Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15761) Rive válasza Memmaao (#15754) üzenetére


Rive
veterán

mi nem tényszerű jelen helyzetben abból, hogy a 7, pár milliárd emberhez képest a jelenlegi betegszàm, pláne a halálozási ráta tized százalék?

A halálozási ráta definició szerint nem a teljes emberiség aktuális számához, hanem a betegek, esetleg fertőzöttek számához mérendő. Jelenleg elfogadott becslés szerint első esetben 2%, második esetben - azaz a fertőzöttek számához képest - egy százalék körül lehet.

Mi értelme 400e halott magyarról beszélni.

Tízmillióból a járvány jelen adatai szerint (10% súlyos eset, 60% érintett a járvány végére) ~ 600000 tüdőgyulladás jönne össze . Ez az a fajta, ami megfelelő kórházi ellátás mellett gyógyul 3-6 hét alatt és az esetek felében lélegeztetőgépet, de legalábbis oxigént igényel (az amcsiknál tapasztaltak szerint valósnak tekinthető kínai adatok alapján).

Kényszerű otthoni ellátás mellett megpróbálnál becslést adni ennek a 600000 tüdőgyulladásnak a halálozási rátájára?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21995) Kékes525 válasza Reggie0 (#21988) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#21993) Reggie0

Néhány szám a teljes lakosságra vonatkoztatva:

"Tízmillióból a járvány jelen adatai szerint (10% súlyos eset, 60% érintett a járvány végére) ~ 600000 tüdőgyulladás jönne össze . Ez az a fajta, ami megfelelő kórházi ellátás mellett gyógyul 3-6 hét alatt és az esetek felében lélegeztetőgépet, de legalábbis oxigént igényel (az amcsiknál tapasztaltak szerint valósnak tekinthető kínai adatok alapján).
Kényszerű otthoni ellátás mellett megpróbálnál becslést adni ennek a 600000 tüdőgyulladásnak a halálozási rátájára?"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24185) ubyegon2 válasza Rive (#24182) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

600000 tüdőgyulladásos beteg lenne nálunk, ha elengednék a dolgot?

Atyaég, ez még a pararettegőktől is kicsit erős. Tudom nincs nyitva korcsma, de valami erősed nincs otthon?

Ezzel a megalapozott kalkulációddal simán dobogós vagy a topikban. :R

[ Szerkesztve ]

(#26059) ubyegon2 válasza Parci (#26039) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ki mondta, hogy ez komoly tudományos anyag? Mert itt olyanokat raknak fel az emberek? Ezzel a bergamói 500%-kal is operáltak már itt meg a hazai 600000 tüdőgyuszival is. (enyhe pánikkeltésként)

Ezekkel a snapshot jellegű adatokkal operálni csak akkor van értelme, ha parázni akartok. Pár napja már ezt röviden valakivel kiveséztük talán. Talán ne a statisztikai adatok pillanatképeihez ragaszkodjatok ennyire görcsösen, mint tudjuk az egészségre nem csak direktben a vírusok károsak, illetve arra károsak igazán, akik betegek, a para meg a lelket betegíti meg. Szóval csak óvatosan vele. :K

(#26052) ollie

Lehet, hogy fake news, nem tudom ellenőrizni. Ti gondolom mindent hitelesen ellenőriztek, ami ide bekerül. :R

[ Szerkesztve ]

(#26066) Ezekiell válasza ubyegon2 (#26059) üzenetére


Ezekiell
veterán

A bergamói 500% az tény, a 600000 tüdőgyuszi pedig egy becslés volt arra, hogy mi lett volna ha elengedik a járványt. Az, hogy te nem tudsz megkülönböztetni egy tényt egy becsléstől, az téged minősít egyedül.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37704) ubyegon2 válasza bigdady (#37688) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

600000 tüdőgyusziból simán kijön ennyi, nem? De volt itt tavasszal 400000 halott emlegetése is....

Szóval ez a 600 ez még nem az igazi szám.

(#38941) ubyegon2 válasza Asbee (#38938) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az, hogy unalmas lenne, csak egy dolog, rendkívül tájékozatlanok is lennénk és én konkrétan tudom, hogy határainkon kívül is olvasták a topikot! Mondjuk a tavaszi kicsit félrekalibrált időszakban 100-ból 99 olvasó fejvesztve menekült világgá, de ez nem profunknak köszönhető. Az a 600000 tödőgyuszi és ezzel párhuzamosan a 400000 halott sokakat megrémiszthetett. A bergamói 5darab csapatszállítón elvitt 30 halott képe is hatásos volt és nem is folytatnám, mert még én is megrémülök! :Y

Én azóta többször említettem, hogy ez a rettegőtopik, ha ez valakit sért, csak sajnálni tudom, a fenti pár tény miatt nem lehet mást írni. Ja és kifelejtettem azt a tudományosnak mondott tényt, hogy x naponta duplázódik a fertőzöttség, így akkor tavasszal be lett bizonyítva, hogy x hét és kipusztulunk. Csak azért volt pofánk nem kipusztulni, hogy majd most! ;)

(félve írom le, hogy offtopikokban és más topikokban olyanoknak sincs fogalma eme remek topikról, akik évek óta napi szinten itt vannak, akik viszont tőlem tudták meg, hogy van ilyen, el is küldtek a fenébe, hogy ilyeneket legközelebb ne is említsek nekik.....)

