Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Az Asus szerintem és sokak szerint is a desktop PC-k alaplapjainak tuning és minőség terén a top 5-ben van. A minőségi alaplapjairól elhíresült gyártó csillaga, azonban az utóbbi időben kissé megkopott valószínű az irdatlan iramú fejlődés során félévente megjelenő chipkészletek alá minél előbb ki akarja hozni minden gyártó a termékét. Sajnos ez már a minőség rovására megy.
Jómagam is már régebb óta Asus alaplapokkal favorizálok, mindmáig semmi problémám nem volt működés terén a fent említett márkával, viszont a fórumot olvasva sajnos beigazolódni látszik, hogy a gyártó már nem olyan minőségű alaplapokkal áll elő, mint jó pár évvel ezelött.

Nade nemcsak alaplapokat gyárt az Asus, hanem sok egyéb nyalángságot is.. :K

Amennyiben valamilyen hírre lelsz a neten, egy új szériáról, alaplapról, kérlek először itt oszd meg velünk, majd utána nyiss topikot, ha van elegendő infó az 1-es hsz összeállítására.
A ritkább, esetleg topik nélküli alaplapok és egyéb hardverek tulajdonosait is várjuk szeretettel, amennyiben valamilyen problémája akadna.

Asus - Rock Solid, Heart Touching :D

Jó fórumozást!

(#3) Daemon09


Daemon09
őstag

Vééégre egy ASUS topic! :))
És enyém lehet a második hsz. :D

(#4) westlake válasza szacsee (#1) üzenetére


westlake
félisten

minden tiszteletem, de ennek a topiknak vegkepp nincs semmi ertelme :U pont eleg asus topik van (valtozatok szerint).. es pontosan eleg felesleges (off) hozzaszolas is.. vegul ebbol a topikbol is egy amolyan asus-os offtopik lesz..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5) hucsikoi válasza szacsee (#1) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Egy kollégámnak van egy régebbi Asus M2R-FVM tipusú lapja.Pár éve vette sulinetre, nemrég járt le a gar és tenni akart bele egy kis plussz ramot,de a lap csak egy tipusu samsung ramot hajlandó elfogadni.Próbálkozott sok tipussal,de az eredmény elkeserítő. Két - három alkalommal elindul a gép,de aztán sehova.Természetesen ezek a ramok tökéletesen mennek más gépekben.Van valami tipp,hogy mi lehet a gond?Talán biosfrissités megoldaná a problémát?

Üdv

(#6) szacsee válasza hucsikoi (#5) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nagy valószínüséggel igen megoldaná a problémát.
Ha jól sejtem ez egy olyan alaplap, amit az Asus a Fujitsu Siemens-nek gyártott.
Nem tudom a pontos tipust, a legjobb, ha letöltitek a Fujitsu oldaláról a legújabb Bios-t és egy olyan ramot tesztek be a bios friss idejére, amivel stabil (ezek szerint samsung)...
Sok sikert! :R

(#7) hucsikoi válasza szacsee (#6) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszod. :R Megpróbálkozom vele,majd értesítelek,hogy mi a fejlemény.

Üdv

(#8) Sam_26


Sam_26
csendes tag

Sziasztok!

ASUS P5KC -m van. Raid-et szeretnék használni. Sajna azonban 1 kis gondba ütköztem.

Van rajta egy SATA_E2 port oda kell mindenképp csatlakoztatni az 1ik vinyót (azt látja is a vezérlő), hogy 1általán betudjak menni a RAID menübe. De a másikat akár melyik SATA portra dugom a 4db közül nem látja. Ha nem SATA_E2 re dugom valamelyiket csak a sima SATA ra akkor meg nem tom konfigolni a RAID vezérlőt ......

DISK 1: Hitachi HDS721616PLA380 (PVC301Z5UJP9LJ)
Paraméterek :3 19120 cilinder, 16 fej, 63 szektor sávonként, 512 bájt szektoronként

DISK 2: Hitachi HDS721616PLA380 (PVG904Z5UD6U6V)
Paraméterek : 310101 cilinder, 16 fej, 63 szektor sávonként, 512 bájt szektoronként

Az érdekesség, hogy van 1 kis különbség a két vinyó között, pedig ua a típus szám, csak pár hónapkülönbség van köztük.

