Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

köszi Sevilla
és Firenze szintén.

[ Szerkesztve ]

(#89452) forceberg válasza Citroware (#89450) üzenetére


forceberg
veterán

Sztem 190-et se érnek, kiesnének, vagy épphogy mákkal bent maradnának.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89453) Richard! válasza Citroware (#89450) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor is tartom magam a véleményemhez :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89454) venember83


venember83
nagyúr

A Fior számára azért nem a legjobb ómen ez a győzelem, a két milánói csapat sem ment sokra a győzelemmel, a Juve elleni diadal után elszórakozták a meccseket. Nincs ezzel semmi baj Juve-szempontból, ideje kezdeni valamit a csapattal, Maxi, lassan jön a BL is, az meg nagyon más kávéház, mint a Serie A, ott nem elég az alibi, amit ősszel nyomott a csapat.

(#89455) 7600 GS válasza Citroware (#89450) üzenetére


7600 GS
addikt

Egy Sevillat hasonlítasz össze egy angol kozepcsapattal?

(#89456) Citroware válasza forceberg (#89452) üzenetére


Citroware
addikt

Ha csak a játékoskeret értékét nézzük, akkor az első 9, tehát kb a Celta Vigo-tól kezdődően nem esnének ki a csapatok a PL-ből, a La Ligában a 10.-től 20. helyig (tehát a bajnokság fele) viszont mindegyik angol másodosztályos szintű költségvetéssel rendelkező csapat, a spanyol első 3 után pedig mindegyik középcsapatnak számítana a PL-ben, tehát még a Sevilla is, aminek a játékos keretének értéke Angliában 9. lenne.

[ Szerkesztve ]

(#89457) L_YKing válasza 7600 GS (#89455) üzenetére


L_YKing
addikt

Penz alapjan! :C

Sok esze nincs.. :(

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#89458) Citroware válasza L_YKing (#89457) üzenetére


Citroware
addikt

Ezek a pénzek globális értékek. Tehát nem úgy van hogy túl vannak értékelve a PL játékosok és kész, mert a jelentős részüket külföldről veszik, pl aki nagyon jó volt ebben meg abban a spanyol csapatban, azt megveszi egy alsóházi angol olyan áron, amennyit Spanyolországban ér a spanyol játékos. Általában akiket vesznek, azok máshol már letettek az asztalra valamit, azaz bizonyítottan értékes játékosok. Csak egy példa: Shaqiri.

[ Szerkesztve ]

(#89459) Tibiajax válasza venember83 (#89454) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem láttam a meccset sajnos, szép gólokat kaptatok?..

(#89460) forceberg válasza L_YKing (#89457) üzenetére


forceberg
veterán

Van, aki focit csak manager játékban látott :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89461) L_YKing válasza forceberg (#89460) üzenetére


L_YKing
addikt

De tenlyeg... Sokat er a csapat akkor jol is jatszik. Gratulalok ehhez az eszjarashoz.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#89462) venember83 válasza Tibiajax (#89459) üzenetére


venember83
nagyúr

Fene tudja, én is filmet néztem. :D

(#89463) Citroware válasza forceberg (#89460) üzenetére


Citroware
addikt

Egyébként jók azok, sok okosságot lehet tanulni belőle, nem csoda, hogy még híres edzők is használják, sőt, állítólag Firminót is egy ilyen videojátékban fedezték fel a Hoffenheim menedzserei, aztán elmentek megnézni élőben és tényleg jól játszott. :DDD Aztán a többit már tudjuk. ;]

Épp a minap hallottam egy történetet egy rokonomtól, aki volt Angliában egy kis ideig kb 10-15 évvel ezelőtt, szóval akkoriban, amikor az angol csapatok jól szerepeltek a nemzetközi porondon. És azt tapasztalta, hogy amikor elmentek az emberek kocsmába meccset nézni, és BL meccs volt, akár csoportmeccs, akár kieséses rendszer, ha kapott egy gólt a csapat, fogták a fejüket. Ha nyert, akkor örültek kicsit, és mentek haza. (Chelsea szurkolókról van szó kb 2004-ből, amikor már ők ott voltak)
Aztán amikor Premier League meccs volt a hétvégén, megint jöttek a szurkolók a kocsmába. Egész meccs alatt énekeltek, italoztak, szomorkodtak, ordítoztak, nem is lehetett hallani a kommentátort a TV-ben, aztán a meccs végén a 3-as sípszó után ha győzött a csapat, akkor örömtáncot jártak és egész este bulizás volt meg italozás.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy Angliában tényleg leszarják még a szurkolók is a BL-t, érdekli őket, de nem dőlnek a kardjukba kudarc esetén "kiestünk? nem baj", és nem emlegetik sokáig a sikert, viszont a hétvégi bajnokság fordulói, az nekik a minden. És ezt a hozzáállást osztják a klubok is. Ami nem csoda, mert a PL sokkal több pénzt ad, mint a BL. EL-ről meg nem is beszélve. És attól, mert egy Everton a BL közelében sincs, de ha lenne, akkor is valószínűleg jól kikapna, attól még simán előfordulhat, hogy a csapata jobb játékosokból áll, mint egy Sevilla csapata, ahol azért más a helyzet. Egy Sevillának azért jól jön a nemzetközi plusz pénz abból a jóval olcsóbb bajnokságból kapott kis pénz mellé.
Az angolok ilyeneket leszarják, hajtsanak rá azok, akiknek kell az a kis pénz. Kb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89464) máyköl válasza L_YKing (#89461) üzenetére


