Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34651) radi8tor válasza t72killer (#34650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem nem lesz 1 tüdőm mert én védekezem ellene.

⭐ Stella

(#34652) Parci válasza t72killer (#34648) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem, hogy mire gondolsz, de azért tény, hogy a halál elég irreverzibilis probléma, na! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34653) Parci válasza Sped (#34647) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából egyszerre igaz: 98-99%, hogy túléled, viszont van 1-2% esélyed (korcsoport szerinti megoszlásban persze nem egyenlő arányban), hogy kisorsolnak és csá. nagyon erősnek tűnik a genetikai faktor, magyarán, ha "megnyered a lottót", hibátlan pedigrével is kipúzhatsz tőle.

oké, hogy erre ezrelékek, tízezrelékek az esélyei valakinek fiatalon, de elég sokan nyomják az ötöslottót, pedig ott 1:90 millióhoz... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34654) aprokaroka87 válasza radi8tor (#34645) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kíváncsi vagyok ilyenkor pénzügyileg mennyire jár jól az a cég...

Mondjuk itt a munkavállaló és a munkáltató is hibás.

(#34655) Kékes525 válasza #75376384 (#34638) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem egészen ezt írtam, mivel nagyon sok tipusú koronavírus védőoltásról van szó, ezért nem lehet őket a mellékhatás tekintetében sem, egy kalap alá vonni.

A summázata annak amit írtam:

[link]

"a védőoltás nem lesz 100%-osan hatékony, lehet hogy kétszer, vagy többször kell beadatni."

[link]

"Lesz hatékony védőoltás. De mint semmi sem tökéletes, ez sem lesz 100%-os."

[link]

Ez általában szól a védőoltásokról.

"A védőoltások hasonló elvek alapján készülnek, hosszútávú mellékhatásuk nincs (nagyon kicsi a valószínűsége). Az esetleges mellékhatások lehetnek láz, allergiás tünetek, de ez is igen kis számban."

[link]

"azért gondolom a nagyon kicsi mellékhatást, mert legtöbb koronavírus vakcina hasonló elvek alapján készül mint az eddigi más vírusok elleni védőoltások. Azonban ez nagyon függ a nagyüzemi előállítási módtól is, amit még nem ismerünk igazán. Ott is lehetnek gixerek."

Itt éppenhogy az ártalmasságára hívtam fel a figyelmet:

[link]

""fejfájást, hidegrázást vagy fáradtságot mutatott, és legalább 80%"

A mellékhatások hasonlóak mint más oltóanyagoknál, de ez nagyon sok embert érint. "

Ezenkívül fatal`-nak válaszolva az mRNS tipusú védőoltások esetleges rákot okozó mellékhatását próbáltam cáfolni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34656) Ricardo válasza radi8tor (#34641) üzenetére


Ricardo
félisten

"
Fiatalokra nagyon kevés %-ban súlyos kimenetelű. Erre bizonyíték az hogy a Sote-re bekerülő gyerekeket is tesztelik és elég sok pozitív van közöttük, pedig nem is tudnak róla. (orvos ismerős mondta)
Az időseknek kellene csak otthon maradni és szépen lemenne nyugiban a járvány."

Mi van azokkal a családokkal, ahol több generáció él együtt? Vagy azokkal, ahol az egyik, esetleg mindkét szülő valamilyen krónikus betegség miatt veszélyeztett. gyerek összeszedi, hazaviszi a veszélyeztetett szülőnek, nagyszülőnek, akinek komoly baja lesz.

