Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) gábor-ka válasza GoZoL (#799) üzenetére


gábor-ka
tag

Allwinner alapú gépek elég jók erre a célra. Például a Banana Pi, Cubieboard, Olinuxino. Eddig a Cubian X1 volt a nyerő rendszer rájuk.

(#802) GoZoL válasza gábor-ka (#801) üzenetére


GoZoL
senior tag

Banana pi-t lehet itthonról is rendelni ahogy látom de a többit? Köszi az infókat.

(#803) gábor-ka válasza GoZoL (#802) üzenetére


gábor-ka
tag

Végül is teljesen mindegy hogy mi a márkája és típusa, a bennük lévő hardver a lényeg. Mindegy hogy az Olinuxinót szerzed be vagy a banana-t, mert ugyanaz az SoC, ugyanazt fogja nyújtani, csak más áron. Bár én ilyen téren az Olinuxinót gyártó Olimex cégben jobban megbíznék, mert hát nem mindegy hogy Kína, vagy Bulgária.

(#804) GoZoL válasza gábor-ka (#803) üzenetére


GoZoL
senior tag

Több típusa van, megnéztem a gyártó oldalát. A10, A13, A10s, A20, IMX. Melyiket szerezzem be?

(#805) gábor-ka válasza GoZoL (#804) üzenetére


gábor-ka
tag

Szerintem ilyen esetben az A20 lesz a nyerő, mert arra van a legtöbb előre összeállított rendszer, meg annak van (szerintem) a legjobb teljesítménye. Én eddig csak A10-et használtam, azt is csak wifin, de RDP-hez nem a legjobb megoldás, azt kell mondjam.

(#806) azbest válasza GoZoL (#804) üzenetére


azbest
félisten

Ha kicsit utánanézel, akkor hamar kiderül a különbség az allwinerek változatai közt. Van 1-2 magos, Cortex A5, A7 és A8 magos. A támogatott csatlakozókban is különböznek. Ezek közt van, amelyik sata csatlakozót is támogat és jellemzően 100-as vagy 1000-es lanjuk van. Ezeknél a videogyorsítást sok program nem tudja kihasználni, openelec (xbmc / kodi) sincs rá rendes. Szóval, ha filmezni akarsz, akkor ne ezt válaszd.
Az, hogy mennyire jó a support, az gyártónként változik.

Az imx6 külön egymagában is egész csoport, mert ebből is van 1-2-4 magos, sokféle memóriamérettel. Giga lan itt is van, sata is előfordul, van amelyiken esata van. Van olyan is, amelyiknek mini pci express csatlakozója is van. A solid-run árul ilyeneket cuboxi és hummingboard néven. Ezekre van hivatalos openelec is, nem csak az, amit a board gyártója kalapált össze.

(#799) FrostyBoy84
gyanítom nem fullhd (1920x1080) monitorra kötötted, hanem 1920x1200 vagy más felbontásúra. A 720p, 1080p felbontások jól szoktak menni az átalakítókkal. A config.txt-ben lehet kézzel is állítani, hogy milyen módban menjen, erről van részletes leírás a raspberry oldalain is, de a másik topicban is szóba került már.

Egyébként, ha kifejezetten csak távoli asztalozni szeretnél (windows rdp), akkor lehet jobban járnál egy intel alapú rendes windows 8.1 / 10 -et futtató stickkel / boxszal. Ha más célod nincsen vele. 100 dolcsi körül már kapni, tableteket is, európai lerakatokból is.

Pár példa, pipo x8 , vagy ezek közt is van pár [link], de az utóbbiak kínaából jönnek és arra még rájön kb 30% adó.

