Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) azbest válasza Viktor X (#899) üzenetére


azbest
félisten

Melyik imaget használtad a Jessie-ből? Nálam OrangePI_Jessie_Xfce.img.xz-ben lévő volt. Tettél fel hozzá frissítéseket tar.gz pakkokból? Alapból nem a pc-hez van konfigolva, mert lan és usb sincs mind meg vele.

Állítólag csak a OrangePI-PC_Ubuntu_Vivid_Mate.img van eleve úgy beállítva, hogy a pc-n is menjen minden port.

Androidból a sun8iw7p1_android_orangepi_pc_uart0_v0.8.0.rar -ban lévőt próbáltam, de az belefagyott az indulásba a H3 logó környékén. Elvileg úgy tettem kártyára a PhoenixCard programmal, ahogyan kell (startup módban).

Tegnap nas-sal szórakoztam, így megint elmaradt a próbálgatás. (Btw érdekes, hogy némelyik nasra, pl zyxel nsa320 -ra van arm v5 linux, 1.2GHz és 512MB ram mellett még akár jó is lehet. Bár gyárilag 40MB fel és 80MB letöltés megy vele, szóval azt valsz nem bántom. Meg ez inkább a nas topicba tartozna.)

(#902) Viktor X válasza suste (#900) üzenetére


Viktor X
tag

Nálam nem usb, hanem cpu limitben vérzik el a cucc komolyabb adatbázis lekérdezéseknél. Adattárolásra valóban a drágábbak jók, én most a Banana Pi M3-at várom nagyon.

(#903) Viktor X válasza azbest (#901) üzenetére


Viktor X
tag

A kész image-eket nem próbáltam, buildeltem egy teljesen minimálisat, desktop nélkül. Megy a lan, megy a hdmi és most megnéztem megy mind a 3 usb is. Infra, audio, otg-ről nem tudok nyilatkozni. Ami nem megy az a bekapcsoló gomb de azzal együtt tudok élni.

Androidot nem próbáltam, de majd lehet, hogy sort kerítek arra is.

(#904) azbest válasza azbest (#901) üzenetére


azbest
félisten

Ma este néztem gyorsan a OrangePI-PC_Ubuntu_Vivid_Mate.img képet. Ezzel jónak tűnt, a lan is szépen kihajtja a 100Mbitet. Nem láttam hibákat futás közben. 16GB-os samsung kártyára tettem.
Persze a grafikus felület azért némileg döcög, mert nincs hardveres gyorsítása mint az asztali pécéken. De a chromiumban is egész gyorsan betöltődtek az oldalak. De persze emiatt a videolejátszás (youtube teljes képernyő) sem sima, mert proci erőből kellene kinagyítania.
Elég forrófejűnek tűnt, főleg ha terhelve van és 1.54GHz-en fut az alap nyugalmi 480MHz helyett. Komolyabb terhelésnél érdemes hűteni valamivel, nehogy lekapcsolja a magokat, ha túl meleggé válik.

(#905) Clever0


Clever0
senior tag

Torrenthez szeretnék egy kütyüt USB3 és 1G Ethernet támogatással, mert a jelenlegi Raspi2 nem vált be. Tetszene a ODROID-XU4. Elkezdtem elolvasni a hozzászólásokat az elejétől, de sokszor van kérdés a Raspi, Bananapi, Orange eszközökkel kapcsolatban, ezért elvesztettem a fonalat. Próbálta valaki ez a kártyát? Hol szerezhető be, milyen oprendszer és torrentprogram jó rá, ezek honnan tölthetők le?

(#906) azbest válasza Clever0 (#905) üzenetére


azbest
félisten

Odroidot tudtommal nem árul magyar cég, hanem vagy közvetlenül taiwanról lehet beszerezni [link] (ár + 9 dolcsi szállítás, ha jól emlékszem. Ezen kívül esélyes +27% áfa meg lehet vámkezelési díj). Vagy valamelyik disztribútorktól [link]. A gyártó oldalán vannak hozzá letölthető oprendszerek [link]. A torrent pedig azokkal a programokkal mehet, mint a többi board esetén.

