Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) orbitalion válasza Den (#249) üzenetére


orbitalion
tag

Ez az OD3 se semmi! Olvastam egy összehasonlítást az RPi-vel, hát alig lehetett megjeleníteni egy grafikonon az értékeiket! :) És még a mérete is kisebb. Érdekes, hogy régen a mobilok is egyre kissebbek akartak lenni, az volt a trend, most meg megint féltéglák! Itt viszont tényleg megvalósulhat a régi vicc, miszerint: Na mi van a (csukott) tenyeremben? - Hmmm.. talán PC? (régen: HiFi torony?) - Na igen, de hány db!? :) Ha egyszer szeretnék egy tenyérnyi játék gépet+média PC-t, akkor tudom mit vegyek!

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#252) lord.lakli válasza orbitalion (#251) üzenetére


lord.lakli
őstag

A telefon bele most is kicsi, csak kell a képernyő ping-pong ütőnek :D

(#253) orbitalion


orbitalion
tag

Elkapott a gépszíj! :) Bár lelkesen értetlenkedtem, hogy miért használják a RPi-t médiára, mikor nem annak találták ki az alkotók, most én is e körül rugózom a BPi-vel. Leszedtem a SoopCast-ot és kedvenc LiveTv stream keresőmből indítva sikerült focit néznem online streammel! De nem akárhogyan, sokkal gyorsabban betöltődött és kiváló képminőséggel. Be kellett állítani előtte a hardveres támogatást full-ra, mert nélküle szaggatott. Csak lesek mint a moziban! Lehet veszek még egyet! :K

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#254) steveetm válasza orbitalion (#253) üzenetére


steveetm
őstag

Félre ne érts, tökéletesen megértem a lelkesedésed, de egy picit talán kezd elmenni a topic egy olyan irányba, ami nem feltétlen válik előnyére szakmai szempontból. Nem azt mondom, hogy ne legyen soha semmi off, hülyéskedés vagy élménybeszámoló, de az utóbbi részben picit inkább tűnhet valami személyes blognak.
Tényleg nem bántásból, ha van bármiben kérdésed, biztos segítünk, vagy legalábbis megpróbálunk. Nekem nem szokott egyébként sem problémám lenni az offolássla, de most talán picit tényleg kezd "sok" lenni, ha nem is az off legszorosabb értelmében véve.

De lehet nincs igazam, ignorolhatsz is:)

/Peace.

Üdv.: steveetm

(#255) Den válasza azbest (#250) üzenetére


Den
veterán

A másik topicban ahol először megemlítette, ott azt írta, hogy az övé még hdmi szűz, ebből tippeltem hogy van neki :) Én viszont még nem kaptam semmit, úgyhogy írok nekik.

www.simson4t.hu

(#256) Den válasza orbitalion (#251) üzenetére


Den
veterán

Én a w-t rendeltem, ami pont ugyanaz mint az rpi, csak kisebb, nincsenek a portok beforrasztva, és van rajta lítium akku töltő/illesztő áramkör, rtc, meg még pár apró eltérés, de ugyanaz a proci, meg a ram.

www.simson4t.hu

(#257) azbest válasza Den (#256) üzenetére


azbest
félisten

A raspi compute modul az ami Pi és nincs beforrasztva io :) [link]. Az mindent támogat, amit a normál pi is.

A kit mocskosul drága [link], magában meg még nem láttam hogy árulnák. Tudom, a másik sokkal inkább megfelelő, már csak az ára miatt is, csak a pontosság kedvéért.

(#258) Den válasza azbest (#257) üzenetére


Den
veterán

Ezzel is szemezek, ötletem is van rá mire használnám, csak attól még nagyon messze vagyok hogy meg tudjam valósítani, és most időm sincs rá.

De amúgy az ordoid w-n csak hdmi és kamera csati van, még usb sincs rajta alapból, ezért rendeltem hozzá egy connector pack-ot, meg egy dokkolót, amin a négy usb, ethernet, uart, és audio kinenet van, de ha kész amit akarok, ezek nélkül fogom használni :)

www.simson4t.hu

(#259) orbitalion válasza Den (#256) üzenetére


orbitalion
tag

Félreértettem, mert mikor rákerestem a w3 jött fel! Ára ugyanannyi, mint a BPi-é, ezért hittem, hogy azt rendeltél. Elnézést a félreértésért!

