Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) sanzi89 válasza gábor-ka (#642) üzenetére


sanzi89
addikt

4/0.25-ös neten keresztül egy felhasználóval már használható az RDP alap Windows-os feladatokra.

Egyébként nekem is tervben van egy vékony kliens próba az RP2-vel, ha esetleg beválna lehet rendelek egy BananaPi-t, elvileg azzal jobb eredményt érnék el olcsóbban. Suliban Tiszaszoftver ad liszenszet és így lényegesen olcsóbban lehetne mondjuk egy tantermi gépparkot összerakni. A szerverbe kellene sok ram, proci, ssd, de lényegesen olcsóbb, kevesebbet fogyaszt és könnyebb karbantartani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#652) gábor-ka válasza sanzi89 (#651) üzenetére


gábor-ka
tag

az ilyen pici gépek nagyon jól muzsikálNÁNAK RDP terén, ha mindegyikben lenne korrekt NIC, meg működne a hardveres gyorsítás. no meg a hang...
de egyébként ez a gyengébb hardverek használata egyszerűen csak biznisz. egy nagyon jó biznisz, az ember inkább rááldoz 10-15 ezerrel többet, hogy legyen benne mondjuk gigás eth, holott semmi szüksége a gigás eth-en kívüli dolgokra.

(#653) suste válasza sanzi89 (#651) üzenetére


suste
veterán

Én jól el vagyok a Bpi+Archlinux párossal (mellesleg fut a háttérben a vnc, így bármikor ránézhetek, ami suliban is jól jöhet). Hálózatból is gyorsan megnyitja a dolgokat.
Office, videózás, webezés, letöltés -re jó, csak a skype hiányzik, de arra elvileg jó lenne egy másik kártya androiddal. Sajna elsőre nem jött össze androidon sem a skype-os beszélgetés, mert a kapcsolat létrejöttekor simán kilép a skype a beszélgetésből....

(#654) sanzi89 válasza gábor-ka (#652) üzenetére


sanzi89
addikt

A BananaPi-n egy teljesen hétköznapi Realtek RTL8211E/D chip van, továbbá olcsóbb is, mint egy RP2, szóval vékony kliensnek szerintem jobb választás.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#655) suste válasza sanzi89 (#654) üzenetére


suste
veterán

56-ért csak a Bpi???
54 -ért jött nekem szettben, ingyen postával: pi + 10W tápés USB kábel + kerámia a procira + doboz + sata kábel
most meg éppen csak 52: [link]
így tényleg nagyon korrrekt....

[ Szerkesztve ]

(#656) sanzi89 válasza suste (#655) üzenetére


sanzi89
addikt

Oké, oké, nem néztem nagyon utána, csak azt akartam mondani, hogy olcsóbb, mint az RPI2. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#657) gábor-ka válasza sanzi89 (#656) üzenetére


gábor-ka
tag

Az ODROID kijön összesen, mindennel együtt 20-25 ezerből, postát is beleértve.
Uncsim az RPi2-t 15-ért szerezte, szintén mindennel együtt.
ez az 52-54 szerintem nagyon sok érte...

(#658) sanzi89 válasza gábor-ka (#657) üzenetére


sanzi89
addikt

Az ODRIOD-hoz tudnál egy linket is dobni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#659) gábor-ka válasza sanzi89 (#658) üzenetére


gábor-ka
tag

Ilyesmi dolgokat érdemes külföldről rendelni, szerintem.
[link]

(#660) suste válasza gábor-ka (#657) üzenetére


suste
veterán

Mi dollárról beszélünk nem forintról!!!
Nézed a linkeket? :Y :F

(#661) gábor-ka válasza suste (#660) üzenetére


gábor-ka
tag

Oh, bocsi, valóban van egy-két árnyalatnyi különbség a két valuta között :DD :DD
Mindegy, akkor legalább tisztázódott bennem hogy a banán sincs rossz áron :DDD

(#662) suste válasza gábor-ka (#661) üzenetére


suste
veterán

az odroid is van 35 dollárért is, ami megint csak más mint a 35 font:)
de nálam sokat számított hogy legyen normális doboz, és gondolom egy suliban vagy egyéb helyen se hátrány ha nem csak az asztalon hever:)

(#663) gábor-ka válasza suste (#662) üzenetére


gábor-ka
tag

Az ODROID abból a szempontból rosszabb, hogy nagyon pofátlanok akik forgalmazzák, kb minden szükséges dolgot neked kell beszerezned hozzá. Házat árulnak hozzá, de az is csak lehúzás, mint ahogy az RTC elem, meg a HDMI kábel.

