Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

Jó pár éve nekem egy AXP-100RH ilyenem volt ami még az AM4-re is alkalmas volt gyári felfogatóval azon 170W TDP volt az érték megadva.
Ez a Be Quiet verzióelég sovány értéket mutat fel.

(#2) Chaser válasza jeni (#1) üzenetére


Chaser
titán

ez a hűtő kisebb, vesd össze a speceket - hőcsőből is csak 3 van benne -
az meg hogy ráírnak valamire 170w-ot egy dolog
ennél nagyobb bq! lp hűtőm van, shadow rock lp, az 130w-ig "hiteles"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) jeni válasza Chaser (#2) üzenetére


jeni
félisten

igen,de szerintem ez vissza lépés lenne
sőt a HTPC hűtőmre még ilyet is simán rátehettem. semmit se kellett alakítanom rajta.
Noctua NF-A15 PWM

(#4) Chaser válasza jeni (#3) üzenetére


Chaser
titán

neked lehet visszalépés
ez olyan házikókba való ahol erősen limitált a hűtő magassága
mert van "igazi" htpc/itx ház, meg van amire azt mondják, de a térfogata sokszor matx házakat hozza - miközben pl csak itx lapot eszik -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Jónak tűnik, ára alapján a Noctua-kkal akarnak egy ligában játszani... majd meglátjuk.

Mondjuk az mellette szól, hogy gyárilag szinte minden foglalatra rárakható, míg a Noctua külön árul kiteket az egyes socketekhez.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) hegegabi80 válasza AxBattler (#5) üzenetére


hegegabi80
addikt

Még kinézetre is nagyon hasonlít a Noctuára.
Akár még jobb is lehet nála kicsivel, hiszen a noctuába 2 hőcső van, ebbe 3.
Viszont a noctuánál elvileg forrasztva vannak a hőcsövek a lamellákhoz.
De rátesz az ember egy 25mm vastag bequiet 92-es ventit (csak hogy márkánál maradjunk), még mindig csak 55mm magas az még sok helyre befér, és már is hatékonyabb.

#1jeni:
Azt a 170W-ot max akkor tudja megfogni az AXP-100RH, ha 140*25mm ventit teszel rá az adapterrel, de akkor már magasságban is 70mm fölött van. De még akkor sem biztos.
A papír sok mindent elbír.
Az ID-cooling IS-50 60 szériánál is 130W van megadva, de az is inkább max 100-ra jó 25mm vastag ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#7) jeni válasza hegegabi80 (#6) üzenetére


jeni
félisten

Adapter nélkül ment fel rá a Noctua A15. A furata stimmelt a rögzítésnél. Magasságban ugyan annyi mint a más 25mm vastag ventivel. A Noctua ventivel inkább szélesebb lett de nem sokkal.
Amit gyárilag adtak ha jól emlékszem 108x14mm verziós volt, zöld lapátossal.
Silverstone GD09 házban volt.
Anno1151 rendszer volt benne i7-6700 procival,ATX Asrock lappal.

[ Szerkesztve ]

(#8) Yodafon válasza jeni (#1) üzenetére


Yodafon
senior tag

hova fogyasszon egy htpc 100 wattot vagy annal tobbet?
Az enyem jo ha megeszik max 35-t....

I'm gangsta!

(#9) jeni válasza Yodafon (#8) üzenetére


jeni
félisten

akkor nem is foglalkoztam vele mennyit is fűt benne a proci :U
nem is volt energia válság stb...

(#10) hegegabi80 válasza jeni (#7) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor ezek szerint hiába 10-es venti van rajta a furatok nem 92-es ventinek felelnek meg, hanem 120-asénak?
Már csak azért is kérdezem, mert van tervben nálam ilyen TR hűtő, pont van is aprón egy.
Akkor az adapter a 140-es ventihez van?

(#11) jeni válasza hegegabi80 (#10) üzenetére


jeni
félisten

Igen valóban 120 és a 140-s simán rátehetőek voltak.
Ezt a típust már nem lehet kapni,szerencsére tudtam venni utólag AM4 lefogatót,de gyorsan el is fogytak. Végén az aprón egybe adtam el a hűtőt a HTPC megszüntetése után.
Nem adapter van hozzá hanem bár lehet annak nevezik,passz, inkább egy sima lemez ami a csomag része.
Én még a merlinhardvertől vettem meg. Ez sem rossz vétel,ha még a LGA 1700 is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12) hegegabi80 válasza jeni (#11) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na én arról a lemezről beszélek. Leveszed a gyári ventit, majd fel a lemez és csak utána a nagyobb venti.
Ez a lemez csak az RH-hoz járt a sima H-hoz nincs.