máyköl
veterán

Premier League b*zi, hagyd...

(#89465) paatrick


paatrick
senior tag

Nem ez a gagyi Sevilla nyerte az elmúlt 3 évben az Európa-ligát? ;]

Evertonról valahogy nem rémlik ilyesmi.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#89466) Citroware válasza paatrick (#89465) üzenetére


Citroware
addikt

Ha dúsgazdag vagy/lennél, te se csinálnál csicskamunkát minimálbérért, mert semmi pluszt nem jelent az a kis pénz, viszont sok fáradsággal jár. De aki eléggé meg van szorulva és nincs más lehetőség pénzt keresni, az elvállalja, mert annak sokat számít. :B

Kb ez a helyzet áll elő az angol klubok és a spanyol klubok viszonylatában.

Látod az Evertonnak drágább kerete van, pedig nem is látott mostanában nemzetközi kupát, miközben a Sevillának nemzetközi szereplésből kapott pénzzel együtt sem futja olyan drága játékoskeretre.

[ Szerkesztve ]

(#89467) NyxNyxNyx válasza forceberg (#89444) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Miért, szerinted konzisztensen tudnának hozni a PL-ben egy top 4 szintet miközben a BL-t/El-t is nyomják?

Az Everton-t se nézzétek le azért, most verték el a City-t 4-0-ra. Persze valószínűleg jobb a Sevilla, főleg idén.

A Leicester-t viszont simán kitömik majd sajnos a BL-ben. :(

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#89468) paatrick válasza Citroware (#89466) üzenetére


paatrick
senior tag

Nem tudom, szerintem a Sevilla játékosok se keresnek rosszul, meg úgy általában aki első osztályban játszik. Amúgy meg nem az lenne a lényeg a focistáknak hogy kupákat nyerjenek?
Nekem valahogy jobban hangzik hogy karrierem során nyertem egy Európa-Ligát, BL-t, mint hogy 5-6. lettem a PL-ben.

Mondjuk én ezért örülök ennek a kínai felvásárlási hullámnak. A megélhetési játékosok gyorsan lelépnek a nagy pénzre, az aki meg tényleg a foci miatt lett focista itt marad.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#89469) Citroware válasza paatrick (#89468) üzenetére


Citroware
addikt

Nem a játékosokra mondtam ezt, hanem magára a klubra, és annak vezető embereire, azok mérnek mindent pénzben, ők adják ki az utasításokat lefele (pl a játékosoknak), meg állítják össze a kezdőcsapatot.

Ha ők azt mondják a játékosoknak, hogy figyeljetek, az Európa Liga kis pénzt hoz, ne hajszoljátok ki magatokat, a Premier League a lényeg, akkor a játékosok ezt az utasítást be fogják tartani.

(#89470) forceberg válasza paatrick (#89468) üzenetére


forceberg
veterán

Nem tudsz lemenni a szintjére... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89471) Citroware válasza forceberg (#89470) üzenetére


Citroware
addikt

Ezek, amiket írtam, nem vélemény volt, hanem kész tárgyszerűen megfogható tények, amiben nincs szint meg ilyenek, mert fix és bizonyítható.

A vélemény az, ha azt mondom, hogy a 'pool sokkal jobb csapat, mint a Sevilla. Ezt véleményezheted.

[ Szerkesztve ]

(#89472) BenHans


BenHans
addikt

Azt sem ártana megjegyezni, hogy mekkora vicc a játékosok és így a csapat értéke pénzben kifejezve.
Bajnokság, csapat, menedzsment, marketing, kor és teljesítmény is alakítja.
Nem akarom megbántani az Intereseket, de példának Gabigol-t hoznám fel. Hol a búbánatban ér ő 20M€-t ahogy a transfermarkt írja? Egy Kingsley Coman szintén 20 évesen, szintúgy 20M€, úgy hogy ő már azért bizonyított.

