Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Na, én is elkezdek blogolni, de ennek egy nagyon egyszerű oka van: dokumentálom a számítógépfejlesztésem eredményét. Senkinek nem ajánlom, hogy pikáns történetekért nézzen be, mert ilyen nem lesz. :P

42

(#2) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Először is, dokumentálom a mostani állapotot, másolva az adataimból:
ASUS A7V880, 2500+@ Zalman7000B AlCu, 2X256Mb Infineon DDR400, Seagate 60G PATA, Hithachi 120 Gb SATA, Radeon 9100 Club3D, LG 4160B, Coolink Coolap350X, 2XCoolink 8cm fan, Codegen ház, Samsung SM 997DF +egér, bill, hangfal, stb, Win98SE, Win XP Pro, Linux

Kiegészítésképpen:
A 2500+@ azt jelenti, hogy 9,5x200-on megy. Így is van tolva 0,05 V-t a feszültség. Úgy tűnik, nem megy feljebb, még jelentősebb feszemeléssel sem.
Memóriák by SPD vannak, dualban. Sajnos hiába próbálkoztam egy kis késleltetés-tuninggal, Prime, Superpí, Memtest hibázott. Memók alapfeszen.
9100 Club3D 128 bites/Mb-os, alapon 250/250 játszik. Feljebb nem is megy nagyon. Elvileg lehetne a magot tolni egy kicsit (talán jó hűtéssel vinné a 275-t is), de nem forszíroztam eddig, mert melegszik. Hynix RAMok vannak rajta, CAS4, nem nagyon megy feljebb, 260-nál már csíkoz. Azért így alapon 3dMark2001(patchelve) 9088 pontot adott Win XP-ben.
Na mára ennyi, esetleg még este visszanézek, ha a friss, ropogós Win XP alól belövöm a modemet (nem lesz nagy móka mondjuk).

42

(#3) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Win XP beüzemelve. Sokkal gyorsabb a rencer, mint a win 98SE volt. Eddig jó...

42

(#4) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Dilemma, dilemma: mi legyen a következő fejlesztés: VGA vagy kormány ;]
Asszem processzorban ennyi elég lesz, amíg nem váltok platformot. Viszont a VGA problémásabb: nem érdemes sexben venni, mert 3 évig úgysem tartok meg használatban egy vga-t. Ergo nem is kellene drága, mert csak az értékéből veszít. 9550-es? Hmm, nem is tudom. Minimum jó lenne egy 9800Pro vagy 6600GT szint, de sajna azok drágák. Lássuk csak: jelenlegi kari cca 10, de inkább kevesebb, sexből visszajön kb 30000, de kérdés, hogy mennyire későn.
Na jó, abbafejeztem.

42

(#5) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

A határán vagyok, hogy a munkahelyi gépemről (gépekről) elkezdjekl blogot írni, de jusztse, csakazértis megállom. Pedig olyan szépeket tudnék írni: :(( ##@!!!

42

(#6) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Mamutban láttam egy naggyon szép Sony Vaio notit. Sajna 999990 Ft :O

42

(#7) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hehe, új bélésű gépem van melóhelyen: Asus A7V400-MX , Sempron 2200+, 512Mb DDR, Coolink Coolap350x. A régebbi a halaké. ;]
Megy minden.
Na, de ez itten offtopic, mert nem az otthoni gépről van szó.

42

(#8) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nincs változás. Megy minden szépen. Szoftverből kell néha egy kis polírozás, hw ügyileg minden oké. Ha jól emlékszem, nem is volt fagyás még eddig (a Win 98SE-vel sem volt jellemző mondjuk).
Kiváncsi vagyok, mikor csökken a 6600 és a 9800 kártyák ára...