[ Szerkesztve ]

(#807) gábor-ka válasza azbest (#806) üzenetére


gábor-ka
tag

Szerintem x86 alapú gépet kicsit túlzás megvenni arra, hogy KIZÁRÓLAG rdp-zzünk vele. Ha mindenáron x86-tal kellene RDP-zni, akkor láttam a Pollin katalógusban egy vékonykliens gépet, 10 euróért :DD
Meg az ilyen "olcsóbb" x86 stickekben/boxokban nincs például gigabites eth. Legalábbis én nem láttam eddig.
A legtöbb ARM boardban pedig van. Persze ott se mindegy hogy melyik, mert elég sok esetben a chipset limitálja a sávszélességet, viszont az még mindig "szélesebb", mint a sima 10/100-as eth. Szerintem egy A20-as board lenne a legjobb ilyenkor. Például az Orange Pi-n van alapból VGA kimenet is...

(#808) azbest válasza gábor-ka (#807) üzenetére


azbest
félisten

Pont, hogy MS RDP-hez érdemes x86 alapú, windows-t futtató minigépet venni. Az Ms féle klienssel biztosan minden úgy működik, ahogy win pécéről is, hiszen lényegében az.

Egyébként a hdmi-vga átalakító is másképp működött pi-re kötve, mint pécére. A pi esetén nem tudta kezelni az 1280x800 és a 1920x1200 felbontású monitorokat, csak 720p és 1080p módban ment nyújtott képpel. Próbáltam többféle módban is. Viszont pécére kötve, win alól a notim dvi kimenetére dugva az átalakítót és ugyanazt a monitort teljesen jól kezelte a natív felbontását is. (Úgy emlékszem ubuntu alól is próbáltam és pécén jó volt, lehet valami raspi bug miatt nem kezelte az jól.)

Linux alól, de más 3rd party rdp kliens alól nem biztos, hogy elérhető mindenféle funkcionalitás, amit a natív megoldás biztosít. (Pl több monitor, remote fx). Ha csak RDP-zik, akkor a 100-as lan sem probléma. Az intel tablet processzoros masinákon usb-lan megoldás van, mint a raspberry pi-n. A célnak megfelel.

Szóval, ha valaki windows-t akar, akkor úgy a legkönnyebb az élete, ha windowst használ.

Meg tudnád mutatni azt a 10 eurós vékony klienst a katalógusban? Melyik oldalon láttad?

Persze minden másra (ami nem ms), linuxra a boardokat tartom én is megfelelőbbnek. Hobbiból persze lehet kísérletezni, de ha élesben kell valami, akkor oda a már bejáratott ösvényt érdemes választani. Mindig azt, ami a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#809) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lenne mégegy kérdésem:
Van nekem egy külső tápos, 3,5"-es HDD fogadására képes házam, rajta egy esata csatlakozóval. A házban egy 1TB-os HD103SJ lakik.

Meg tudom azt oldani esetleg, hogy az M1+ sata csatlakozójára rárakok egy ilyen kábelt, a másik végét meg belenyomom a külső házba? Működni fog?

Itt van. (Nem reklám, de csak ilyet találtam sorry)

Ebben a házban kellene megoldani
Elnézve a NYÁK felépítését mintha annak is lenne kivezetés.

Köszi!

Üdv. core2

(#810) azbest válasza Neil Watts (#809) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem működhet. Ha a tápot külön veszi fel és nem az esatán várja, akkor az adathoz jó lehet a sata-esata kábel.

(#811) Neil Watts válasza azbest (#810) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor gondolom a fent linkelt kábel jó hozzá, ugye?
Magyarán simán rádugom a Pi-re, a másik végét csatlakoztatom a dobozhoz, + a külső áramforrás és kész is.

:R

Üdv. core2

(#812) azbest válasza Neil Watts (#811) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom, igen.