Valakinek ötlet?

Előre is KÖSZI! :R

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#9) szacsee válasza Sam_26 (#8) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az alaplapnak van topikja, ott is megkérdezheted, de ha jól sejtem a P5K-C-n nem intel, hanem Jmicron Raid van, az egyik E-sata, a másik vagy valahol félreeső helyen az alaplapon, vagy szintén E-sata.
Ha intel Raid lenne rajta, akkor piros csatiba dugd a raid-re kötött HDD-t.

(#10) Sam_26 válasza szacsee (#9) üzenetére


Sam_26
csendes tag

Hello!

Ja, nem intel a raid vezérlő, sajna csak 1 portja van bent az alaplapon, a másik a hátsó panelen van. Ezekszerint oda kéne dugni a 2. vinyót... érdekes, ha lesz kábelem hozzá ki is próbálom.

Köszi!

Sam

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#11) Daemon09


Daemon09
őstag

Hmmmm... De ki van halva ez a topic. :(

(#12) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Milyen procit ajánlatok nekem egy striker extreme lapba? E8400 v. E8200-ast szerettem volna, de azt mondják, hogy nem érdemes ebbe a lapba ilyet venni. Valakinek valami tapasztalata? :F
Üdv!

(#13) szacsee válasza Daemon09 (#12) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hy!
Valamilyen E6xxx-es C2D-t vennék bele. Ha tuningolsz, akkor attól függ mi a cél (Ghz). :F

(#14) jano_77


jano_77
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok még a fórumon és eddig próbáltam több helyről is infót megtudni az alaplapommal kapcsolatban, de nem sok sikerrel! :(
Esetleg itt tudnátok Nekem segíteni!?! :F Nagyon jó lenne!
Alaplapom pontos típusa: ASUS P5SD2-FM (Fujitsu-Siemens Scaleo P gépébe gyártották!

1. Az lenne a kérdésem ha tudnátok segíteni, hogy lehet-e ezt az alaplapot tuningolni, van-e rá lehetőség?!?
2. Lehet-e bele tenni egy Radeon HD2900Pro VGA kártyát, érdemes-e, ha mondjuk a procit is kicserélem - jelenleg Intel P4 524 3.06Ghz-es van -, egy Intel P4 DualCore 925 3.0GHz LGA775 800 2x2M OEM akkor együtt tudnának működni, kompatibilisek-e, tudnám-e húzni a procit, VGA-t, RAMokat?!? RAMok: Super Talent 2x1GB DDR2-800
Illetve egy utolsó kérdés, hogy a procira egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro, LGA775, 2500rpm, 107 x 96.5 x 126.5 mm lenne, ez rá megy-e, felszerelhető-e minden féle fúrás, faragás és barkácsolás nélkül?!?

Nagyon megköszönném, ha minnél hamarabb tudnátok válaszolni, mert rövid időn belül rövidre kell zárnom ezt a dolgot!
Köszi még egyszer előre is

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15) jasohn válasza jano_77 (#14) üzenetére