(#664) suste válasza gábor-ka (#663) üzenetére


suste
veterán

erről beszélek
54 dollárből nem hozod ki egyik hasonlót sem
ráadásul a SATA port az nagyon nagy + szerintem
rendeltem 4 dolllárért egy HDD házat, ami pont olyan széles/hosszú, mint az Rpi doboz, így ezt alá lehet tenni
usb hub már van 1 dollárért (bill, egér, stb-nek)
így akár 1TB-os mini szervert/pc-t pofásan összehozod, bárhova leteheted (akár zsebre is véghatod:) ), csak a kábeleket kell kicsit igazítanod

(#665) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

orange pi-ról volt már szó itt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#666) suste válasza bambano (#665) üzenetére


suste
veterán

na ez a plus már tényleg szép kerek történet....csak az ára is ilyen...:(
a sima is jópofa már, a beépített wifijével
talán még kompatibilis is valamelyik másik pi házzal?

(#667) lord.lakli válasza bambano (#665) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szépen megpakolt kártya.

(#668) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Adott egy BananaPi egy OpenMediaVault rendszerrel. Sajnos a letöltés 1.5Mbps-től nem akar feljebb menni, OMV BitTorrent klienset használva!

(Diginet 100/50, WD Blue 750GB Sata3 Ntfs file rendszerrel)

Sőt, ha gépről akarok rámásolni akkor is 5600kbps-el másol!

Úgy tudom Gigabytes port van a BananaPi-ben!

Hol lehet a gond? :R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#669) Horvi válasza ilovedigweed (#668) üzenetére


Horvi
őstag

Próbáld meg a vinyót ext4-re formázni az szokott pörgetni a dolgon.

Milyen megosztással éred el? Samba? Azzal szokott lenni sebesség probléma. A config fájlját lehet kicsit hekkelgetni de nem biztos, hogy segít.

Hello darkness, my old friend...

(#670) ilovedigweed válasza Horvi (#669) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

File-t másolni TotalCommanderrel film megosztást pedig a benne lévő mini dlna szerverrel csinálom...

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#671) gábor-ka válasza bambano (#665) üzenetére


gábor-ka
tag

Ez az orange pi jónak tűnik, csak az árát sokallom egy kicsit. Komolyan mondom, 10 év múlva már zöldségekről is fognak gépeket elnevezni, mert nem lesz annyi gyümölcs.
A SATA port nagyon nagy előny, nagyon tetszik

(#672) lord.lakli válasza ilovedigweed (#670) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem az a kérdés, hogy mivel másolsz :) , hanem a WD-t hogyan osztod meg. Samba, NFS, stb.?
Mint előttem is írták NTFS sem túl szerencsés, inkább ext4.

[ Szerkesztve ]

(#673) sanzi89 válasza gábor-ka (#642) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is tettem egy gyors próbát. Raspberry Pi 2-ön a legújabb Raspbian, amire telepítettem a rdesktop-ot. Hát, mit mondjak... használhatatlan. A windows asztal is akadt jobbra-balra, a ph-n görgetve folyamatos röcögés, akadás.
Nagy csalódás, hogy ezek az olcsó egybe cuccokból nem lehet jó vékony klienst építeni. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#674) suste válasza sanzi89 (#673) üzenetére


suste
veterán

nálam az archlinux-szal teljesen jól használató
persze ne hasonlítsuk egy i7-es intel géphez
a mai webezésnek a flashplayer a rákfenéje, mert ez megeszi a legerősebb gépeket is
(a leggagyibb flashes játék is brutál hőmérsékletet tud kihozni a régi laptopomból)
flash nélkül sima böngészésre bőven elég
leginkább médialejátszónak vannak ezek kihegyezve (hardveres kódolással 720P/1080i)
meg esetleg kis szervernek (torrent+samba/nfs+dlna) otthoni hálózatra

[ Szerkesztve ]

(#675) sanzi89 válasza suste (#674) üzenetére


sanzi89
addikt

Most kipróbáltam freerdp-vel, ez egy kicsit jobb, de ezt se bírnám huzamosabb ideig használni... Görgetéskor eltűnik a kurzor, be-be akadnak bizonyos grafikai elemek, stb. Használható, de arra, hogy egy iskolába ilyenre építsünk mondjuk egy tantermet, hogy ezen dolgozzanak a gyerekek informatika órán, vagy, hogy egy kisebb titkárságon kiváltson egy alap elhasználásra szánt irodai gépet, arra - nagy bánatomra - nem alkalmas.
Megnézem majd Archlinux-szal is, azzal milyen eredményt kapok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#676) azbest válasza sanzi89 (#675) üzenetére


azbest
félisten

simán elég erős lenne szerintem, csak épp nem használja ki a pi2 képességeit. Eleve az X felület nem hw gyorsított, így olyan mintha driver nélkül használnál egy pc-t. A raspbian userspace armv6-ra van fordítva, aminél lényegesen gyorsabb lehet wgy armv7+neon build. Talán arch az erre van buildelve a raspi2 változatban. Nem ismerem pontosan az rdp protokolt, de kétlem, hogy kihasználná a hw kép dekóderét.

