Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ezt a topikot azzal a céllal nyitom, hogy legyen egy hely ahol tudjunk beszélgetni a zenéről. Fontos, hogy itt most nem a zenehallgatás technikai hátteréről lesz szó, (pl.:ki milyen rendszerről hallgat otthon, erre ott vannak a szakmai topikok) hanem minden másról ami a zenével kapcsolatos. Pár példát említve:

- Együttesek/énekesek koncertjei, fellépései
- Új albumok megjelenése, hírek az együttesekről/énekesekről
- Vélemények, érzések zeneszámokról

Ha csak az éppen aktuális kedvenc számodat szeretnéd belinkelni, akkor arra ezt a topikot használd:
Minden ami zene, avagy mai kedvencünk

Félreértés ne essék, itt is lehet számokat linkelni, akár kommentár nélkül is, de ne csak arról szóljon a topik.

Továbbá szeretnék egy fontos dolgot leszögezni: Nincs olyan, hogy jó vagy rossz szám, ezért kérnélek titeket, hogy ne kritizáljátok mások stílusait.

(#2) errorcode06


errorcode06
őstag

Fejhallgatósból találtam ide, remélem hosszú életű lesz a topik.

De hogy ON is legyek, mi a véleményetek Lindsey Stirling-ről?
Nekem nagyon bejön (eddig sohasem hallgattam ilyen stílust).

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) beast27


beast27
senior tag

Akkor kezdeném én vagy mégsem :(((
Kinek mi a kedvenc előadója/együttese? És miért?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#4) Audison válasza beast27 (#3) üzenetére


Audison
senior tag

Nehéz kérdés :D , de ha még is mondani kéne valamit, akkor a Rise Against. Nagyon bejön a munkásságuk, és maga a banda viselkedése is, másrészt támogatják az állatok jogaiért küzdő szervezetet, ami ma nagyon ritka egy együttestől...

(#5) Bodz válasza errorcode06 (#2) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem rossz, én is meghallgatom, de igazából semmi különös. Sok helyen olvastam, hogy ilyen őstehetség, olyan művész, blabla. Nos, hogy finom legyek, nem az. De ügyesen csinálja a "dolgát", semmi több. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Dorien válasza beast27 (#3) üzenetére


Dorien
veterán

Nálam 2006 óta tart a Porcupine Tree / Steven Wilson őrület. :)
Így 34 éves fejjel nem nagyon tudok más bandát / előadót, aki a közelükbe érne zenei téren.

Porcupine Tree - Hatesong (Live)

Steven Wilson - Deform To Form A Star

Amik még szintén Wilsonhoz kapcsolódnak:

Blackfield

Blackfield - Blackfield

No-Man

No-Man - Truenorth

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7) Bodz válasza beast27 (#3) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ma a Darkthrone, és az új album. Kétszer is meghallgattam egymás után. Zseniális. Kíváncsi vagyok, hogy hányan értenek egyet velem... :D

[ Szerkesztve ]

(#8) beast27


beast27
senior tag

Akkor én is le írom ha már rá kérdeztem
Kedvenc együttesem a Hollywood Undead, mikor elkezdtem őket hallgatni akkor még nagyon a karrierjük elején jártak nekem azért tetszett meg nagyon mert ők rávilágítottak Hollywood "sötét" oldalára (hogy nem csak a sok sztárról és csillogásról szól az a város hanem a háttérben ott van bűnözés, a sok gengszter, stb) és a világ nagyon sok problémájára is (pl: Hollywood Undead - Young ) és ez engem nagyon megfogott, és persze ez a zenei stílus is nagyon bejön. Persze az idő teltével nagyon sokat változtak (szerencsére a zenei stílusuk nem valtozott), egyre jobbak és jobbak lettek, de persze nem csak azokról szólnak számaik mint amiket a előbb le írtam hanem nagyon vegyes és szinte minden számuknak van mondani valója
Szóval ennyit az én kedvencem együttesemről, remélem kedv csinálolónak sem utolsó :D

