Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  A legnagyobb ppga.. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Fogalmam sincs, mekkora volt a legnagyobb PPGA proci (amikor ez trendi volt, még a Ngorongoro fensíkon vadásztam antilopra). Az Intel proci spec finder szerint csak 633-as celeronig használták ezt a tokozást. Létezik ez? (szereztem egy PPGA-s lapot, és világmegváltó terveim lennének vele..)

egyéb állatfajták

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Az 533MHz-es Celeron volt a leggyorsabb PPGA-s CPU.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) kamikaze boci válasza Kalandor (#2) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Aztán meg akartak zabálni, jönnöm kellett :)

thx anager

egyéb állatfajták

(#5) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Bocsi, mégegyszer: thx anaqer!

Kár, hogy nem csináltak slot-1 ről ppga-ra átalakítót :DDD

egyéb állatfajták

(#6) _Volkovy_ válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hogyne csináltak volna.

(#7) anaqer válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem ő fordítva gondolta az átalakítást (#1 : ''szereztem egy...'' )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) Yaye válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Nevezzetek hülyének ha balgaságot mondanék, az alaplap típusától és a BIOS-tól függően van rá sanszod hogy Coppermine Celeron (FCPGA)-t is tudsz bele tenni, annak ha jól tudom valahol 1 gHz körül van a vége. Nekem pl ehhez egy BIOS-upgrade és egy új, Coppermine-ra is felkészített slot1->FCPGA átalakító kellett és így most is egy szerény 900-as cerka ketyeg otthon. Neked átalakító nyilván nem kell, töltsd le az elérhető legfrissebb BIOS-t, és a hozzá tartozó readme-ből sztem ki fog derülni hogy támogatja-e a coppermine CPU-kat vagy sem. Megerősítés gyanánt hadd idézzem az ehelyt nem épp nagy tiszteletnek örvendő, de ez esetben hiteles tekintélynek mégis elfogadható Tomz Hárdver Gájdot:

Upgrading from the old to a new Celeron may be an interesting issue as well. In theory, every new Celeron should work in most Socket 370 motherboards. But as many motherboard companies did not implement low voltage support (down to 1.5V), lots of older boards can only be equipped with the Celeron 533 max (requiring 2.0V). The CPU multiplier cannot be changed for some years now, so the only two issues for upgrading are, first, the availability of a new BIOS, supporting the new Celeron and second, the support of 1.5 V core voltage . Information on both should be available at the website of your motherboard manufacturer.

(#9) _Volkovy_ válasza Yaye (#8) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Igazad van.Mondjuk akkoriban elég nagy cirkusz volt ekörül,nem tudta senki hogy megy-e a Coppermine az adott lapban,vagy nem.Ki kell próbálni.

(#10) hobizoli válasza anaqer (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Celeron2-600MHz cB0 stepping, Vcore=1.500V



hobizoli

több drón kell ;P

(#11) kamikaze boci válasza Yaye (#8) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Van itthon nálam egy 700-as cerka, fcpga. Ezek szerint a ppga és fcpga foglalatok azonosak?

egyéb állatfajták

(#12) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Hülye gigabyte, mindenféle alaplapra ad kompatibilitási táblázatot, csak az enyémre nem..

egyéb állatfajták

(#13) anaqer válasza hobizoli (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Ne boríts ki... Celeron KETTŐ...? A régi, kerámia PPGA tokban?
Került ilyen állat valaha forgalomba? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) janati válasza anaqer (#3) üzenetére


janati
őstag

Szerintem is. Az 566 és felfele, már fcpga volt.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#15) Yaye válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


Yaye
őstag

Maga a foglalat tök ugyanaz. Nem állítom, hogy ez a követendő út, de én egy másik, régebbi lapban próbáltam először, BIOS frissítés után egyszerűen beledugtam és megnéztem bootol-e. Hát nem bootolt. Persze nem gyönyörködtem sokáig az üres képernyőben, nehogy a kelleténél nagyobb fesz elfüstölje a procit, és nem is lett semmi baja, pedig alighanem 2 voltot kapott másfél helyett, de a következő lapban már ment szépen. Én nem vacakolnék sokat, ha nem találnék semmi hivatalos infót, én bizony megpróbálnám, elvégre egyszer élünk. Legrosszabb esetben maximum elfüstölsz háromezer forintot :D Ha pedig a gigabyte biztosan tud másfél voltot (ez valószínűleg kiderül vagy a kézikönyvéből (netről többnyire letölthető), vagy a biosból, vagy az alaplapi jumperekből), akkor meg tutira nem lesz semmi baja a procinak, maximum nem indul el, ha a bios nem támogatja. De próba előtt mindenképp töltsd föl a legfrisebb elérhető biost, ez fontos.

