Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140051) Datsyuk válasza viharhozo (#140049) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Haalandnál és Mi a manónál volt buy out záradék. Mondjuk Haalandnál még ott van Raiola is szóval ha Mateschiz nem akar repülő székeket az irodájába akkor is elengedi :D

@ZavaBalazs: a bvb ezt sose tagadta, el bayernesedtünk mi is. Sőt! Marco Rose készülhet :)

(#140052) Noukoum válasza ZavaBalazs (#140042) üzenetére


Noukoum
veterán

Wiki szerint 25 játékos közül 11 jött közvetlenül német csapatból.
Real madridot nézve ez az arány 24 játékos és 4 spanyol bajnokságból érkezett. Jelentős a különbség még most is, pedig nyilván tisztában vagy vele hogy nem most alakult ki ez a játékospolitika. Vicc hogy amint kijön egy Bundesliga sztár/tehetség, a Bayern szinte garantáltan meg is veszi. Évek óta. Semmi gond, legalább azt el lehet dönteni hogy ki legyen a második. :D

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140053) venember83


venember83
nagyúr

Kroos egyszerű bábnak érzi magát, az UEFA és a FIFA a bábmester, amely új fizikai határok átlépésére kényszeríti a játékosokat.

(#140054) venember83


venember83
nagyúr

A tegnapi török-horvát barátságos meccsen egy félidőt játszott Vida, majd lecserélték, miután kiderült, hogy pozitív lett a reggel adott mintája. Örömmel látom, hogy az UEFA rendkívül komolyan veszi ezt a tesztelést, ha válogatott meccsekről van szó. Úgy gondolnám, hogy teszteredmény híján pályára sem szabad lépnie egy játékosnak (ha már folyamatos reflektorfényben tartják ezt a vírust mindenhol), de egy barátságos meccsen nyilván el lehet tekinteni egyes előírásoktól. Miközben azért a játékosokat nyomorítják ezekkel a semmit nem érő meccsekkel.

Mondjuk Bernardeschitől nem irigylem a tegnapi sikert (észtek elleni gólt), sok pozitívumban amúgy sem volt része a klubjánál az elmúlt 1-2 évben.

[ Szerkesztve ]

(#140055) bagyulajuve válasza venember83 (#140053) üzenetére


bagyulajuve
addikt

őszinte leszek, nem tudom sajnálni, minden téren ki van nyalva seggük, olyan pénzt összekresnek 1 hónap alatt, amit átlag ember egész életében nem - 3 napoonta bírjon már lejátszani egy mccset, de különben is keretei vannak a csapatoknak, cserélni kell rotálni, menedzseljék ezt ügyesen az edzők ezt a helyzetet

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#140056) venember83 válasza bagyulajuve (#140055) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha úgy adódott, hogy egy szurkolótárs válaszolt:

Rabiot megsérült, nem játszott a francia csapatban, ma vizsgálják ki az állapotát. Ha kidőlt, tér is vissza Torinóba, de az elég rossz hír, mert akkor kérdés, hogy mikorra épül fel. Bár ha nem komoly a sérülése, és még segítségére lehet a sörmeccseken a válogatottnak (portugálok és svédek ellen), akkor marad, és fennáll a további sérülés/fertőződés lehetősége a további válogatott edzéseken/meccseken.

Mindeközben a Juventus a Cagliari elleni szombati meccsre úgy készülhet, hogy Bentancur és Arthur a meccs előtti napon fog hazatérni Dél-Amerikából (rajtuk kívül Cuadrado, McKennie és Danilo fog átkelni az óceánon, hogy visszatérjen Torinóba), szóval igazán jól jönne, ha Rabiot sérülés miatt kiesne a meccskeretből. Amúgy is minden bizonnyal parádés meccs lesz a Cagliari ellen a válogatott kerettől visszatérő 15 játékossal (szokás szerint kérdés, hány lesz egyáltalán bevethető), akikből az amerikai kontinensen vitézkedők valószínűleg csak padon lesznek a hosszú út után.