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#9) Vasinger! válasza beast27 (#3) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez azért elég nehéz kérdés, mert csak úgy egy előadót elég nehéz kiemelni a sok közül, mert szinte minden műfajban van egy kedvenc. A kedvenc számot se úgy határozom meg, hogy amit szívesen hallgatok egy ideig az már lehet kedvenc, hanem amit akármikor meghallgatok szívesen úgy, hogy nem unom meg. Talán akitől a legtöbb szám ilyen amit írtam az Armin Van Buuren. De nagyon szeretem David Guetta-t is, de Ő inkább partyszámokat csinál, tehát 1-2 hónapig ronggyá hallgatom azt szevasz.

Más kategóriában szeretem a Within Temptation együttest is, de nem utasítok vissza egy Emeli Sandé vagy Pitbull féle számot sem.

(#8) beast27:

Én őket innen ismerem :D De tőlük is azt az egy számot ami az introban van. :B

[ Szerkesztve ]

(#10) beast27 válasza Vasinger! (#9) üzenetére


beast27
senior tag

Én is elég sok féle stílust hallgatok de nekem ez az együttes olyan kedvencé nőtte ki magát akár milyen stílust képes vagyok dobni csak hogy azt halgathassam
Esetleg nem tud valaki egy rap-core stílusú együttest?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#11) blackmajesty válasza beast27 (#3) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Jelenlegi nagy kedvenc albumom: Therion 2012-es Les Fleurs du Mal c. albuma. De van még sok más is, amit szívesen hallgatok, csak az idő kevés rá sajnos.

(#12) haly válasza Audison (#4) üzenetére


haly
őstag

Nekem is a Rise Against a kedvenc. Habár minden mást is meghallgatok, de ez az egy együttes az, akiknek az összes száma tetszik, kivétel nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(#13) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Gyorsan el is mentettem ez a topikot.

Magam részéről inkább a klasszikus Hard Rock és Heavy Metal vonalon mozogtam ízlés terén. Szerencsére olyan klasszikusok hatalmas koncertjein vehettem részt mint a KISS, Scorpions vagy a Judas Priest. Manapság inkább kicsit modernebb irányba nyitottam és az úgynevezett Melodic Death Metal amit favorizálok. In Flames, Amorphis, Soilwork, Sentenced és Dark Tranquillity.

Ami kifejezetten bejött idén zeneileg amúgy az új StoneSour dupla album és az Oblivion filmzene.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Fesztiválok: Ki hova megy idén nyáron?

Én Balatonsound-ra biztos, aztán amire még pénzem marad :D

(#15) r4z válasza Xaels (#13) üzenetére


r4z
nagyúr

Ó, az In Flames az jóféle :K Nálam töretlenül tart a Disturbed-mánia, a Device ST albuma is jó lett, aminek a frontembere szintén Draiman - itt az online stream, ha valaki szereti a modern metált ;)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#16) beast27 válasza Vasinger! (#14) üzenetére


beast27
senior tag

Én sajnos sehova :( mert itt nem nagyon lesz semmi :( de ha más nem lemezek a tengerpartra a haverokkal (nincs is jobb tengerpart, haverok és csajok :DDD)

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#17) errorcode06 válasza Vasinger! (#14) üzenetére


errorcode06
őstag

Sziget, re szeretnék, aztán a főnök meg az asszony enged-e, kiderül :)

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#18) Xaels válasza Vasinger! (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Sehova. Gyerek mellett most kimarad. Majd talán jövőre, ha sikerül beszerezni egy új motort akkor motoros találkozók inkább.

Bár 1-2 koncertre azért elmennék, de sajnos Amorphis csak FEZEN-re jön idén, StoneSour nem jön csak Bécsbe legközelebb. Majd ősszel kiderül talán jön valaki akit nem tudok kihagyni.