(#34657) radi8tor válasza aprokaroka87 (#34654) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem egy egyértelmű WIN szituáció, mert:
- ha engedi a munkavállalót 14 napig a lakásában fertőzni akkor
- nem kell lehúznia a rolót egy esetleges járvány góc kialakulása miatt a cégnek

⭐ Stella

(#34658) adapter07 válasza radi8tor (#34641) üzenetére


adapter07
csendes tag

Az a baj ezzel az elgondolással, hogy a fiatalok sok helyen együtt élnek az idősekkel és nem lehet elkülöníteni őket. Jelenleg a fiatalok közt terjed a járvány ezért nem nő a halottak száma. Ők járnak strandra, bulizni. Az idősebbek óvatosabbak és jelenleg még el tudják kerülni a megfertőződést. Azzal, hogy nem tartjuk be a minimális járványügyi szabályokat sem azt érjük el, hogy az egész országban elterjed a vírus. Ha ez megtörténik akkor jönnek a súlyosabb megbetegedések a középkorúak között is mert egyre nehezebb lesz elkerülni a megfertőződést. A járvány nem tud "nyugiban lemenni". Ha hagyjuk elterjedni a vírust, akkor robbanásszerűen fog nőni a megbetegedések és a halálozások száma is. Ebben igen nagy felelősségük van a döntéshozóknak, akik szemmel láthatóan semmit nem tanultak az eddig történtekből. Új-Zélandon pl. (tudom sziget) tisztában van azzal a vezetés, hogy sokkal egyszerűbb az elején többet költeni a járvány megelőzésére, mint később a kezelésére. Erre nekünk is lett volna esélyünk, ha értelmesebb emberek irányították volna a védekezést az elejétől fogva.

[ Szerkesztve ]

(#34659) radi8tor válasza Ricardo (#34656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A vírus nem ránézéssel terjed, hanem leginkább légúti úton. Ergo ha valaki tünetmentes akkor nem krákog. Ha megfelelő higiénia van a háztartásban (nem isznak egymás poharából vagy üvegből közvetlenül, mosnak rendesen kezet, fogkefe külön tárolva, stb, stb) akkor szignifikánsabban csökkenthető a fertőzés.

De gondolkozz logikusan, ha ez nem így működne akkor nem pár % átfertőzöttség lenne az országban, hanem sokkal nagyobb mivel tavasszal mászkáltak a fiatalok távoktatás alatt is bőven, stb, stb.

⭐ Stella

(#34660) Ezekiell válasza radi8tor (#34651) üzenetére


Ezekiell
veterán

De honnan tudod, hogyha elkapod, nálad nem alakul ki súlyos szövőmény? Hogy védekezel az ellen?

Mert az ok, hogy az elkapása ellen védekezel, de az se 100% mint tudjuk, szóval írigylem a magabiztosságod. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34661) radi8tor válasza Ezekiell (#34660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már az is valami hogy nem rettegek tőle és hagyom az immunrendszert dolgozni.
Nem fogyasztok junk-foodot. Nem végzek élsportot, nem járok uszodába, nem szexelek mindenkivel. :D

⭐ Stella

(#34662) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

+45 fertözött és 2 halott.

link

(#34663) Ezekiell válasza radi8tor (#34661) üzenetére


Ezekiell
veterán

nem szexelek mindenkivel
Itt a hiba! :D

De amúgy egyetértek, nem kell rettegni, de az ésszerűség keretein belül védekezni kell ellene. Többet úgyse tudunk tenni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34664) Sped válasza Ezekiell (#34660) üzenetére


Sped
aktív tag

Minek stresszelni egy olyan dolog miatt, ami ellen úgysem tehetsz semmit? A genetika adottság. A kórtörténete alapján mindenkinek van már egy saját képe magáról, ill. tapasztalata, hogy egy télen hányszor fázott meg, hányszor volt influenzás, milyen súlyos vagy enyhe lefolyásúak voltak a betegségei. Ez alapján lehet tippelni. Aztán lehet nem jön be. De úgyse tehetsz semmit. Ha elkapsz egy vírusfertőzést, az immunrendszeredre vagy utalva. Azon parázni, hogy mi van ha ez lesz meg az lesz és hagyni, hogy ez eluralja a mindennapjaidat, az már egy mentális betegség.