(#813) suste válasza Neil Watts (#809) üzenetére


suste
veterán

A házat nem értem miért keverted bele :F
Ezek a házak a Bpihez készültek, minden luk ott van és akkora amekkora a lapon levő csati....
Pont illyen van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#814) gábor-ka válasza azbest (#808) üzenetére


gábor-ka
tag

Megtaláltam az oldalukon, viszont már nem lehet kapni náluk... Eddig bezzeg lehetett... :DDD [link]

(#815) Neil Watts válasza suste (#813) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mert nem voltam biztos benne, hogy a sata csatihoz is hozzáférek majd. Később láttam egy képet ami szerint igen, így megnyugodtam :D

Üdv. core2

(#816) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

banana pi-re szeretnék egy olyan rendszert aminél végig fut a torrent és egy böngésző egy scriptel. Telepítéssel együtt kellene leírás.
Valakinek tud ilyenről?

köszi

(#817) suste válasza smallmer (#816) üzenetére


suste
veterán

erre az openwrt is jó, nem? (sikerült már beállítanod rendesen?)
bár azt nem értem teljesen milyen script futna és hogyan a böngésző-vel/ben
de openwrt alatt is tudsz akár webszervert indítani....meg van curl, wget, stbstb

(#818) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

srácok ötleteket kérnék megvalósításra.

szóval elképzeltem az egész banana pi-s dolgot, hogy hogyan szeretném megvalósítani.

Szeretném, hogy ha a böngészőbe beírok egy ip-t akkor bejöjjön egy torrent szerver illetve ha egy másik ip-t akkor valahogyan egy chrome vagy firefox böngésző. Tudom hogy a böngészős dolog az annyira nem egyszerű lehet, de szívesen fogadok mindenféle ötletet.

köszönöm szépen

(#819) Horvi válasza smallmer (#816) üzenetére


Horvi
őstag

Ha már fent van maga a rendszer akkor ezt érdemes átnyálazni. Elég jó leírás én ez alapján csináltam az enyémet.

Hello darkness, my old friend...

(#820) DeniL válasza smallmer (#818) üzenetére


DeniL
tag

Most lehet hogy csak nekem van reggel hozzá, de én nem értem, hogy az mit akar jelenteni, hogy:
"Beírsz a böngészőbe egy IP címet és egy böngésző jön be"...

(#821) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Orange Pi $18.69 szállítással: Aliexpress

Ez mennyire hihető szerintetek?

Eléggé fapados modell. Se wifi, se rtc, se sata, a lan csak 100-as, stb... de nekem ennyi is elég lenne. Webkamera, és időjárás állomás kezelésre. (konzolos debian)

Jó páran rendeltek már az eladótól, de frissek, egyiknél sincs még értékelés.
Az eladó Shenzhen Xunlong Software CO.,Limited. Elvileg ő gyártja a jobban felszerelt változatokat is.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#822) azbest válasza Drótszamár (#821) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látom teljesen hihető :)

linuxgizmos bejelentés [link], más hasonló találatok a googleban [link]

A hivatalos oldalon az orange pi pc változat: [link]

(#823) PeterPH válasza azbest (#822) üzenetére


PeterPH
senior tag

Elképesztően jó árat találtak ki ennek.

(#824) azbest válasza PeterPH (#823) üzenetére


azbest
félisten

Nem is tudtam megállni, egyet berendeltem. Igaz csak csupaszon a boardot, de a táp + ház verzió sem vészes, bár az már közel 30 dolcsi lenne. :)

(#825) Drótszamár válasza azbest (#822) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi.

Alinak megadtad a kártyád adatait? Vagy van valami virtuális kártyád, és azzal fizettél?
Kár hogy nincs paypal.

Ja és tegnap még 7 nap volt a küldési idő, ma már 15 :(

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#826) azbest válasza Drótszamár (#825) üzenetére


azbest
félisten

van külön kártyám netes fizetéshez. Másik opció talán az alipay lenne, de ott úgy emlékszem személyigazolvány számot kérnek regisztrációkor. Szóval maradtam inkább a kártyánál.

(#827) gábor-ka válasza azbest (#824) üzenetére


gábor-ka
tag

Erről az Allwinner H3 prociról mit érdemes tudni? van akkora teljesítménye mint mondjuk az A20-nak?

(#828) azbest válasza gábor-ka (#827) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg igen. Sőt :)

Az allwinner A20 két magot tartalmaz, amelyek Cortex-A7 -esek és tipikusan 1GHz-en járatják. Mellettük Mali400Mp2 @350 van. Videolejátszásban is támogat hardveresen sokmindent, elvileg talán 2K felbontású h264-et is. A szoftveres támogatás szokott zűrös lenni általános linux alatt videolejátszás terén.