Nem azt mondom, hogy ne legyenek válogatott meccsek úgy általában, de jelen helyzetben a koronavírussal és a besűrített programmal nem látom, mi értelme van ezeknek a nézők nélküli barátságos találkozóknak úgy, hogy nyáron lesz a következő világesemény a válogatottak számára, tehát nem 1-2-3 hónap múlva, hogy felkészülőmeccseket tartsanak most novemberben (a szezonkezdet óta harmadik válogatott szünetben).

[ Szerkesztve ]

(#140057) bagyulajuve válasza venember83 (#140056) üzenetére


bagyulajuve
addikt

továbbra is fenntartom a véleményem, mert másoknak is vannak problémáik, mások is ki vannak zsigerelve, lásd kórházi dolgozók például

az, hogy Rabiot sérült, vagy fáradtan érkeznek vissza játékosok, puff, vannak fiatalok, vannak akik a padon ücsörögnek, most lehetőséget kaphatnak

ez egy ilyen év, sokaknak áldozatot kell hozniuk és pont nem a focisták jönnek ki a legrosszabbul ezekből (ld angol csapatok alkalmazottai is korábban), mert nekik még az a veszély sincsen, hogy elveszítik a munkájukat, ellentétben mondjuk a vendéglátásban/turizmusban élőkkel

akkor bezzeg nincs panasz, amikor ömlenek a milliárdok a szponzoroktól/uefától/hirdetőktől, de még a fifától is amikor a csapatok a vb-n vannak

a barátságos meccseket aláírom, csak ez a sírás már kicsit sok szegény focistáktól és csapatoktól

Resistencia eterna

(#140058) venember83 válasza bagyulajuve (#140057) üzenetére


venember83
nagyúr

Nagyjából egyetértek, hogy tényleg sok a panasz a futballisták részéről, miközben bőven túlfizetettek.

Másrészt viszont nem ellentmondva ehhez van egy kis hozzáfűznivalóm:

mert nekik még az a veszély sincsen, hogy elveszítik a munkájukat, ellentétben mondjuk a vendéglátásban/turizmusban élőkkel

Olaszországban az első negyedév fizetéseit a kluboknak december 1-ig utalni kell a játékosok felé, ez már eltolt időpont, cél pedig a klubok segítése volt, hogy megfelelhessenek az előírásoknak. Mindazonáltal a 20 Serie A klubból 15-nek várhatóan gondjai lesznek a bérekkel, ami pontlevonásokat eredményezhet. Szóval nem olyan rózsás a helyzet már játékosoldalon sem.

(#140059) Tibiajax válasza venember83 (#140058) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nekem amúgy van egy bizonyos európai számlaszámról infóm, ami elvileg arra van fenntartva, hogy ha valaki vagy valami szeretne adományozni x összeget (pénzt) bármelyik profi futballistának, vagy úgy csak cakkpakk névtelenül, a profi focisták szakszervezetének, akkor megteheti ezt. akár névtelenül is. így segítve át őket valamennyire ezeken a nehéz időszakokon. megadjam esetleg neked, érdekel?

(#140060) venember83 válasza Tibiajax (#140059) üzenetére


venember83
nagyúr

Túlfizetett primadonnáknak tartom őket a legtöbb esetben, szóval nem, nem kell ilyen számlaszám. Csak szerintem a klubokat hozzák kiszolgáltatott helyzetbe ezekkel a tét nélküli barátságos meccsekkel, rengeteg megszakítással. És mindeközben a klubok pénzügyileg is elég nyomorult helyzetben vannak ezekkel a zárt kapukkal. Ennyi a mondanivalóm, összefoglalom neked dióhéjban. :)

[ Szerkesztve ]

(#140061) Tibiajax válasza venember83 (#140060) üzenetére


Tibiajax
nagyúr


(#140062) ZavaBalazs válasza Noukoum (#140052) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, hát így értem, wikin vannak bajok, pl a kölcsönök úgy vannak beírva, mintha onnan igazolták volna, tehát pl az utánpótlásból felkerült Alabát igazából a hoffenheimból vették. :DDD inkább itt nézz körül
valójában Neuer, Nübel, Süle, Pavard, Goretzka, Gnabry*, Lewandowski jött az elsőosztályból, Kimmich és Arp (aki amúgy nem is játszik a felnőttekkel, csak be van írva kerettagnak) meg másodosztályból.