Androidon gyengébb hardveren is jól megy az ms hivatalis kliense.

(#677) gábor-ka válasza azbest (#676) üzenetére


gábor-ka
tag

Szerintem az ARM alapok miatt nem tudja kihasználni a hardver képességeit. Ha egy x86-os gépre felteszünk minden drivert, és azzal rákapcsolódunk egy szintén x86-os gépre, akkor abban az esetben a hardveres gyorsítás működne rendesen.
Szerintem pont emiatt nem megy a hang se :DDD

(#678) sanzi89 válasza azbest (#676) üzenetére


sanzi89
addikt

Nézem az Arch Linux-ot, de nem találom, hogy Windows-os gép alól miként tudnám felpakolni az SD kártyára.
Valamint ha jól olvasom még Android sincs rá, amivel esetleg próbálkozni lehetne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#679) azbest válasza sanzi89 (#675) üzenetére


azbest
félisten

Van pár paraméter ami állítólag segít [link]

rdesktop -z -x lan -P 192.168.1.3

These switches have the following meaning:

-z: enable compression

-x lan: set experience to “LAN” (will show desktop wallpaper, windows while moving them etc.)

-P: enable caching to disk (i.e. the Raspberry Pi’s disk)

A disk cache azért nem biztos, hogy előny, lehet ezt valahogy ramdisk-re kéne tenni (tmpfs könnyen létrehozható).

(#677) gábor-ka
nem kifejezetten az arm miatt. A v6 generáció még nem ismerte azokat az utasításokat, ami a pécén az sse -nek felel meg. Armon ez a neon és vannak helyzetek, amikor 30x-os gyorsulát is tudnak hozni, a képek feldolgozása például eléggé oda vág. Az már csak plusz extra lehetne, hogy a gpu képességeit is kihasználja. Szóval ha valaki megírja hozzá a támogatást akkor biztos simán elmegy :D

(#678) sanzi89
lehet a neon-t még az sem használja ki, ha egy általánosabb v7-es a cél. Érdemes rákeresni, hogy forrásból lehet-e jobban teljesítő változatot csinálni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#680) azbest válasza sanzi89 (#678) üzenetére


azbest
félisten

Nocsak, valaki kifejezetten thin client rendszert kalapár raspihez.
Ránézésre azt tippelném hogy wayland alapú grafikus felületet használ, azért gördülékenyebb. A videón távoli asztallal játszik valami játékot win-en [link]
Csak nem látom a friss letölthető rendszer képet.

[ Szerkesztve ]

(#681) gábor-ka válasza sanzi89 (#678) üzenetére


gábor-ka
tag

Próbáld meg az 5. lépésben lévő .tar.gz fájlt letölteni magadnak, kicsomagolni, hátha van benne egy IMG fájl, azt pedig már ki tudnád írni a kártyára. Vagy legfeljebb a .tar.gz archívum tartalmát egyszerűen átmásolni a kártyára, egy próbát megér.

Nem értek annyira az ilyenekhez... :DDD

(#682) suste válasza sanzi89 (#678) üzenetére


suste
veterán

inkább ezzel próbálkozz: [link]
egyelőre én a 3-as verziót használom
nagyon jó dolgokat pakol bele a fejlesztő.....olvasd el a blogját

ő is a linuxos DD parancsot írja, mint "telepítést", de talán a Win32DiskImager is felteszi rendesen
egyébként egy cd/dvd -s vagy pendrive-os linux-szal nem egy nagy kaland a DD-zés sem

android miért ne lenne a banánra?
van a lemaker oldalán is és a bananapi.com-on is (meg még sok helyen vannak buildek)

szerk:
most nézem hogy Rpi2-n próbálkozol... :B

idővel biztos lesz arra is minden:)

[ Szerkesztve ]

(#683) sanzi89 válasza suste (#682) üzenetére


sanzi89
addikt

RPI2-őm van. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#684) suste válasza sanzi89 (#683) üzenetére


suste
veterán

jaja
de lehet jobban járnál a banánnal, hiszen olcsóbb is
valahogy össze kéne hasonlítanod őket...
én pont most tesztelgettem az androiddal....jópofa 40colon egérrel játszani:)
ezzel is szépen mennek a videók meg a böngészés....

