Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jared


Jared
aktív tag

Hello!
Bár a topic címe egyértelmű én mégis a keringőre(azon belülis az angol) szeretném helyezni a hangsúlyt.Persze bármilyen táncos hsz-t szívesen fogadok!
Apropó:Van valaki, akinek ebben az évben lesz a szalagavatója?A mi osztálytáncunk borzalom!:(((:(((:(((

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#2) katavagyok


katavagyok
tag

én végigártam egy tánciskolát, de az angol keringő sose volt a kedvencem :) most karibi táncokra járok, és nagyon jóó :)

[Szerkesztve]

katavagyok...offolóskata...

(#3) MarKoo válasza Jared (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

A bécsi keringő jó. Azt tanultam. Most szeretnék megtanulni robottáncolni. :B

(#4) Jared válasza katavagyok (#2) üzenetére


Jared
aktív tag

Hi!
Bár nem akarom rémísztgetni magam, de van benne valami különösen nehéz figura?Vagy csak kőrbe kőrbe?Úgy saccolom kb 7 próbaalkalmunk maradt dec.2-ig.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#5) Jared válasza MarKoo (#3) üzenetére


Jared
aktív tag

[kép]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#6) katavagyok válasza Jared (#4) üzenetére


katavagyok
tag

7 alkalommal szerintem össze tudtok hozni egy szép táncot :) menni fog! de általában nem a lépésekkel van a baj, hanem a tartással

katavagyok...offolóskata...

(#7) Jared válasza katavagyok (#6) üzenetére


Jared
aktív tag

Igen kívűlről fotón figyelve elég bénán nézek még ki.Ügye a fiú bal karjának (amivel tartja a lány kezét) vízszintesen kell lennie?Az a hulye tanar mindíg más tartást mutat.(sokan vagyunk a próbán):F

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#8) Viktor0610 válasza MarKoo (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Menj el Roby D (remélem, jól írtam a nevét) tánciskolájába!!! :D

Apropó, egy régi vicc:
- Roby mikor D?
- ?
- Amikor Erika C!!!
:))

Samsung Galaxy A54

(#9) Jared


Jared
aktív tag

Szalagavatósok is írjanak kiváncsi vagyok az osztálytáncukra!!!:P

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#10) Viktor0610 válasza Jared (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem ezer éve volt a szalagavatóm. Azért beírhatom a táncunkat?
A Jákob rabbi kalandjai c. filmből választottuk azt a jelenetet, amikor a ''rabbi'' megérkezik, és a zsidók üdvözlik őt. Nagy sikerünk volt ám!!! Kétszer is elő kellett adnunk, mert visszatapsoltak minket!!!

Fura volt, mert van egy Lányismerősöm (az első ''áldozatom''), aki izraelita vallású lévén, ''csípőből'' tudta a táncot...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#11) rzoli válasza Jared (#7) üzenetére


rzoli
senior tag

Szia!

A tartás mindig gondot okoz, főleg, amikor a bátor fiatalok nem merik a csípőjüket összeérinteni, hanem kidugják a feneküket, minnél messzebb legyen... :)

Szóval a kar:
1 - nem a fiú tartja, henem mindenki a sajátját.... Ha órát tartok, bizony az óra eleje, kb. negyed óra azzal megy el, hogy alaplépés, külön-külön, és tartjuk szépen a karunkat.
2. Nincs nyújtva a kar, egy kis ív van benne, mintha egy hatalmas gumilabdát ölelnél magadhoz, a fogott kéz pedig, bár ezzel nem ért mindenki egyet, a kettőtök szemmagassága között van, féluton.

Jó mulatást, jó buli az, főleg, ha egyszerre tapsol a végén vagy 8-900 ember..

Z

[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12) Jared válasza rzoli (#11) üzenetére


Jared
aktív tag

Hú thx!!!:R[kép]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#13) estie


estie
csendes tag

Hali.
Mi a szalagavatónkon grease-re táncoltunk. Nem volt nagy durranás, de jól éreztük megunkat. Sajna sok fiút nehéz megtanítani táncolni ennyi idő alatt, ráadásul egy teljes koreográfiára.

