Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) lord.lakli válasza J.Cs. (#700) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nekem B rev 2-n 8-10Mbit/s simán kijött torrentezésre. Ide haza talán BPi-t tudsz venni garancia miatt. Ott gigabites net van, persze ott sem jön ki, de míg Pi 2 B-n 10-12MByte/s-el lehet másolni róla, ott már 80-100 MByte/s-el is.

(#702) J.Cs. válasza lord.lakli (#701) üzenetére


J.Cs.
tag

Hogy hoztál ki annyit? Nekem sehogy se sikerül... Pedig headless delgue-t próbáltam. De ha elindul a töltés, akkor 3,6nál jobban nem megy, plusz kb 10mp mire be ssh-zok...

(#703) lord.lakli válasza J.Cs. (#702) üzenetére


lord.lakli
őstag

8Mbit/s simán ment. Raspbmc-t használtam transmission-nal, egyszerre egy letöltéssel. SSH-ni is simán tudtam, viszont másolásná már a filmezés akadozott. 2 B-n is annyival megy (persze mert a net nem tud többet :) ) Másolni viszont simán lehet 10-12MByte/s-el.

(#704) ilovedigweed válasza J.Cs. (#700) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Szia!

Nekem van BananaPi Suste féle OpenWRT-vel.

Tapasztalat:

4.5-5 MB/s-es torrent letöltés miközben DLNA-n keresztül az én tv-men megy egy FULL HD film, illetve ezzel egy idejűleg egy másik FULL HD film megy Anyum tv-jén!

Ha nincs DLNA akkor 7-8, néhány esetben 9MB/s-el szedi a torrenteket!
(Digi 100/50 internet)

Sata kábelen rajta egy 750GB-os 2.5"-os vincseszter.

Nekem teljes mértékben megfelel pedig én is el akartam adni, míg ki nem próbáltam Suste OpenWRT-jét!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#705) J.Cs. válasza lord.lakli (#703) üzenetére


J.Cs.
tag

Lehet rosszul írtam. 3,6 Mbyte/s-re gondoltam.

Amúgy köszi az infót! Szerintem ebből banán lesz :D

(#706) lord.lakli válasza J.Cs. (#705) üzenetére


lord.lakli
őstag

Gondoltam, ezért írogattam a mértékegységeket :)

(#707) gábor-ka válasza azbest (#698) üzenetére


gábor-ka
tag

köszi! sokat segítettél! :C
én úgy vettem észre, hogy javultak a színek, sikerült a tényleges 32 bit.

(#708) vzoltan


vzoltan
aktív tag

CHROMEBIT

(#709) gábor-ka válasza vzoltan (#708) üzenetére


gábor-ka
tag

Ez egy nagyon nagyon jó dolog lenne, nagyon jó áron. Csak sajnos a Chrome OS egy nagy nulla. Akkor már inkább lenne rajta android, vagy debian, amit aztán mindenki alakíthat magának...

(#710) gábor-ka


gábor-ka
tag

Gyerekek! Rokonom ideadta nekem az MK802-es pici gépét, mivel ő már nem használta. Eredetileg Android fut rajta. Egy SD kártyára kiírtam egy Debian distro-t, beletettem, beindult. Egy teljesen használható kis gép lett így belőle. Annyi gond van vele, hogy régi, gyenge, és a grafikus vezérlőhöz (Mali 400) nincs linux driver, így a hardveres dekódolástól búcsút inthetek.
Viszont a WIFI működik, feltettem az Iceweaselt, így lehet rajta netezni is, igaz, videókat már nem visz, a hardveres dekódolás hiányának köszönhetően.
Szoftveres szinten közel ugyanaz mint a Pi, ugyanúgy fel lehet minden programot tenni rá mint a Pi-re, a billentyűzetkiosztást is ugyanúgy kellett megváltoztatni. Ilyen mindennapi használatra nem ajánlom senkinek, mert régi, elavult gép, ráadásul a hardveres gyorsítás se működik benne. Viszont ilyen kísérletezésre teljesen elegendő volt nekem

