Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok!Nem talátam helyet kérdéseimnek így nyitottam erre egy topikot.Elég fiatal vagyok még (19).Mondjuk azt sok dolog megtörténik a családomban,és sajnos sok volt mostanság a halál eset is.Ezekből az okokból adódóan lenne pár kérésem,de a topik mehetne tovább,egyéb "rejtélyek" felkutatására.Amire én kíváncsi vagyok:

-örökösödés:Nem értem mi köze van az államnak ahhoz,ha én megöklök valamit elhunyt szerettemtől.Nekem miért kell fizetni mi köze van az államnak az én dolgaimért.

-lakás kiadása:Azt se tudom megérteni,hogy ha van egy-vagy több házam,és ki szeretném adni ne álljon üressen,és havi fix "jövedelem" legyen.Igen jövedelem de akkor is,a sajátom elvileg úgy gazdélkodnék vele ahogy akarok nem?Lehet ezzel már lehet csalni ,vagy visszaélni.De akkor sem értem mi az állam viszonya az én tulajdonommal.

Előre is köszönöm a felvilágosításokat!Szép napot mindenkinek! :R :)

(#2) FehérHolló válasza Destructo (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jól értem, hogy te most az iránt érdeklődsz, hogy miért kell ezért és azért adót fizetned? :U
Mert csak, ne keresd értelmét.

Különben meg azért, hogy a kormányközeli cégeket és a magyar jóléti segélyrendszert fenn tudják tartani belőle.

Skynet is real. It's called Google.

(#3) sz_abika válasza Destructo (#1) üzenetére


sz_abika
addikt

Az albérletek 85%-a feketén van kiadva, a maradék 15%t, meg a munkáltató fizeti és ezért kell számla. Az állam csak szeretné, hogy köze legyen ehhez :)

PSN: xszabikax

(#4) raver válasza Destructo (#1) üzenetére


raver
aktív tag

"Nem találtam helyet kérdéseimnek: "link
Majd ha idősebb leszel és elmész dolgozni, vagy esetleg vállalkozol, akkor megtapasztalod, hogy még bizony a fizetésedből is jócskán csipeget állambácsi.
A házaddal valóban úgy gazdálkodsz ahogy akarsz (törvényes kereteken belül) de ez után is be kell(ene) fizetni az adót.

Többeknek is van baja az adórendszerrel :DDD

Szerintem zárható is

(#5) FehérHolló válasza sz_abika (#3) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mi csak szerződéssel és számlával adjuk ki az albi(ka)t. El lehet kerülni vele, hogy jelentős károkat okozzanak a lakók.

Szerintem is mehet a levesbe a topic.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.