jasohn
tag

Persze,általában minden alaplapon van valamennyi tutning lehetőség.
Nem tudom mennyire vagy isemeretes a számítástechnikában.A BIOS-ban kellene keresned ezeket az állítgatási lehetőségeket,melyek általában az FSB állításával növelik a rendszer teljesítményét.Az alaplap tutningolásán gondolom ezt értetted,ha nem akkor légyszives próbáld meg konkrétabban elmagyarázni,hogy mégis mire gondoltál.
Beletenni bele lehet a kártyát minden Pci-E x16-os foglalattal rendelkező alaplapba,olyanba is mint a tiéd.Nem tudom milyen a jelenlegi videókártya a gépedben,de ha váltani szeretnél nem valami ütős lehet szóval mindenképpen érdemes lenne cserélned,még akkor is ha a procid csere után is csak mondjuk 85%ra tudja kihajtani a karit,mert a teljesítmény még így is meggyőző lesz.Igen,több mint valószínű,hogy mennek együtt.Húzni a procit a már fentebb említett módon az alaplap BIOSában tudod de csak óvatosan,alaposan plvass utána vagy kérdezz!!!Ramok húzása is együtt zajlik a proci húzásával,bár vannak lapok melyekben(és az újabbakban már szinte mindig lehetséges)a memóri és a processzor sebesség arányát lehet állítani.Igen,természetesen rá fog menni a procira mivel LGA 775ös foglalatú,az alaplapra már nem tom rá kellene próbálni,de valszeg arra is simán.
Ha van valami kérdésed nyugottan kérdezz,itt mindenki majd a tőle telhető maximális figyelemmel segít majd! :K

(#16) szacsee válasza jano_77 (#14) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kezdem sorjában...ha nem baj..ill nem sorjában: ;]

3. Az artic cooling rámegy, mivel itt valaki egy 7700 Cu-val használta és akkor nagy valószínüséggel az is rá fog menni...ez a képe ha jól sejtem és nincs nagyon útban neki semmi..

2 Radeont bele lehet tenni, bár ezt az a proci nem nagyon tudja kihajtani sajnos...még tuningolva sem!!!! :(
A proci nem biztos, hogy menni fog benne, itt a manualja..
Ahogy nézem Sis chipset, ami nem a túlhajtásáról híres...

1. Nagyjából nincs!

Ha nem vetted még meg, akkor ne is tedd, ha megvetted, akkor használd úgy ahogy van, de pénzt ne költs rá...max egy VGA-t amit akár egy későbbi brutál konfigban is megállná a helyét...de a tápra figyelj, hogy elbírja-e ...sztem nem fogja, de nem tom milyen táp van benne.

Hosszabb távra ha teheted inkább kuporgass egy sima P35-ös chipsetrü alaplapra, amiben egy E2xxx szériájú Dual Core (C2D mag kevesebb FSB-vel és Cashel) már tuningolhatsz min 2,6- 3Ghz-ig, na ez már kihajt akármilyen VGA-t nagyjából...
Táp az valami minőségi 350-400W-ost ajánlanék, de ha van valamilyen, akkor írd le a tipusát és megaszondjuk jó leszen-e... :R

(#17) jasohn válasza szacsee (#16) üzenetére


jasohn
tag

Tessék ez mondtam,hogy vannak felkészült(nálam sokkal jobban) és informált emberek akik segítenek!
Respect szacee :R:R:R

(#18) jano_77


jano_77
nagyúr

szacsee segíts Nekem kérlek!

Tegnap este betettem a gépembe - ASUS P5SD2-FM alaplap, Intel P4 524 proci, 2x1GB Super Talent DDR2-800 RAM - az új Radeon HD2900Pro kártyámat ill az új FSP BlueStorm II. 500W-os tápomat és mikor újra indúlt volna a gép, bootolás közben, mikor a Windows boot képe látható és a tőltést jelző - KIT - jelzés, egyszer csak megáll a jelzés futása és nem indul el a windows, nem jön elő a profilok kiválasztásának lehetőségei, ahol a jelszót be kellene írnom! :( :O :F
Mi lehet a gond, miért nem indul el a gépem, mit tegyek?!? :O :o :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19) szacsee válasza jano_77 (#18) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát nálam ilyen jelenség akkor szokott előfordulni, ha a procim nem kap elég feszt (tuning közben), vagy instabil a rendszer..
Esetleg valami boot cd-s memóvezérlő progival ellenőrizd le, hogy a memókat jól kezeli-e az alaplap, valamint a drivereket is jó lenne tudni, hogy feltetted-e vagy sem (Ide-Sata vezérlő)..
Javaslom, hogy tedd fel az orthos nevű progit, és nyúzd vele egy kicsit a processort..ha a memó teszt és az orthos is stabil, akkor valami idevezérlővel lesz..
A Sis chipsetet nem ismerem, de anno volt a P3-aknál egy Sb- link, vagy Sb live compatible...esetleg emu 401 engedélyezése (már nem emlékszem hogy minek hívták) a biosban a hangkari résznél (Via chipset) és a win semmilyen formában nem akart felmenni...amikor az integrált cuccokat sorjában letiltogattam akkor burult ki a bili, hogy ez a gond. Esetleg a fölös integrált szarokat tiltsd le, hátha valami I/O ütközés lépett fel...
A Radeonnak a hangkari driverét feltetted (HD)? Remélem Ati illesztőt használtál, mert pl az Asus kártyáknak a driver cd-jén a smart doctor ki szokta akasztani a wint egy idő után...
Javaslom, hogy rakd újra a wint ha megoldható, majd mindenhez a legújabb drivert tedd fel.. :R