*Gnabry állítólag a bayern közbenjárásával ment a werderhez, mert úgy érezték, hogy az arsenaltól nem/drágábban tudják elhozni, ezért a werder egy kis haszonért beállt postásnak. szóval még az is lehet, hogy ő is kihúzható a listáról :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#140063) viharhozo válasza Datsyuk (#140051) üzenetére


viharhozo
addikt

A Lipcse is kifizethette volna a kivasarlasi arat, aztan a kovetkezo transzfernel visszakapja.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#140064) viharhozo válasza Noukoum (#140052) üzenetére


viharhozo
addikt

Vicc hogy amint kijön egy Bundesliga sztár/tehetség, a Bayern szinte garantáltan meg is veszi. Évek óta.

Ott van pl. Werner, Havertz meg Brandt. Aztan Sane is eleg nagy kerulovel jott. Kroosnak meg volt pofaja elmenni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#140065) Datsyuk válasza viharhozo (#140063) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Ezt most nem igazán értem.

Ugye ha van buy out akkor a leadó klubnak nincs beleszólása, hogy hova menjen a játékos, mert aki lerakja a pénzt az viheti.
De ha nincs buy out akkor pl a Milánnak mondhatják, hogy 40 Mio. € alatt ne is gyertek. Lipcsébe meg 20 Mio.€ úgy, hogy egyik zsebből vándorolt a pénz másikba. És persze ha beválik akkor majd eladják 60-ért. Így szépen manipulálják a Lipcsei eladás/vétel mérleget. Hiszen ők nem Mateschiz pénzéből finanszírozzák magukat hanem a játékosok eladásából...Financial Fair play én így szeretlek! :DD

(#140066) Enzolord válasza Richard! (#139949) üzenetére


Enzolord
addikt

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#140067) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

mai meccs? tipp?
szerintem 2-1 ide :K
Ria! Ria! Hungária!!

#140066Enzolord fúú, de gonosz :D

Resistencia eterna

(#140068) hhenry


hhenry
őstag

Legyen inkább 2-0,nem szeretnék izgulni :D

(#140069) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Sajtóhír: 23 millió fontot fizetne az Arsenal Szoboszlai Dominikért
https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/87/d/dominik-szoboszlai-arsenal_t2hbtisbtk10100crt83e7pcr.jpg?t=-1155998363&quality=60&w=800

gyerünk, gyerünk már, hajrá
lássuk, hogy játszik Lacazette-tel meg Aubameyang-gal :))

(#140070) viharhozo válasza Datsyuk (#140065) üzenetére


viharhozo
addikt

Ragnick szerint nekik is kellett volna Haaland, de nem igertek neki biztos jateklehetoseget, ezert inkabb Dortmundba ment.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#140071) hhenry válasza viharhozo (#140070) üzenetére


hhenry
őstag

Micsoda hülyék,főleg úgy,hogy Werner ment és most láthatjuk,hogy Hwang mennyire jött be (semennyire) :(

(#140072) Richard! válasza Tibiajax (#140069) üzenetére


Richard!
addikt

Ahogy ez is sajtóhír: Szoboszlai 👉 Leipzig: [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#140073) viharhozo válasza hhenry (#140071) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert annyit tegyunk hozza az igazsag kedveert, h a Dortmund berkerete ketszer akkora, mint a Lipcsee, plusz a Dortmundnak tenyleg nagyon kellett, tehat ha komoly farokmeregetesre kerult volna sor, akkor is az tortenik, ami tortent.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#140074) hhenry válasza viharhozo (#140073) üzenetére


hhenry
őstag

Szerintem,ha akarták volna elhozhatták volna :F

(#140075) Peterhappy válasza Tibiajax (#140069) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jajjj ez nagyon adná!
Szerintem számára ma a legjobb hely az Arsenalnál, a Dortmundnál, a RBL-nél, esetleg a Milan-nál lenne - talán nem is véletlen, hogy ezek a csapatok jöttek szóba nála többé-kevésbé.
Itt kivétel nélkül teret adnak a fiataloknak, és ha egy játékosért ennyi pénzt kiadnak, azt bizony játszatják is, mert kvázi befektetésként (is) tekintenek rá.