(#34661) radi8tor Ezt a hsz-t még nem olvastam az enyém előtt, de tényleg. :D

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34665) t72killer válasza Parci (#34652) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, de a halálozási arány meg nem magas, ráadásul a társadalom nem túl nehezen elszigetelhető rétegében koncentrálódik (azaz idősek, daganatosak, stb 10+%-át viszi). Ha csak ez lenne, tleg működhetne a "védjükazöregeket, fiatalok kihordják lábon" stratégia és a kolléga javaslata mentén meg lehet próbálkozni a pozitív gdp-varázslással a világgazdasági válság közepén (vicc volt!). Viszont nem csak ez van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34666) radi8tor válasza Ezekiell (#34663) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtam hogy valamit rosszul csinálok. :W ;]

Sped: na ez a másik. Aki el szokta kapni az influenzát az maradjon a fenekén idén.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34667) Kékes525 válasza radi8tor (#34641) üzenetére


Kékes525
félisten

"Elkerülhetetlen a második hullám. Egy idő után ígyis vagy úgyis beindulna a tömeges megbetegedési fázis.
Oltásra, gyógyszerre meg nincs értelme várni, mert kb jövő nyárra lesz kész.
Emiatt nincs értelme nem megkezdeni a rendes tanévet."

Egyetértek. A lezárásokat csak végső fegyverként kell bevetni. Azonban ennek komoly feltételei vannak. Az egyénnek be kell tartani a szabályokat (távolságtartás, maszk használat, higiénia, zárt terek kerülése, ha nem szükséges) és a hatóságnak nagy tömegben kell tesztelni, majd kontaktkutatás és izoláció. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek (és most úgy látom, hogy nem), akkor előbb-utóbb sor fog kerülni a lezárásokra is. Hogy ne legyen, nekünk és a hatóságoknak is, meg kell érte dolgozni, keményen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34668) Rive válasza radi8tor (#34659) üzenetére


Rive
veterán

Ergo ha valaki tünetmentes akkor nem krákog.

Krákogni, tüsszenteni nem csak betegség okán lehet. De, mint azt számos példa bizonyította, akár beszéddel is terjed.

A tünetmentesség sajnos csak a (komolyabb) tünetek, de nem a fertőzőképesség hiányát jelenti :(

Szóval családon belül max egy dackorszakos tini veszélytelen fertőzöttként: hazaesik kitudjamikor, nem szól senkihez, magára zúzza a szobája ajtaját és nem látod másnap reggelig - amikoris megint nem szól senkihez. ...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34669) Parci válasza Ezekiell (#34660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem tudhatja, de ezzel együtt sem igazán tudsz mást tenni, mint ésszel létezni. tényleg nem lehet másfél-két évre felszívódni, amíg kijön egy oltás. közösségben, zárt térben maszk, tömeget kerülni, amikor lehet, arcot nem piszkálni, gyakori kézmosás, "nesze, igyál egyet" és egyéb amúgy is baromságok kihagyása.

ennyi.

nincs 3 hét, és indul a suli. a fiaim eddig mindent elkaptak, amit lehetett. szóval...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34670) Parci válasza t72killer (#34665) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kb. 20 éves korig az influenza a veszélyesebb, ott megfordul, és öregkorra "agyonveri" a korona. így jön ki a zátlag.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34671) Ezekiell válasza Parci (#34669) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekünk is szeptembertől megy bölcsibe a gyerek, asszony visszamegy dolgozni (poén: koronavírussal.. nyilván nem mintáktól fogja elkapni laborkörnyezetben, ettől nem tartok), szóval én is "alig várom" az őszt/telet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34672) sajtos75


sajtos75
tag

Csak mindenki gondoljon vissza az életére és keressen egy olyan influenzát vagy megfázást vagy bármit amit elkapott. Emlékszik rá kitől, hol, mikor kapta el? Nekem volt ilyen nemfelsorolt vírusfertőzésem. A mai napig nem tudom és akkor az orvosok sem tudták, hogy honnan kaptam el.

(#34673) radi8tor válasza sajtos75 (#34672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én arra emlékszem az elmúlt 10 évből hogy nem voltam beteg télen mert messziről kerülöm a tömegközlekedést.

