Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Hali mindenki!
Leírok pár példát, hogy a probléma érthető legyen:
1.Vettem egy ASUS A7n8x-e alaplapot... kipróbálás végett átpakoltam bele mindent, ami korábban az Abit AN7-esemben volt... elindít, megy, Win XP bejelentkezik, és VALAMENNYI eszközt kivétel nélkül felismer és használ, EVEREST, majd Prime95 és megy a dolog stabilan... Két különböző gyártó szinte teljesen azonos alaplapja...
Annyi volt a zűr, hogy az AN7-hez nincs XP alá USB 2.0ás driver... de ASUS-éknak van... Nekik csak a Silicon Image driverük használhatatlan...Sebaj, ABIT-éké kiváló!
2. K7s8x lapomhoz nem volt használható USB2.0-ás driver... Elővettem az MSI Kt400 Ultra laphoz adott alaplapi telepítő lemezt, USB driver feldob, és működik hibátlanul...
Még csak nem is hasonló a két lap... bár mindkettő k7-es, de több közös pont nincs
3. Abit ST6 alaplaphoz alaplapi hangkártya drivert kerestem, mert a saját meghajtójával nem is akart indulni, csak zúgott, mint a Volga... Megint elő az MSI KT400 ultra driver CD (ez öcsém fejébő pattant ki, én már csak a megnyugtató eredményt láttam, amit nem sokkal később büszkén demonstrált), AC'97 -es szop-ver...újraindítás, és láss csodát, úgy megy, mint málnalekvár, kávé és savanyúuborka után a hasam... Erre még azt sem lehet ráfogni, hogy hasonló konfigok...
Számomra szinte érthetelen, hogy egyik gyártó alaplapi hardverei egy másik gártó meghajtó programjaival milyen remekül működnek. És mint az első példa remekül szemlélteti néha ez kölcsönös két gyártó között...
Hát ennyit a gyártókról és a megfelelő meghajtó programokról(driverekről).
Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, kérem jelezze! Kíváncsi vagyok, hányan találkoztatok már hasonló esettel...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#2) Robaj válasza barbikenje (#1) üzenetére


Robaj
addikt

Gondolom csipszet azonos volt.
Ill AC97-es kodekcsipp volt mind2-n (3).

[Szerkesztve]

(#3) barbikenje válasza Robaj (#2) üzenetére


barbikenje
aktív tag

A7N8X és AN7 szinte teljesen azonos... de a többi esetben...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#4) Robaj válasza barbikenje (#3) üzenetére


Robaj
addikt

1.Vettem egy ASUS A7n8x-e alaplapot... kipróbálás végett átpakoltam bele mindent, ami korábban az Abit AN7-esemben volt... elindít, megy, Win XP bejelentkezik, és VALAMENNYI eszközt kivétel nélkül felismer és használ, EVEREST, majd Prime95 és megy a dolog stabilan... Két különböző gyártó szinte teljesen azonos alaplapja...

XP sok drivert tartalmaz.

(#5) neduddki válasza barbikenje (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mer valoszinulg ugyana a reatek csoda /ercs sz.r:- )))/ log valmannyi lapon:- ))) nem lepodnek meg a a 650-es :- )))
En leszedem a drivert: generic nvidia,ati,via,sis,intel, attol cska nagyon ritkan terek el
majd ha vmi nemsdtimmel akkor gyuhet az everese es akkor is gyarto honlapjan keresek csak utanna az alaplapen...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) barbikenje válasza Robaj (#4) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Én úgy tapasztaltam, hogy egy komplett feltelepített XP-rendszert nem lehet csak úgy, átemelni egyik konfigból a másikba, arra nagyon harap az XP, eleddig az ilyen megmozdulásaimat rendre kékhalállal jutalmazta, de nem ebben az esetben... És nem XP drivereket, hanem a meevlemezre már korábban telepített drivereket (NForce alaplapi, LAN, USB, Video, Hang, bla-bla) ismerte fel rendszer...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#7) Robaj válasza barbikenje (#6) üzenetére


Robaj
addikt

Ahogy neduddki is írta, közös driverek vannak.

Nvidia, ATI, AVI, hang stb-hez

(#8) Rick válasza barbikenje (#6) üzenetére


Rick
tag

nekem alaplap cserém volt abit nf7-s 2.0 helyett lett egy asus a7n8x-e deluxe lap. ment a régi winnel, semmi gondja nem volt, de a biztonság kedvéért újraraktam...nforce chipset miatt tuti nem gond, elvileg azért nem árt újrarakni..

(#9) neduddki válasza barbikenje (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Intel bx bx kooztt oke, 815-815 , 865-875 oke, nforce2-nfore2 oke, es nforce3-nforce3 oke ezek kzott nincs gond, de egy bx mar nem oke pl 815-vel ertlemszeru hiszem mar mas az ide /ode:- )))/ es ezek utan termszetesen plaformvlatas sem teccik neki:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) barbikenje válasza Robaj (#7) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Akkor meg semmi értelme annak, hogy az alaplap ''gyártó'' saját honlapot üzemeltessen a driverek letöltéséhez, hiszen nem is neki kellene ezt megtennie, hanem azoknak a cégeknek, akik az adott eszközhöz a chipet gyártják... Így meg mindenféle szart tarok otthon, hogy ennek a lapnak a SATA drivere, ennek a hang, ennek az USb, ennek a LAN a használható, és van vagy négy driver cd-m, holott legendő lenne egy is... ÉS nekem kell összeválogatni, pedig a laphoz én elvileg teljes szoftver-támogatást is vásárolok... Most akkor hogy is van ez?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#11) Robaj válasza barbikenje (#10) üzenetére


Robaj
addikt

Csinálnak sajátot, főleg ASUS szeret kiadni saját gyártmányt...
Semmivel sem tud többet, csak néhol pl nvidia logo helyett egy ASUS van:)

(#12) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Nemsok értelmét látom ennek a topiknak. Minden (valamire való) lapnak van saját topikja. Erre a topikra ebben a formában semmi szükség.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.