(#711) oba válasza gábor-ka (#710) üzenetére


oba
addikt

igaz, hogy nem mk802 hanem banana pi, de abban is pont mali400 van, és szintén csak androidon volt driver hozzá... egészen addig amíg rá nem találtam egy olyan arch linux distrora amiben volt: [link]
elvileg a banana pi fórumon a lemaker.org -on is van egy olyan topik ahol mali400 linux driver telepítésről beszélgetnek

már nincs meg a banana -m ezért már nem vagyok képben a dologgal, de esetleg ránézhetsz

(#712) suste válasza oba (#711) üzenetére


suste
veterán

én is ezt használom asztali oprendszerként, és sokkal kevésbé tekeri a hardvert, mint az android
de sajnos skype nincsen másra csak androidra, ezért kénytelen vagyok androidot is használni
az archlinuxnál onnantól lett gördölékenyebb a rendszer, amikor kikapcsolta a srác az OTG-t
(én magamnak csináltam a fex2bin-nel, így egyből működött sima USB-nek, ami sokat számíthat, ha nem kel a 3. eszköz miatt HUB)
jó lenne ha ezt meg lehetne oldani androidon is, és akkor talán az sem terhelné folyamatos 1 fölötti load-dal a rendszert....

(#713) MaXIP21 válasza sanzi89 (#651) üzenetére


MaXIP21
csendes tag

Odroidot próbáltad már, nekem van itthon RPI-Bm Banana PI-m Odroid C1-em és Odroid XU3-am mindegyiket teszteltem, ha érdekelnek az eredmények szívesen segítek.

(#714) MaXIP21


MaXIP21
csendes tag

Teszteltem Pár Odroid Verziót, név szerint az Odroid C1-et az Odroid XU3-at és az Odroid U3-at. mindhárom esetében az Ubuntu XBMC és az OpenGL-es használata volt a cél.
Amikor kézhez vettem őket mindegyiken látszik a minőségi alapanyagok felhasználása.
Az eltérések főleg a CPU sebesség Memória esetén relevánsak.
Odroid C1:

* Amlogic ARM® Cortex®-A5(ARMv7) 1.5Ghz quad core CPUs
* Mali™-450 MP2 GPU (OpenGL ES 2.0/1.1 enabled for Linux and Android)
* 1Gbyte DDR3 SDRAM
* Gigabit Ethernet

Odroid U3
* The Powerful Linux Computer
* 1.7GHz Quad-Core processor and 2GByte RAM
* 10/100Mbps Ethernet with RJ-45 LAN Jack

Odroid XU3
* Samsung Exynos5422 Cortex™-A15 2.0Ghz quad core and Cortex™-A7 quad core CPUs
* Mali-T628 MP6(OpenGL ES 3.0/2.0/1.1 and OpenCL 1.1 Full profile)
* 2Gbyte LPDDR3 RAM at 933MHz (14.9GB/s memory bandwidth) PoP stacked

Ami elsőre feltűnik hogy az XU-3 sokkal méretesebb a többinél, valamint aktív hűtéssel van ellátva.
Az U3 esetében hátrány hogy nem rendelkezik Gigabites lannal, ami nem óriási hiba viszont néha fájhat az embernek, ezt kell beáldozni ha 2 GB ramot szeretnénk.

Mindhárom lapkát az alábbi teszteknek vetettem alá :
Karakter felismerés szoftveresen Linux oprendszeren
Stressz teszt 60 fokos hőkamrában 1 óráig
XBMC OpenGL Videó megjelenítés Full HD felbontásban
Flash videó lejátszása böngészőben.

A tesztek alapján a hőt mindhárom lapka bírja, viszont az XU-3 aktív hűtése asztalon nagyon idegesítő, hangos és 6 másodpercenként ki-be kapcsolgat ha nincs terhelve.
A C1 passzív hűtéssel 85 fokon is stabil maradt ugyanígy az U3.
karakter felimerésben egy I5-ös processzor idejével összehasonlítva
C1:130 ms
U3:110 ms
XU3:90ms

Bár egy magot és egy threadet használtam, hogy tényleg reális legyen az eredmény.