(#20) jano_77 válasza szacsee (#19) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tegnap este haza mentem és átcseréltem a régi karira a VGA-t (X1300 Radeon), és bootolt rendesen a win! Most ezt azért nem értem, mert itt a fórumokon azt mondták, hogy az alaplapom tudja még a HD2900Pro-t kezelni :F :F :F :W :W :W
Most akkor ahhoz, hogy az új VGA-t használni tudjam, ezek szerint vennem kell új alaplapot és procit is!?!? :((( :O

Egyébként köszi a válaszodat, igaz őszintén megmondom, nem sok mindent értettem belőle! :(((

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#21) szacsee válasza jano_77 (#20) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ments el mindent és rakd újra a windowst, elötte tölts le az Ati honlapjáról drivert, ne a cd-ről tedd fel amit adtak hozzá...
Ha kiváncsi vagy melyik driver a legoptimálisabb, legjobb a kártyádhoz, akkor a VGA fórumában kérdezd meg mellik az.. :R

(#22) jano_77 válasza szacsee (#21) üzenetére


jano_77
nagyúr

a 8.2-es drivert már leszedtem

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#23) Daemon09 válasza szacsee (#13) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Már sikerült választani. E8200as lett. Ez elég jól tuningolható.
Üdv!

(#24) Razuel


Razuel
aktív tag

Yo!
Nektek mi a véleményetek erről a lapról? P5KPL-VM
Egy (tuningolt) e2160hoz és egy 86gt-hez milyen lenne?
Tudom, hogy nem egy csúcskategóriás gép, de ennyi pénzért.. :)

(#25) szacsee válasza Razuel (#24) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hali!
Nos a P5KPL-VM egy G31-es chipset, amint írtad, de ICH7-es IDE vezérlővel (asszem sata 1-et támogat csak). Mennek a Sata 2-es cumók benne, de Sata1 módban. 2 memóriát fogad csak!!!!!! :(((
Tuningopciók korlátozottak...:
CPU FSB állítás
PCI-E freki állítási lehetőség
Memória freki állítási lehetőség
CPU fesz állítási lehetőség nuku, valszeg autó, de akkor túlfeszel durván
Mem fesz állítás nuku..
Na meg Strap-ot sem nagyon kell állítani.

Néztem más alaplapot is: P5K-SE:
P35-ös alaplap, ICH 9R Idevezérlővel
4 memóriamodult tud kezelni 8Gb-ig
Lássuk a tuningopciókat:
CPU freki, PCI_E freki, CPU fesz állítási lehetőség
Memó freki és timing-ek, Memó fesz állítási lehetőség.
CPU voltage reference.

