erre másnap a szervizes fönök személyesen adta át nekem a vadi új dvd lejátszomat és sürü elnézést kért.

Ez nekem igy bejőtt!!!

(#13) #00809728 válasza mongi (#7) üzenetére


#00809728
törölt tag

Mongi!!
Ez igy ahogy leírtad minden szép és jó.de amiota Unios tagok lettünk ez mind megszünt!!!Régebben komolyan vették a fogyasztovédelmet de mára már nincs semmi hatalma!!!
Mint egy fradi -újpest találkozon egy rendőrnek!!!!

(#14) karib


karib
addikt

Egy jó összefoglaló a mai helyzetről: [L]http://www.ich.hu/news.php?news_id=15[/L] Röviden összefoglalva: előnyére és hátrányára is változott a szabályozás, összességében elég kusza.

Fontos megemlíteni, hogy tudtommal a fentiek mind kereskedő-fogyasztó kapcsolatot szabályoznak, tehát nagykereskedő-viszonteladó viszonyra könnyen lehet, hogy nem, vagy csak részben/másként vonatkoznak.

Department of Redundancy Department

(#15) GigabyteFan válasza karib (#14) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ja a kiskernek most is ki kell cserélnie attól függetleneül hogy a nagyker neki cseréli e... akár vehet egy újat pl és majd amit visszakap azt majd eladja...

az már más kérdés, hogy a nagykernek a kisker felé csak azt a feltételt kell tovább adnia amit a gyártó ad neki...
ami lehet akár 1-2 hó is ... de ez a kiskert nem menti ... neki cserélni kell ...aszem

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#16) szesa


szesa
senior tag

mult heten vettunk deszkat+hazat+cput+ramot egy cegtol ahol mar regota vasarolunk (tobb eve), egy ora mulva osszeraktuk, nem indult, kiderult szar a ram.
20 perc mulva visszavittuk es kozoltek hogy akkor 2 het mulva jojjunk vissza...
amikor 2 nap mulva meg a szerver at kellett volna adni...
aztan szep szoval ''elinteztuk'' de ha ez a hivatalaos eljaras az tobb mint gaz.

-

(#17) karib válasza szesa (#16) üzenetére


karib
addikt

Olvassátok már el alaposan az alábbi linken a szöveget, érdemes.

3 napon belül meghibásodott terméket az értékesítő köteles azonnal cserélni, hacsak nem javítható rövid határidővel (pl. gépben döglött részegység azonnali cseréje).

Department of Redundancy Department

(#18) biga


biga
senior tag

Na meg ilyen is van benne:

3. § (1) Ha a vásárló a termék kijavítását kéri - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - a javítási határidõ 15 nap.

(2) Ha a kötelezett a javítás idejére a vásárlónak kölcsönkészüléket (kölcsönjármûvet) ajánl fel, az (1) bekezdésben foglalt határidõ 30 napra hosszabbodik meg.

Ebből én azt értelmezem, hogy biza él még az a 15 nap...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#19) Johnny


Johnny
senior tag

Fogyasztóvédelem nem foglalkozik nagykerekkel, tekintve, hogy magánszemély nem vásárolhat ott elvileg.
Cég - céges kapcsolattal nem foglalkoznak, marad a bírósági út ilyen esetben.

(#20) mongi


mongi
senior tag

na akkor mégsem irtam baromságot :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#21) #00809728


#00809728
törölt tag

Jó ez le van írva.De szerintitek ezt igy is veszik a boltok,a kerek.
Jó aki ebbe a szabályzatban hisz annak akkor adok egy terméket még garis és legyen szives nekem megjavítattni vagy kicseréltetni.
Él ez a dolog 15nap de nem kötelezik rá őket.Én a médiában vásároltam egy dvd asztali olvasot nem kis pénzért.Írott lemezt gyönyörüen lejátszotta de a gyárit nem.
Visszavittem 4nap után erre csak anyit közöltek ha vissza vittem volna 3 napom belül simán csere.
Na mindegy akkor javítás.Felvitték Bp-re és 3hét mulva vissza kaptam karcosan,szalámi darabka rajta az elején..stb
Tehát ugy leharcolták a készüléket mintha 3éves lett volna.
Hazavittem origi gyári lemez berak és semmi.Vissza ismét és szerviz.Kb 2honap után közölték kitartás mert várnak egy fejegységet de Ausztráliából majd jőnn csak lassan.Mire én kenguru hozza???
Még a faszinak állt feljebb.
2hónap után kicseréltek rajt mindent és vissza kaptam a készülékemet.
Hazavittem majd most a gyárit simán lejátszotta de az írottat nem.Erre ők az nem a mi problémánk.Meg egyébként is miért használ őn írott lemezt!!!Válaszom Őkőr!!!!