42

(#9) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Kormánypárti lettem :DDD

42

(#10) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mégsem vagyok kormánypárti. Inkább táp. A gond az, hogy a kormánynál tudom, mit fogok venni, a tápnál már bajban vagyok: legyen halk és 400 W körüli (gondolva a későbbi videokártyára). Már csak azért is táp, mert mintha egyre hangosabbnak hallanám a jó kis CoolAP350X-t.
De mit? A nagyobb Coolinkek kissé leszerepeltek a nagy Ph! teszben, Chieftec, FSP jó lenne, de egyelőre csak Chieftec árakat találtam a környéken, mások meg panaszkodtak, hogy melegednek standby állásban is (nem túl bíztató). Tehát FSP kellene, de még nyomozni kell.

42

(#11) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Játszottam egy kicsit az ATITool-lal. Eredmény: az alap valamivel 9000 pont feletti eredmény valamivel 9500 felettire változik 3DMark2001ben, ha a core 270-re, a memória 260-ra van húzva. Végülis nagjából 5 %-ot húztam, nagyjából 5 %-ot nőtt a pontszám. Okés.

42

(#12) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Visszanézve a korábbi hozzászólásaimat, úgy látszik, az ATI XP alá jobban ír drivert: Win 98SE-vel 260-nál már csíkozott, itt meg nincs gond. Bár az is igaz, hogy nem ATITool volt a korábbi svájcibicska.

42

(#13) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Még eszembe jutott, hogy a dokumentáláshoz hozzátartozik a hőmérsékletek dokumentációja:
CPU: 42 fok, így netezés közben. Játéknál, alap ventifordulaton 51 fokot is mértem.
Alaplap: 36 fok.
Seagate winyó: 39 fok (hm, hőemelkedés)
Érdekes, hogy a Hithachira két értéket is jelez az Everest: 19 és 35 fokot.
Ja, persze: mérőeszköz Everest 1.5

42

(#14) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Már majdnem 100%, hogy tápcsere lesz a következő fejlesztés. Márkát még mindig nem tudok.
Videokártyával gondban vagyok, leginkább amiatt, hogy a kinézett HIS Excalibur 9800 Pro ICE-Q eszméletlen 60.000-es áron megy még mindig. Ez Qva sok egy videokártyáért! Nem játszom én annyit (viszont akkor érdemes lenne pl RBR-t tolni ;] )

42

(#15) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Már éppen annak a határán, hogy eltettyegjek egy szg boltba, belémhasított, hogy talán át lehetne térni a 64 bitre.
Gyors kalkuláció:
- csak videokártya csere: nettó 50.000 körül, ha új 9800Pro-t vennék. (9100 elpasszol, kinézett HIS ICEQ megvesz, különbözet)
- alaplap, proci és videokártya megvesz (cca 85000-ből megvan, de akkor csak egy kb x700 lesz belőle), régi alaplap, proci, videókártya elad (cca 35000 reális lehet), megint 50000 körül járok.

Jajj, mit tegyek... :F

42

(#16) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Döntöttem.
Első a táp. Valami 12cm-es kavarójú, PFCs, 400 W körüli darabot szerzek be. Mondjuk Chieftech.
Aztán megveszem a RBR-t, és egy Momo kormányt, de csőre töltött pénztárcával állok készenlétben a VGA frissítéshez is (ha nem lenne elég a 9100). Legfeljebb 9550-re vagyok hajlandó frissíteni, de persze abból valami jöbb (min 400/500) fajtára. Esetleg ha ölembe hullik valami használt 9800, akkor talán az. Ez így jól hangzik.

42

(#17) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Chieftech megvéve. 2x8cm legyező, aktív PFC, 400 valahány Watt. Eddig jó, csak nem lett halkabb a motyó (feszültségek stabilabbak, alaplapi szenzorok alapján). A két 8 cm-es házventi a két főbűnös a hangban. Mondjuk nem nagyon zavaró így sem...
A 64 biten még tipródom...

42

(#18) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nah, a legközelebbi beruházás kettős volt, de nem egészen az eredeti terveknek megfelelő:
Genius SlimStar billentyűzet (Bővebben: link), hja, ha zongorázni tudnám a különbséget.
Meg volt egy Momo kormányom is, másfél napig. Kiderült a Saturnról ez-az. Inkább nem veszek ott ámítástechnikai alkatrészt...
Szal szumma egy billenytűzettel lettem gazdagabb.

