Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kisemberek elbírják, kifizetjük ezt is

Főleg az állami szférában dolgozók, ahol egyelőre a kemény 5% emelés van beígérve

Kinek mit intézett ...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) #57378048 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


#57378048
törölt tag

Vajon a kiemelt flottások havidíját, illetve a feltöltőkártyások percdíjait/netes díjait is emelik?

[ Szerkesztve ]

(#3) slice14 válasza #57378048 (#2) üzenetére


slice14
veterán

Csak úgy lenne igazságos...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4) San398 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


San398
őstag

"energiaárak és beszállítói költségek erőteljes növekedése miatt" + a részvényeseknek is kell valami hogy ne csökkenjen az osztalék

Ott legalább lesz 5% máshol meg 5 éve csak mindig csak a minimál bérre emelnek mint ahogy az idén is :O

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#5) bollokcs80 válasza #57378048 (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Yettelnél igen, én már kaptam is róla értesítést.
A Magentás net+kábeltévé+SIM csomagomon egy laza 2000 forintos emelkedés lesz. :(((

B.Cs.

(#6) classic B válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


classic B
aktív tag

Kisemberek elbírják, kifizetjük ezt is.

Még a dupláját is kifizetnénk.

(#7) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Digi már 50% felett emelt eddig is. Ha még most is emelnek akkor nyugodtan lépek Magentázni.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) zhit86 válasza San398 (#4) üzenetére


zhit86
csendes tag

A közvélekedés az, hogy a részvényes az élet császára. A valóság viszont az, hogy nevetséges osztalékot fizet a legtöbb cég, valamelyik szinte semmit soha. Egy agresszív növekedésben lévő cégnél még esetleg lehet mondani, hogy terjeszkedésre, innovációra stb. költik a sok pénzt, osztalékfizetésre nem marad. A MT-hez hasonló érettebb cégeknél azért már kevésbé. A nagyon nagy részvényesek azért lehet, hogy jól járnak ilyen-olyan módon (kis off shore, egyéb trükkök), de a kisrészvényesek (vagy pl. nyugdíjalapok) haszna már egyáltalán nem evidens.
Elmondom kik járnak szerintem stabilan jól: a sok céges Audi-s kisfőnök, nagyfőnök. A kismillió marketinges, sales-es, PR-os, HR-es, akik amerikásat játszhatnak a pusztában. A sok ügyvéd, aki a minden héten változó ÁSZF-et írja. A sok pénzügyes, akik a szintén minden héten változó díjszabással variálnak. A Digi volt az egyetlen, aki egyszerű csomagkínálattal próbált valóban az ilyen költségeken fogni egy kicsit, de többi cég a legkisebb látható (akár szimbolikus) erőfeszítést sem teszti meg a költségek racionalizációjára.

(#9) prabhu


prabhu
senior tag

A megduplázott kajaárakhoz képest ez semmi és az emberek amiatt sem csinálnak semmit.

(#10) UnA


UnA
Korrektor

Az mindig érdekes jelenség, hogy annyira gyávák a cégek, hogy nem merik leírni az áremelés szót sem... :)

(#11) M0RGI


M0RGI
őstag

Csak azt a nyomorult vízdíjat nem lehet 13 éve emelni, emiatt a mi fizetésünk a béka segge alatt, béremelés nulla és a víziközművek, illetve maguk az önkormányzati cégek a csőd szélén állnak. :(

(#12) ollie válasza zhit86 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért az 5G tornyok, a hálózatfejlesztés meg karbantartás nem terem magától.

***

(#13) C64 válasza prabhu (#9) üzenetére


C64
őstag

Dehogynem. Szidják prüsszelt meg a zelhibázott szankciókat :W

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#14) Daniford


Daniford
tag

Nem az élet drága, hanem mi magyarok keresünk keveset. ;)

(#15) prabhu válasza C64 (#13) üzenetére


prabhu
senior tag

Vagyis semmit.

Daniford: külföldön is vannak problémák az árak miatt.

(#16) joey04 válasza prabhu (#9) üzenetére


joey04
titán

És mit kéne tenni?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) janeszgol válasza joey04 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

A mesterséges áremeléssel? Semmit. Ja de, elzavarni a kormányt.