Az angoloknál pedig valamiért de pláne fel vannak verve az árak... Pénzzel fújt csillogó lufi amit a marketing tart a többi felett.

Tudom, ezzel a hozzászólással nem leszek túl népszerű, de már nem egy cikk született erről, talán már volt is linkelve egy kettő.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89473) venember83 válasza BenHans (#89472) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudom, miért csodálkozol ezen a párhuzamon. A PL a pénzről szól, tehát abszolút nem meglepő, hogy egy PL-rajongó objektív értékmérőnek tekinti a pénzt, legyen szó játékosról vagy épp csapatról. Hogy aztán ez sok esetben bukik, pl. európai színtéren, az természetes, hiszen mindenre lehet találni okot, csak eleget kell keresni. Hogy miért nem nyert az Everton harminc éve semmit Európában, annak egyszerűen az a magyarázata, hogy nem érdekli őket, mert nincs benne pénz. Hisz ők profik, pénzért futballoznak. Ha nincs Európa második legjelentősebb tornájában pénz, akkor nem érdekli őket. Ahogy egyetlen angol csapatot sem. És ezek után csoda, hogy a szigetország válogatottja is olyan eredményeket ér el, amilyenekre példákat látunk az utóbbi pár tornán? A lényeg a pénz, nem a sporteredmények, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#89474) Citroware válasza venember83 (#89473) üzenetére


Citroware
addikt

Más országokban is pénzért mennek...

Mindennek a legfőbb oka mindössze az, hogy az angol bajnokságban a meccsekért, jegyekért, TV díjakért, bajnokságbeli helyezésekért sokkal de sokkal több pénzt kapnak az angol klubcsapatok, mint bármely más országban. Ez szerintem sem normális így, hogy a nemzetközi kupa pénzei ennyire elenyészőek lennének ehhez képest, de ha Spanyolországban is ez lenne a helyzet, akkor a spanyol klubok is ugyanúgy letojnák a BL-t.
De spanyolban meg németben meg ilyen helyeken egészséges az aránya a hazai bajnokság és a nemzetközi kupa pénzeinek, nem kevés, de annyira nem is túl sok, ezért megmarad a klubokban az a természetes szándék, hogy a nemzetközi kupában is szeretnének aratni.

Meg persze nemcsak a pénzről van szó, hanem dicsőségről is. Anglia amúgy is szeretett különcködni, nem akarnak bevezetni Eurót, nem akarnak az EU tagállama lenni, stb... ők a saját dolgaikat fontosabbra becsülik... nekik, és a szurkolóiknak is a hazai bajnokság a legnagyobb dicsőség, a BL csak max a ráadás.

[ Szerkesztve ]

(#89475) B0V9B


B0V9B
tag

Bocsi hogy kicsit szétoffolom a témát, de hátha van itt valaki, akit érdekel a sztori.
[Kupacsodák - kiscsapatok nagy napjai]

(#89476) DeathAdder válasza Richard! (#89437) üzenetére


DeathAdder
veterán

pfff... eszem faszom megáll :W azon kívül hogy elmaradt rúni azonnali pirosa, és herreranak is volt 3 sárgája minimum, pogba sárga se a tizinél, se amikor elkaszálta henderson nyakát, és a végén naná hogy jön a szokásos lesgólpasszoló, amiből az utóbbi 3-4 mu meccsen legalább egy mindig volt.
Ha nem a mu lenne tennék is rá 1 nap után, de ez még mindig erősen forr bennem :D

Mezőnyben jobbak voltak, sokkal jobb a keretük is, tele klasszisokkal, főleg egy liverpool fakó ellen, de szabályos gólt az életbe nem szereztek volna tegnap, mert valami csoda folytán toppon volt a védelem és a kapus is, de ez sem volt elég hála a szuper játékvezetésnek.

Persze a rohadt "nonprofit" fifa meg társai most sem a videóbíró benevezésén dolgoznak, hanem hogy minél több pénzt bevasaljanak, mi sem bizonyítja ezt jobban mint a katari vb, vagy a 2026-tól 48 csapatos 16 hármas csoportos VB...

Ja ez a kis kavalkád kimaradt a közvetítésből amikor Klopp majdnem nekiugrott Mounak herrera visszarántásakor (ami már a sokadik sárga lapos szabálytalansága volt)

[ Szerkesztve ]

(#89477) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ez meg mekkora wtf már :D

Matip kijelentette hogy nem akar válogatott lenni, ezért lemondta, így nem is vesz részt az afrikai bohóckodáson.

A fifa pedig most kijelentette, hogy Kamerun kiesése + 5 napig nem játszhat a klubjában :C
tehát faktikusan egy banánmajszoló ország akarata végett megtiltják hogy dolgozz a munkahelyeden, ahol a fizetésedet kapod, ezzel a munkaadódat is megkárosítva.