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#260) orbitalion válasza steveetm (#254) üzenetére


orbitalion
tag

Bocs! Próbálok lehiggadni, de bevallom tetszik amit tud...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#261) orbitalion válasza Den (#256) üzenetére


orbitalion
tag

Azt hittem ezt rendelted: [U3] (nem W3, U3...) Szerintem 65$ korrekt ár.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#262) bambano válasza orbitalion (#253) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt nem fognak piszkálni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#263) orbitalion válasza bambano (#262) üzenetére


orbitalion
tag

Én nem érzem úgy, hogy nem a témához szóltam volna hozzá. Legfeljebb a stílus volt kicsit önfeledt...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#264) orbitalion


orbitalion
tag

Sziasztok! Telepített már valaki Android4.4-et? Mennyi ideig kell várni az első bootoláskor? Írják, hogy az első lassú, de ez mit jelent? Azt látom, hogy ha pár perc múlva megunom a semmittevését, akkor jó pár könyvtárat felpakol az SD-re, ebből gondolom, hogy próbálja kialakítani a környezetet...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#265) trance89


trance89
őstag

aki Cubox vételén gondolkozik esetleg:
http://www.solid-run.com/product/cubox-i2ex-2/
-10% promo kód: openelec-4-cubox
így 99 dollár (BT+WIFI-vel együtt), ehhez még a szállítás 21 dollár

(#266) tvamos válasza Den (#249) üzenetére


tvamos
nagyúr

En a hardkerneltol rendeltem, egy odroid u2-t, es 3 het alatt erkezett meg. (Meg ev elejen, vagy tavaly... Elcsereltem masra a kollegammal.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#267) Den válasza tvamos (#266) üzenetére


Den
veterán

Thx. Én attól a német cégtől amit a honlapjukon ajánlottak.

www.simson4t.hu

(#268) tvamos válasza Den (#267) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kivancsian varom, mikor kapod meg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#269) orbitalion


orbitalion
tag

Sziasztok! Próbálgatom a távoli eléréseket.
Banaian, Lubuntu, Raspbian alatt az xrdp megfelelően működik.
Android alatt VNC-ket próbálgattam, de egyik sem tudja normálisan kezelni. Közös hiba a lassúságon kívül az, hogy a képernyőn jobbra elhelyezkedő kezelő szervek elcsúsznak a mutató valós pozíciója alól, így nem rájuk, hanem alá és jobbra mellé kell kattintani. Nem találtam olyan beállítást, ami ezen módosított volna. Van erre megoldás?
Esetleg van más lehetőség VNC-n kívül?

Próbáltam az XBMC-t is, hát nem vagyok elájulva tőle, nem lehet bekapcsolni a hardveres támogatást, de ez lehet BPi hiba még. A VLC-vel sokkal jobb eredményt értem el, viszont azzal az a baj, hogy nincs rajta hálózati tallózási lehetőség, nem érem el a másik gépen lévő filmeket. Erre tudtok megoldást?

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#270) azbest válasza orbitalion (#269) üzenetére


azbest
félisten

androidos telefonon és tableten dice playert használok libffmpeg-gel [link]. Az tud hálózaton is tallózni és nem csinál olyan fagyásokat mint az mx player.

[ Szerkesztve ]

(#271) orbitalion válasza azbest (#270) üzenetére


orbitalion
tag

BPi-re nem találtam olyan fájlkezelőt, amivel be tudtam volna másolni a fájlt a gyökérbe. :W

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#272) azbest válasza orbitalion (#271) üzenetére


azbest
félisten

nem a fájlrendszer, hanem az sd kártya vagy annakchiányában az sd kartyaként mountolt particióra kell.
ez pl /sdcard vagy /mnt/sdcard is lehet. Azt az androidot nem ismerem, hogy pontosan milyen.
Es file explorer pl teljesen jó erre.