Az XBMC az U3-on és a C1 en nem okozott problémát az XU-3 esetében a telepítés sem egyszerű de utána azon is remekül elfut. Itt nagy különbség nem volt a GPU-k teljesítményében sem.

Viszont az OpenGL-es támogatást mindössze a C1 esetében sikerült rendesen beállítani de a flash még így sem ment (remélük később javításra kerül).
Ami az U3 javára írható hogy CPu-ból megoldotta a videó lejátszást amikor nem volt OpenGL támogatás.

Egyenlőre ennyi később tesztelem az SD-EMMC írás olvasást is, és meglátjuk megéri-e az árkülönbség.
Az összes boardot magam importáltam.

(#715) gábor-ka


gábor-ka
tag

Sziasztok! A M$ kiadta az első "tesztváltozatát" a Raspberry Pi 2-re tervezett Windowsnak.
Feltettem.
Egész életemben nem fejlesztettem WP-s, vagy metrós appokat, így gőzöm se volt hogy mi merre hány méter. Le tudtam szedni a Microsoft-féle metrós RDP klienst egy .appx fájlban. A raspberry-n futó windows webfelületéről fel lehet rá tenni appokat. Megpróbáltam, hiányolta a dependency fájlt, amiről azt se tudom hogy micsoda :DDD
Próbáltam ARM-ra portolt exe fájlokat elindítani rajta, mint pl a PuTTY, de parancssorból (távoli Powershell) nem indult, automatikus indításban se indult, így nem sok sikerrel jártam.
Viszont igen, hálózaton el lehet érni Powershell-el, és a gép IP-jét a böngészőbe beírva kapunk egy szép kis kezelőfelületet, ahol lehet rá feltenni dolgokat, meg lehet nézni grafikonnal a proci-, és IO használatot, a futó folyamatokat, szolgáltatásokat, amolyan feladatkezelő-szerűség. Van egy végtelenségig leegyszerűsített eszközkezelő is a webfelületen.
Mindenesetre nekem tetszett, igaz, nem sokmindent tudtam vele jelenleg kezdeni, mivel egyáltalán nem értek a metrós programokhoz, de azért megért egy próbát.

(#716) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Az Orange Pi-ről mik a tapasztalatok? Elég jó kis hardvere van, az ára pedig még jobb.
Link
Hivatalos oldal

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#717) CharlieDrop válasza tibcsi0407 (#716) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem tetszik a specifikációja, csak a RAM-ot keveslem, meg a VGA teljestményét

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#718) tibcsi0407 válasza CharlieDrop (#717) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Engem foleg a kulon sata chip es a gigabit lan fogott meg rajta. Valamint a nand.

https://utdetailing.hu/

(#719) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Tudom, hogy mar kerdeztem ez, de eltelt sok ido, es hatha lattatok mostanaban ilyesmit.

Raspberry Pi 2 kivaltasara kene nekem valami kis meretu modul. (SOM) Fontos lenne, hogy kisebb legyen, mint a Pi. Kene ra WIFI+BT4.0 + 2 x USB2. (De jo nekem kulso USB HUB is.) Nem riadok vissza a forrasztgatastol, sot, szivesen teszem. Dragabb ne legyen a PI-nel. Termeszetesen linux-os legyen.

Ez a modul megfelelne, de Januar meg messze van, raadasul szallitassal mar eleg sok, olcsobb egy Pi2-t venni a bolban.

Koszi, elore is! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#720) azbest válasza tvamos (#719) üzenetére


azbest
félisten

Talán egy ilyen a13-som + wifi modul, de ehhez kell még hub és bt dongle is. De ez már 28 euro + szállítás együtt. Az 512MB-os változat 3 euroval több.
4G LTE shieldet is ígérnek hozzá [link]

Lehet a raspi A+ is jó lenne (ahhoz hub, bt és wifi dongle is kellene) [link]

Vannak combosabb cuccok is, de az áruk nem fog tetszeni [link]

(#721) gábor-ka válasza tibcsi0407 (#718) üzenetére


gábor-ka
tag

az orange pi hardverileg lényegében ugyanaz mint a Banana Pro.
egyedül abban több, hogy van rajta NAND, meg fejlett tápellátás-vezlérlő IC.
Egy videóban láttam, hogy az a gép akár li-ion akksiról is képes üzemelni, annak az IC-nek köszönhetően.