⭐ Stella

(#34674) Kékes525 válasza Kékes525 (#34655) üzenetére


Kékes525
félisten

És teszem hozzá ezek a mellékhatások nem indokolják a védőoltástól való tartózkodást, mert a COVID-19 sokkal súlyosabb betegség. Előre pedig senki nem látja, hogy nála milyen lefutású lesz a betegség. Aki nem adatja be magának az kockáztat, adott esetben akár az életével is fizethet érte.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34675) aprokaroka87 válasza sajtos75 (#34672) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából aki sok helyre jár és sok emberrel találkozik annál eleve jóval nagyobb az esélye hogy megfertőz valakit.

Amúgy szerintem velem is volt olyan hogy melóhelyen én kezdtem el megfertőzni láncolatban valakit, eléggé köhögtem, de mivel mind a két kezem foglalt volt így bizony nem tudtam útját állni a dolgoknak.

Aztán rá pár napra az a kolega is elkezdett köhögni...

Játszottam a hőst, de hogy minek....

[ Szerkesztve ]

(#34676) #75376384 válasza radi8tor (#34673) üzenetére


#75376384
törölt tag

en nem kerulom es voltam beteg. evente, kb egy-egy enyhebb-picit durvabb megfazas. ja es mindig gethes kollegatol kaptam el... hiaba vigyazol tomegkozelekedesen ha meloban lesz egy hulye aki bejon betegen, mar szopo.

(#34677) Sped válasza sajtos75 (#34672) üzenetére


Sped
aktív tag

Emlékeim szerint kétszer voltam influenzás (lehet 3x), egyszer még gyerekként, általános suli, ott viszonylag könnyű megtippelni, hogy a másik kb. 1000 gyerek vmelyikétől kaphattam el :DDD

Másodszor kb. 5 éve, ott nem is gondolkodtam ezen, ugyse lehet megfejteni, munkahely, tömegközelkedés, bolt bárhol. Orvoshoz egyébként ilyenkor el se megyek, mert nem tudnak felírni semmit, teljesen felesleges.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34678) radi8tor válasza Sped (#34677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amit meg felírnak azt azért írják fel hogy megkapják a jussukat a gyógyszergyáraktól. ;)

⭐ Stella

(#34679) Sped válasza Kékes525 (#34674) üzenetére


Sped
aktív tag

Ezt az összes nem kötelező védőoltásra el lehet mondani.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34680) pjen válasza radi8tor (#34641) üzenetére


pjen
félisten

Már megint ott tartunk,hogy az idősek maradjanak otthon.A gyerekek haza mennek és haza viszik a vírust.Az átlag 25 éves még a szüleivel lakik.

(#34681) Sped válasza radi8tor (#34678) üzenetére


Sped
aktív tag

Jaja, nekem nem telik az orvosok nyaralásának finanszírozására... :(

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34682) Ricardo válasza Sped (#34677) üzenetére


Ricardo
félisten

" Orvoshoz egyébként ilyenkor el se megyek, mert nem tudnak felírni semmit, teljesen felesleges."

Erről ez jut eszembe:

- Hallo tűzoltóság?
- Igen, miben segíthetünk?
- Ég a házunk!
- Vizet locsolt már rá?
- Igen.
- Jó. Mást mi sem tudnánk csinálni.

(#34683) Kékes525 válasza Sped (#34679) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. Csak ebből nem következik az, hogy ezért ne adassuk be.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34684) bigdady válasza pjen (#34680) üzenetére


bigdady
nagyúr

De legalább akik nem szüleikkel (többség) élnek nem szívnak...
Nem értem mi a baj ha a veszélyeztetetteket kell első sorban óvni... Miért kéne otthon maradni mindnekinek..
Akinek ez probléma annak így is úgy is az a többieket nem kell korlátozni feltétlenül. Nem veszélyeztetett menjen dolgára dolgozni iskolába stb

[ Szerkesztve ]

(#34685) aprokaroka87 válasza pjen (#34680) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor menjenek az idősek dolgozni, a fiatalok meg verjék otthon a... ?