Az allwinner H3 négy darab Cortex-A7 magot tartalmaz, 1.6GHz az órajelük és szintén Mali400MP2 @600MHz gpu-ja van. A videolejátszás már h265 4k-t is támogat elvileg. Persze a szoftveres támogatás itt is kérdéses. Tehát, hogy például openelec nem hiszem, hogy van rá, főleg nem hivatalos, ami tökéletesen működne. De android alatt lehet hogy például jól megy az ottani driverek miatt.

Szóval a papírforma szerint odaver a raspi2-nek (a7 - 900MHz) és az amlogic-os odroid C1+ -nak (a5 - 1.5GHz) is nyers erőben.

Itt beszél a marketinges srác a H3 és H8 változatokról [link]

[ Szerkesztve ]

(#829) arnd válasza azbest (#824) üzenetére


arnd
senior tag

Azért a régi LVDS csatijáért adnék én kétszer ennyit is...
De komoly önuralom kell, hogy a 15$ árnak ellent álljak. :DD

(#830) azbest válasza arnd (#829) üzenetére


azbest
félisten

LVDS valószínűleg azért sincsen, mert OTT box a cél területe a hardvernek. Ami, ha jól veszem ki internetes protokollt használó set-top-box. Annak meg nincs saját kijelzője.

(#831) azbest válasza azbest (#828) üzenetére


azbest
félisten

Az allwinner H sorozatról vannak cikkek, bemutatók a cnx-software oldalán. Az orange pi 2 változatok és az orange pi pc is szerepel rajta [link]

Közben az olimexnál meg a10 / a20 kompatibilis 4 magos allwinner soc-ot szellőztettek meg [link] (ami azt jelenti, hogy a boadrokból kb változtatás nélkül kihoznak majd 4 magosat is)

[ Szerkesztve ]

(#832) harylmu válasza azbest (#828) üzenetére


harylmu
őstag

Ha megjön a kisgép, mindenképp tesztelt le a HEVC-et (pl. openelec test build-del). Én nagyon kíváncsi vagyok. :)

szerk.: mivan? ez 4200 forint? wtf

[ Szerkesztve ]

(#833) azbest válasza harylmu (#832) üzenetére


azbest
félisten

Inkább 5500 ft (19 usd), mert pár dolcsi szállítási díj is van.

Openelec szerintem nincs még rá. Android alatt esélyes, mert ott támogatott a videós képesség.
Nálam az egyik rpi2 helyére teszem próbaképp, ami a házi médiaszerver - erről nézek tévét pécén és tableten. Viszont használat közben néha lefagy a 4es kernellel (watchdog be van kapcsolva így újraindul automatikusan).

Szerintem 4-6 hét lehet leghamarabb, mire megérkezik. Még nem adták postára és utána is esélyes legalább egy hónapos szállítás, amiből a magyar posta raktárában dekkol vagy 2 hetet ;] .

[ Szerkesztve ]

(#834) azbest válasza azbest (#833) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy olvasom a forumukat, úgy látom azért az orange pi-nek van hová fejlődnie szoftveres support kapcsán.

(#835) suste válasza azbest (#834) üzenetére


suste
veterán

Lehet pont ezért lett ez a kedvező ár?
Hátha több embernek lesz kedve próbálkozni.
Arra lennék kiváncsi, hogy a Bpi szetthez képest amit vettem, hol lenne árban? (lap+ház+táp->kb 50$)
És meg lehetne-e oldani vele amit a Bpi-vel? (Archlinux: http szerver, ftp szerver, transmission, 720P lejátszás -érdekes, hogy a 720P és az 1080P is megy, de ua release SD meg kifagy nálam....de végülis a mai netsebességgel már nem gond a 720P sem...)
Tehát tényleg olcsóbban kijönnék-e ezzel az orangepi-pc -vel?
Bpi-n ha nem is lehet kihajtani a SATA-t, de csak jobb mint egy USB2-es aljzat, a gigabit meg megint csak nem használható ki, de csak jobb a 100Mbitnél :).
Androidra lennék állati kiváncsi, remélem teszteled majd. Bpi-n nagyon gyenge lábakon áll, nem mondanám, hogy 100%-osan stabil. De legalább a teljeskörű videolejátszásra, skype-ra és egyéb dolgokra van megoldás.
Az erősebb proci csak segít rajta!