(#722) tvamos válasza azbest (#720) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi szepen! Jo ajanlat a 28 EUR! Tetszik a cucc is. Kar, hogy nincs helyi bolban, mert szallitassal mar tobbe jon ki, mint a RPi2. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#723) sutszi


sutszi
veterán

Jól értem, hogy ti ilyen kis gépekből csináltok routert?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#724) tvamos válasza sutszi (#723) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem, de vegulis akar lehet is... miert?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#725) sutszi válasza tvamos (#724) üzenetére


sutszi
veterán

Hát nagy vonalakban egy ilyen eszköz ár/érték aránya felől érdeklődtem volna. Ami most hirtelen eszembe jut, hogy akár egy AC-s eszközt építve openwrt-vel mennyire életképes a dolog. Bár nem építenék mostanában ilyesmit, a megvalósíthatóság érdekelt volna.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#726) tvamos válasza sutszi (#725) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ennek nem sok ertelme van, maximum, ha el akarod utni valamivel az idot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#727) tibcsi0407 válasza sutszi (#725) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Neked ahhoz Banana pi R1 kellene. Csak 2.4-es Wlan van rá integrálva, de nem kizárt, hogy egy USB-s 5ghz-es sticket is meg lehet vele osztani. Bár ezt passzolom :)
Link

https://utdetailing.hu/

(#728) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindkettőtöknek a választ. Láttam itt a logout-on mITX gépet pfSense rendszerrel mint routert, de azt hardveresen és fogyasztás szempontjából is túlzásnak érzem... Ezek a kisebb gépek közelebb állnak valamivel a gyárilag összerakott routerekhez... De látom annyira nem fut ez a dolog mint elsőre gondoltam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#729) azbest válasza sutszi (#725) üzenetére


azbest
félisten

Hálózati eszköz célból lehet jobban jársz, ha olyan eszközt nézel, ami mellesleg tudhat mást is.
Vannak MikroTik RouterBoardok, amikre komoly hálózat is építhető és br 20eft körül elérhetőek. [link]

Van olyan eszköz is, ami openwrt-t is tud, ha az preferáltabb, de persze a konkrét feladathoz érdemes választani az eszközt :)

(#730) sutszi válasza azbest (#729) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi neked is. Hát én is alapvetően úgy látom, hogy ilyen célra MikroTik lehet alternatíva abban a kategóriában amiben gondolkodtam.
Szerencsére nincs konkrét igény jelenleg. Inkább csak szondáztam a lehetőségeket...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#731) tvamos válasza sutszi (#730) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, de egyszerubb megvenni a routert, ha az kell...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#732) gábor-ka


gábor-ka
tag

A Galaxy Tab 2 7.0 típusú táblagép ugyanazt az SoC-t használja, mint a Pandaboard. Ha a "hivatalos", Ubuntu oldaláról letöltött OMAP4 Ubuntut kiírnám egy kártyára. Szerintetek beindulna a galaxy taben? A pandaboardon ugyan beindul, csakhogy itt működni fog-e, mivel beépített kijelzős eszköz, és nem HDMI. Az Ubuntu oldalán nincs pontosan meghatározva, hogy mely eszközökön működik a rendszer, és így nem tudom hogy most megy-e, vagy nem megy.

(#733) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A 10 ezres kategóriában az Orange Pi 2 jelenleg a legjobb választás? Főként webszerverként (LAMP) fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#734) gábor-ka


gábor-ka
tag

Sziasztok! Ma érkezett meg az ODROID XU3-lite gépem. viszont lenne vele egy kis probléma. A probléma az, hogy egyáltalán be se kapcsol. Amikor áramot adok neki, akkor elkezd pirosan világítani egy led rajta, de a ventilátor se pörög, meg semmi, se kép se hang. Azt a kis kapcsolót is átkapcsoltam már arra, hogy kártyáról bootoljon, de hiába, nem bootol sehonnan. szerintetek mit tudnék vele csinálni?