(#273) orbitalion válasza azbest (#272) üzenetére


orbitalion
tag

Igen tudom, a leírások említik, ide kellene, de nem tudja egyik sem, pedig pl. a ghost commander külön jelzi, hogy root módban van, de még az USB-re dugott kártyaolvasóra sem tud írni jogosultság hiányra hivatkozva. A beépített fájl kezelővel nem lehet betallózni a kívánt könyvtárba, viszont azzal lehet írni azokba, amik tallózhatók (többek között a kártya olvasóra is). A file commandert is próbáltam, a művelet nem bonyolult, nem most látok először számítógépet... 4.2.2 az Android verzió. Az Android véd le minden ezen a vason? Fel lehetne oldani valahogy? (a többi linux-ban simán mennek a fájlműveletek...)
De ha úgy gondolod, hogy ez itt off, akkor többet nem fogok kérdezni. Érdekes "itt" a megítélés! A RPi-től azért zavarnak el, mert ez BPi, itt meg nem tudom miért lenne off, ha ez egy Kártya PC és az ezen futó oprendszer problémájáról beszélünk, ahogy a topic nyitó hozzászólásban le lett fektetve, beidézzem? Ha elmegyek egy Androidos topicba, ott az lesz a gond, hogy BPi, de miért is kéne, ha ez a topic pont erre lenne való? ...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#274) moli.hu válasza orbitalion (#273) üzenetére


moli.hu
őstag

bar nem kovetem figyelmesen, de en nem emlekszem, hogy emiatt az androidos ugy miatt radszolt volna valaki. osszemosod a dolgokat. amikor szoltunk, azt azert szoltuk, mert az volt. ez nem az.

(#275) orbitalion válasza moli.hu (#274) üzenetére


orbitalion
tag

Abból következtettem, hogy offba volt rakva a válasz. Kényelmetlenül érzem magam, nem szeretek zavarogni, új vagyok itt, bár régen regisztráltam, nem itt fórumoztam, máshol, ismerem a helyzetet fordítva is, ahol talán én vagyok abban a helyzetben, hogy rászólhatok másokra, tehát ismerős a helyzet, ezért nem szívesen veszekednék e miatt, inkább elmegyek, ha tényleg nem ide való ez a sok kérdés, ami most felmerülhet egy új készülékkel kapcsolatosan. Próbálgatom az oprendszereket, imerkedek, mielőtt mélyebbre ásnék. Az biztos, hogy Rasbian, vagy Bananian alatt fogok dolgozni, mert az Andorid mindent lefed, csak "játszani" jó, használhatatlan alacsonyabbszintű dolgokra (meg úgy tűnik sok másra is). A Lubuntu is jó lenne, de baromi lassú. Szóval rengeteg a kérdés és a megoldandó, ezért nagyon nehéz kiválogatni, mi illik ide és elég flusztráró, hogy a kérdések helyett azzal kell foglalkoznom, hogy off-e vagy sem. Ami miatt rámszóltál, az jogos volt, sok volt az ömlengésből...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#276) moli.hu válasza orbitalion (#275) üzenetére


moli.hu
őstag

azert nem en szoltam rad.

OFF: egyebkent a fentiektol teljesen fuggetlenul alapvetoen en ugy gondolom, hogy egy forum nem arra valo, hogy az ember megismerkedjen valamivel, beletanuljon valamibe. Arra ott a google es a wikipedia. A forum arra valo, hogy ha az ember elakadt, akkor 2-3 napnyi (nem viccelek.) google es wikipedia utan a szakertoktol segitseget kerhessen. Raadasul a forum lassabb is, mert meg kell varni, mig valaszolnak, es megbizhatatlanabb, gatyrabb is, hisz eleg valoszinutlen, hogy pont ezen a magyar nyelvu forumon volna minosegi szakember, mig a googlevel valoszinuleg azokat es az o valaszaikat talalod meg, joval megbizhatobb tartalmat talalsz. A forum meg arra is jo, ha kifejtendo, szubjektiv valaszt akarsz. De ez en vagyok, mas meg biztos szeret csevegni.