Az még mindig egyéni felelősség kérdése hogy otthon hogy oldják meg, azért nem állhat meg az élet mert Pl a Gipsz 2.0 család nem tudja megoldani.

(#34686) Parci válasza Sped (#34681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek (nem neked, általában írom), a gyógyszer gyógyszer, akkor is, ha azon valaki(k) profitot realizál(nak). azért betegebbnek lenni, meg oltást elkerülni, hogy nehogy valaki keressen rajta... a kenyereden is keresnek, az autógyártó is keres, ezeknél miért nem divat a megfejteni a mögöttes gonoszt? az egész fogyasztói társadalomban megpróbálnak rád sózni dolgokat, egy oltás azért jóval szükségesebb, mint a tv shopból bármi... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34687) Sped válasza Parci (#34686) üzenetére


Sped
aktív tag

Konkrétan a vírusról írtam. 3-4 nap alatt kiderül, mit kaptál el. Bacis fertőzés nem javul, a vírusos igen. Sajnos amit írsz, az ennél jóval bonyolultabb. Természetesen a gyógyszer és az oltás is kell, ha indokolt, abszolút nem akartam olyan színezetet adni a mondandómnak, hogy ezek felesleges dolgok.

(#34682) Ricardo :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34688) Parci válasza Sped (#34687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bacis fertőzés is javulhat, ugyanúgy legyőzheti az immunrendszered, de az biztos, hogy ha nem lenne antibiotikum, nem fórumoznánk már itt ennyien :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34689) pw12345 válasza radi8tor (#34651) üzenetére


pw12345
aktív tag

Három tüdőd lesz:-Onnan felülről adja a tüdőt, maradhat, cicának lesz. Viszont egy tököd lesz, ha ott akad el a rög. :K
Amúgy elfelejted, hogy dokihoz is kell járni, főleg az időseknek és ott aztán terjed piszkosul. Fogászat, fül-orr-gége maga a halál.
Ha a tél tükörképe lesz a nyárnak, akkor számíthatunk egy jó kis, csapadékos december, januárra és egy fagyos februárra: covid imádja, nyami. :W
Egyébként még nem tudni hosszú távon milyen hatással van a kölykökre. Az biztos, hogy, ha, addig nem fordulok fel és 2 év múlva bemondja milyen számlaszámra lehet utalni a kis Covid 1111 Pistikének, akit muszáj volt kivinni a zapjának a Lökösháza-Xarháza rangadóra szotyolázni, ezért rohad a lába, hátradőlök a dializátor mellett és kérek még egy KV-t. :U

(#34642) Drizzt: Ez jó hír, addigra pont megdöglök/mindegy. Addigra már a Titanic 2-t várom.

[link] Tök jó, mi a különbség a légszomj meg a nehézlégzés (ami szerintem egy idő után légszomjhoz vezet) közt? :U
Költői volt...

(#34690) Ispy válasza Parci (#34669) üzenetére


Ispy
veterán

Nálunk az a menet, hogy gyerekek, asszony utána meg én, szóval általában mindenki átmegy a cucc, igaz influenzás nem is tudom voltam-e valaha. Mármint olyan izomfájdalmas, lázas, ágybadőlös fajta. De a takony azért benéz 1-2x telenként. Most éppen itt szipog a fiam a kanapén, torokfájás, takony. Rettegjek-e? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34691) Ispy válasza Ricardo (#34682) üzenetére


Ispy
veterán

:DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34692) pw12345 válasza Ispy (#34690) üzenetére


pw12345
aktív tag

Rettegj, de lássa rajtad, hogy tőle rettegsz, így kialakul benne egy gyenge apa kép és elkanászodik. ;]

(#34693) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Így jártak.....

(#34694) t72killer válasza aprokaroka87 (#34693) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az Egyesült Királyságban a telekommunikációs cégek több munkatársát megtámadták és megverték, mert az emberek azt hitték: az 5G-s telefonpóznák a felelősek a vírus terjedéséért."