(#685) sanzi89 válasza suste (#684) üzenetére


sanzi89
addikt

Vettem egy RPI2-őt OpenElec alá az otthoni Samsung TV-hez, ott minden igényemet kielégíteni, csak kíváncsiságból tettem egy kis kitérőt az RDP tesztelésével. Ha legközelebb veszek valamit, akkor egy BananaPi lesz az. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#686) vargalex válasza suste (#684) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Miért lenne olcsóbb a banán? Én RPi2-t itthoni garanciával vettem 11593 Ft-ért.

Alex

(#687) suste válasza sanzi89 (#685) üzenetére


suste
veterán

BananaPi -nél majdnem minden oprendszeren találkoztam az indokolatlan magas LOAD-dal (kivéve openwrt). Végre ki tudtam próbálni a weben talált érdekes megoldást, ami az OTG kikapcsolása volt, és ez tényleg megoldja a problémát. Elötte 1-es alá nem ment, akkor se, amikor nyugalmi állapotban volt, most normál 1 alatti értékeket produkál, akár vissza megy 0-ig is.
Ez a probléma megtalálható másik kártya pc-nél is???
Amiket próbáltam: android, archlinux, lubuntu.
Archlinux alatt kapcsoltam ki az OTG-t, és itt normalizálódott a LOAD. Androidon nem tudom van-e rá lehetőség (?).

(#686) vargalex
Szia!
Én mindíg komplett cuccban gondolkodom. Pi+ház+töltő+stb.
Így is olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#688) suste válasza suste (#653) üzenetére


suste
veterán

végre megy a Skype is!!!!
jó kis kör volt
a megoldás az "5.2.0.62296" verzió, amit persze nem ajánl fel a PLAY, hanem le kell vadászni valahonnan, és külső appként telepíteni
ezzel nem bontja a beszélgetést, jól működik a beépített mikrofon, HDMI-n jön a hang és megjelenik a másik fél videója is rendesen
logitech kamerámat nem ette meg sajnos, de az már csak a hab a tortán lenne....
ja! android verzió: "android_for_bananapi_4.2.2.img", a "banana.com" -ról

(#689) vzoltan


vzoltan
aktív tag

lehet kiprobalom

video

[ Szerkesztve ]

(#690) gábor-ka


gábor-ka
tag

Jó estét! sikerült összehozni a hangot a rasp pi 2 vékonyklienssel!
xfreerdp-ben a pulse pluginnel életre lehetett kelteni a dolgot. Annyi, hogy lehet rajta elég rendesen hallani a tömörítést, viszont ahhoz képest egész hallgatható a dolog. Nem szaggat, semmi ilyesmi. :D

(#691) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki olyan lehetőleg olcsó ilyen kis eszközt, amin legalább 3-4 dedikált usb port van (nem beépített hubbal osztva) és külön dedikált legalább 100mbit lan, Linux kernel legalább 3.19 támogatással. Tvheadend szervert szeretnék futtatni rajta... A DVB eszközök támogatása miatt kellene a lehető legfrissebb linux.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#692) vzoltan


vzoltan
aktív tag

Intel Lucoms-rol talalt mar valaki normalis specit/infot?

[ Szerkesztve ]

(#693) attiki válasza azbest (#440) üzenetére


attiki
csendes tag

En xrdp-et hasznalok, de mint latszik is nincs magyar billentyuzetem. A progi jo gyors, de sehogy nem tudok magyar billentyuzetet varazsolni ala. Segitsetek please. A felelt leirasok alapjan generaltam egy km-040e.ini fillet de rosszabb lett, meg az angol billentyuzet, sem mukodott utana, igy toroltem.
Valaki esetleg tud ra megoldast kerem segitsen.
Elore is kossz.

(#694) gábor-ka válasza attiki (#693) üzenetére


gábor-ka
tag

Nekem a magyar bill egyből működött freerdp-n. Semmit nem kellett csinálni vele. mondjuk utána egy konfigfájlt átírtunk a pi-ben (már nem emlékszem pontosan), és úgy az egész pi-ben magyar lett.