(#735) trance89 válasza gábor-ka (#734) üzenetére


trance89
őstag

visszaküldeni

(#736) gábor-ka válasza trance89 (#735) üzenetére


gábor-ka
tag

Az előbb valahogy felpörgött a ventilátor, és elkezdett egy zöld led is világítani. Azóta viszont ismét se kép se hang

(#737) azbest válasza gábor-ka (#734) üzenetére


azbest
félisten

eMMC van hozzá? Sd kártya saját vagy előtelepített rendszerrel vetted?
Jól van feltéve a kártyára a rendszer?

(#738) gábor-ka válasza azbest (#737) üzenetére


gábor-ka
tag

SD-n van a rendszer, saját kártyán, én töltöttem le és írtam ki. Biztos jól van feltéve, az ODROID-féle imagewriterrel még meg is néztem hogy jó-e

(#739) azbest válasza gábor-ka (#738) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk lehet egyértelműbb lenne, hogyha leírod azt, mit töltöttél le, aztán mit csináltál vele, mi volt a fájl neve amit az imagewriterrel kiírtál... ilyesmi. Hogy milyen állásban vannak a dip kapcsolók.

Szóval lényegében olyan konkrétumokat, amire azt lehet mondani, hogy igen mindent jól csináltál és hw hiba esélyes, vagy azt hogy hopp azt nem úgy kellene hanem.... :)

[ Szerkesztve ]

(#740) gábor-ka válasza azbest (#739) üzenetére


gábor-ka
tag

Egy 15.04-es ubuntu MATE-t próbáltam elsőnek (ubuntu-15.04-mate-odroid-xu3-20150528.img)
A dip kapcsolók biztos hogy jól vannak beállítva, úgy, ahogy kell lenniük, mert SD-ről bootolok, nincs NAND egyáltalán.
Amikor kibontottam, és összedugtam, már akkor se csinált semmit...
Van rajta egy power gomb, azt is próbáltuk nyomni, nem csinált semmit. A GPIO tűknél is volt egy lehetséges megoldás, kipróbáltuk, nem ment. Kártya nélkül se bootol, kártyával se bootol, ha a dip kapcsolót átállítom NAND-bootra akkor se bootol, szóval gyakorlatilag sehonnan se bootol, csak a piros led jelzi, hogy áram alatt van a gép.

(#741) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Atneztem par hsz-t itt a forumon, illetve csekkoltam a kulonbozo kartyaPC-k oldalait.
Tudnatok segiteni par dologban?
Kellene egy eszkoz:
1, ami akkor "él", ha a nagygepet kikapcsolom/ha töltök/filmet nezek, es nem gond, hogyha elalszok, es bekapcsolva marad ejjel
2, a HDMI-s TV-re szeretnem kotni (42", 1920x1080)
3, ra lehet dugni a SATA-s 60GB-os SSD-met
4, "normalis", grafikus kezelofeluletu oprendszer van ra, h ne legyen gond a TV-n a szukseges dolgokat beallitani, kivalasztani, stb
5, a fo cel lenne: a wifis routeremmel letolteni a megfelelo tartalmat, majd ezt lejatszani, 1920x1080-as felbontasban max, ES/VAGY a kis PC-rol tovabbstreamelni wifin es dlna-n a TV-re (jelenleg ezt a Serviio latja el)

Kerdeseim meg:
6, tudnak ezek az eszkozok/oprendszerek olyat, h HDMI-n TV-re vannak dugva, ami ugye monitorkent szolgalna, es a TV taviranyitojaval lepkedek a menuben?
7, nagyon mellekes, tenyleg, de 1080-as youtube eselyes vagy felejtos?
8, neztem a klasszikus Raspberry-t, Banana-t, Odroid-ot es Orange-t. Legutobbi arban pont megfelelne nekem.
Es azt irjak, h a Rasperry image-eket is tamogatja... Hm, ez jelentheti azt, h a kesobbiekben elindul majd rajta a Windows 10 is? Irnak ilyesmirol a kulfoldi forumokon valamit?
8, a Raspberry Pi2 mennyire lesz alkalmas hardveresen erdemben futtatni a Wint?
9, ugy altalanossagban mik azok az alap dolgok, amik kellenek a sima kis alaplap melle, h mukodokepes legyen?
10, megoldhato, h az asztali geprol ranezzek, mi tortenik a bekapcsolt, de monitor nelkuli kartyaPC-n?
11, mely oprendszerek azok, amik melyrehato szaktudas nelkul egy lelkes amator szamara is kezelhetoek? (tehat parancssoros moka kizart) Es kielegitik a fenti dolgokat. (ubuntum volt jopar eve, xbmc-t, mint programot hasznaltam filmezeshez)