(#907) Clever0 válasza azbest (#906) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszi. A szlovák boltból rendelve, már nem jönne rá adó, vám, csak szállítás? Persze minden drágább, de majd kiszámolgatom.
Van olyan extra kütyü, hogy CloudShell, amit NAS-nak ajánlanak, de gondolom torrenthez is jó lenne.
Tényleg érdemes eMMC kártyát használni SD helyett? Veszek egy Ubuntusat, elindítom a Transmissiont és kész vagyok?
Ilyenkor ext4 fájlrendszert kelll használni, vagy ismeri az NTFS-t is? Az nagyon lassítja? (Raspi fórum szerint igen.)

(#908) Clever0 válasza Clever0 (#907) üzenetére


Clever0
senior tag

A 20%-os fekete színű ÁFÁ-s ár már nagyon sok a gyártó áraihoz képest.

(#909) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Kicsit kilóg a sorból, már két éves, bár ennek ellenére nemigen vált népszerűvé, de, hátha valakit érdekel:

A Galileo egy aprócska miniszámítógép, amely éppen csak nagyobb egy hitelkártyánál. A termék az Intel rendkívül alacsony fogyasztású processzorát kapta meg. A Quark 32-bites processzor 400 MHz órajelen ketyeg, amihez 8 MB Flash és 256 MB DRAM memória társul. Helyet kapott még a kártyán egy 100 Mbps-os Ethernet port, egy Micro-SD foglalat, továbbá egy mini PCI Express aljzat, egy RS-232 soros port és egy USB 2.0-ás port is.

A Galileo-n természetesen – a versenytársakhoz hasonlóan – Linux alapú operációs rendszer fut. Az Intel tervei között szerepel 50000 eszköz forgalomba hozása az egyetemi hallgatók körében az elkövetkező 18 hónapban. A Galileo ugyan árban drágább, mint a tudásban hasonló Raspberry Pi, de a cég szerint termékük jobb grafikai képességekkel bír. Egyes információk szerint az eszköz piaci ára 69,90 dollár (15 400 forint).

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#910) tvamos


tvamos
nagyúr

Ezt a kettot ismeritek?
1. Wandboard
2. Boundary Devices

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#911) azbest válasza tvamos (#910) üzenetére


azbest
félisten

i.mx6 vonalon lehet a solid-run féle hummingboard, cubox-i és a tv változat könnyebben beszerezhető európából. És ahhoz van hivatalos openelec támogatás is.

(#912) suste válasza azbest (#911) üzenetére


suste
veterán

Ezekkel az abaj, hogy atlagfelhasznaloknak jo lenne valami haziko.
Meg a pi vonal hazzal olcsobb, mint ezek igy csupaszon...

(#913) azbest válasza suste (#912) üzenetére


azbest
félisten

A Cubox-i és Tv takaros kis dobozban van, komplett cucc. A hummingboard változatok a dugdossunk rá mindenféle dolgokat fajtájúak :)

Az imx6-osoknál az az érdekesség, hogy (e)sata és natív gigabites (470Mbps) lan is van rajta. Van amelyiken még mPcie slot is.

Akinek meg csak openelec box kell, az próbálkozhat a hivatalos openelec-box használatával is (2 magos amlogic). És persze ott a pi2 is.