[ Szerkesztve ]

(#277) Den válasza orbitalion (#275) üzenetére


Den
veterán

Én nem akarok beleszólni, hogy a topicgazda és a topic törzstagjai mit tartsanak offnak és mit nem, de szerintem a hsz-eid többsége ide (is) való. Lehet hogy a nagyon profiknak akik kézségszinten vágják a linuxot, androidot, stb... nem kértyapc-hez valónak tűnnek az ilyen kérdések, de pl hozzád hasonlóan én is a kártyapc kapcsán találkozom a linuxal, és végülis a számítógép a hardver és szoftver együttese, ezeknek a kis gépeknek szerves része a linux és android, ezek nélkül levélnehezéknek jók csak, úgyhogy én nem látok nagy problémát a kérdéseiddel, nekem is segítenek, ráadásul a topic nem pörög annyira, hogy ha valakit mégsem érdekel itt linuxos kérdés akkor ne tudná átpörgetni. Amióta a topicot figyelem, napi 1-10 hsz születik.
De ez csak az én véleményem.

www.simson4t.hu

(#278) Den válasza moli.hu (#276) üzenetére


Den
veterán

Tehát a fórum nem jó arra hogy megismerkedjünk valamivel, tanácskérésre sem jó, mert lassú és nincsenek megfelelő szakemberek, és csevegésre sem való. Akkor be is zárhatjuk az egészet :)

www.simson4t.hu

(#279) orbitalion válasza moli.hu (#276) üzenetére


orbitalion
tag

Szerintem egy fórum arra való, hogy egy témába gyűjtse azokat az embereket, akik a témával foglakoznak. Akik előrébb haladtak benne, könnyen és gyorsan (és magyarul) tudnak segíteni. A szakértelem itt másodlagos, ez itt a tapasztalatokon múlik a legtöbbször (ettől még lehet valaki szakértő is).
Valószínű nem fogjuk meghekkelni az Androidot, de ha valaki már találkozott a problémával és megoldotta (egy-két hetes google-zéssel, ahogy én is fogom, ha itt nem kapok választ), akkor egy mondatban segíthet. Valószínű, most már én is tudnék pár dologra válaszolni, ha valaki belekérdezne, ettől még nem lennék szakértő, csak tudnám a megoldást. Ez a fórum...

Tényleg nem te voltál, de ez nem lényeges, igazatok volt akkor, talán :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#280) steveetm válasza orbitalion (#279) üzenetére


steveetm
őstag

Nem hiszem, hogy kényelmetlenül kellene érezned magad. Mikor írtam korábban, szerintem ott is megemlítettem, hogy necces ez az off megítélés, főleg egy ilyen témában. Gondolom azért tette azbest off-ba az övét, mert úgy gondolta, hogy ez egy teljesen általános android probléma, tehát egy mobilra / tabletre illetve egy kártyapc-re, amin android fut, 100%-ig megegyező módon kell feltelepíteni.

Ugyanakkor egy olyan kérdés pl. hogy hogyan telepítsünk linuxot egy kártyapc-re, nem feltétlenül akkora off, mert x86-tól eltérően itt vannak lényegi különbségek, és az emberek zöme a linuxos topicokban x86 származékra telepít. Persze telepítés után a dolgok 99,9%-a megint ugyanaz lesz PC-n és kártyaPC-n, szóval megint elmosódik az off határ, de ezek pl tipikusan azok az "offolások" amik nekem se feltétlen kerülnek "off" kategóriába vannak. Valakinek meg igen:)

Mondok egy hülye példát még. Ha képes lenne windows-t futtatni az bPi, akkor utána már nem itt keresnél megoldásokat mondjuk olyan problémára, hogy hogy kell felbontást váltani, mert úgy kell, ahogy windowson, van neki topic.

De, hogy valami lényegit is mondjak, azbest megoldása annyi, hogy akár google play-ból feltelepíted a playert, sd kártyát berakod egy kártyaolvasóba a gépeden, simán bemásolod rá a libffmpeg.so-t a gyökerébe, és ennyi.

Mégegyszer, nem akarok azbest szájába adni semmit, de ami miatt ezt ő offba tehette az az, hogy ebben nincs semmi kártyapc specifikus dolog.

Ne érezd rosszul magad, mert tényleg nincs itt szerintem semmi probléma.

Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#281) Den válasza tvamos (#268) üzenetére


Den
veterán

Épp írni akartam nekik, hogy akkor most WTF?, de most hozta meg a postás :) Nagyon durván kicsi. Mostanában többször is ért meglepetés, mikor a csak képen látott cucc megérkezett, hogy mennyivel kisebb mint amit gondoltam, de ez eddig mindent visz.
Majd csinálok róla képet raspi mellett.

www.simson4t.hu

(#282) orbitalion válasza steveetm (#280) üzenetére


orbitalion
tag

Köszönöm a megnyugtató támogatást!

Azért nehéz megítélni a határokat egy kezdőnek, mert tájékozatlan. Igaz nem feltétlenül kell sértésnek venni, ha valaki szól, ezt is elfogadom és a jövőben így fogom fel...

Az ötlet, hogy másoljam be az .so-t, linux alatt működik gondolom, mert win alatt semmit nem látok rajta, /sdcard könyvtárat végkép nem. Nem tudom, hogy egy ilyen rendszer SD-nek milyen a fájl szerkezete, sőt a linuxét se ismerem, csak futólag, azt tudom, hogy nem egyezik a win-ével. De ezt tényleg megnézem máshol, iszonyat időigényes felszedni a szükséges dolgokat... :)
Köszönöm mégegyszer!

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#283) steveetm válasza orbitalion (#282) üzenetére


steveetm
őstag

És valóban, igazad van, mert normális esetben android alatt a külső sd kártya fat32 rendszerű, és egyszerűbb a helyzet windows alól.

Nálad ext4 lesz, így az írása windows alól komplikáltabb, ext2fsd-vel lehet játszani, de egyszerűbb egy tetszőleges livecd-t bebootolni virtualbox-ba, majd ott írsz amit akarsz.

Ha android alól nem megy az írás, az valószínüleg azért van, mert csak olvasható a filerendszered, ezt egy
mount -o remount,rw /
mount -o remount,rw /system

megoldja(attól függ hová akarsz írni), vagy, ha adb működik akkor

adb root
adb remount

Ezekhez annyi megjegyzés, hogy fogalmam sincs, hogy a bPi android image-e alapból rootolt-e, van-e su, stb, de az alap problémád, hogy nem írható a filerendszer, azt az rw módban való remount oldja meg, amihez root jog kell. Root jogok szerezni androidon pedig attól függ, hogy éppen milyen állapotban van, de erősen kétlem, hogy egy adb root-se menjen. Ha pedig az megy, akkor oda tényleg azt másolsz, amit szeretnél(su, supersu, akármi).
Üdv.: steveetm

(#284) orbitalion válasza azbest (#270) üzenetére


orbitalion
tag

Szia! Köszi a tippeket! Végül az lett, hogy feltettem a 4.2.2 8G (8gigás az image fogalmam nincs ez mitől, jobb, mert külsőre ugyanaz, mint a sima 4.2.2) Aztán az FX (file explorer) -el nagy nehezen, többszöri próbálkozás után, root módban (root plugin kell) sikerült begyógyítani az .so fájlt az /sdcard-ba. Néhányszor kiírta hogy error és stop, de aztán sikerült. (Ilyen jelenségek előtt elég értetlenül állok...). Végül sikerült minden, megy a lejátszó, tetszik, köszönöm! :)

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#285) azbest válasza orbitalion (#282) üzenetére


azbest
félisten

Win alatt ha van külön sd partició vagy kártya, akkor az elve önálló meghajtóként szokta az asztali gép felcsatolni. Telefonon ilyenkor van hogy nyomni kell még valamit, hogy felcsatolja. Esetleg a pécén kell még drivert telepíteni.

Ezeket a boardokat rá lehet futás közben pécére kötni, mint a telefonokat? Mert lehet, hogy kikapcsolt állapotban / máshogy rákötve egészen mást mutat a pécé felé, mint menet közben.

Viszont a jogosultság probléma nekem azt sugallja, hogy nem a megfelelő helyre szeretnéd másolni. Példának okáért ha a böngészőben bármit letöltesz, akkor az sd partició/kártya Downloads mappájába pakolja a fájlt. Tölts le valamit böngészőből, amit utána megkereshetsz a fájlrendszerben, hogy hová teszi.