Úgy rémlik, ha bundásliga, akkor kizárólag a RBL játszik, az olasz foci pedig legendásan nem csúszik a magyar játékosoknak. Ha pedig RBL vagy Arsenal, talán a német stílus jobban feküdne neki, de hungaroágyúsként természetesen az Arsenalnak örülnék jobban :K

(#140076) mephi666 válasza Richard! (#140072) üzenetére


mephi666
nagyúr

belegondolva ha a lipcsébe megy, akkor egy átlag meccsen ott több magyar fog játszani, mint pl a fradiban :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140077) Cartevo


Cartevo
őstag

Ma már kb annyira hiteles 1 sajtóhír, mint itt 1 komment.

(#140078) Tibiajax válasza Peterhappy (#140075) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áhh. milán ne...
az... nagyon nagy eséllyel gödör
ha már német akkor Dortmund kéne - az legalább egyedüliként még szimpi is, bár perse kutyát se érdekli nekünk mi a szimpi meg mi nem -, de inkább az ágyúsok.
az egy nagy kaland lenne és talán, talán azt érzem most én is a nála, hogy meg tudná ugrani a lécet. ellentétben a többi eddigi nagy magyar ígérettel
mindene megvan hozzá, adottságai, és most már ázsiója is van annyi, hogy tényleg csak elbaszni tudná.. persze, a prem.líg elég masszív és keményen magas szint, nem egy osztrák sétagalopp

(#140079) BenHans válasza Tibiajax (#140059) üzenetére


BenHans
addikt

:DDD
ilyenről én is tudok, de nem azonos a szám azt hiszem
:))

---- ----
venember83 #140054: Én sem irigylem ezt Bernától, de remélem jól megbecsülte azt a szalagot tegnap, mert nagyon remélem tétmeccseken valami meghatározóbb játékos fogja viselni innentől, mint a régi szép időkben. Most pl Sirigura tettem volna, ugyanakkor nem vagyok ellene, hogy a fiatalok barátságos meccseken így merítsenek erőt, érezzék ennek az örökségnek a súlyát és mélyítse bennük az azúrkék érzelmeket.

Most pl a Roma nem küldött játékost. Példás döntés. Olaszországnak nem hiszem, hogy fityisz nemzetek ligájáért kéne erőlködni, sérülést és covid söprést kockáztatni tét nélkül.
A számkivetett és nagyon fiatal srácoknak adnám meg a sanszot, a B-ből is, mert ez nekik tét nélkül is életük lehetősége lehet.

Persze már azt olvasom, hogy aki nem delegált játékost az leköpte a mezt és Olaszországot és szánalmas stb. De aki ezt mondja valószínűleg nem nagyon gondolkodik, amit szintén kénytelenek vagyunk elfogadni, egyre többen vannak így a dologgal.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#140080) hhenry válasza Tibiajax (#140078) üzenetére


hhenry
őstag

Menjen mindenképpen a Milanba ;]
Ibrával lehetne nagyokat játszani és folyamatos játéklehetőséget kapna

(#140081) villamos válasza Tibiajax (#140069) üzenetére


villamos
őstag

Egyelőre azt lássuk, hogyan játszik ma este a válogatottal...
:)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#140082) Noukoum válasza ZavaBalazs (#140062) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen jogos, bár alabát eddig sem vettem a listához. Wiki csak iránymutató volt.
Így sem túl fényes a helyzet, a fél kezdőcsapat konkrétan közvetlenül németországból jött. De mint mondtam nem mostról beszélek. Azt is illik hozzátenni hogy PEP ezt nem követte, és ez meg is látszik a kereten. Majd nézzünk rá 5-10 év múlva mennyit változik a helyzet. Bár kétlem hogy addig a bundesligából lesz valami.

#140064viharhozo

"Ott van pl. Werner, Havertz meg Brandt. Aztan Sane is eleg nagy kerulovel jott."

Majd meglátjuk. Én örülnék a legjobban ha megváltozna ez.

"Kroosnak meg volt pofaja elmenni."