(#13) jeni válasza hegegabi80 (#12) üzenetére


jeni
félisten

akkor az RH verziót vettem anno
melyet lehetett állítani a lemezt ide oda tolással (csavarral kellett rögzíteni az elmozdulását) a helyzetét a ventinek.
kintről még rendelhető.
LGA-1700 rendszerre már nem tehető fel.

[ Szerkesztve ]

(#14) HookR válasza hegegabi80 (#10) üzenetére


HookR
addikt

"Akkor ezek szerint hiába 10-es venti van rajta a furatok nem 92-es ventinek felelnek meg, hanem 120-asénak?"
A TR hűtőn alapból 92 mm-es (82,5 x 82,5 mm), míg az adapterlemezen 120 mm-es (105 x 105 mm) ventihez való furattávolságok vannak.
A trükk az, hogy a szóban forgó TR ventilátorokon találhatóak a névleges méretnél eggyel kisebbhez való furattávolságok.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#15) hegegabi80 válasza HookR (#14) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen most már kiderült minden, érdekes lett volna, ha 100 mm-es ventinek a felfogatása megegyezik a 120-as ventiével. Ezért volt hozzá egy külön adapter/lemez mindegy minek hívjuk, amivel lehetett rá rögzíteni 120-as vagy 120-as rögzítővel ellátott normál ventit, így növelve a hatékonyságot.
Ez csak az RH verzión volt a sima H nem.
De most már ne offoljunk tovább, mert kikapunk.

A lényeg, hogy a témában lévő bequiet hűtő jó lesz. Pedig nagyon sok hasonló hűtő van még a külföldi piacokon, csak nálunk sajnos nem kapható.

(#16) Yodafon válasza jeni (#9) üzenetére


Yodafon
senior tag

en 2014-ben allitottam ossze a mostani htpc-met es mar akkor is foglalkoztam vele mennyire fut a cpu majd 😬

I'm gangsta!

(#17) Csabis


Csabis
aktív tag

És megint nincs Sac per kb TDP hogy kiigazodjon az ember.. + pont a bizonytalansághoz..

(#18) hoffman_ válasza AxBattler (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

adott foglalathoz ha megveszel egy hűtőt, de később jön ki újabb socket, akkor számla bemutatás ellenében ingyen kapod az új felfogatót. Nocutáék korrektek szerintem nagyon ezen a téren (is).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) Gyuri27 válasza Chaser (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem a magasság a gond. De talán 50 dodóba réz mag és vagy talp és 12 cm hűtő beférne.
Is60 55m 12cm venti 6 pipe kicsi réz is van benne, Alpenföhn Black Ridge 47mm 6 pipe ebbe is jutott réz igaz a venti 9cm stb-stb. Ez a márka full átment bazáriba. Majd a név mindent elad.

AxBattler: a kisebb gyártókat se fogja meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) Chaser válasza Gyuri27 (#19) üzenetére


Chaser
titán

nincs itt gond semmi
bq! az túlárazott, akinek nem tetszik nem veszi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Gyuri27 válasza Chaser (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mikori a cm gemini II 4?
Már akkor is 4 pipe és ezek közvetlen érintkeztek a procival + 120mm-es venti.
Ez nem túl van árazva, ez így lófing.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Chaser válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Chaser
titán