[ Szerkesztve ]

(#914) GIJoe


GIJoe
addikt

Tudnátok nekem ajánlani egy olcsó, de szuper alacsony fogyasztású boardot, amihez vagy USBn vagy direkt SATA porton hozzápattintok egy 2,5" HDDt torrentezni csak. Az Orange Pit néztem, árban jó lenne, de látom van aki mért 5-6Wot is a falból (hdd 1,6W) soknak érzem... : :B
(esetleg vmi Cherry trailes mini PC később ha olcsóbb, lesz ? csak 14nm :)

[ Szerkesztve ]

(#915) RoundRobin válasza GIJoe (#914) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Tudnátok nekem ajánlani egy olcsó, de szuper alacsony fogyasztású boardot, amihez vagy USBn"

Hogyne, 9 dollár az ára,
Itt van:

http://nextthing.co/chip.html

http://startupper.hu/kickstarter-mesterfokon-9-dollaros-pc-minek/

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#916) trance89


trance89
őstag

raspi-vel mi a baj? annál alacsonyabb fogyasztásút nemnagyon találsz

[ Szerkesztve ]

(#917) azbest válasza RoundRobin (#915) üzenetére


azbest
félisten

Ez még sajnos nem lehet kapni és ha jól emlékszem 20 dolcsi körül van a szállítás az usa-ból (bár lehet ígértek olcsóbb megoldást).

(#914) GIJoe
Talán valamelyik allwinner a20-ra épülő board. Két magosak, natív sata és 100-as vagy 1000-es lan. Mivel már régóta piacon vannak, így vannak kiforrottabb kész lemezképek is hozzájuk.

Az orange pi esetén szoftveresen azért vannak kihívások még, nagyon új az olcsó változat és nem túl acélos hozzájuk a support. Az a20-asokból itthon is lehet kapni, pl banana pi normál a20 változatot.

(#916) trance89:
intenzívebb terhelés alatt a raspi2 usb-je is okozhat fagyásokat. Ráadásul az egy szál usb-n lóg a lan és a hdd is. Ha neki kifejezetten winyó és hálózati forgalomra kihelyezett célra kell, akkor valószínű kevesebb ősz hajszála lesz egy olyannal, ami nem mindent az usb-re fűzött eszközökkel végez.

[ Szerkesztve ]

(#918) suste válasza azbest (#917) üzenetére


suste
veterán

én is pont a Bpi-t ajánlottam volna (2*1Ghz, 1GB, Gigabit, SATA)
meg azt, hogy ne akarjunk már mindent megoldani 200ft-ból:)
gondolom közben az is jó lenne, ha kihajtaná a digis full netet :C

[ Szerkesztve ]

(#919) GIJoe válasza suste (#918) üzenetére


GIJoe
addikt

pontosan hihi, diginetem hajtsa ki, 2-3W egyen, torrent ftp, kész. :D

(#920) RoundRobin válasza azbest (#917) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Már nem sokat kell várnia rá, ha igaz..
A kernel hackeres támogatóknak állítólag már szeptemberben postázták, a többiek pedig a köv. hónapban kapják meg, ha tartani tudják az igéretüket a fejlesztők.

Amúgy sztem nagy keletje lesz, ha majd kijön kereskedelmi forgalomba is.
Vélhetően az ára emelkedni fog - kb. 25 USD-re saccolom - de megindul majd rá a fejlesztés, lesznek shieldek, mint az arduino boardokhoz, bár az igaz, azokért a shieldekért nem áll a sor, valamiért. Jó pár cég abba is hagyta a gyártást, forgalmazást.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#921) azbest válasza RoundRobin (#920) üzenetére


azbest
félisten

Az orange pi valszínűleg néhány emberből álló csapat. A h3-ra pedig csak ők készítettek eddig boardot, így nem tudják átvenni mások munkáját. Ha bekerül a támogatás a hivatalos kernelbe teljesen, akkor már sokkal jobb lesz a helyzet, mert a a hardver specifikus konfigot kell a boardhoz igazítani. Ráadásul már megint egy újabb fajta boardot terveznek.

Ne várj tőle olyan nagy elterjedést, mint a raspberry-től. Ha megbízhatóbb support kell, akkor olyan kell, akikről már van pozitív tapasztalat és több éves háttér. Például olimex.

szerk: ja közben leesett, hogy a 9 dolcsis cuccról beszélsz. Amíg nem lehet megvenni és nincs róla valós tapasztalat, addig bármi lehet belőle. Akár semmi is.

