Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  A Hardware gyors elértéktelenedése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A fenti témával kapcsolatban várom a véleményeket (főleg Den-ét :)! Én már kifejtettem az Intel vagy AMD topic-ban, röviden szerintem nem normális dolog az a tempo, ahogy a mai hw-k többsége elavul. Az átlagember spórol fél évig egy gépre, aztán mikor megveszi már jön a hír hogy egy hónapon belül megjelenik az 5Ghz-s PXVIII TURBO és a gépe értéke gyakorlatilag a nulla alá süllyed. Még anno 3 és fél éve vagy 300 ezer forintot fizettem egy Celeron 300-as konfigért, és ez alatt az idő alatt eljutottunk addig, hogy egy 1700-as XP vagy egy 1,6-os P4 (vagy még gyorsabb). szinte átlagosnak számít. A másik ami marhára felbosszantott az nVidea és az ő GeForce-ai. Szinte még ki sem jött a GeForce3-as széria, már itt is van a GeForce4Ti... Azért a tisztelt HW fejlesztő uraknak tudni kéne hol a határ, ill. ha a programozóknak nem kéne összecsapniuk mindent, a legtöbb mai igencsak erőforrásigényes program is megfelelően futna egy jelenlegi csúcskonfiguráció töredékén is. Mégis, miért van az, hogy a HW és SW gyártók is ilyen követhetetlen és értelmetlen tempót diktálnak manapság?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#2) Den válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


Den
veterán

Ok késöbb kifejtem, de most nézegettem a választások állását és nem nagyon van kedvem most írogatni :( . túl nagy most a feszültség

www.simson4t.hu

(#3) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!
Csak azért van mert az egész hardver és szoftveripar a kereskedőkkel 1ütt 1 hatalmas maffia. Mivel qu..a nagy pénz van benne ahányszor csak lehet megfejik a népet. :((

Tibi

(#4) BadGe válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

Én programozóként (hehe ha már egyszer kiderült) azt nehezményezem, hogy az egyre gyorsabb hardvereket egyre vacakobb programokkal tömik meg. Én még emléxem arra, hogy a szakdogámat egy akkor eszeveszett jó Digital 486Dx50-es gépen írtam 16 megával, 240megás vinyóval és egy S3-as kártyával. A Word 6.0 egyszerűen _hasított_.

Egy mai P4-es a technológiát, a frekvencia növekedést és egyéb tényezőket figyelembe véve minimum 200x gyorsabb. 200!!! a Word meg azóta 50x lassabb lett??? indokolja ezt valami??? tud annyival többet a mostani???

Na nem írok többet, mert a témában eszeveszett sok módon lehet még megközelíteni, de majd figyelek :)
Ge.

(#5) Agyzuzo válasza BadGe (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Igazad van. Nekem is ez az egyik legnagyobb problémám. Hihetetlen erők rejlenek a mai HW-ban, de úgy érzem hogy ezt egyszerűen elpocsékolják. ''Úgyis jön majd az erősebb proci, majd azon nem szaggat!'' felkiáltással dobják piacra az egyre durvább cuccokat, pedig ha nem csapnának össze minden, nem kapkodnának össze-vissza hanem vennék a fáradságot és optimalizálnának is akkor nem kéne kétpercenként minden programhoz Patch-eket meg új verziókat keresgetni. Érdekes módon én pl. nem emlékszem rá, hogy a régi DOS-os időkben lett volna-e Patch... Vajh miért? Ha a mai hardver valóban 200x gyorsabb (sőt, szerintem még annál is több), akkor miért nem érzem én is annyival gyorsabbnak, mikor egy amúgy nem túl erőforrásigényes programot futtatok?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Turmoil válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

Az egész egy nagy biznisz, és elsősorban a céges piacra dolgoznak, az otthoni valamivel kisebb. A M$ meg a hardvergyártók meg rendesen összedolgoznak, bizonyítgatva, hogy szükség van az új hardverre az új szoftverhez, ami 3x olyan gyors, mint az előző (az 5x gyorsabb új gépen).
Persze van, ahol kell a teljesítmény, de azok nem asztali PC-vel dolgoznak. Van, ahol egy többmilliárdos gép is olcsóbb, mint egy kísérlet IRL megvalósítása. Főleg, ha az lehetetlen:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) bali79


bali79
tag

Hi!