én nem szeretem a dt hűtőket, ha nincs 100%-osan megmunkálva síkra elég vacak
és hát általában nincs
te, ez bq!, sose volt olcsó
mikor nagyon ment a drp4 30e körül, vígan kaptál ninja5-öt a szkájettől' 20-22e ft-ért
érdemes arról, a drp4-ről és a d15-ről teszteket megnézni
mégis a ninját alig ismereik itthon : ) - lehet máshol sem -
mondjuk nem nagy statisztika, tőlük egy mugen 5-öm volt és 2-3 ninja, de mindegyik talpa síkra "borotválva", olyan frankó csavarhúzóval hogy no, mindenen látszik hogy minőségi doboztól kezdve a sallankogik, na meg a brutál jó ventik
a brocken mellé meg olyan jött, hogy párszor tekertem és már "morzsált" az anyaga
de sokakat megvesz a név, ennyi
ez a kis hűtő meg kicsi, dizájnosz' és bq!
120-as venti a méret miatt nincs egyrészt, és így biztos nincs inkompatibilitás ram vagy vrm miatt - itx lapokon könnyen "beleakad" a hűtő/venti vrm-be -
ezt így 45mm magassággal inkább skippelték - ugye a hűtő alapmagassága 30mm, és onnan indul a venti -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Hogy is mondják, egyik szemem sír, a másik nevet...
Kiköpött L9 Chromax klón főleg alulról, ami nem baj, sőt; a 45mm magasság pont jó a 47mm-es helyekre, mert lesz egy kis hely a ház oldala és a venti között hogy ne legyen turbulencia (ha meg Noctua A9x14-re cseréli az ember akkor lesz még egy pici hely ;]), és járnak hozzá a jelenlegi foglalatok...
De ha már másolnak, igazán kijavíthatták volna közben a Noctua L9 AMD verziók nyűgjét, hogy lehessen függőleges irányba állított lamellákkal rögzíteni a hűtőt. Érdekes módon a gyártó oldalán látható kép alapján az Intel alaplapokhoz tökéletesen működik a dolog, pont ahogy a Noctuánál is. A honlapon található manual alapján AMD-re ugyanúgy oldalra fúj, mint a Noctua L9a. :W
A Thermalright AXP90-X36 hűtő kisebb, alacsonyabb, és könnyebb mint a Noctua L9a, de mivel felfelé tud fújni állított alaplap mellett, jobban hűt mint egy L9a. De jó lett volna ha ezzel is lehet ilyet. Nyilván ezek csak AMD procis nyűgök... :U

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#24) Chaser válasza sasNAXO (#23) üzenetére


Chaser
titán

nem baj, úgy legalább hűti a vrm/ram kombót
meg hát csinnnyán' kell bánni az erőforrásokkal ilyen árazás mellett : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) jeni válasza Chaser (#24) üzenetére


jeni
félisten

Én is anno úgy állítottam be a Thermalight AX100 egy Noctua A15 ventivel a légszállítást,hogy lefelé nyomja a friss levegőt. Ezáltal a hűtőtest,a CPU környéke és a ramok is hűtve lettek.

(#26) Gyuri27 válasza Chaser (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy is40x az 6k alatt van. 4 pipe közvetlen a procira. Még ha az ember vesz rá valami jobb ventit akkor is 50 dodó alatt maradsz. Ami több mint 20k.

Amd - Radeon - Ryzen

(#27) jeni válasza Gyuri27 (#26) üzenetére


jeni
félisten

92mm nagyobb ventit rálehet pattintani?
Feltéve ha FAN "rögzítő akasztót" be lehetne oda pattintani a nagyobb venti lyukába.
120x15mm,135,140?

[ Szerkesztve ]

(#28) jeni


jeni
félisten

lehet már a HTPC ház építésénél el kell felejteni a léghűtést?
inkább betenni 1 vagy 2 ventis vízes blokkot a CPU-ra?

(#29) Gyuri27 válasza jeni (#27) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt nem tudom. De hogy id 92-es ventijénél van jobb ha kell. A kialakitása a bordának szerintebb jobb mint a bq-é. Az áráról meg ne is beszéljünk.
Ha fér egy 120-as aión lehet gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#30) Chaser válasza jeni (#25) üzenetére


Chaser
titán

jobb is úgy szerintem, kipróbáltam - mondjuk itx lapnál az nb is tud forró lenni -
htpc-be én vizet nem raknék - mondjuk máshova se ha nem muszáj -
a pumpa ami tényleg halk orbitális pénz, és hát htpc-be nem kell combos cpu

Gyuri27
ez meg ennyi, mert biiiiiikvájet' : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) 1989rigo


1989rigo
tag

Azért basszus van ára ezeknek, jóideje szemezek az ilyen LP hűtőkkel. Kipróbáltam már minden fajta hűtőt de mindig is ezek tetszettek. Toronyhűtő nekem túl nagy bumszli. A vízhűtő meg nem hűti a VRM-et és több a meghibásodási lehetőség bár a hatásfok a legjobb szerintem. Kíváncsi lennék mennyire teljesítene a 8700-esemen. De akkor is irreális az ár szerintem.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.