Milyen jól tette hogy nem maradt a túlértékelt PEP-nél padozni. Mai napig kezdő és korszakalkotó tagja volt minden idők talán legjobb és legsikeresebb keretének, az első zidane érának.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140083) Cartevo


Cartevo
őstag

Nem tartok a meccstől, mert rendezőként már résztvevők vagyunk, és az is valami. Bárcsak a csapat is ilyen nyugalommal futballozna.

(#140084) hhenry válasza Cartevo (#140083) üzenetére


hhenry
őstag

Rendezők se leszünk :N

(#140085) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

[link] remélem off-ban elfér - a végén a lényeg

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#140086) venember83 válasza BenHans (#140079) üzenetére


venember83
nagyúr

Most pl a Roma nem küldött játékost. Példás döntés.

Már elnézést, de nem arról van szó, hogy a Roma nem küldött játékost. Lehet, hogy így kommunikálták, de lényegében a helyi hatóságok megtiltották a játékosok utazását egyes kluboktól: [link]

(#140087) kacsyx válasza Noukoum (#140082) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Miért az angol csapatok keretének fele nem Angliából van? Az olaszoké Olaszországból? A spanyoloké Spanyolországból? A franciáké Franciaországból? Ekkora blődséget amit itt összeraktál... :D

(#140088) BenHans válasza venember83 (#140086) üzenetére


BenHans
addikt

Bocsi, én úgy tudtam a csapat is megtagadhatja bizonyos számú fertőzött esetén.
Igazából a lényegen nem változtat, jó, hogy nem ment el tőlünk senki bóhockodni és megsérülni vagy éppen elkapni ezt a sz@rt.
Elvileg senki nem mehet válogatott meccsre tőlünk, nem csak az olaszok.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#140089) Noukoum válasza kacsyx (#140087) üzenetére


Noukoum
veterán

Én nem tudok arról hogy a real madrid a barca legjobb játékosait megvenné, sem arról hogy a manchester united a city-ét, sem arról hogy a roma a lazio-ét. Ha szerinted ez blődség, akkor nincs miről beszélni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140090) kacsyx válasza Noukoum (#140089) üzenetére


kacsyx
aktív tag

"Így sem túl fényes a helyzet, a fél kezdőcsapat konkrétan közvetlenül németországból jött."

Ezt te írtad. Ez egy blődség ha ez probléma, vagy kivetni való szerinted, mert ugyanez megy mindenhol.

(#140091) Noukoum válasza kacsyx (#140090) üzenetére


Noukoum
veterán

És írtam is hogy nem ez az elsődleges probléma. Nem is egyszer.
És nem mindehol megy ugyanez.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140092) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

5 éve hunyt el Fülöp Márton. :O

Ma 12-en leszünk a pályán a bálnavadászok ellen, és megbasszuk őket!
Egy országért, egy nemzetért, Fülöp Marciért. Az égi segítség velünk lesz, ahogy volt 2016-ban is.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#140093) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#140094) viharhozo


viharhozo
addikt

A bukiknal egesz komoly favoritok lettunk a vegere. Erdekes.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#140095) vans?


vans?
őstag

Valaki esetleg tudna ajanlani jol mukodo streamet a meccshez, amit kulfoldrol is lehet nezni IP trukkozes nelkul? M4 sajnos kiesik emiatt.

hábm bábm

(#140096) bandus


bandus
veterán

Az najsz, erre nem lehet mit mondani, ha egy top bundesliga kapus ilyet beved :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#140097) Richard! válasza bandus (#140096) üzenetére


Richard!
addikt

Meccs előtt lecsúszott még egy zsíroskenyér.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#140098) Noukoum válasza bandus (#140096) üzenetére


Noukoum
veterán

Nincs olyan kapus aki ne hibázott volna még.
Egy másik top bundesliga kapus, sőt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140099) salesman


salesman
őstag

Fúú, pasztmek, bálna van a palacsintában.

Türűűűdrááá!

(#140100) villamos


villamos
őstag

Dominik valahogy nem nyűgözött le a játékával...
Meg a válogatott sem, bár a félidő végére egy kicsit feljavultak, de kellett volna találni egy gólt, a második etap nehéz lesz.
Mondjuk nem különösebben bánkódnék ha kikapnának, van egy olyan sanda gyanúm, hogy az EB nem biztos hogy úgy lesz lebonyolítva, ahogy azt eltervezték...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.