Lehet még
/sdcard/0
/sdcard/legacy

Ezek az sdcard mappák ráadásul symlinkek szoktak lenni, mert attól függ hová mutatnak, hogy van e fizikai sd kártya vagy más külső tároló rákötve, vagy sem.

szerk:
(#284) orbitalion
most látom a válaszodat... simán lehet, hogy tartalmaz még hibákat az android, amit összeállítottak a boardhoz. Ez egy ilyen játék :)

[ Szerkesztve ]

(#286) orbitalion válasza azbest (#285) üzenetére


orbitalion
tag

Igen, ez biztosan verzió hiba, mert visszatettem a sima 4.2.2-t és nem sikerül megtalálnia a Dice-nek a .so-t, pedig az FX-el most sikerült felmásolnom a root-ba és az /sdcard-ba is, ott van, a lejátszó még sem találja. A 8G-s verzióban működik. A 4.4-est nem sikerült eddig életre keltenem, rajta vagyok...
Ezekről a verziókról lenne szó: Banana Pi OS

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#287) tvamos válasza moli.hu (#276) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert lenne jo szerintem egy forum, mert ott esetleg tanyaznak olyan emberek, akik mar megprobaltak a google elso 20 talalatat, es tudjak, hogy abbol 19 marhasag, csak az idod toltod vele.
Esetleg ha az ember nem tudja, milyen keresoszot irjon a google-be... mert az se mindig konnyu... jol jon, ha valaki megmondja, egy leiras alapjan, hogy hovjak azt angilusul / it nyelven.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#288) orbitalion


orbitalion
tag

Sikerült életre keltenem a 4.4-et. Tanulságos volt, hogy nagyon nem mindegy milyen SD-t használunk. Először egy 2GB-os régebbi HC-t használtam, amivel baromi lassú volt a működés, minden, még a video lejátszás is szaggatott nagyon. A 4.4-et úgy kell elindítani, hogy először megvárjuk, hogy a HDMI-n a TV fekete képet produkáljon. Ekkor bármeddig várunk nem történik semmi. Ha viszont nyomunk egy resetet, kis idő múlva elindul a rendszer.
Van egy hülye szokása, hogy képernyővédő bekapcsolása után nem sokkal elalszik, ezt valahogy biztosan ki lehet kapcsolni. Ekkor csak a power gombbal lehet újra éleszteni.
Viszont lassabb mint a 4.2.2 8G, a video szaggat Dice-vel és a menük sem olyan gyorsak, pedig gyors SD-re tettem fel. Megjegyzem, hogy béta verzió, lehet, hogy nem kezeli a hardveres gyorsítást?

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#289) orbitalion válasza orbitalion (#288) üzenetére


orbitalion
tag

Annyit szeretnék korrigálni, hogy az első bekapcsoláskor nagyon hosszú ideig kell várni, sajnos nem jelzi semmivel, hogy kész. kb. 10-15perc is kellhet. Egyértelműen kialakít egy fájlrendszert eközben és ha megszakítjuk, soha nem indul el. Utána is csak úgy, ahogy írtam. Most egy 16G-s SD-re tettem fel, hogy kiszűrjem a sebesség problémából a másik 8G-s SD-t, amin először próbáltam.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#290) orbitalion válasza orbitalion (#289) üzenetére


orbitalion
tag

A 16G-s SD-vel nem indul, nem értem miért nem. Olvastam olyat, hogy a 4.4 dupla táplálással indult csak el. Lehet, hogy többet fogyaszt a nagy SD, mint a határeset? Nehéz elhinni, valami más ok lehet. :F

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#291) Den


Den
veterán

Lefényképeztem a raspit és az odroid-w-t egymás mellett. Sajnos elég vacak a fényképezőm, nem túl jok a képek. Sajnos nem adja vissza teljesen az arányokat. Az odroid így csatlakozók nélkül nagyon vékony, tényleg csak egy kártya, és pille könnyű, a szintén apró rpi egy monstrumnak tűnik mellette. Ha igaz a pletyka, hogy az rpi gyártójának a nyomására nem kapnak több procit a broadcomtól, akkor megértem hogy ennyire fostak, ez nagyon durván odavert volna a raspi eladásoknak. Amellett hogy nagyon pici, okosan a lap közepén van elhelyezve a mikro sd foglalat, van rajta rtc és akku töltő áramkör. Beágyazott alkalmazásokhoz egy tökéletes szerkezet.