[ Szerkesztve ]

(#38946) Rive válasza ubyegon2 (#38941) üzenetére


Rive
veterán

Az a 600000 tödőgyuszi és ezzel párhuzamosan a 400000 halott sokakat megrémiszthetett.

Mivel szemmel láthatóan ez a fél év nem volt elégséges, hogy megemészd a kora tavaszi nyájimmun-süketelések kivitelezhetetlenségét bemutató egyszerű, csak szimpla százalékszámítást igénylő legrosszabb esetre vonatkozó számokat, csak szólnék, hogy a 600k tüdőgyuszi már nem aktuális.

Az egyre nagyobb számban felbukkanó újrafertőződésekkel a nyájimmunitás (természetes) elérhetősége mostanra egyre valószerűtlenebb, tehát immáron az az alapeset, hogy 60% helyett a következő években ~ mindenki elkapja majd: ez Magyarország esetén legrosszabb esetben ~ egymilllió súlyos esetet (tüdőgyuszi csak az alap, mint azt a május utáni ismeretbővülés után már tudjuk) jelent.

Illetve, mivel mostanra már olyan újrafertőződés is ismert, ahol a második menet kifejezetten súlyosabb (!) volt, mint az első, az alap várakozás a szerzett részleges immunitás kedvező hatásáról nem feltétlenül áll meg => az az egymillió, mint felső határ akár még növekedhet is.

Ja, és ajánlom figyelmedbe #31440-et.
Remélem, az ott feltett kérdés megválaszolásához szükséges mennyiségű és elképesztő bonyolultságú matek még nem lesz túl megerőltető.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42024) pjen válasza Ringman (#42021) üzenetére


pjen
félisten

Most olvasom,a világban egy nap alatt 600000 ember fertőződött meg.Szerintem ez szép nyugodtan végig megy az emberiségen.

(#45502) pjen


pjen
félisten

Csak össze jön a nyáj immunitás.A hirsrtartn van egy cikk,akár 600000 fertőzött is lehet kishazánkban.

(#45611) pjen válasza Kékes525 (#45609) üzenetére


pjen
félisten

Ha igaz amit a WHO ír,hogy minden tizedik ember fertőzött akkor szinte mindegy is.Főleg,hogy a mi szakértőink is 600000 fertőzöttet saccolnak.

(#49013) ubyegon2 válasza Parci (#49005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem egyforma a memóriánk célterülete, de ez teljesen érthető esetedben, szerencsére nem itt éled életed nagy részét és szintén szerencsére elég sok topiklakó van. ;] (anno írta valaki, hogy százezrek olvassák ezt a topikot is)

az a terv, hogy picit szigorúbb lesz a moderálás

Helyes! Ha azt is megélem, hogy a hamarosan 400000 halott és 600000 tüdőgyuszis lesz itthon tipusú hsz-eket is kisepred, akkor már nem éltem hiába. (és azért titkon még meg is érted szerintem, hogy előbbi tipusú hsz alapján előjött belőlem is a rettegő kifejezés)

Szóval ha a PH a Földlakóknak készült, mindenki maradjon is a Földön, különben repül. - akár ennyi is elég lenne topik összefoglalónak! :D

(#49023) ubyegon2 válasza Parci (#49014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

figyelj, az, hogy valaki kalkulál egyet és leírja ezt, nem probléma. az sem

Lehet, bár azért nem mindegy, mit kalkulálunk, éppen 600000 hazai halottat szerintem kevéssé okos dolog kalkulálni, de ha már ez nem is rémhírkeltés, mert nem az, de ha tényleg sok naív fórumos beolvas ide és pár autodidakta professzor rémisztő kalkulációit látva......szóval na. Legyünk észnél már mégiscsak.

Ha meg valaki egy ilyen elmefuttatásra beszól, arra ráaggatnak mindenféle jelzőt, erre jön a rettegőzés. Ilyen ez. Csak óvatosan jelzem, hogy valakit rettegőzni vs idiótázni nem egyformán sértő. OK, az elfogultság persze ferdíti az arányérzéket, mert bármennyire hatósági személy vagy itt, akkor is csak emberből vagy. ;)

a PH több millió topikjából ez egy, szóval innen extrapolálni a komplett egészre fölösleges.