(#16) Zoltán válasza anaqer (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen, Celeron 2-nek volt szokás hívni, mert az már SSe-s volt. De a CEleronoknak sok fejlődése volt, (pl.: megkapta a 100Mhz fsb-t, majd coppermine magot, meg...) így akár Celeron5nek is lehetne hívni a mai Celeronokat, de ne mtesszük.

(#17) kamikaze boci válasza Yaye (#15) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A támogatott procik listája továbra sincs meg, viszont találtam az egyik bios frissítéshez leírást. Abban kijavítjak az ME alatt jelentkező egyik bugot, miszerint az 1 GHz-nél nagyobb órajelet az operációs rendszer nem volt képes megjeleníteni. Ebből nekem az következik, hogy van benne tartalék...

egyéb állatfajták

(#18) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ja és találtam hjozzá 2003-as bios-t, jó ez a gigabyte:DD

egyéb állatfajták

(#19) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Socket 370 for Intel? FC-PGA Pentium?III or other compatible processors

Ez jót jelent:::)))))

egyéb állatfajták

(#20) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#19) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Socket 370 for Intel? FC-PGA Pentium?III or other compatible processors

Clock Ratio 3.0~8.0 for future Processor supported

66/100 MHz System Bus

Auto Detect CPU Voltage

Hö , király:)

De hülye ez a giga site, megkímélhettem volna magam attól, hogy hülyének nézzetek :)

egyéb állatfajták

(#21) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#19) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Socket 370 for Intel? FC-PGA Pentium?III or other compatible processors

Clock Ratio 3.0~8.0 for future Processor supported

66/100 MHz System Bus

Auto Detect CPU Voltage

Hö , király:)

De hülye ez a giga site, megkímélhettem volna magam attól, hogy hülyének nézzetek :)

egyéb állatfajták

(#22) anaqer válasza Zoltán (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Jaj de aranyos vagy, hogy ilyen szépen elmagyarázod nekem, hogy miként fejlődött a Celeron... TUDOM, hogy a CeleronII-ben már volt SSE, de azt is tudom, hogy az csak FCPGA tokozásban jelent meg. És azt is tudom, hogy a CeleronII már akkor a Coppermine magra épült, amikor még 66-os FSB-je volt... nem egészen értetted meg szerintem, hogy min csodálkoztam el vala... :U

hobizoli:

Single Edge Processor (S.E.P.) Package
266, 300, 300A, 333, 366, 400, 433

Plastic Pin Grid Array (PPGA) Package
300A, 333, 366, 400, 433, 466, 500, 533

Flip-Chip Pin Grid Array (FC-PGA) Package
533A, 566, 600, 633, 667, 700, 733, 766, 800

// ''Intel Celeron Processor up to 800 MHz Datasheet'' - 243658-016

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) hobizoli válasza anaqer (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Abit BM6 (BX,PPGA):

[L]http://www.abit-usa.com/products/mb/bios_revision.php?categories=1&model=108[/L]

BIOS QT, 5-s pont


Abit ZM6 (ZX,PPGA):

[L]http://www.abit-usa.com/products/mb/bios_revision.php?categories=1&model=110[/L]

BIOS QU, 4-5-s pont


Van egy ilyen Cerkam es nem karamia, hanem a zold tokban van, kicsi a magja, 566MHz-s, es egy havercsavo BM6-s -nem FCPGA moddolt- lapjaban tekert 850MHz-n. Ez a nagyon elso sorozat csak par honapig volt forgalomban, az ez utani cC0 stepping ID az az FCPGA labkiosztasu, es ennek 1.600V a Vcore-a.




hobizoli

több drón kell ;P

(#24) anaqer válasza hobizoli (#23) üzenetére


anaqer
veterán

PPGA: fekete műanyag tok ( előbb kerámiának írtam, elnézést, my bad ), 0.25 mikron, 2.0V alapfeszültség, Mendochino mag, nincs SSE, van heatspreader.

FC-PGA: zöld műanyag tok, 0.18 mikron, revtől függően 1.5V - 1.7(5)V alapfesz, Coppermine(128) mag, van SSE, nincs heatspreader.

Szóval szerintem a megnevezés magára a tokozásra vonatkozik, nem a konkrét tűkiosztásra / elektromos specifikációkra. De ha úgy vesszük, hogy ''melyik megy régebbi Socket370-es lapban'', akkor természetesen igazad van. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  A legnagyobb ppga.. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.