Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Face8814


Face8814
őstag

Mivel az egyik topikban felmerült a Királyi Tv dilettantizmusa pl sportközvetítések terén, így gondolom lenne létjogosultsága egy ilyen topiknak is ahol rávilágíthatnánk az itthoni televíziózás jó és rossz oldalaira.
Véleményeket, tapasztalatokat várnék nemcsak a Magyar Televízió, hanem a kereskedelmi csatornák hiányosságairól, erényeiről és úgy általában a TV-s kultúráról.

Akkor kezdeném is rögtön egy friss élménnyel.

A tv nézésemet mára lekorlátoztam szinte teljes mértékben sport közvetítésekre. Foci, NFL MotoGP, ... stb ( de leginkább ez a 3 ).
Történt a hét végén, hogy a Moto GP-t az m1-en szerettem volna megnézni, mert az élő közvetítés túl korán volt ( hajnali 3 Eurosport). Jó rajongóhoz méltón azért a 7 órási MotoGP futamra felkeltem, de a 125-öt, illetve a 250-et is szerettem volna megnézni.
Már előre féltem a kommentárok színvonalától ( korábbi rossz m1-es tapasztalatok ) hozzáteszem jogosan. :(((
Erre nem is vesztegetnék több szót, mint azt hogy kritikán aluli. :(
Igazából nem is ez ütötte ki a biztosítékot nálam, hanem az, hogy a világ egyik legjobban figyelemmel kísért sporteseményének esszenciáját a MotoGP-t a célba érkezés után lekeverik. Semmi eredmény hirdetés ( mert jelen esetben olyan dolog történt ott amit szerettem volna még egyszer látni ugyanis nem minden nap lát az ember ilyen megnyilvánulást egy világbajnoktól ) ), riport aztán meg pláne minek, inkább jött valami 10 perces BP maraton, illetve Csellengők című akármi.
Könyörgöm. Az eddigi nézettségi mélypontokat miért akarja az MTV alulmúlni? Miért adnak nézhetetlen műsorokat közpénzből, ahelyett hogy esetleg megpróbálnának a maguk lábán megállni és színvonalas közvetítéseket, műsorokat nyújtani a nézőknek?
Ha már belekezdenek valamibe, miért nem tudják azt be is fejezni? Ráadásképpen, ha már találnak egy olyan "valamit" ami nagy tömegeket vonz, akkor miért nem próbálják meg kihasználni a műsor által nyújtott lehetőségeket?
Sajnos a sportok közvetítésének színvonala kezd a béka feneke alá süllyedni ( a tehetséges riporterek elvándorlása más csatornákhoz, pl Hajdú B. Faragó Ricsi, ...stb ).
A többi műsorról inkább nem is beszélek.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2) Integra


Integra
titán

mindenki monnyon le, követelem!!!!

mondjuk csipázom a lapátfülű szántót, de a motogp-től elkéne tiltani őt is, de sürgősen...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Face8814 válasza Integra (#2) üzenetére


Face8814
őstag

Úszást pl egész jól közvetít a srác, meg viszonylag értelmes is, de amihez nem ért ( nem elég tájékozott benne ) azt ne erőltessék.
Emlékszem még szegény megboldogult Knézyre mikor F1-et közvetített..... Hááát érdekes élmény volt! :U

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#4) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Én Sajnos csak 3 magyar adót fogok, RTL k.TV2.mtv
Én azt nem szeretm benne hogy van egy film amit régen láttam még az MTV-n, erre a kereskedelmi csatorna átszinkronizálja meg kivág belölle részeket :((( Sajnos több filmel is ezt tapasztaltam :((( Ezzeken tudok sajnos kiakadni de nagyon :((

WOT: kissio

(#5) Face8814 válasza Dr.Én (#4) üzenetére


Face8814
őstag

Többek közt ezért sem nézek már filmeket a tv-ben. Rommá vágják szinte mindet, és csak lesek, hogy a kedvenc részeim hova tűntek.
A szinkron meg egy másik dolog. Vannak nagyon jól sikerültek is, de a többség ... :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#6) Dr.Én válasza Face8814 (#5) üzenetére


Dr.Én
veterán

Vlahogy én is igy vagyok ezzel sajnos :((( igaz vannak jol sikerült szinkronuak, de én már hozzászoktam a régihez
Sorozatokat szoktam már leginkább nézni csak rajtuk, azt még nem szinkronizálték át :)
Még szerencse meg van rengeteg régi film eredeti szinkronnal és vágatlanul, azokat nézem videokazin. :)

WOT: kissio

(#7) peterszky válasza Face8814 (#3) üzenetére


peterszky
őstag

Egyik legnagyobb kedvencem Knézytől [link] (nem meglepő módon Fradival kapcsolatos :D ) Az az öröm, ami hallatszik belőle, mástól sosem hallottam ilyet, talán Hajdú B. a ZTE - Man UTD végén.

A nagyfülű nagyon lelkes, sokat fejlődött, emlékszem, amikor először volt tv-ben, akkor még finoman szólva sem ütötte meg a szintet :)

MTV sajnos tényleg süllyed, talán többet kellene a régi műsorait is játszani, azokat mindig nézem, pl. az Utánam srácok valami fenomenális :)

Kereskedelmi adók meg említésre sem méltók, van pár sorozat, de azokat lehet nézni más forrásból is (nem a Barátok Közt-re gondolok :DDD )

What else you gonna do on a Saturday?

(#8) Dr.Én válasza peterszky (#7) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hidd el én se ilyet nézek rajtuk :(
Igen ebben egyet értek veled hogy az mtv süllyed sajnos :(((

WOT: kissio

(#9) adalbert1


adalbert1
veterán

A magyar csatornák műsorainak kb. 90%-a egy nézhetetlen hulladék...
Ami meg értelmesebb műsor lenne, azt meg általában olyan időpontban adják mikor a lakosság nagyobb része már alszik úgyis.

A vicc az egészben hogy arra a 90%-ra is van igénye az embereknek, hiszen ha nem néznék az ótvar sz*rokat akkor valószínűleg sürgősen változtatnának a csatornák is.

(#10) Face8814 válasza peterszky (#7) üzenetére


Face8814
őstag

Hohó! Hohó! Hohó! :C
Azt az élő közvetítést láttam. Akárki akármit is mond, Knézy úttörő volt. :R
A fiát is bírom, bár nem olyan mint a papa, de legalább felkészülten ül a mikrofon mögé, ellentétben néhány "pályatársával"!
Az Utánam Srácokat itt forgatták Miskolcon. Mindig néztem, még az ismétléseket is. Nagyon hangulatos volt. :R A hasonló filmek nálam még mindig ütnek. Lehet hogy csak a nosztalgia beszél belőlem, de az a hangulat amely a ezekből a filmekből árad :R
Lassan kezdem a páromat is leszoktatni a tv-ről. Ő is csak sorozatokat néz már, illetve gyakran azt sem. :DDD Inkább beszerzem neki máshonnan.

adalbert1
Sajnos a magyar tv nézési szokás is süllyedőben van. Az igénytelenségre is van vevő, mert különben nem lennének ilyen műsorok. :(

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#11) Wolverine válasza peterszky (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Beugró és Tűzvonalban - én ennyivel megelégszem, és hajlandó vagyok megbocsátani a királyi tv-nek :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) peterszky válasza Wolverine (#11) üzenetére


peterszky
őstag

Na igen, a Beugró felkarolása egy hatalmas piros pontot érdemel :K

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.