Koszonom! :R

(#742) suste válasza zolikaDB (#741) üzenetére


suste
veterán

5, : ha csak a stream a cél, akkor nem elég a router?
mondjuk nem egyértelmű, hogy mit értesz az alatt, hogy a wifis routereddel letöltöd a tartalmat
egy jobb router tud torrentezni és samba-n / ftp-n / dlna-n megosztani, és akkor nem kell + eszköz
én egy tplink archer c5 -tel végeztetem ezeket a dolgokat

nekem egyébként bananapi-m is van, amit androiddal asztali gépnek használgat a gyerkőc
én a skype miatt választottam a bananpi/android verziót (és mellékesen a SATA2 támogatás miatt)
azért van még 2db SD kártyám +ban, az egyiken openwrt van (2GB), a másikon archlinux (8GB), így elég gyors oprendszer váltással szinte bármire be tudom fogni...

(#743) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mondjuk, így, ebben a formában ez a "Banana Pro konfig" elég tetszetős: [link]

(#744) azbest válasza zolikaDB (#741) üzenetére


azbest
félisten

8: minden rendszer csak olyan imaget tud elindítani, ami hozzá készült. Az hogy a raspi imaget is támogatja körülbelül úgy igaz, hogy kicserélték a raspi firmware-t benne mondjuk Banana firmware-re és az egyéb segédprogikat is a portolt változatra cserélték jobb esetben.

Az a windows nem az a windows, amire te gondolsz. Nem tudnád semmire sem használni, nem asztali rendszer, hanem beágyazott. Nincsenek rá programok sem, csak az, amit te magad írsz visual studióval. Nincs normál asztala sem, de modern felülete sem.

A raspi esetén a minimum, ami a működéshez kell: raspi, táp, sd kártya. Ajánlott valamilyen ház is hozzá. A pi2 + dizájnos ház + 2A táp bruttó 20 eft körül van. A többi board sem igazán olcsóbb. Van amelyik alapból nettó 100 dolcsi körül indul. Szóval költség szempontjából 30eft alsó hangon.

Felület szempontjából valószínűleg az openelec-et keresed, az xbmc/kodi médiacenter.

Ha windows-t szeretnél, akkor talán egy intel baytrail alapú doboz vagy stick jobban megfelelne neked, mert azon elfuthatnak normál win programok is (persze azt figyelembe véve, hogy változattól függően 16-32GB háttértár van, amiből a win is foglal és 1-2GB memória). Stevve ír mostanában egy sorazatot a minipécékról [link]

[ Szerkesztve ]

(#745) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszonom nektek!
#742 suste:
- egy tok egyszeru routerem van, egy 3e ft-os tenda, ennek meg is van az oka
- ugy ertem, h a netet a router szolgaltatná wifin keresztul a kis kartyaPC-nek (a routeren egyetlen kabeles lehetoseg van, ez van a nagy PC-be dugva)
- "egy jobb router tud torrentezni és samba-n / ftp-n / dlna-n megosztani, és akkor nem kell + eszköz" -> nos, ehhez semmit nem ertek, es nem tudom, h hogyan mukodne ez (hogyan is?), ha a nagy PC-m nincs bekapcsolva. Plusz egy kis málna (banan, narancs) egesz mas, en meg szeretek kütyüzni :) Az altalad emlitett router arban cirka ott van, mint az a TPlink.
- a linuxok gyakorlatban mit tudnak? Marmint mennyire vannak lebutitva, mire elegendoek? (1080)
- lubuntut nem probaltad?

