Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27109) tDr1v3r válasza mhn (#27108) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A szenzoros történet (hőmérsékletszenzor) tudtommal csak az iMac-eket érinti.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27111) r4z válasza mhn (#27110) üzenetére


r4z
nagyúr

A TRIM SATA funkcio, USB-n nem mukodik.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#27112) bigsee válasza mhn (#27110) üzenetére


bigsee
addikt

Én most raktam egy külső usb3-s portba dugott ssd-re egy Sierra-t. Elsőre korrekt nagyon, ég és föld a korábbi, belső 5400-eshez képest...

Ezt a TRIM-et viszont nem tudom kiolvasni, hiába nézem a rendszerjelentésnél, nem írja, hogy engedélyezve van-e vagy sem. :F Közben rájöttem, USB-n nem SATA-ként kezeli a külső vinyót... :B :U

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#27114) r4z válasza mhn (#27113) üzenetére


r4z
nagyúr

A buildeleshez processzorteljesitmeny kell leginkabb, ennyivel gyengebb a mini az i7QM-nel is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#27116) r4z válasza mhn (#27115) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem fog problemazni, mehet bele barmilyen SSD. 850 EVO-t peldaul sokan hasznalnak, koztuk en is, de van Flash SSD topik, ott megmondjak a tutit, ha nem tudsz valasztani.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#27118) Chal válasza mhn (#27115) üzenetére


Chal
addikt

Ne aggódj, disk i/o is kell a annak dögivel. Vélhetően most az a helyzet nálad, hogy ugyan az i7-hez képest lassabb lenne a build a gépeden, de nem annyival amennyivel jelenleg tapasztalod, mert a bottleneck nem a CPU-nál van egyelőre, hanem a disknél. Ha kicseréled SSD-re akkor biztosan fog gyorsulni.

[ Szerkesztve ]

(#27120) bigsee válasza mhn (#27113) üzenetére


bigsee
addikt

Kingston HyperX 120-as. Kb. négy évet szolgált eddig az asztali gépben, most (=ma) költözött be a Minibe. Illetve az USB-s külső portba.

Egyszer akadtam meg telepítésnél, amikor a backupot akartam vissza rakni a Mac HDD-ről, akkor szólt, hogy kevés lesz a hely. Hát belaktam újra.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.