[ Szerkesztve ]

(#836) kenand


kenand
veterán

Az én kis Mele-m is olyan, mint egy 1 generációs cubieboard: Allwinner A10
SATA portja negyon hasznos, ég-és föld az USB HDD/SATA sebesség különbség.

(#837) harylmu válasza azbest (#833) üzenetére


harylmu
őstag

Sebaj, ráhúzol egy Raspberry build-et és meglátjuk mi a leányzó fekvése. :)

(#838) azbest válasza harylmu (#837) üzenetére


azbest
félisten

Vagy fogom (esetleg buildelem) a kernelt és az aktuális ubuntu armv7 csomagokat bekötöm hozzá. Pár éve amikor amazon felhőben futtattam gépeket és nem lehetett még saját kernelt használni, akkor csináltam már hasonlót. Persze a videogyorsítás és hasonlók felejtősek, amíg nincsen kifejezetten ehhez buildelt driver vagy forrás. A fejlesztő srác állítólag hónapok óta "debuggolja a malit", esetleg ha lesz belőle valami, akkor tudjuk használni linux alól is a hw dekódolást.

(#839) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Csak részben kártya pc, inkább wifi + hálózati beállítási probléma, de hátha itt tud valaki segíteni: [link]

Röviden: A Odroid C1 wifin lóg a hálózaton, és a LAN portjára IP kamerát dugnék, de nem sikerül beállítani.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#840) azbest


azbest
félisten

Úgy tűnik, hogy allwinner boardokkal is van esély 4.0 -ás kernelt használni, találtam egy leírást, amiben egy a20-olinuxino-lime boardhoz írják le a fordítás menetét: [link]

Persze ilyenkor le kell mondani a grafikus dolgokról, viszont backend-ként használt boardnál jó lehet. A 4-es kernellel sokkal több usb kütyüvel lehet kompatibilis, pl újabb tévé tunerek.

(#841) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziaztok!

Bár (ha jól) tudom, hogy az Orange PI még viszonylag új lap, mégis nagyon tetszik a plus változata..elsősorban médiacenter szerűségnek gondolnám..és itt fel is merül a pár kérdés:
- A 24p kezelés..(erre már részben írta azbest máshol, hogy ez még bizonytalan), de mitől függ ez?
- Hálózaton keresztül NAS-ról 3D ISO menne szépen?
- HDMI-n keresztül a HD hangok kimennének szépen?

Illetve még az lenne a cél, hogy hálózaton keresztül youtube, zenelejátszás hálózatról (windows megosztásról is)..így hirtelen ezek jutottak eszembe..a netezés nem cél, de ha van rá mód, akkor persze simán..
Mindenképp vezetékes hálózatba kötném..

Ha esetleg más eszköz jobb erre, de az ára hasonló, az is érdekel! Okos telefonos vezérlés előny lehet!

Mindenképp az tetszik benne, hogy egyedileg testre szabható eszköz legyen..tehát ne korlátozzon 1 szoftverre és cső :)

Előre is köszi a válaszokat!
üdv

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#842) suste válasza Janaboy (#841) üzenetére


suste
veterán

érdekes a választásod, mert te ha jól értem nem használnád se a wifi-t se a sata-t, és mediaplayernek meg szerintem jobb a Rpi2, mer jobb a video támogatása, alap KODI-val el van, nem kell bűvészkedni (és még olcsóbb is talán)
valaki javítson ki, ha hülyeséget beszélek

(#843) Horvi válasza suste (#842) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem sem hülyeség amit írtál. A hozzászólásából nekem is ez jött át, hogy tulajdonképpen amiben erősebb/jobb? lenne a cucc(gigabit/sata) pont azokat nem használná ki. Így elsőre valóban a Pi lenne a jobb választás.

