Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#560) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok!
Kicsit away voltam a topictól, de a mostani élményeimet megosztanám! Az utóbbi időben 3 síterepet látogattam meg.

1. Engelberg: idei első besíelésem, ráadásul a délutánt sífutással töltöttük. Sokat nem tudok róla mondani, nekem átlagosnak tűnt, de még bőven akad pálya, amin nem voltam.
2. Jungfrau (Grindelwald-Kleine Scheidegg): Kiválóan megmunkált pályák, elég sok széles szakasz is van, így kevésbé buckásodik. Iszonyú jó kilátás, Eiger északi falára gyakorlatilag rálátsz egész nap. Szombaton voltunk, leghosszabb várakozási idő felvonónál:10 perc, de átlagban 2 volt.
3. Sörenberg : Kellemes, lankásabb pályák, elég sok "off-piste" lehetőség, kezdőknek/középhaladóknak, vagy csak aki egy lazább napot szeretne.Várakozási idők vasárnap: kb 0 perc. Lehet, hogy csak a rossz idő miatt voltak kevesen (egész nap esett a hó). Snowboardosoknak kevésbé ajánlott, ugyanis a néhány kabinos és ülős felvonót leszámítva az összes csákányos.

Svájci pályák összességében szerintem konzervatívabb "színezetűek", mintha kicsit felül lennének becsülve.

Bónusz: miután az utóbbi 6-7 évet egy ismerős levetett kb 15 éves lecével toltam végig, úgy éreztem, eljött a pillanat felszerelésre is berhuzáni. Tavalyelőtt már újítottam egy 90-es bakancsot, ez szerintem érdemes volt meglépni, mert sokszor a fesztergő cipőm miatt "ment el a léc". Kicsit nyom, de ez hozzá tartozik nálam az élményhez. :D
És a fő attrakció annak, aki eddig elolvasta: :D Szóval az új léc... Engelbergen még ismerkedtünk egymással, de utána hamarosan egymásra találtunk. Kiválóan viselkedik művelt pályán, de ma bebizonyította, hogy friss havas terepen van igazán elemében. Alig pattog el, nagyon jó a kanyarképessége, reszponzív, hihetetlenül élveztem a csúszást vele. A szűzhótól mindig tartottam, hiszen az eddigi lecem alig volt piskóta, és nagyon vékony volt - a régi műhelyek terméke. De a mai 60-80 centis szűzhó eddig ismeretlen szórakozási lehetőséget nyitott meg előttem. Az új léc kicsit nehéz, de kis odafigyeléssel kellemesen irányítható maradt a mély részeken is. Nagyon király volt!!!! :DD
Nem mondanám atomgyorsnak, de úgy gondolom a tempó még bőven növelhető, sokkal-sokkal bátrabb vagyok vele.

Elan amphibio 12 176 cm (én 184 vagyok, és kb 82-84kg)

Bocsi , tldr, de ezt most ki szerettem volna írni magamból! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.