[ Szerkesztve ]

(#922) RoundRobin válasza azbest (#921) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Amíg nem lehet megvenni és nincs róla valós tapasztalat, addig bármi lehet belőle. Akár semmi is.

Hát igen. Éppen az olimex volt, aki megkérdőjelezte a CHIP kilenc dollárból való kigyárthatóságát, hivatkozva arra, hogy a CHIP-hez alkalmazott R8M SoC ára ötezer darabos rendelési tétel esetén 16 dollár és bár az a SoC nem 4 hanem 8 GB flash-sel bír, a különbség mégsem lehet akkora, hogy az erre a SoC-ra alapozott CHIP-et haszonnal, vagy legalább null szaldóval ki lehetne hozni.
Erre a sajtóban is megszellőztetett felvetésre a CHIP fejlesztője röviden reagált, annyit mondott csak, hogy az Olimex egy lényegi ponton téved. De hogy miben is, arra nem adtak választ.
Az mindenesetre tény, hogy a legkisebb támogatási összeg 29 dollár lehetett. Ebből húsz USD a szállítás. Az is tény, hogy ez worldwide átlag, tehát az USA-béli támogatók finanszírozzák meg a távolabb eső országokba való kiszállítást (Egy hír szerint az USA-ban mindössze 5 USD-be fog kerülni a cucc kiszállítása) de könnyen lehet, hogy a kigyártás plusz - tehát a valós - költségeit is.

Ugyanakkor, szept. 24.-én hírül adják, hogy a kernel hacker körbe tartozó támogatóik számára kipostázták a CHIP-eket amelyek 7-9 napon belül a címzetteknél fognak landolni. Ez idő szerint azok már célba értek. Ha ez nem így volna, arról már cikkeznének.

Mindenesetre, az én véleményem az, hogy ha a kilenc dollárból talán nem is lehet megvalósítani a gépet, a támogatás átlagából - ez 52.23 dollár per támogató - már bőven jut mindenre. A pocket CHIP például egy nagyon halvány tabletként is felfogható, egy 4.3-as, kis felbontású, rém rossz kijelzővel és hát, 49 USD-ért csak el tudták adni. A - nyilván abszolút alap - VGA illesztő is 19 USD-t kóstál, szóval, a kiegészítőkön és a szállítási költségen van haszon. A project anyagi háttere biztosított.

Fotó:

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#923) azbest válasza RoundRobin (#922) üzenetére


azbest
félisten

Biztatónak tűnik az element14-es cikk is róla [link]

(#924) RoundRobin válasza azbest (#923) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Hú, ez nagyon jó cikk!
Köszi, hogy megosztottad!

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#925) Warter


Warter
őstag

Új jövevény: ClearFog

(#926) tvamos válasza azbest (#917) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy en is rendeltem belole kettot... (Egy baratom gyujtogetett elkoveto tarsakat egy 10-es csomaghoz, irta, hogy megrendelte, de penzt nem kert utanna.)
Engem a szallitasi koltseg tartott vissza, hogy azonnal rendeljek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#927) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Linux ready, wifis miniboard, 26 dollárért:

http://linuxgizmos.com/tiny-low-cost-wifi-ready-iot-sbc-runs-openwrt-linux/

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#928) tvamos válasza RoundRobin (#927) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tetszetős!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#929) suste válasza tvamos (#928) üzenetére


suste
veterán

szerintem állati drága
ennyiért komplett routert kapsz....openwrt támogatással!

[ Szerkesztve ]

(#930) azbest válasza RoundRobin (#927) üzenetére


azbest
félisten

Kickstarteren gyakran feltűnik hasonló. Ezekből sokfélét találni aliexpress oldalon.

(#929) suste
kinek mire kell, ha valakinek a méret számít, akkor megérheti. Az biztos, hogy 5 ezres körül vannak bevált openwrt kompatibilis normál wifis routerek.