(#15) RazorGTR1: In Flames töretlenül tart nálam 9éve. Valahogy nem tudok rájuk unni. Nem rossz a Disturbed sem és a Device sem(mintha te raktad volna fel az N betűsre is) bár nekem egy idő után kicsit monoton az ének miatt. Őket inkább vegyesben szoktam hallgatni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azért tisztelem Inna-t, mert Neki tényleg van hangja és nem csak a hangmérnökök munkáját hallani, mikor a számait hallgatom. Itt ez a videó ahol kérdeznek tőle a rajongók és a linkelt résznél igen tisztán tud énekelni ülve, mindenféle technikai cucc nélkül. Persze ezt azért biztosra nehéz mondani, hogy nem nyúltak bele, de nem úgy tűnik.

(#20) beast27 válasza Vasinger! (#19) üzenetére


beast27
senior tag

Nem rosszak a számai, sőt még néha hallgatom is az inna számokat de a beszéd hangja engem nagyon idegesít, falra tudnék mászni tőle

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#21) Bodz


Bodz
nagyúr

Napi eldöntendő kérdés. Ann Marie Calhoun vagy Samvel Yervinyan? Nos? :)

(#22) Dorien


Dorien
veterán

Rodrigo y Gabriela - Hanuman

Rodrigo y Gabriela - Tamacun (live)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23) krichd1 válasza Bodz (#21) üzenetére


krichd1
addikt

Természetesen Ann Marie. Milyen kérdés ez ? :D
Én azt nem tudom, hová tűnt Yanniról az arcszőrzet. :))

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#24) Bodz válasza krichd1 (#23) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jo? :D Meghallgattam nemreg minden elerheto anyagot toluk. Ram Samvel jateka nagyobb benyomast tett. :)

Yanni bajusz nelkul nem az igazi. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) SOAD19


SOAD19
addikt

Ide is belinkelem a Tárkány Művektől az új kedvencemet:

Tárkány Művek - Lehetett volna (Illés átdolgozás)

Ajánlott meghallgatni az "Arcomba az arcod vésted" című albumukat, itt meghallgatható pár számuk:

[link]

Később még felsorolom a jelenlegi kedvenceimet, de most jön a Barca-Bayern elődöntő... :DDD

(#26) krichd1


krichd1
addikt

ZUP koncerten voltatok már ? Érdemes rá elmenni ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#27) Xaels


Xaels
félisten

Nagy zavaromban el is felejtettem a nagyok között említeni és az egyik legjobb koncertélményemet is hozzájuk köthetem. W.A.S.P a Diesel klubban. Látvány és hangzás tökéletes volt csak a hely volt túl kicsi.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#28) beast27


beast27
senior tag

Ki milyen koncerteken járt? És hol volt a koncert? <- ez a kérdés csak akkor érvényes ha a koncert külföldön volt

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#29) Audison válasza beast27 (#28) üzenetére


Audison
senior tag

2010-ben Scorpions koncerten, Prágában. Nagyszerű buli volt. :K

(#30) Bodz


Bodz
nagyúr

(#31) Vasinger! válasza Bodz (#30) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Miért jó az, ha egy számban így ordítoznak? :D Ennyi erővel Mónika Show részeket is lehet nézni, ott is felismerhetetlen nyelven ordítoznak :D

(#32) Bodz válasza Vasinger! (#31) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mert tetszik. :) Amúgy fingom sincs, hogy a metalcore miért is jött létre, de nagy mennyiségben kellemesen agyzsibbasztó tud lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) blackmajesty válasza Vasinger! (#31) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek minden. Én pl azt nem értem, miért jó, ha nem hangszereken zenélnek, hanem vmi géppel alkotott zajt kell hallgatnom. Pl Skrillex és hasonlók, nekem meg az nem jön be.