42

(#19) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Má' jó régen nem írtam ide. Változás igazából nincs, lett egy új telim (SE K500i), meg hozzá kábel (amennyiben ez hw fejlesztés).
Kormányprojekt az anyagi és időbeli korlátok miatt jegelve.

42

(#20) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Kénytelen vagyok újból írni, sajnos rossz hír.
Linux alá mountolva a SATA számára lekerített partíciója (eddig jó hír). Viszont fagy a gép. Rendszertelennek tűnik, bár videokártya használattal összefügg. Linux alatt is :Y. Itt OpenGL alatt (ez monnyuk nem meglepő), vindózban videólejátszás és D3D alatt is. Sztem ennyit bír a 9100 gyári hűtője. Francba, nem akartam volna most videokártyába (pláne csak részegységbe - hűtőbe) beruházni (kivéve persze a már emlegetett 9800-t, de annak meg nem akar lejjebb menni az ára, már ha egyáltalán kapható újonnan).:O

42

(#21) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Öööö, elfelejtettem dokumentálni:
Alaplap hőmérséklet ebben a ''gatyarohasztósban'': 40-42 Cfok
Prochőmérséklet u.a.: 40-51 Cfok
Vinyóhőmérsékletek 38-45 Cfok, a Seagate melegebb általában 3-5 fokkal.
A 9100-on ugye nincs érzékelő, legközelebb leveszem a ház oldalát és manuális biometrikus mérést fogok végezni.
Az is lehet, hogy applikálok a ház oldalára egy 8-9 cm-es légavarót a videokártya fölé, hogy fújja rá a ''hideget''. Vagy új ház? Ehh, nincs ennek soha vége :O

42

(#22) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem értem. Ma nem volt fagyás. Levettem a ház oldalát, hogy végigtaperoljam a z alkatrészeket. nem igazán meleg semmi. :F
Futott d3d is... Nem tudom mi a fene volt tegnap.

42

(#23) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

RBR fagyás nélkül! Ma letöltöttem a hivatalos oldaról a peccset, meg a legújabb Catalystot, hátha... Otthon majd instal. Viszont RBR kormány nélkül elég léces. :DDD

42

(#24) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Agyam eldobom, ma megint fagy. Pedig nincs is meleg. Valami szoftveres marhaság lenne? RBR 1.02 peccs fent, legújabb ATi driver, elvileg minden jó (3dmárk, superpi, memtest, stb). AZt mondjuk olvasom, hogy a RBR hajlamos fagyni, no de itten már játszani sem lehet... :F

42

(#25) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#24) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nemésnem. Fagy továbbra is, de csontra lehal a gép ilyenkor. Pedig már mindent megnéztem/próbáltam. Grrrr!

42

(#26) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ma feltettem a húszforintos kérdéseket a megfelelő topicban. Tegnap Diablo 2 alatt is csontrafagyott. Asszem ma tartok egy kézrátevős hőmérsékletmérést d3d közben is. Francba, de bosszantó!

42

(#27) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nnna, szóval eltelt egy kis idő, keveset is voltam gépközelben. A fagyások továbbra is fennállnak. Szinte 100%, hogy melegedési gond lehet. A DVD írót lejjebb költöztettem egy hellyel, felette nyitva van a ház, így nem fő a megrekedt melegben. A vinyók és a déli híd viszont zárt háznál eléggé meleg lesz. Ide még ki kell találnom valami hűtést, addig leszedem a ház oldalát és melléteszem a nagy asztali ventit :DDD Ez legalábbis hatásos.