Én egy 400@500 Celeronon nyomom az egyetemi dolgaimat (MathCAd, AutoCad, Office, Axis, ezek együtt stb.) plusz ezen még counter-strike-ozni is lehet (1024*768,32 -ben, akár 64 MB rendszermemóriával is, TNT2 32Mb-tal, teljesen korrektül!)
Persze a legújabb gammákat nem nyomom, Heroes4 is túl lassú, de ha vennék 256Mb ramot, 1000 P3-at, GeForce3Ti-t, akkor még egy évig is folytathatnám ugyanezt és kijönne 50e Ft-ból. De még mindig nem érzem szükségét!
Csak a hardcore játékosoknak érdemes fejlesztgetni + aki pénzt keres vele (persze nem fordítással) + az aranyifjaknak! Nem kell bedőlni a nagy tempónak, az átlagember nyugodtan tojjon rá!

Mindenre van félmegoldás!

(#8) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Ja. És akkor jöjjön az én csúcskonfigom: celeron 333, 64MB RAM, S3trio videokártya, tuningolhatatlan alaplap (sajnos). Én ezzel nyomom, de megyeget. Bár a Counter-strike 6 bottal már szaggat, és Quake3 el sem indul. De azért rohadt sok dologra jó, főleg amire én használom.

De lassan én is váltani szeretnék, és szerintem, ha fogok, akkor 1,3 GHz körüli AMD-re.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9) motor


motor
tag

Én Corel Draw-t használok. A 900-ra húzott AMD-s konfignál csak alig gyorsabb a progi, pedig most csúcs kategóriás gépem van. Ez van.

Hejhóóó!

(#10) motor válasza motor (#9) üzenetére


motor
tag

vagyis a 900 amd-n csak alig volt lassabb a Corel mint a mostani drága pénzér vett gépemen. Ezt úgy képzeljétek el, hogy semmi változás de gondolom, hogy csak gyorssabb lett ha már egyszer gyorsabb a mostani konfigom na mind1...

Hejhóóó!

(#11) McJames


McJames
senior tag

A hardware-fejlesztés tempójának oka főleg a konkurrencia- és profitharc - na meg persze az, hogy van ''új'' a nap alatt. (Bár egyesek szerint egyes japán cégeknek kb. 5-25 évre előre ott vannak a páncélszekrényben, gyártási tervekkel együtt az ''új'' cuccok.)
Ezt a tempót a munkaigényesebb sw-ipar nem tudja vagy akarja követni. Na, meg ismerve a programozókat - ritka lusta egy népség :) - többnyire megnézik, hogy min is lesz futtatva micsoda kb. aztán a legszükségesebb részeket átírják és ''csóközön''... Az pedig, hogy a csúcserőben lévő vason a felhasználó alig veszi észre a sebességváltozást, na ennek szvsz az alábbi okai lehetnek:
1. lásd feljebb, megspékelve azzal, hogy moduláris programozás nem tesz jót a futtatandó méretének, a program erőforrásigényének (vs. optimalizált, non-moduláris programok :) )
2. a felhasználói interface-t nem lehet gyorsítani, a sebesség a vas túloldalán - sajnos - nem igazán változik...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Pont ezekért támogatom azt az elképzelést, amit az amerikai államok akarnak elérni, hogy legyen egy alap oprendszer mag/kernel...akármi, és olyan programokat raksz rá amilyet te szeretnél, mert tuti hogy sokkal gyorsabb lenne az XP a több giga trutyi nélkül, lásd pl az XBox W2K kernellel egy PIII733 gyorsabb majdnem mint a PC -m (1.4 TB) pedig alig van memória benne, meg DVD+HDD -ről megy...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13) guest


guest
veterán

A hardver már csak ilyen. Megveszed tizen-hulenc ezerért, aztán egy év múlva már fabatkát se ér. Illetve az mindig is megmarad egy tuti kártyának, procinak stb....ÖNMAGÁBAN. De ez verseny sajna erről szól. Az, hogy Dx8-as egy kártya de mire az első játékok támogatnák már jön egy másik ami DX9-es, na az aztán nem nagyon érdekli ezeket.Persze a fejlesztők meg dolgozzanak ezerrel mer' lekésik a következő DX járatot.Még az előzőt sem érik el csak egy izmos sprint után...