Az ilyet nemigazán tudom embernek nevezni. Közép-Afrikát civilizáltabb népek lakják...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34695) Ispy


Ispy
veterán

Így kezdődnek a zombis filmek, csak szólok. ;] [link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34696) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

alakul az élet Bajoroszágban.

A határokon tesztelt személyek közül 900 személy kóvályog úgy az országban, akinek a tesztje pozitív lett, ám még nem sikerült értesíteni őket a teszteredményről. A maradék több mint 40 ezer személy sem tud a negatív teszteredményről, bár ez nem akkora probléma.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34697) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

olyan oldal van, ami az új vagy legalább az aktív fertőzöttek számát osztja a népességgel? a worldometers-en még pluszban kell osztogatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34698) Ringman válasza t72killer (#34697) üzenetére


Ringman
nagyúr

az FT chartját nézd meg.

(#34699) Ezekiell válasza t72killer (#34694) üzenetére


Ezekiell
veterán

Most miért kell így beszélni a telco cégek munkatársairól?! ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34700) t72killer válasza Ringman (#34698) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy káosz, de jó:R

#34699: :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34701) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Vaping may be associated with a five to seven times increased risk of COVID-19 among U.S. teenagers and young adults, a study published on Tuesday suggests.
Researchers at the Stanford University School of Medicine analyzed nationally representative survey data collected in May from 4,351 participants aged 13–24 years.

(#34702) attiati


attiati
veterán

[link]

A koronavírus-fertőzöttséget kevesebb, mint egy másodperc alatt kimutató nyálteszt klinikai vizsgálatát végzik Izrael legnagyobb egészségügyi központjában.
A pácienseknek sós oldattal kell öblögetniük, majd beleköpniük egy fiolába. A mintát ezután egy apró eszközzel megvilágítják, és a reakció alapján meg lehet mondani, hogy a szervezetben jelen van-e a vírus vagy nem.

(#34703) radi8tor válasza Ringman (#34701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel szemben az terjedt tavasszal hogy a dohányzással még gyógyítani is lehet. :U

⭐ Stella

(#34704) Ezekiell válasza radi8tor (#34703) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát a vaping meg a sima dohányzás nagyon nem ugyanaz, a cikkben is különbséget tesznek. De kb itt a lényeg:
"The researchers note, however, that vaping involves the repeated touching of hands to the mouth and face, which is associated with the spread of COVID-19."

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34705) pw12345 válasza radi8tor (#34703) üzenetére


pw12345
aktív tag

Volt már itt minden, meg az ellenkezője is, így lődd be mit kell csinálni. :U
Arra is kíváncsi lennék, nálunk, hogy alakult a vércsoport megoszlás, de ez csak álom, helyette megtudom kinek, milyen rákja volt.

(#34706) t72killer válasza Ezekiell (#34704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg tudtommal vapingnél magasabb a cucc hőfoka, amit a tüdőszövetek nem kedvelnek - de lehet hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34707) fatal` válasza t72killer (#34706) üzenetére


fatal`
titán

Plusz nekem úgy rémlik, hogy a dohányzás azért merült fel, mint "enyhítő körülmény" (a betegség elkapásában, nem a lefolyásában), mert a vírus a légzőszervekben nem igazán kedveli a füstöt (és a benne lévő kémiai anyagokat). Szerintem ezek az anyagok az e-cigi löttyben nem nagyon vannak jelen.

De csak feltételezés.

(#34708) azbest válasza Ringman (#34701) üzenetére


azbest
félisten

jó, hát az usában tavasszal is botrány volt, mert olyan adalékanyagot használtak e-cigihez, ami a tüdőt károsítja. Szintetikus e-vitaminnal javították fel a füves e-cigit. De rendesen összemosták úgy általában az e-cigihasználattal. Szóval nem árt fenntartással kezelni az ilyen híreket. Lehet még háromszor csavarnak rajta, mire kiderül, hogy egészen más az összefüggés. Lobbiznak jobbra balra, lehet a hagyományos cigigyárak a tődőrákot ajánlják inkább.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.