42

(#28) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ja, asszem ide kivánkozik az is, hogy sajna lemaradtam a Ph! nyereményjátékról :O Pénteken nagyon későn értem haza, tkp már szombaton, és eléggé fáradt is voltam. IJ

42

(#29) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nnnna, adtam a szarnak egy jóóó nagy pofont. Legutóbbi ''fejlesztések'':
- déli híd kapott egy passzív bordát (thx Aliencomputers és bocsi, hogy nem mentem vissza a Casetech házért)
- befigyelt egy Spire ház: oldalt 12 cm-es ventis kürtő, hátul 9cm-es kifúvó, elöl egy régi 8cm-es Coolink befele nyomja a ''hideget'' a vinyókra.
Zsírnak hangzik, de még most is fagy :U B.+
És nem tudok rájönni, hogy mi a frász. Valami 3D és mintha a meleggel is összefüggésben lenne, szóval a legközelebbi a videókártya lesz, sajna a 9100-ra nem lehet semmi normális hűtést felrakni (meg a mostanit leszedni)
Grrrrr!

42

(#30) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Beszereztem egy AIW 9800 kártyát. Kb így néznék most ki: :D
ha nem maradt volna továbbra is a fagyás. Grrrr.

42

(#31) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Valamikor a héten megjön az új 9800 AIW kártya. Ugyan ''csak'' SE, de mégiscsak HIS Exc. ;]
Beszámoló jön.

Más: Valami gebasz van a DVD íróval vagy annak környékével: lemezcserénél fagyás. De hibakód nélkül. Próbálgatok másik kábelt, stb. Beszámoló jön.

42

(#32) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Még nincs meg a kártya. Tűkön ülök...

Viszont azt nem írtam, hogy a ház hátuljába, alulra bemoddoltam egy 8cm-es hűtőt (a bővítőkártyák levehető lapocskái helyére), ami tolja befele a levegőt, főleg a videokártyára. Egész jó lett az eredmény, 3d-ben a fagyások megszüntek.

Van viszont valami ''újabb'' móka, összefüggésben a DVD íróval. Hamarosan elem(aku)csere az alaplapon, meg IDE kábelcsere, és egyebek, aztán meglátom, mit tud a dolog.

42

(#33) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hoppsz, most látom visszaolvasva a ''blogot'', hogy elfelejtettem egy fontos krülményt leírni: már jó ideje visszavettem a 200x9,5-ről a processzort a default értékre. Igazándiból két dologon lehet tapasztalni változást: a bencsmárkokon (3D Mark 2001, Everest memtest, stb), illetve a Win XP bootolásán. Ez utóbbi majdnem a duplája lett :F Ugyanakkor érzésre az egész rencer maradt ugyanolyan sebességű. Passz.

42

(#34) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Véééé, hiába az ide kábel cseréje, néhány házventi más helyre kötése (nem a DVD író ágán), az alaplap akku cseréje, a Nero frissítése, a firmware átírása, még mindig kékhalál néha, amikor egy újonnan berakott CD-t, DVD-t felpörget az író... Berosálok.

42

(#35) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Megvan az AIW His 9800 SE! Sajna a +4 pipe bekapcsolásakor sakktábla probléma 3dMark03-ban több tesztnél, illetve a RBR-ban is. :O
Sebaj, nagyon tuti 4 pipával is.
Valaki megvehetné a 9100-at :D

42

(#36) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nagyon faja az új kártyával a RBR!

42

(#37) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Amióta kicsréltem az akut az alaplapban, most először csinált újra boothibát. Mindent elfelejtett a beállításokban. Grrr. Ezek szerint nem az aku a hibás. nagyon remélem, nem alaplap, mert nagyon bosszús leszek.

42

(#38) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nna, sokminden történt.
Elsőnek: remekül működik a szép AIW.
Második: még mindig szívok a DVD író garanciáztatással (bár azóta van már szép új, ráadásul 4167)
Harmadik: még az idén számítógép fejlesztés. A64, apelláta nincs. Hangkártyát még nem találtam ki magamnak. Részletek később.