Mivel közben lett egy SZFVÁRI szerviz is oda bevittem a cuccost.Kb 1honap után küldtek hozzá alkatrészt de sajnos nem azt a tipusét.
Majd újra vártam.
Már akkor pumpa felment bennem és van egy haverom aki mesélt egy érdekes dolgot.Bevettem a trükköt és bevállt.Kb 3nap mulva ott volt az új készülékem.

Ha ezt valaki meg tudta volna oldani egyszerübben ill jobban annak szeretném megrézni a kezét.

(#22) Frosty válasza #00809728 (#21) üzenetére


Frosty
aktív tag

Te ezt hogy bírtad ki?! :O Én kiirtottam volna az egész Media*****-ot :F

(#23) karib válasza biga (#18) üzenetére


karib
addikt

Az egészet olvasd már végig, az a régi jogszabály, amit kivontak a forgalomból...

Most a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az érvényes!

Ennek utolsó paragrafusa:

8. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követõ 60. napon lép hatályba; rendelkezéseit a hatálybalépését követõen kötött fogyasztói szerzõdésekre kell alkalmazni.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejûleg hatályát veszti:

a) az egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségérõl szóló 117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelet, valamint az azt módosító 119/1995. (IX. 29.) Korm. rendelet és 6/1997. (I. 22.) Korm. rendelet;

b) a tartós fogyasztási cikkek alkatrész-ellátásáról és javítószolgálatáról szóló 35/1978. (VII. 6.) MT rendelet, valamint az azt módosító 74/1987. (XII. 10.) MT rendelet és a 118/1995. (IX. 29.) Korm. rendelet.

A 15 és 30 nap pedig az a) pontban hatályon kívül helyezett 117/1991. (IX. 10.) Korm. rendeletben van.

Department of Redundancy Department

(#24) karib


karib
addikt

Bemásolom azért az egészet, a lustábbak kedvéért. Ez a jótállásra vonatkozó jogszabály jelenleg. Nem összetévesztendő a szavatossággal, amiről máshol rendelkeznek (elsősorban a Ptk. hibás teljesítésre vonatkozó része).

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelezõ jótállásról
A Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvérõl szóló 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 248. §-ában foglaltakra figyelemmel a Kormány a következõ rendeletet alkotja:

1. § (1) A Magyar Köztársaság területén fogyasztói szerzõdés [Ptk. 685. § e) pontja] keretében értékesített, a rendelet mellékletében felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.

(2) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.

(3) A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerzõdés a szerzõdés tárgyát képezõ szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó). A jótállási jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minõsül (a továbbiakban: fogyasztó).

(4) Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezõbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megilletõ jogok a fogyasztói szerzõdés teljesítésének idõpontjában átszállnak a fogyasztóra.

2. § (1) A jótállás idõtartama egy év.

(2) A jótállási határidõ a fogyasztási cikk fogyasztó részére történõ átadása, vagy ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdõdik.

3. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztónak a fogyasztási cikkel együtt - külön kérés nélkül - jótállási jegyet átadni.

(2) A jótállási jegyet közérthetõen és egyértelmûen, magyar nyelven kell megfogalmazni.

(3) A jótállási jegyen fel kell tüntetni:

a) a forgalmazó nevét és címét,

b) a fogyasztási cikk megnevezését, típusát, gyártási számát, továbbá - ahol alkalmazható - azonosításra alkalmas részeinek meghatározását,

c) a gyártó és - külföldrõl származó termék esetén - az importáló nevét, címét,

d) a fogyasztót a jótállás alapján megilletõ jogokat, azok érvényesíthetõségének határidejét, helyét és feltételeit,

e) a vásárlás vagy az üzembe helyezés idõpontját.

(4) A jótállási jegynek utalnia kell arra, hogy a jótállás a fogyasztó törvénybõl eredõ jogait nem érinti.

4. § (1) A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthetõ.

(2) A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történõ átadásának elmaradása nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét.