Dedó, óvoda bazdmeg. Hová tart ez a világ, eszem megáll... :(

És ha már akfrika kupa, egy szösszenet a színvonaláról, de ez se volt rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#89478) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Amikor rájössz, hogy a következő ellenfeled a Spurs és nem a Sporting Gijón :D

[ Szerkesztve ]

(#89479) Baaraanz


Baaraanz
tag

Experience

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#89480) venember83 válasza DeathAdder (#89478) üzenetére


venember83
nagyúr

(#89481) venember83


venember83
nagyúr

Új Juve logó: [link]

(#89482) Richard! válasza venember83 (#89481) üzenetére


Richard!
addikt

Ez most egy kib.szott vicc ugye?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89483) forceberg válasza Richard! (#89482) üzenetére


forceberg
veterán

Ez poénnak elég gyenge... :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89484) Cartevo válasza venember83 (#89481) üzenetére


Cartevo
őstag

:DDD

(#89485) Richard!


Richard!
addikt

Kezdődik...

Chinese club Guangzhou Evergrande is interested in Arda Turan. 50M for his transfer and a deal of 20M per year for 3 years.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89486) venember83 válasza Richard! (#89482) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, a globális arculat kialakításának egyik fontos lépése. Elvileg júliustól ez lesz a régi címer helyett, és ez jelenik meg minden terméken márkajelzésként és a közösségi médiában identitásként. A mezeken is.

A Porto mondjuk legalább érti a viccet, ezt tették ki az új logó bemutatása után Twitteren:

"@juventusfc congratulations on the new logo. Good luck ... as of July"

[ Szerkesztve ]

(#89487) Richard! válasza venember83 (#89486) üzenetére


Richard!
addikt

Csak 1 szó jut erről az egész címerezésről az eszembe. Ocsmány :R
Nem tudom kinek lehetett ez érdeke...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89488) Napfénysüti válasza venember83 (#89481) üzenetére

Olyan mintha Jeep logó lenne nem pedig Juventus. :U

Més que un club!

(#89489) venember83 válasza Richard! (#89487) üzenetére


venember83
nagyúr

Hogy neked ez az egy szó jusson róla eszedbe? Azért ne gondold magad ilyen fontosnak. :D Amúgy itt vannak az eddigi címerek: [link].

(#89490) Richard! válasza venember83 (#89489) üzenetére


Richard!
addikt

De, az vagyok ;)
Szerinted ez a szar kinek tetszik? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89491) venember83 válasza Richard! (#89490) üzenetére


venember83
nagyúr

Aki azt akarja, hogy mindenkinek a Juventus jusson eszébe a nagy J betűről. Egységes, egyszerű, nagyon könnyen felismerhető logót akarnak mindenhova, ehhez az aktuális címer nem megfelelő. Nekem sem tetszik a logó. Sokkal jobban tetszik a hagyományos címer, de ez nem az én döntésem. Én max. nem veszek ilyen logóval ellátott mezt vagy ajándéktárgyat, ennyit tehetek.

Ja, azért nem olyan nagy meglepetés ez a J Museum, J Academy és J Medical után.

[ Szerkesztve ]

(#89492) Richard! válasza venember83 (#89491) üzenetére


Richard!
addikt

Egységes, egyszerű, nagyon könnyen felismerhető logó
Pont, mint a mostani :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89493) Citroware válasza venember83 (#89481) üzenetére


Citroware
addikt

Nagyon szar, főleg azért, mert nem is hasonlít az eddigire.

(#89494) venember83


venember83
nagyúr

„Zlatan nagyobb, mint a Manchester City. Idősebb vagyok, több nagy trófeát nyertem és sokkal több a szurkolóm is.”

Istenem, mekkora troll. :D

(#89495) venember83


venember83
nagyúr

Pár vicces vélemény: [link]

[ Szerkesztve ]

(#89496) L_YKing válasza venember83 (#89495) üzenetére


L_YKing
addikt

"Az új logo azt mondja nekem, hogy ez a Juventus márka, mi pedig fogyasztók vagyunk, nem pedig szurkolók." ez perfect megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#89497) BenHans válasza venember83 (#89481) üzenetére


BenHans
addikt

:Y :)) J, mennyi neutrális J szurkoló. :DDD El tudom képzelni, hogy így ment a bemutató is.

Mezre gatyóra vele, következő mezszponzornak a Joma-t, és egy füst alatt megvan minden.

L_YKing: +1

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89498) BenHans


BenHans
addikt

;]

[kép]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89499) szami777 válasza BenHans (#89498) üzenetére


szami777
addikt

Uhh :DDD

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#89500) balazs025 válasza BenHans (#89498) üzenetére


balazs025
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.