(#695) attiki válasza gábor-ka (#694) üzenetére


attiki
csendes tag

Köszönöm az infót, közben megoldottam. :DD Az xrdp, alapbol nem tud magyarul, és nincs magyarnyelvű támogatás, billentyűzet sem. Készíteni kell egy új billentyűzet kiosztás ini-t az xrdp-hez,
sudo xrdp-genkeymap /etc/xrdp/km-040e.ini
sudo chown xrdp:xrdp /etc/xrdp/km-040e.ini
/etc/init.d/xrdp restart
Rasberryn valamiért a billentyűzet ini filéjét rosszul generálja és amikor az aktívvá válik, hülyeségeket ír a billentyűzet.
Nagy kutogatás google, wiki, és sok-sok fórum után, találtam olyat akinél működik az xrdp linux alatt magyarul. Az igaz, hogy nem raspberry, hanem ubuntu alatt, de elkértem a Km-040e.ini file tartalmát és azt be helyettesítettem az én ugyan ilyen nevű filémbe és a billentyűzet kiosztás helyre állt. Ha valaki küzd hasonló problémával jelezzen és elküldöm a szóban forgó filét.

(#696) attiki válasza gábor-ka (#694) üzenetére


attiki
csendes tag

Hogy vagy megelégedve a freerdpvel?
Használod aktívan?

(#697) gábor-ka válasza attiki (#696) üzenetére


gábor-ka
tag

Hát, aktívan ugyan nem, de használom. így hétvégente. annyi bajom volt vele, hogy nem grafikus, erre elvileg ott a Remmina, ami freerdp alapú, csak hát az marhára nem akart nekem működni. A hang alapból nem megy, csak egy pluginnel, ha minden igaz a pulse plugin.
sebességre nem rossz, egész tűrhető, jó lenne ha működne a hardveres gyorsítás is...
Annyi még a gond, hogy a pi-n a kép nem 32 bites, csak 16. a mai napig nem sikerült 32 bites képet varázsolnunk a pi-re. A hang működik ugyan, csak szerintem a szervergéppel van a gond, mert a hang csak a WMP-ben megy, máshol nem, és ha wines géppel csatlakozok rá a szerverre, akkor se megy, de ez más téma

(#698) azbest válasza gábor-ka (#697) üzenetére


azbest
félisten

színmélység:

config.txt-ben

framebuffer_depth console framebuffer depth in bits per pixel. Default is 16. 8 bit is valid, but default RGB palette makes an unreadable screen. 24 bit looks better but has corruption issues as of 20120615. 32 bit has no corruption issues but needs framebuffer_ignore_alpha=1 and shows the wrong colors as of 20120615. [link]

Valsz csak hozzá kell írni a fájlhoz hogy
framebuffer_depth=32
framebuffer_ignore_alpha=1

A fórumukban is írnak még erről részleteket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#699) Freebush válasza vzoltan (#692) üzenetére


Freebush
csendes tag

Nézz körül itt, ezek kaphatóak most, ha nem akarsz várni az Inteles cuccra:
Windows Mini Pc

[ Szerkesztve ]

(#700) J.Cs.


J.Cs.
tag

Sziasztok.

Egy RPI B+ -ot szeretnék lecserélni. Jelenleg torrentezésre (deluge) és filemegosztásra használom. A bajom csak annyi a jelenlegi RPI B+-al, hogy nem tudok max-al tölteni, 3,6 mbps-nál jobban sehogy se akar jönni egy torrent se. Gondolom az USB-re kötött HDD és az ugyancsak USB-s LAN port lehet a hibás, de gyanítom a proci se bírja jobban a terhelést. Raspbiant használok.

A kérdésem az lenne, hogy mit vegyek helyette? Nézegettem az Odroid C1-et és a RPI 2-t is, na meg a Banana Pi-t is.

Odroid C1 tetszik forma, mindenben odaveri a többit ami nekem számít, viszont a rendelés macerás, drágábban is jön ki, plusz a support nem tudom mennyire ok.
RPI 2 teljesítményben szerintem megfelelne, de az USB-s Ethernet szégyen. Mindenképpen külön Ethernet chipet szeretnék, mivel gondolom ezért volt lassulás a sebességben eddig is a régi RPI B+-al.
Banana Pi egyedül a sata portjával kecsegtet, hisz teljesítményben alul marad, viszont arra nincs szükségem.

A közeljövőben egy komolyabb php oldalt is szeretnék futtatni rajta, amit a B+ ugyancsak nem igazán bír.

Mit ajánlotok? A pénz nem vet fel, ezért gondolkodom az Odroid C1 alternatívákon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.