Hello darkness, my old friend...

(#844) azbest válasza Janaboy (#841) üzenetére


azbest
félisten

A video fps-hez igazodás szerintem driver, szoftver és hw függő is. Azt például nem tudom, hogy androidon lehetséges -e. Az orante pi estén pedig linux alatt csak a legalapvetőbb támogatás van (nem használ ki sem hardveres video dekódolást), az android alatt ígérnek multimédiás működést. Linuxra és androidra is van xbmc/kodi, de a natív linuxos valószínűleg jobban ki tudja használni az eszköz tudását, persze ehhez rendes támogatás is kell, ami a boardok közül csak a raspberry pi, imx6-os boardok és valamelyik amlogic box eszközökre igaz. Van még pár board, ahol a board gyártói összeraktak ilyet, de azzal több probléma van, mint amire hivatalos támogatás is van.

Egyébként az orange pi elég régi, ezek már az újabb generációi. Itt is főleg az új alapváltozat ára az, ami miatt felkeltette az érdeklődésemet. Egyébként odroid c1+ felé nézelődtem. Nekem nincs rákötve tévé vagy monitor, hanem tv backendként megy egy raspi2. 15 dolcsit megér, hogy kipróbáljam emez is jó -e arra. Főleg, hogy a pi néha fagy az usb forgalomtól. De lejátszóként sokkal jobb támogatása van a raspi2-nek. (egyébként ma adták postára az orange pi pcmet.)

Kifejezetten androidos médialejátszónak pedig lehet 30-40 dolcsi körül kapni már olyan dobozkákat, amiben valamelyik 4 magos soc van (olyan mint az orange pi pc-ben vagy esetleg mint az odroid c1+ban).

(#845) Janaboy


Janaboy
veterán

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Sajnos sokkal okosabb nem lettem! A Rpi2 valóban jó választásnak tűnik, bár nem éppen olcsó (esetleg van jó áron Rpi2 külföldi beszerzés?) ..az Orange Pi Plus azért tetszik, mert jobb az ára és amennyire látom erősebb is hardverileg! A SATA port lehet most nem fontos (később ki tudja), viszont a gigabit port előnyös lenne..lehet, hogy a 100mbit is bőven elég ISO-k lejátszáshoz, de azért a gyorsabb jobb :D
Odroid C1+hoz van Natív Linuxos támogatás?
Az android nem szempont..sőt..max egy dual bootban..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#846) suste válasza Janaboy (#845) üzenetére


suste
veterán

Nekem ugy remlik az orange pi+ a dragabb az rpi2-hoz kepest

(#847) Janaboy válasza suste (#846) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát 43 USD, ha nincs áfa, akkor olcsóbb..viszont a gigalan meg a sata azért dobhat..
Mindenesetre a kollegámnak van egy rpi2-je, úgyis panaszkodott, hogy neki nem tetszik, majd lenyúlom kipróbálni :)
Véleményetek szerint a 3D ISO-khoz elég a 100mbit vagy azért jobb a gigabit? Persze ha egyáltalán a soc ki tudja annak sebességét használni..

Janaboy

(#848) harylmu válasza Janaboy (#847) üzenetére


harylmu
őstag

max 57 mbit egy 3d iso kb szóval ja :D

(#849) Janaboy válasza harylmu (#848) üzenetére


Janaboy
veterán

És mondjuk egy rpi2 soc el is bírja az 57mbitet? persze lehet egy ilyen orange pi se bírja..

Janaboy

(#850) suste válasza Janaboy (#849) üzenetére


suste
veterán

az 57Mbit/s az 7-8MByte/s, csúnya lenne ha nem bírná (a video az ugye hardveresen van dekódolva)
az Rpi-ket egyértelműen a 100Mbites hálókártya és az USB2 limitálja

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.