(#18) prabhu válasza joey04 (#16) üzenetére


prabhu
senior tag

Tovább kell tűrni, akkor nyilván minden rendben lesz idővel ;]
Mondjuk egy mindenre kiterjedő sztrájkot be lehetne próbálni... ez még talán legális.
Ezek a cégek akkora profitot termelnek, hogy simán benyelhetnék az egészet, de van jó ürügy az emelésre, ami utána nyilván soha nem fog visszacsökkenni az eredeti szintre.

+1 janeszgol-nak és kiegészítve: Érdekes módon senki nem akar abba igazán belegondolni, hogy mi is a valódi oka annak, hogy most ugyanazért többet kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol válasza prabhu (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

A kormánynak az elmúlt kettő hónapban 2000 milliárddal több bevétele lett a magas árak miatt. 2000 milliárd.
Játszanak az euró árfolyammal, játszanak az inflációval.

(#20) C64 válasza prabhu (#15) üzenetére


C64
őstag

Nyilván semmit mivel nem a kormányt okolják. Mindenki hibás csak a zorbán nem. Teccikérteni?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#21) prabhu válasza C64 (#20) üzenetére


prabhu
senior tag

Értem én, csak ha ezt tovább folytatjuk itt, akkor gond lehet belőle...

(#22) joey04 válasza prabhu (#18) üzenetére


joey04
titán

Ebben az esetben milyen mindenre kiterjedő sztrájkra gondolsz? Vagy úgy egyáltalán ezt hogy képzeled megvalósítani?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) fairi válasza prabhu (#18) üzenetére


fairi
addikt

Sri lankán jól működött, elzavarták a korrupt kormányt, még nézni is jól volt, és ellenzék megígért mindent. Majd valóság beütött, ellenzéki kormány szétverte a tüntetéseket és minden maradt régiben, államcsőd, emberek 1 évre mehetnek ítélet nélkül börtönbe anti-terror törvény miatt. ha beüt a gazdasági probléma globalizált világba, amely hidegháborúra készül, csak reménykedés marad. Egyszer rendben lesz az tuti, persze közben kemény árat fizet sok ember. 2008-ban is ez volt. kisembernek egy lehetősége van, túlélni.

(#24) k-adi válasza prabhu (#18) üzenetére


k-adi
nagyúr

"de van jó ürügy az emelésre, ami utána nyilván soha nem fog visszacsökkenni az eredeti szintre."

na ja, ez is gond lesz majd (ez talán nagyobb gond, mintha "csak" átmeneti lenne, mondjuk 1 évnyi)

(#25) Spec


Spec
őstag

Engem az érdekelne, hogy ha mondjuk a most váltok díjcsomagot, vagy kötök új szerződést, a weboldalukon jelenleg szereplő tarifákon, akkor arra is rápakolják a 14,5%-ot március 1-től, vagy akkor annak a díja legalább egy évig változatlan marad?
Azt egyébként még meg tudom érteni, hogy akiknek több mint egy éve van élő előfizetése, annak a tarifája emelkedik. Miért ne emelkedne, hiszen minden emelkedik. Pont ez ne emelkedne? De a friss csomagváltósoknak, ill. új szerződéseseknek is fog emelkedni?
Magyarán arra vagyok kíváncsi, hogy a Telekom weboldalán fent lévő jelenlegi tarifák már tartalmazzák a 2023-as díjemelést, vagy sem? Ezt tudja esetleg valaki? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#28) ollie


ollie
MODERÁTOR

A politikai tartalmú hsz-t töröltem, ugyanazt be lehet másolni a Politika topikba (kérésre elküldöm privátban a tartalmát a hsz írójának).

***

(#29) sztivo válasza Spec (#25) üzenetére


sztivo
senior tag

Nem gondolnám, sőt remélem, hogy nem, mert ezek a tarifák már így is jóval drágábbak, mint ősszel. Pont váltani akartam, egy keddi nap, mondom bemegyek, erre látom az új csomagokat, tarfákat ;] mondom akkor addig kivárom, kiélvezem a korlátlan social mediat és a waze-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.