42

(#39) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Egyre inkább érik a számítógépfejlesztés. Elméletben már össze is van rakva a cucc (illetve a két gép, a régi több alkatrészéből és néhány egyéb cuccból karcsiajcsi lesz).
Tehát az új gép terve:
ASUS vagy ABIT 939-es nem SLI-s NF4 alaplap
Venice magos 3000+
2x512 RAM (itt még vacilálok, több jó megoldás van, kérdés, hogy mit lehet kapni)
SATA2 winyó, Hithachi, 250 Gb van jelenleg kinézve
Coolink (ha kapok) procihűtő
X600 AIW kártya (mert nincs más :( )
Terratec Universe hangkártya (hacsak addig jobb megoldás nincs)
Casetek 1026 sorozatú ház
Chieftec táp
SW 5.1 hangcucc (szerencsére a szomszéd néni nagyothall :DDD )
Marad a régi gépből az egyik vinyó, meg az OEM Windóz (az ajándékgépbe kell majd egy XP Home)
Kb ennyi. Már csak a lét várom, hogy utalják. :C

42

(#40) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tűkön ülük, hun a pénz...

42

(#41) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Yes, megvan:
Gigabyte GA-K8NF9 Ultra
AMD 3000+ Venice
2X512 Mb Kingmax 500 MHz Hard Core
Samsung 200G SATA2
Gigabyte GeForce6600GT
Pinnacle PCTV 310i
Terratec Aureon Universe
Chieftec Bravo BA01BBB + 400 W táp
maradt az LG DVD író és a régi két vinyó
Át is írom az adataimat :)

42

(#42) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Megvan a Genius 5.1 SW is! Siráj minden... :D

42

(#43) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

5.1-ben jön az audió is. RBR-val még vannak gondjaim, elszáll néha, hanggonddal (???)
A q..a Samsung winyó meg beremegteti a bazi nehéz Bravo házat. Grrrr
De ennyi a legtöbb bajom. :D

42

(#44) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

RBR megoldva (megfelelő hangkártya beállítás + szervízpekk is felkúszott).
Minden zsír (lenne, de a qva videókártyahűtő ventillátor néha nem zörögne).

42

(#45) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Régi gép szülőknél. Állítólag jól viselkedik.

42

(#46) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tegnap valami nagyon furát ''csinált'' a gép: elsőnek lefuttatott magától egy chkdsk-et a nem használt PATA vinyón, aztán meg a bejelentkező képernyőnél lekapcsolta a VGA-t... Visszaállítottam, de nem tudom, mi a fene lehetett...
Igaz, egy kicsit felhúztam a procit a memória névleges teljesítményéhez, de volt utánna teszt, jó sokáig, elvileg ettől nem lehet hiba.

42

(#47) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Jesz, rákötöttem a bakelitlejátszót a gépre. Megy minden. Illetve...
Már csak azt kell valahogyan megtudnom, hogy az 5 pines DIN csatiból miért lesz 4 db koax, és miért nem számít, ha ebből csak kettőt (többet ugye nem is lehet) kötök be a phone in-be.
Meg van még egy kis hangkártya vezérlő pult gebasz a digizésnél, de lényeg, hogy működik. Lehet, hogy majd fórumozok nemsoká ezügyben

42

(#48) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nna, hamarosan felújíttatom a lemezjátszót, aztán uzsgyi bakelitdigizés.

42

(#49) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tuner sw probléma újratelepítéssel megoldva. Mér' nem ír a Pinnacle rendes programot a kártyájához?

42

(#50) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nagyobb fennforgások voltak:
Elkezdett rendetlenkedni a gép: hang és internet probléma egyszerre lépett fel.
Első nekifutásban a meleg elleni kűzdelemre helyeztem a hangsúlyt: befigyelt egy 12 cm házventi és egy Zalman VGA hűtő. A Zalman két memóriabordáját ráapplikáltam az Envy chipre, biztos, ami ziher alapon. Sokkal csendesebb a gép, hőfokok nagyon rendben (procihőmérséklet a kánikulában is 40 fok körül). Problémák nem oldódtak meg. Ezért újratelepítettem a gépet, egyelőre teljes a siker.

Ja, meg még annyi, hogy egyelőre a linux leugrott a gépről, hogy helyet csináljak egy újratelepítéshez szükséges backup könyvtárnak.

[Szerkesztve]

42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.