5. § (1) A fogyasztó a kijavítás iránti igényét a forgalmazó által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti.

(2) A kijavítás során a fogyasztási cikkbe csak új alkatrész kerülhet beépítésre.

(3) A jótállás keretébe tartozó javítás esetén a forgalmazó, illetve a javítószolgálat a jótállási jegyen köteles feltüntetni:

a) a javítási igény bejelentésének és a javításra átvétel idõpontját, gépjármû esetében továbbá a kilométeróra állását,

b) a hiba okát és a javítás módját,

c) a fogyasztási cikk fogyasztó részére történõ visszaadásának idõpontját, gépjármû esetében továbbá a kilométeróra állását,

d) a jótállás - a kijavítás idõtartamával meghosszabbított - új határidejét.

6. § (1) A rögzített bekötésû, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a jármûvek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani.

(2) Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhetõ el, a le- és felszerelésrõl, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik.

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstõl) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerû használatot akadályozza.

8. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követõ 60. napon lép hatályba; rendelkezéseit a hatálybalépését követõen kötött fogyasztói szerzõdésekre kell alkalmazni.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejûleg hatályát veszti:

a) az egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségérõl szóló 117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelet, valamint az azt módosító 119/1995. (IX. 29.) Korm. rendelet és 6/1997. (I. 22.) Korm. rendelet;

b) a tartós fogyasztási cikkek alkatrész-ellátásáról és javítószolgálatáról szóló 35/1978. (VII. 6.) MT rendelet, valamint az azt módosító 74/1987. (XII. 10.) MT rendelet és a 118/1995. (IX. 29.) Korm. rendelet.

Melléklet a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelethez
1. Hûtõszekrény, fagyasztó, kombinált hûtõszekrény;

2. mosógép, centrifuga, szárítógép, mosogatógép, vasalógép;

3. tûzhely, grillsütõ, flekkensütõ, sütõ, kemence, mikrosütõ;

4. légkondicionáló, fûtõberendezések, vízmelegítõk, ventilátor, párologtató és szagelszívó berendezések 10 000 Ft bruttó vételár felett;

5. porszívó, gõzzel mûködõ tisztítógép, szõnyegtisztítógép, padlósúroló- és fényesítõgépek;

6. varrógép, kötõgép;

7. elektromos fúrógép, fûrész, csiszológép, sövényvágó, kerti traktor, fûnyíró, motoros kapa, láncfûrész, vízszivattyú;

8. gyógyászati segédeszközök és készülékek 10 000 Ft bruttó vételár felett;

9. személygépkocsi, motorkerékpár, kerékpár;

10. lakóautó, lakókocsi, utánfutós lakókocsi;

11. riasztóberendezések 10 000 Ft bruttó vételár felett;

12. telefonok, rádiótelefonok, telefax-készülékek;

13. üzenetrögzítõk, kihangosító készülékek 10 000 Ft bruttó vételár felett;

14. televíziók, antennák, videomagnók 10 000 Ft bruttó vételár felett;

15. rádiók, autórádiók, rádiós ébresztõórák, rádió adó-vevõ készülékek, amatõr rádióadók és rádióvevõk 10 000 Ft bruttó vételár felett;

16. lemezjátszók, szalagos és kazettás magnók, CD-lejátszók, egyéni sztereorendszerek és ezek tartozékai (keverõasztal, hangoló, erõsítõ, hangszóró, hangfal), mikrofonok és fülhallgatók 10 000 Ft bruttó vételár felett;

17. fényképezõgépek, film- és hangfelvevõ kamerák, videokamerák és camcorderek, film- és írásvetítõk, filmnagyítók, filmelõhívó- és filmfeldolgozó készülékek 10 000 Ft bruttó vételár felett;

18. távcsövek, látcsövek, mikroszkópok, teleszkópok, iránytûk, tájolók 10 000 Ft bruttó vételár felett;

19. személyi számítógépek, monitorok, nyomtatók 10 000 Ft bruttó vételár felett;

20. számológépek, zsebszámológépek, menedzserkalkulátorok 10 000 Ft bruttó vételár felett;

21. írógépek és szövegszerkesztõk 10 000 Ft bruttó vételár felett;

22. hangszerek 10 000 Ft bruttó vételár felett;

23. órák 10 000 Ft bruttó vételár felett.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.