Csipőeltolás: igen, azt én is szoktam alkalmazni, mert különben olyan érzésem van attól a közelségtől, attól a valamitől ami tánc közben van fiú és lány közt, mintha megcsalnám a pasim. Vagy legalábbis mintha rosszat csinálnék.

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#14) _az


_az
senior tag

na héló... :D

csak megkérdem... nem tudtok valami intenzív táncsulit(pest)???
csak mert ugye most van vizsgaidőszak, most nem döglök bent a suliban, de mindenképp kell kikapcs is és hát meg kéne tanulni valamit :)

mivel a diszkós dolog nekem nem fexik, hip-hop sem a világom ,arra gondoltam, esetleg valami társas kéne, de nem vágom mi-micsoda...

társstánchoz beírják több helyen, hogy pl 8000 és 8x 1,5 óra. és hoyg ennyi idő alatt vagy 8 táncot is megtanítanak nekem... na nemá! próbált valaki ilyesmit? nekem bűzlik... :((

illetve eszembe jutott, hogy pl a salsa elég kellemes kis időtöltés...

hozzáteszem, egyszer már régen jártam, jó poén volt, csak aztán 1 sz... lett.
mindenképp intenzív dolgok érdekelnek...

az

(#15) brownus válasza _az (#14) üzenetére


brownus
veterán

otthagyod a km-et, hát má???? :DDD mi lesz így Veled ha megtámadnak? arréb libbensz? :D

(#16) _az


_az
senior tag

kiegészítik egymást. mész este, meglátsz egy jó csajt a palijával, a fószert agyonvágod, csajt elviszed táncolni...:D

unatkozol? :DD sokat kéne tanulni, mi? ismerőőős :O

az

(#17) brownus válasza _az (#16) üzenetére


brownus
veterán

jó taktika:)
hát elvagyok havazva rendesen


Oktogon tánciskolát nézd meg, tesóm oda járt, azt mondta jó volt

(#18) Goose-T


Goose-T
veterán

Gyertek a salsás topikba! :D [link]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, ugyan ezek mások, de e kései órán youtube-bal szórakozattam magam, ott vannak ezek, eléggé tetszettek:
Egy kis robot :D
Egy kis break :D

I am having fun staying poor.

(#20) Eastman válasza Drizzt (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor gondolom, ezt a klasszikus darabot is láttad. [link] 0:43-tól jön a tutiság. Annó az anatómia tanáromnak is elküldtem amikor a soktengelyű szabadizületeket tanultuk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) Integra


Integra
titán

up
senki se táncol?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) CséZé válasza Integra (#21) üzenetére


CséZé
őstag

(#23) MichaelSD válasza CséZé (#22) üzenetére


MichaelSD
őstag

A téma rövidsége sokat elmond a számítőgép felhasználókról.... :DD

Kérdés, tud valaki valahol hétvégi tánckurzust? Nem nagyon találtam sehol.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#24) Espla


Espla
aktív tag

(#25) MichaelSD válasza Espla (#24) üzenetére


MichaelSD
őstag

Aranyos :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#26) Espla


Espla
aktív tag

(#27) inf3rno válasza MichaelSD (#23) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem valahogy újra kéne éleszteni ezt a topikot. Nem akarok már ennek is újat nyitni. Én most járok tanfolyamra. Veszprém, Lung Gabriella tartja. Szerintem nagyon jó. Úgy az elmúlt harmincx évben kimaradt a tánc, ideje pótolni ezt a hiányosságot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28) MichaelSD válasza Jared (#1) üzenetére


MichaelSD
őstag

Eddig se volt nagy pörgés itt, de most a pandémia miatt szerintem még kevesebb. Tavasztól tervezem megint a táncot, mert hiányzik. Tényleg jó! :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#29) inf3rno válasza MichaelSD (#28) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miket táncoltál?