prohardver vendég

(#14) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

En decemberben feladtam...nincs az a penz ami eleg lenne ahhoz, hogy allandoan egy viszonylag jo geped legyen...asszem veszek egy regebbi gepet netre, meg veszek majd egy ps2-t vagy egy xboxot jatekra:) :P

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#15) aDamker


aDamker
aktív tag

Nyugi zuzó bácsi a CS futni fog vele ;)))

(#16) guest válasza Dalai Láma (#8) üzenetére


guest
veterán

D. Láma, ha nem akarsz sokat költeni, vegyél s3 savage4-et, azzal simán menni fog a q3 is.
Nekem van egy régi p233-as gépem savage4-es kártyával, ha azon jól megy a q3, akkor a te cerkád is bírni fogja.

prohardver vendég

(#17) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Nekem van egy laptopom ami c466 es ket marek rammal rendelkezik azonkivul egy izgalmas trident 2mb-s vga card-al. Netezesre meg munkara tokeletesen megfelel a melletem levo tv alvanyon figyel egy ps2 es jokat szoktam vele jatszani. (zarojelben jegyzem meg, hogy a pc-s jatekok NEKEM jobban tetszenek mint a konzolosok ott soxor ugy erzem butanak neznek a game fejlesztok...) Viszont anyagilag jobb lett igy... nem kell evente hardware-t cserelni meg nem kell alandoan vevot kajtatni, hogy kit erdekel stb.

(#18) McJames válasza Lord Mixxx (#17) üzenetére


McJames
senior tag

Most még. De ha ott is beindul az ipar... Márpedig ez néz ki... :(

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#19) Adi


Adi
senior tag

Hehe. :) Srácok, én Linuxozok és lassan kettő éven belül az volt az egyetlen bővítés a gépemben, hogy szereztem bele még egy Celeront és egy Slot1 kártyát. :) A hw-hajsza egyik fő oka (részben érthetően és indokoltan) a játékok, a másik meg (teljesen érthetően és indokolatlanul :D) a Windows.

A lassulás amúgy Linuxra is igaz, ha a sok csilli-villi grafikus felületet használja az ember. Ha nem, akkor még egy öreg vas is kellemesen használható alatta. Értek ezalatt egy Pentiumot vagy egy 486-ost.

ldm start-reconf primary

(#20) Egon


Egon
nagyúr

Szerintem az (is) a baj a PC-kel, hogy minden tekintetben túl univerzálisak. Az oprendszereket és a programokat (játékokat) úgy kell elkészíteni, hogy ''minden'' procival, alaplappal, video- és hangkártyával stb. működjenek, szemben a konzolokkal, ahol csak egyetlen hardverre kell optimalizálni. A PC-vel lehet programozni, játszani, filmet nézni, zenét hallgatni és szerkeszteni stb stb (vagy ahogy a művelt római mondta: i tak dálse...:) ).
Egy jó megoldás (talán) lenne: a szigorúbb szabványosítás. Pl. 3D-s megjelenítés. Foglaljanak már végre végérvényesen állást vagy az OpenGL vagy a D3D mellett (legalább a Glide már kiesett: eggyel kevesebb gond a programozóknak). Ha a monopólium nem járna együtt a magas árakkal és a piaci igények semmibe vételével, akkor azt mondanám hogy részben megoldás a problémára. Kizárólag egyetlen hardverre kellene optimalizálni (és mindegy hogy Intel vagy AMD, Ati vagy nVidia), valszeg meglenne a látszatja...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) guest


guest
veterán

Igaz, a drága programozói munkaórát inkább korszerűbb programozási technikával akarják kiváltani (pl ASM -> C++). Ezzel a veszteséget áttolják a végfelhasználóra (lassabb programok).

de.

Szerintem mégsem ez okozza a teljesítmény eltűnését, hanem inkább az, hogy a programokba rengeteg új funkciót építenek be, egyre bonyolultabb rendszerek jönnek létre, egyre nagyobb futtatható állományok, sok dinamikus library link stb.

A Linux-nál IMHO egy picit talán más a helyzet, ott sok-sok kissebb alkalmazás a tipikus, ami csak egyetlen célfeladatot végez, maximális hatékonysággal.

(Én anno az egyetemi szakdolimat XT-n(!) írtam, WordPerfect 5.1-el, és az is hasított. Azért ez tényleg döbbenet, gyorsabb volt rajta a keresés mint most a Wordben)

-bocs-

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  A Hardware gyors elértéktelenedése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.