Mindkét alaplapban lehet szorzót állítani (egyértelmű), viszont az utóbbi sokkal jobb választás ha tuningolni szeretnél.
Ahogy nézem (depo árak), a P5KPL-VM 15K körül mozog, a P5K-SE viszont 21K, esetleg jó választás lehet még egy 965-ös P5B is, amiben már bizonyítottan mennek az új E8xxx-es procik és 18K-ért megkapod.
Sajnos Asuséknál az olcsó lapokban eléggé le van korlátozva a tuning.
Ajánlanám viszont a Gigabyte-nak a G31-G33-as, ill P31-es alaplapjait, amiben nincsenek ennyire lekorlátozva a tuningopciók. Bővebben a topikukban érdeklődj.
Ezeknél a lapoknál az a lényeg (gigabyte), hogy a kis memószorzót is támogassa (2x), így tudod 1:1-ben hajtani a memóriákat.
Sok sikert a választáshoz! :R

(#26) Razuel válasza szacsee (#25) üzenetére


Razuel
aktív tag

Kössz a választ!
Még egy kérdés: :)
A galaxyról hallottam, hogy elég jól lehet húzogatni.. azon milyen hűtő van? Bírja rendesen?

(#27) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, hátha valaki tudja a választ.
Vásárolni akorok egy ASUS M2A-VM lapot,csak az zavart meg, hogy a memóriának max. 2,1Voltot tud adni és most nem tudom, hogy ezen a feszen a Geil Black Dragon DDR2/800 RAM-ok mennek-e stabilan 4-4-4-12 késleltetéssel

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#28) szacsee válasza lujo10 (#27) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát ezt a kérdést itt kellene feltenni.. :R

Razuel: A Galaxynak jó a hűtése, van GS széria (Golden Sample) aminek különösen jó és halk a hűtése.. ;)

(#29) Razuel válasza szacsee (#28) üzenetére


Razuel
aktív tag

Még 1x köszi akkor! ^^
Amúgy másik topicba akart menni de így is jó :)

(#30) lujo10 válasza szacsee (#28) üzenetére


lujo10
aktív tag

Köszi, ezt nem is láttam.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#31) hucsikoi válasza szacsee (#6) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget.A biosfrissítés megoldotta a problémát.Azóta minden ramot szivesen fogad a lap. :R

Üdv

(#32) jasohn


jasohn
tag

Hello all!
Nekem van egy Asus F7f notim és a BIOS kódot nem tudom, mert amikor vásárolták édesanyámék nem vetették ki és 'mitadisten' meg se kérdezték.
Én csak egy Xp-t akarok feltenni a Vista helyett de nem tudok, mert ugye cd-ről bootot nem tudom beállítani.
Mit tudok ilyenkor tenni?

(#33) Segal


Segal
veterán

nekem van egy m2n-sli deluxe alaplapom /570 ultra chipsetes/ és bios frissítésen gondolkodom mert hamarosan jön az erősebb proci /5000+ os Brisbane magos 65W-os 2600Mhz-es órajelű/ és biztos ami biztos alapon jól ismerje fel mert még az am2 es korszak leges legelején vásároltam az alaplapomat 2006 augusztusába. A kérdéseim a következők lennének ha felmegyek az asus honlapjára és kiválasztom elősször hogy letőltés/alaplap/am2 es utánna kéne a chipsetet de m2n-sli ből csak a 32 es van /m2n32-sli/ ami ha jól tudom az 590 chipseté meg sima m2n kategória amibe viszont nincs benne a deluxe szó. Namost gondolom kitaláltátok még az életbe nem csináltam bios frissítést ezért érdeklődnék melyiket is kéne nekem leszedni (esetleg ha valaki feltőltené valahova és belinkelné a nekem kellő legfrissebbet :) ) meg egy mondatba leírná hogy is működik a dolog mert eggyet amit leszedtem az iso-ba volt. Kis angoltudásomat összerakva elméletileg floppyra kéne tennem az iso-t és onnan bootoltatni a rendszert de nagyon megköszönném ha valaki szájbarágósan leírni pár lépésbe mit hogy kéne csinálni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#34) Daemon09 válasza Segal (#33) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Itt van hozzá a bios update. Asus Update nevü progival tudod frissíteni, amit elvileg adtak a laphoz gyárilag. Ha mégsem, akkor itt van hozzá egy másik.
Üdv!