Buliban hasznos! =]

(#30) MichaelSD válasza inf3rno (#29) üzenetére


MichaelSD
őstag

"Általános tánckurzusra" jártam. Ott keringő, foxtrot, europai tango, rumba, cha-cha, tango volt. Manapság ggyakorisági sorrendben tango, keringő, europai tango és néha cha-cha amit táncolunk.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#31) inf3rno válasza MichaelSD (#30) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is ilyesmire járok most. Csütörtökön kezdtünk, eddig csak angol keringő volt. Jövő héten nem tudom mi lesz, mert van lázas beteg a családban. Lehet a jövő heti óra így kiesik, ha ez már az omikron.

Buliban hasznos! =]

(#32) inf3rno válasza MichaelSD (#30) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem lement közben a tanfolyam. Disco fox, angol keringő, pontozós rocky, cha-cha, rumba, bécsi keringő, samba, tangó, amik voltak. Szerintem nem maradt ki semmi. Lehetett volna folytatni, salsaval vagy valami mással szavazásos alapon, de a táncpartnerem megsárkányosodott, mert lusta voltam egyedül gyakorolni, úgyhogy ezt skippeltük. Vagy hát a célját végülis elérte, mert így kénytelen leszek egyedül gyakorolni, ha szinten akarom tartani. Sajnos kevés az olyan hely, ahol ezeket mindet lehet táncolni, de azért egy rocky, disco, ilyesmi megy kb. bármelyik mai kultúrházi eseményen nálunk. A keringők esélytelenek, azt mondjuk bárki tudja bármilyen lassú számra, ha olyan ingerenciája van. A latinokra általában szoktak lenni külön latin táncos helyek, főleg a salsa a divat valamiért.

Ha sorba nézem, akkor a disco fox bejött, bár nem egy nagy szám, a rocky nem annyira, de a végére belejöttem, a cha-cha örök kedvenc marad, a rumba semleges, a bécsi keringő kevésbé jött be, mint az angol, a samba nagyon nem a térdből rugózás miatt, a tangó is csalódás volt, de az talán partner függő, valahogy nem sikerült elkapni a ritmusát, a salsat kipróbáltam máshol, az is bejött.

Na most ezeket úgy tűnik általában olyanoknak rendezik, akik járnak is, hogy tudjanak együtt valami közös koreográfiát táncolni. Nekem az jött le most a hétvégén, hogy az olyan helyeken, ahol csak a zenét adják és fel lehet kérni lányokat, ott mindenki fullra mást táncol. Most direkt megnéztem szombaton a helyi művházban, hogy diszkóra ki mit táncol. Volt talán 30 ember, és nem láttam két azonos koreográfiát, úgy tűnt mindenki ritmusra improvizál, aztán annyi. Úgyhogy én is csak azt csináltam, talán egy nagyon minimális disco foxos elemmel. Szóval nem igazán tudom, hogyha mondjuk elmegyek a salsa estre, akkor ott mit tudnék produkálni egy tök ismeretlennel. Valahol ennek megvan a szépsége is, mert pont ezt hiányoltam a kötött koreográfiából, hogy valami egyénit bele tudjak vinni.

Ami még átjött, hogyha már kreativitásról meg egyéni koreográfiákról beszélünk, akkor minden táncnak megvan a maga stílusa, amit azért tartani kell. Ez kéz tartásban, ritmusban, csípőmozgásban, stb. látszik mindegyiknél. Ezt leszámítva viszont úgy tűnik, elég nagy a mozgástér.

Majd körülnézek még a neten, hogy mások milyen koreográfiákat csinálnak, és betanulok párat, meg próbálkozok majd sajátokkal is főleg a diszkó témában.

Összességében szerintem megérte. Egész más a mozgásom, mint a tanfolyam előtt. Önbizalmam is egy fokkal több van. Egyébként Veszprémben a Bonita tánciskoláról van szó Lunk Gabival. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33) MichaelSD válasza inf3rno (#32) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a latin-klasszik táncokoknak meg van a maguk eseménye ahol lehet azokat táncolni . A modernekhez nem értek. :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.