Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40) bambano válasza moli.hu (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az alapvető torrent teljesítmény abban az esetben múlik az usb-n, ha a torrentel kapcsolatos bármilyen forgalom átmegy az usb-n.

mivel a málnának gyakorlatilag egy darab usb portja van, mint periféria, ott folyton az usb-n kószálnak a torrent bitek (és emellett az az egy vezérlője is kotlott), így simán csontrafagy teljesítmény igénykor.

ezzel szemben ezek az allwinneres cuccoknak van külön dedikált portos ethernetje és dedikált portos satája. így az usb-n nulla forgalom van, ha ethernetről sata diszkre pakolod a kacatot, és relatíve kevés, ha usb diszkre. emellett nagyságrendekkel tisztességesebb usb vezérlőjük van. Eleve nem egy ótvaros usb van rajta, hanem alsó hangon négy (két usb2-es meg két korábbi) van az olinuxinón.

én tegnap 3 órán át gyötörtem a drótos ethernetet, és nem történt semmi elváráson kívüli.

de kolléga annyira felizgatott a cubietruck-kal, hogy lehet, pár napon belül lesz itthon belőle és meg fogom tudni nézni. olinuxinu éppen nincs, mert azt az egyet, amit vettem, be kellett építenem, és ott nem alkalmas tesztelésre. de az is lehet, hogy beborul az agyam, és nekiugrok a málnának pákával, akkor a málnám kerülhet olyan állapotba, hogy jó lesz arra, amire kell, kirakom, visszarekvirálom az olinuxinót és akkor azzal is lehet tesztelni. Majd meglátom :) szerintem jövő hét végéig eldől a kérdés, végeredménnyel együtt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.