Bodz: Ez tényleg annyira szar, hogy már jó. :D

(#34) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Eurovíziós fesztivált ki nézi? Valaki kedvenc? Mi a véleményetek a "bájelexről"? :D

(#35) Bodz válasza Vasinger! (#34) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem egy nagy tehetseg, enekelni se tud, eloben is szar volt, mit mondjak meg? :D Viszont tovabbjutott meglepo modon.

(#36) Vasinger! válasza Bodz (#35) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hasonló véleményen vagyunk. Én speciel Radics Gigi-t küldtem volna ki abból a bagázsból, bár nem feltétlen azzal a számával, hanem a Daydream-mel.

[ Szerkesztve ]

(#37) Xaels


Xaels
félisten

[link] In Flames rajongóknak kötelező :D Úgy látszik idén nem csak Corey Taylor-ék adnak a népnek olvasnivalót :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

UP!

Elveszett a topik eléggé :\

Ki hova megy a nyáron koncertre?

(#39) beast27 válasza Vasinger! (#38) üzenetére


beast27
senior tag

Ha minden igaz július 5.-én megyek Armin Van Buuren koncert-re

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#40) Vasinger! válasza beast27 (#39) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hova? :Y

Tudsz róla mondani infót?

(#41) beast27 válasza Vasinger! (#40) üzenetére


beast27
senior tag

Sokat nem tudok róla csak egy plakátot láttam, egyébként itt lesz abban a városban ahol lakom

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#42) Vasinger! válasza beast27 (#41) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah, akkor nem Mo-on laksz, ahogy nézem :\

(#43) beast27 válasza Vasinger! (#42) üzenetére


beast27
senior tag

Nem ott lakom

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#44) Vasinger! válasza beast27 (#43) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sebaj, én Balatonsoundra tervezek menni.

Valaki tud arról valamit, hogy napijegyek el szoktak fogyni? Ha igen, milyen hamar?

(#45) Bodz válasza Vasinger! (#38) üzenetére


Bodz
nagyúr

Most is koncerten vagyok. :)) Valószínűleg idén csak ilyen formában lesz koncertezés.

[ Szerkesztve ]

(#46) beast27


beast27
senior tag

Ma este megyek armin van buuren koncertre, már bevagyok sózva :DDD

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#47) Vasinger! válasza beast27 (#46) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De jó neked. :)

Én ma vettem meg a Balaton Sound napijegyemet, szintén AVB-re, már én is nagyon várom. :K

Kérlek majd írd le, hogy milyen volt, jöhet pár kép/videó is. :B

(#48) beast27 válasza Vasinger! (#47) üzenetére


beast27
senior tag

Nem biztos végig ott leszek mert én úgy leszek ott hogy fater dolgozik ott és engem csak bevisz hogy ott lehetek mellette (szóval az se biztos hogy beengednek így), szóval valszeg csak "messziről" nézem majd de azért a feeling meglesz, amit tudok majd írok róla
Más
Ma hallottam egy fesztiválról ami 3 napos, minden évben egyszer van (mindig máshol), utolsó 3 évben Berlinben volt és a világ legnagyobb dj-i lépnek fel. Valaki tudja melyik ez? Mert mondták a nevét is de elfelejtettem

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#49) tDr1v3r válasza Vasinger! (#47) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bazeg, nekem is kéne mennem... amik érdekelnek az Nas, Aoki, Prodigy, Calvin Harris, Justice, Hardwell, Axwell, WPAHP, AKPH, Sena, PASO, ZAGAR, Irie Maffia, Modestep, Carbonfools, Vad Fruttik, Doctor P, Robot Rock meg Chris.SU.

A francba bele hogy nincs rá időm... :<

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50) Vasinger! válasza beast27 (#48) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ja értem, azért az is valami, még ha távolról is nézed :K

Egy kép a koncertről: katt

tDr1v3r:

Arra van ideje az embernek, amire akarja :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.