www.simson4t.hu

(#292) orbitalion válasza Den (#291) üzenetére


orbitalion
tag

Nekem tetszik! :)

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#293) azbest válasza Den (#291) üzenetére


azbest
félisten

Az A+ változat bizonyos mértékig helyettesítheti az odroid-w-t. Persze tudom, hogy az odroid-w-nek vannak jobb paraméterei is (akku csatlakozó, több ram). [link]

Azt mondod, hogy nincs jobb kamerád? Grr.. látom a fényképen a raspi-camet :DDD

(#294) Den válasza azbest (#293) üzenetére


Den
veterán

Igen, pont ma láttam az A+ modellt, az is nagyon pofás, örülök hogy ebbe az irányba mennek, kisebb, olcsóbb takarékosabb. Ha az az eszköz amihez az odroidot vettem, összejön, és olyan jól sikerül, hogy érdemes belőle többet csinálni, akkor ez az a+ jó alap lesz.

Jaj szegény raspicam :) Hónapok óta csücsül a szép nyomtatott házában, és szorgosan streameli a plafont, mert bár megvettem a 100 centis szalagkábelt, az állvány tartozékait, nincs időm összerakni. De a héten utolérjük magunkat, aztán ráfekszem a dologra. :)

www.simson4t.hu

(#295) steveetm válasza steveetm (#211) üzenetére


steveetm
őstag

Na, lehet senki nem érdekel, de úgy tűnik sikerült egy kicsit előrejutnom TV inputok ügyében A20-on.

A Merrii Hummingbird A20-nál égre földre esküdözik, hogy VAN példa forrás ÉS driver a TVIN/OUT-hoz az ő boardjukon. Némileg bizakodó vagyok, mert a képeken is az látszik, hogy tényleg csináltak neki ki-, illetve bevezetést. Tudom, az hogy mit rajzolnak, és én mit fordítok hozzá kínaiból, sok jót nem jelent, de akkor is:)

Szóval, miután sikerült találnom egy kínai proxy-t, amivel túl tudtam lépni a 0.000001 bps sebességet, amit a kínai szolgáltatók felé élveztem, már le is húztam egy A20 linux image-t és csorog lefele az SDK is.(Nameg lerántok a merrii oldaláról mindent, ami img-re vagy tar.gz-re végződik, biztos ami ziher alapon, amíg van sebességem^^).

Ha esetleg másokat is érdekelnének ezek a cuccok, feltehetem őket valami normális helyre, a baidu csoda helyett, de lehet csak én vagyok ennyire perverz.

Amennyiben senki nem érdekel, akkor is kívánjatok szerencsét, és hogy legyen időm hétvégén^^

Üdv.: steveetm

(#296) tvamos válasza steveetm (#295) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem erdekel, mire jutsz, meg persze, hogy hogyan! Ird le szerintem egy blog bejegyzesben, (azt tudod folyamatosan szerkeszteni,) es linkeld ide nekunk!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#297) orbitalion válasza steveetm (#295) üzenetére


orbitalion
tag

Érdekes téma. A BPi-ben is egy A20-van és a video cuccokat ebbe integrálták, így elvileg hasonló módon kellene megoldani, mint a Merrii Hummingbird A20 lapon. Már csak azt kellene kideríteni, hogy a BPi-n ki van-e vezetve valahová a VideoInput láb a nyákon...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#298) Moon_Walker


Moon_Walker
tag

sziasztok,

itt van valami apróhirdetős topik?
eladóváv vált egy kártyám, de nem szeretném beszennyezni ezt a topikot vele... :-)

(nem kötelező megadni)

(#299) azbest válasza Moon_Walker (#298) üzenetére


azbest
félisten

Van külön rész erre: hardverapró

(#300) Moon_Walker válasza azbest (#299) üzenetére


Moon_Walker
tag

Köszi időközben meglett.

(nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.