(#35) Segal válasza Daemon09 (#34) üzenetére


Segal
veterán

köszi szépen

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36) Daemon09 válasza Segal (#35) üzenetére


Daemon09
őstag

Nincs mit! Remélem tudtam segíteni.
Üdv!

(#37) saskaa


saskaa
tag

üdv!

látom nem most írtak ide utoljára, de hátha :D
hibás alaplap (asus p4s800) okozhat véletlenszerű újraindulásokat??
már majdnem minden kilőve, de lassan nemtudok új alkatrészeket szerezni...
előre is kössz ha valaki erre téved! :)

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#38) degu


degu
senior tag

Az M2V via-csippes alaplap max ramfeszkoja 1.95V
Ezek szerint corsair ramokat pl. /aminek a feszkoja 2,1V...nem is lehet beletenni?!
Mi ez a marhasag az Asustol?

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#39) diegho válasza degu (#38) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem low cost lapot kell venni és nem lesz semmi ilyen gond... más gyártók olcsó lapjai is ilyenek. Tudod: olcsó húsnak híg a leve.

(#40) degu válasza diegho (#39) üzenetére


degu
senior tag

Koszi a tanacsot! :R
/De ha mar ilyen jol osszejottunk,aruld el azt is l.sz.,hogy hol az aranybanya bejarata... :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#41) diegho válasza degu (#40) üzenetére


diegho
nagyúr

M2V annó 2-3 éve 1500ft-al volt olcsóbb, mint egy jóval normálisabb lap. Alapvető dolog, hogy ha nincs pénz lapra, akkor vegyél Asrockot, manapság jóval jobbak, mint a velük egy árban lévő Asus lapok. A gyártó pedig ugyebár ugyanaz, tehát még minőséget sem vesztesz.

(#42) Ruubeens


Ruubeens
csendes tag

Sziasztok!

Olyanban kérném a segítségeteket, hogy vásároltam egy I7-es processzort egy asus P6T-deluxe alaplappal. A processzor behelyezésekor elhajlítottak a foglalatban több tűt, aminek a következtében kezdetben nem indult be a gép, majd később elfüstölt egy kondezátor. A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség esetleg javításra, vagy kuka?

(#43) kali válasza saskaa (#37) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#44) szepsy


szepsy
senior tag

Üdv.

Van egy asus M3N78-EM alaplapom és olvastam valahol,hogy az pcie-es vidikártya(geforce gts 250) és a geforce 8300-as egyszere dolgozon játékok alatt.?:)
Vagy ez baromság?

(#45) kali válasza szepsy (#44) üzenetére


kali
legenda

link és bővebben; link
(megjegyzés; xp alá nincs támogatás!)

(#46) szepsy


szepsy
senior tag

Valakikinek tapasztalat?Jobb lenne nem vagyok nagy angolos:S

(#47) ata99 válasza szepsy (#46) üzenetére


ata99
tag

Egy 8400-as teljesitményén rengeteget tud emelni, de a tiéd mellett szerintem csak lábatlankodni fog. Ha XP-d van a Hybrid SLI-t sem tudod használni.

(#48) szepsy


szepsy
senior tag

Ok.
De azért leírná valaki hogy hol, mit kell bekapcsolni?
Biosba a chipsetnél enablera tettem a h sli-t és eddig 4gb ramból xp ugye 3,25öt látott nekem, most meg csak 2.5 gb-t.Akkor csináltam valamit?

(#49) kali válasza szepsy (#48) üzenetére


kali
legenda

valamit biztos... :U vista vagy win 7 alatt próbálkozol?

(#50) degu válasza diegho (#41) üzenetére


degu
senior tag

Hat ez meglepo! :U
T.i. azzal a PR-es dumaval indult az Asrock hodito utjara,hogy ugyanaz a gyarto,csak olcsobb,tehat valamivel gyengebb minosegu alkatreszekkel keszulnek,mert az Asus igy akarja lefedni az alacsonyabb arfekvesu piacreszt!
Szerintem mostanra az a helyzet,hogy az Asus lapok IS gyengebb minosegben keszulnek,talan azert nincs kulonbseg... :W

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.