A rengeteg topikot és topiklakót azért említettem, mert emiatt nem emlékezhetsz mindenre és mivel megállapítottuk, hogy emberből vagy, egyes pofákat bizony utálni fogsz és ezt nehéz félretenni. :D

(#49040) Ricardo válasza ubyegon2 (#49013) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha azt is megélem, hogy a hamarosan 400000 halott és 600000 tüdőgyuszis lesz itthon tipusú hsz-eket is kisepred, akkor már nem éltem hiába."

Micsoda életcél. :DDD

(#49044) ubyegon2 válasza Rive (#49042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na várjál, nem hazánkra írtad a 400000 és 600000 halott/tgy adatot? Mert nekem így mindegy, ha Borisszal példálózgatsz, mert nem GB-ben élünk ugye. Én sem példálózok, hogy mit rettegtek egy kis tömegtől, mert olvasom, hogy Új-Zélandon mi van. Főleg amiatt is nagyon zavaróak voltak tavasszal a számaid, mert itt valóban semmi nem volt és ahhoz képest a kalkulációd finoman szólva is agyrémnek tűnt. :K Illetve most is annak tűnik.

Jelen helyzetben mekkora számokkal kalkulálnál itthonra? Gondban lennél kicsit, mert ugye limitálva van a létszám eléggé és valamennyi élőt is kéne hagynod. ;]

(ja és mondtam már, hogy ne kerek számokkal.....ja igen, mondtam)

(#49043) radi8tor

Igazából ja! Ha már van egy deklaráltan komoly covid topik, ez meg nem az, akkor nem lehet az. :N Valaminek meg lennie kell.....lehetne a cím is Covid-bulvár?

[ Szerkesztve ]

(#54499) Asbee válasza Rive (#54484) üzenetére


Asbee
veterán

A 600000 tüdőgyuszis is hasonlóan megalapozott volt?

(#87749) viharhozo válasza lm83 (#87728) üzenetére


viharhozo
addikt

Meresznek gondolom azt a 21-es szorzot.

Ha igaz lenne, csak az elmult harom napban 600000 embernek kellett volna megfertozodnie.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#92527) ubyegon2 válasza Parci (#92524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Néha engem is idegesít meg sok minden más is ebben a körben. Minap meg linkeltem egy nem is friss adatot, ahol nem az idős korosztályból 600000+ oltott. Az akkor jóval több volt, mint 1/3. Miről beszélünk akkor? Ja akkor hangzott el az az idiótaság, hogy 2,5 millió nyugger beoltására vár az ország. Na ez az agyatlan gonosz hozzáállás, ez idegesít. Téged nem? Kár.

Ezeket az idős, sokszor elanyátlanodott jórészt dementálódó öregeket segíteni kell, ki segít nekik? A halogató döntéseiket is azért hozzák jórészt, mert mindenki leszarja őket, miért vannak még itt útban egyáltalán..... Remélem érted, mire akarok kilukadni.

[ Szerkesztve ]

(#92538) ubyegon2 válasza Parci (#92529) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

egyszerűen csak úgy gondolom, hogy egy bizonyos ponton túl nem az a jó megoldás, ha várunk az öregebb korosztályra. szerintem ez a pont eljött.

Jelenleg ez vitán felül áll egyébként. Csak két dolgot érdemes szem előtt tartani, emberként kell(kéne)megdöglenünk, de emberként is kéne élnünk. Jelenleg ez erősen deficites.

az idegesítésre is van magyarázat: regisztrált a fiatal, mert szeretne vakcinát. mondták, hogy mekkora a sor előtte. tudomásul vette. aztán, mire sorra kerülne, tovább hízik a sor... előtte. ez sem az öregek hibája, de érthető, ha nehéz elviselni.

De akkor az öregeket kell mindenért bántani? Nem. Te is ezt mondod. Akkor mégis jogosan háborodok fel, ha sokan mégis őket okolják minden szarért. Amúgy jó ideje ez van már. Elkeserítő. Ha valaki szerencsétlennek, haszontalannak, frusztráltnak érzi magát, ne a leggyengébbeket bántsa, mert az nekem csak egy rühes szardarab. Menjen neki a betonfalnak vagy lője fejbe magát. Meg van oldva a problémája. Időseket se gondozzák, neki se lesz úgysem segítsége.

most már viszont elengedném a gyeplőt és oltanék, akit érek.

Jogos....meg amúgy is meleg vízben jobb evezni ugye..... :K

Itt valaki amúgy értelmesen elmagyarázta, miért az időseket oltották eddig, ugyanis így lehetett legjobban megúszni az eü túlterhelését, szóval még csak nem is az idősek miatt volt így, ha úgy vesszük.(talán Rive fórumtárs írta ezt is, nemcsak a 600000 tüdőgyuszit anno)

(#109612) emvy válasza radi8tor (#109611) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert nem egyik évről a másikra jelent meg mondjuk 600000 szívbeteg.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.