#744 azbest:
- ertem, ettol fuggetlenul az altalam emlitett feladatokra (stream, torrent es letoltes, 1080 filmnezes, Sata, HDMI) melyik hardware-t latod jelenleg a legjobbnak? Overkill nyugodtan lehet a dolog, es a tartossag jegyeben is persze. (mondjuk 100$-t nem szivesen adnek erte) Raspberry, Banana, Orange, Odroid...?
- a windowsos dolgot nem tudtam, ennyire nem fontos, nem akarom beleasni magam ennyire melyen es ugye ertelme se lenne
- itt jobb eredmenyeket mutat a banana
- windows ennyire mar nem erdekel, a cikkeket olvastam amugy, azok mar abba a kategoriaba esnek, amitől mar nekem akar asztalira is eleg lenne a dolog, bar amiota CAD/CAM-re kell a nagyobbik vas, oda kell a nyers ero, mozizni, toltogetni meg eleg lenne egy kisebb gep

(#746) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Így estére eléggé belekavarodtam, Banana Pi, Orange Pi, Pro, Plus, Mini, Raspberry, 1-2, Model B.... Zúg a fejem :DDD
Szóval, a körvonala megvan a dolognak.
Melyik az a cucc:
- amin van SATA
- amin olyan GPU van, aminek van rendes drivere adott oprendszerhez, h maradéktalanul akadás nélkül vigye az 1080-as videókat (főképp Linux) -> tehát dolgozik a GPU filmezés közben
- van rajta HDMI, más nem kell
- minimum 1GB RAM
- rendelkezik wifi-vel és ehhez az antennát adják is hozzá?

(#747) suste válasza zolikaDB (#746) üzenetére


suste
veterán

Jelentem ilyen pont nincs.
Ha lenne akkor mindenki azt venne. :)
Sata csak a Bpi vonalon van, ott meg pont a video driver a problemas, ha jol tudom....

(#748) zolikaDB válasza suste (#747) üzenetére


zolikaDB
veterán

:)
Ahogy nezem, az Orange Pi is tud Satat. Baar, streamelni, meg letolteni nem biztos, h ez jogos igeny, dehat na...
Node. Raspberry-n nincs Sata. Olyasmi letezik ezekhez, h USB-vel osszehazasitani Sata-s SSD-t?

(#749) zolikaDB válasza zolikaDB (#748) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez erdekes, a Pro-ban is Mali400 van, nem? -> [link]

(#750) suste válasza zolikaDB (#748) üzenetére


suste
veterán

az orange pi nekem Bpi vonal :)

visszatérve a routerre most már sok olyan router van, amiben elég jó kis proci/ram páros van, és befogható miniszervernek
persze az igényeket össze kell vetni az erőforrásokkal
sokan esenek abba a hibába, hogy normál szerverhez hasonlítják, és lefikázzák, hogy semmire nem jók, pedig ha az igények nem sok Mbit/s -se letöltések (és nem egyszerre több, hanem ráér sorban is), és nincsen nagy belső forgalom, akkor egy nagyon olcsó alternatíva

nálam az archerC5 végzi a letöltést (transmission), és a normál hálózati megosztást (samba), és a DLNA-t(mindlna)
így pc-nek (és egyébb más eszköznek) nem kell egyáltalán mennie ahhoz, hogy beszerezzek valamit, amit a tv-n megnézek (így nincsen nagy belső forgalom, mert minek másolgatnék...)
legtöbbször a telefonommal indítom (amit a világ bármely pontjából megtehetek), és mikor hazaérek csak leülök a TV elé, bekapcsolom és megnézem
ez mellett megy az ftp, mehetne a nyomtató/szkenner megosztás (ezek máshol vannak helyileg ezért másik minirouteren mennek)
a fő kérdés az, hogy mekkora letöltési sebeséget vársz el a letöltő eszköztől, de a routerben az a jó, hogy amúgy is megy 7/24-ben, és az éjszaka elég hosszú....

miért ne lenne jogos igény akármelyik kártyapctől a letöltés???
Bpi 9-10MB/s-t biztosan tud (transmission-nel), a többi új cucc is ennél valszeg többet....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.