[ Szerkesztve ]

(#931) suste válasza azbest (#930) üzenetére


suste
veterán

nemrég rendeltem NEXX3020-at 15dollárért
már írtam egy kis cikket is róla, de még nem került ki
arra nem mondhatod hogy nagy, tudásban meg sokszorosa....

[ Szerkesztve ]

(#932) azbest válasza suste (#931) üzenetére


azbest
félisten

Nem rossz, úgy látom sok változata van ezeknek.

Aliexpressről vetted te is? WT3020F -et látok 15ért.

A napkban próbáltam egy leírás alapján wireless bridge-ként beállítani egy tplink wr841v7-et, jópofa dolgokra képesek az ilyen openwrt kütyük. Mondjuk aztán maradtam a gigabit kábelnél, mert sajna csak 30Mbps fért át ebben a módban a közös csatornahasználat miatt.

Egyébként, másra való a két eszköz. A nexx egy kész router. A mini boardok meg csomó gpio-t tartalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#933) tvamos válasza suste (#931) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jo! Egy ilyen kell nekem is! Ezt csak ilyen sok hetes szallitassal lehet megszerezni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#934) suste válasza azbest (#932) üzenetére


suste
veterán

igen, aliról van
én a 3020H-t rendeltem, de igazából ha úgyis openwrt-t raksz rá, akkor mindegy hogy "H" vagy "F", csak "A" ne legyen:)
ez már igazán zsebrevágós cucc, még a tplink710-esnél is sokkal kisebb....és ráadásul erősebb is

a legjobb az egészben a láncbakötés: telótöltő - NEXX - teló
így 1 töltővel megy a NEXX és tölti a telót is:))

összehasonlítás:

(#933) tvamos
én csak itt találtam, és az ár az nagyon baráti, főleg ingyen postával
egyébként elég hamar megjött

[ Szerkesztve ]

(#935) RoundRobin válasza suste (#929) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Az alábbi is openwrt támogatott.
A drágaság relatív. Ha egy darabot rendelsz, akkor persze, drága, nekünk, de 1000 db-nál már ez is csak 12 USD-be kerül, ami már kifejezetten jó ár.

Az is ide tartozik még, hogy ezek a cuccok a magyar viszonylathoz képest drágák. A nyugat-európai, amerikai fejlesztők számára filléres dolgok.

Ott van példának a 9 dolláros CHIP. Az is csak a szenzációértéke miatt lett 9 USD-re beárazva, egyébként a szállítással már 29 dollár, tehát ez alatt nem juthatsz hozzá, de ez elvi dolog, egy államok-beli, vagy egy norvég, holland, német, svéd, belga nem törődik vele, mert a fizetéséhez mérten szinte semmi jelentősége az árnak ha 9 ha 29. Számukra a 29 dollár is olcsó. Meg is rendelték, több mint negyvenezren.

Na meg, míg a router egy korlátos dolog, addig ezekhez vannak shieldek, bővítmények, ahogy Azbest megjegyzi, ott a gpio. Szóval, rugalmasabb, de emellett célorientáltabb eszközök. Persze ahova jó a router, oda routert is lehet venni.

@Azbest: Igen, sok ilyen kickstarteres project indult mostanában. Ez is egy ilyen, de azt hisztem az alább mutatott is onnan startolt.

Alul az ethernet, a relé és a kijelző shield:

Terminál és grafikus felület:

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#936) RoundRobin válasza tvamos (#933) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem mindig kell várni heteket. Sőt!
Én korábban importáltam kínából, főleg telefonokat, tableteket. Az esetek minimum 90 %-ában 10 napon belül itt volt az áru, de előfordult 4 nap is, rendeléstől érkezésig. Talán ha 8-10 eset volt, amikor 10 napnál több időt vett igénybe a szállítás. Kb. három hét volt a maximum, ez is csak egy esetben. Ráadásul ezek zöme free ship volt és a HK vagy China post szállította.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#937) Janaboy válasza suste (#934) üzenetére


Janaboy
veterán

Az ilyen eszközt mire használjátok?

Janaboy

(#938) vargalex válasza Janaboy (#937) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nyilván hordozható routernek/AP-nek. De egy USB-s háttértárral akár DLNA, file, ftp, http szerver, megszorítások mellett torrent kliens, stb.

Egyébként szerdán még olcsóbb lett volna, az Aliexpress-en 11.11-i akcióban benne volt. Ha jól emlékszem, $12 körül volt free shipping-el. Bár, most is van $13.46-ért.

Alex

(#939) suste válasza Janaboy (#937) üzenetére


suste
veterán

Hat nagyon sokmindenre hasznalhato.
Openwrt-vel szinte minden megoldhato.
En az elodjevel (tplink710) ezeket csinaltam eddig:
-miniszerver (ftp, samba, dlna, transmission, nyomtatoszerver, szkennerszerver)
-wifi repeater/wds
-nyaralasokon sajat kulon alhalozat wifivel (normal router funkcio)
-csak kabeles eszkozokhoz wifi letrehozas (kliens mod)
-csak kabeles net eseten wifi letrehozas (ap mod)
-mobilnet wifin (usb modem)

Ez a meret mar zsebben is lazan elfer, barhova magaddal viheted, telefontolto meg ugyis van nalad vagy valakinel....

Vargalex: en is rendeltem megegyet a 11.11 alkalmabol :)

[ Szerkesztve ]

(#940) tvamos válasza suste (#934) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az aloról nem rendeltem még soha semmit, és idegenkedem tőle. Pedig az ebay-ről rendelek szinte minden nap.

Lehet valamelyikre sd foglalatot tenni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#941) arnd


arnd
senior tag

Ilyennel volt már dolgotok?

udoo neo

Tetszetős darab, főként az arduino pin kompatibilitása.

(#942) suste válasza tvamos (#940) üzenetére


suste
veterán

nagyon drága dolgot nem rendelek, az olcsók meg mindig megjöttek eddig, és örülök a (virtuális) kártyás vásárlás lehetőségnek
50dolláros Bpi csomag volt a legdrágább cuccom

SD:
usb-s sd kártyaolvasó nem jó?
vagy + kéne még az USB mellé?

sd-s olcsó mini router: [link]
ez csak mini, nem micro :)

[ Szerkesztve ]

(#943) tvamos válasza suste (#942) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az már egy kicsit nagy nekem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#944) tvamos válasza suste (#942) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kozben ezt sikerult talalnom: [link]
Turheto aron van, es talan mukodne nalam is. Pont ez lenne a setup.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#945) suste válasza tvamos (#944) üzenetére


suste
veterán

Es mennyiert szerzed be?
Inkabb akkor mar tplink710, de ahelyett meg sokkal jobb a nexx3020 :))

(#946) tvamos válasza suste (#945) üzenetére


tvamos
nagyúr

225 sek + ado. (Adnak szamlat...)
Az is megy elemrol?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#947) azbest válasza suste (#945) üzenetére


azbest
félisten

Látom kikerült a nexx -es írásod: [link]

(#948) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Odroid Xu4 lappak szeretnék egy nas-t összehozni és keresnék 4 helyes hdd dokkolót usb3-sata.
Tudnátok ajánlani valamit vagy van esetleg valakinek tapasztalata.
Gondolkodom hogy ez már-már sok lesz (anyagilag) és lehet egyszerűbb lenne egy normális nast venni.

(#949) tvamos válasza suste (#942) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nincs olyan virtualis kartyam. A paypalban megbizok, mondjuk az sem volt rogton... de ez az aliexpress buyer protection egyenlore nem gyozott meg.
Keresek valami hasonlot az ebay-en, ahol van paypal...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#950) Arolotifar válasza tvamos (#949) üzenetére


Arolotifar
őstag

Pedig jó a buyer protection :) Nekem már kétszer óvta meg a pénzemet.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.