Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131951) Ringman


Ringman
nagyúr

70%-kal csökken a játékosok bére a barcánál.

(#131952) sh4d0w válasza Napfénysüti (#131948) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem a klub is, de többet nyilvánosan nem szellőztetnék meg, ha gondolod privátban szívesen.

https://www.coreinfinity.tech

(#131953) bagyulajuve válasza ZavaBalazs (#131939) üzenetére


bagyulajuve
addikt

le is mondtak most már 70%-ról
bár amit írtál az egy kicsit pontatlan, mert a Juve játékosok 100%-ban "lemondtak" 4 hónapra (persze, ha egész évet nézünk akkor tényleg 33%-os lemondás, de akkor a Barca játékosok nem 70%-ról mondanak le, csak amíg a vészhelyzet tart, és addig is 30%-ot felvesznek)

Resistencia eterna

(#131954) ZavaBalazs válasza bagyulajuve (#131953) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

igen, azóta olvastam, hogy a barcánál az érintett hónapok 70%-a megy, a többieknél éves szinten írtam (asszem a bayernnél is éves, nem érintett hónapos)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#131955) salesman


salesman
őstag

Hajrá Hali!
[link]

Türűűűdrááá!

(#131956) máyköl válasza Peterhappy (#131942) üzenetére


máyköl
veterán

"Ma olvastam, a MU kifizetné a Realnak Valverde 500m-es kivásárlási díját (ez mondjuk szerintem erősen hápog)."

Ez mar ugat.

(#131957) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#131958) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Grozavot kibaszta a Kisvárda, hivatalos. És egy másik románt is kibasztak.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#131959) Andris837 válasza LyonnaisFan1 (#131958) üzenetére


Andris837
senior tag

Kíváncsi leszek melyik itthoni klub tesz ajánlatot Grozavnak...

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#131960) hhenry válasza Andris837 (#131959) üzenetére


hhenry
őstag

Top csapatok szerintem kizárva (Vidi,Fradi,Honvéd) esetleg Debrecen,Puskás

(#131961) salesman válasza hhenry (#131960) üzenetére


salesman
őstag

Rossz a sorrend! :P

Türűűűdrááá!

(#131962) bagyulajuve válasza hhenry (#131960) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a Felcsútban csak tehetséges magyar fiatalok játszhatnak, szóval oda biztos nem megy

:DDD

Resistencia eterna

(#131963) sh4d0w válasza salesman (#131961) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, pont jó :P

https://www.coreinfinity.tech

(#131964) LyonnaisFan1 válasza Andris837 (#131959) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Sztem a falu megszerzi magának. Ide Miskolcra is kurva jó lenne, csak hát lenne ára.
Meg nekünk ott van Molnár :C Bár messze nem tud még egész meccseket letolni, de nagy deal volt ő nekünk. Ráadásul igazi borsodi gyerek. Ilyen kell ide. :P
… … bár megnéznék egy Molnár-Márkvárt-Grozav féle támadóbb középpályát. Molnár a jobb oldalon, Márk középen mint irányító. Grozav balszél.
Ge...i erős támadó egység lehetne ;]

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#131965) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

olvastam ma egy jó viccet
Ramsey 400.000eurot keres a juventusnál hetente.

:DDD

(#131966) salesman válasza sh4d0w (#131963) üzenetére


salesman
őstag

Ez a jó! ;)
[link]

Türűűűdrááá!

(#131967) bagyulajuve válasza Tibiajax (#131965) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szar vicc, mert fontot :DDD (bár most épp nem)

Resistencia eterna

(#131968) Peterhappy válasza hhenry (#131960) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Fradi vitte volna nyaron(?). Most mar szerintem eselytelen. Szerintem is pufla (ha Magyarorszag), bar meg csak most lesz 30 eves, oda meg fiatal...

(#131969) hhenry válasza Peterhappy (#131968) üzenetére


hhenry
őstag

De ott kinek a helyére?

(#131970) Peterhappy válasza hhenry (#131969) üzenetére


Peterhappy
őstag

Marmint a Fradinal vagy a puflanal?

Nalunk fogalmam sincs, en nem ismerem, annyit tudok rola, hogy goleros tamado, de hogy milyen poszton, azt mar nem - annyira meg nem erdekel, hogy utananezzek :)

A pufla meg vegkepp passz, egy jatekost nem tudnek most onnan megnevezni...

(#131971) hhenry válasza Peterhappy (#131970) üzenetére


hhenry
őstag

Gyakadémiára gondoltam

(#131972) Peterhappy válasza hhenry (#131971) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhhh... Passz...

(#131973) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Grízesember + 50m EUR = Neymar?

Ennek lehet, hogy még értelme is volna. Ha már mindenáron szórni kell a pénzt és legfőképpen csatárokra, ha már hátul olyan marhára acélos a csapat...

(#131974) venember83


venember83
nagyúr

Ha valakit érdekelne, hogy honnan robbant be az olasz futballba Dejan Kuluševski: [link]

(#131975) Enzolord


Enzolord
addikt

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#131976) máyköl válasza Peterhappy (#131973) üzenetére


máyköl
veterán

Raadasul a Psg -nel jatszhatna a jelenlegi ket legnagyobb francia sztar... Win-win.

(#131977) LyonnaisFan1 válasza máyköl (#131976) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ha ott meglenne a kémia a két kakas között, hááát, Nehezen lehetne megállítani a francia gyorsvonatot.
Mellesleg az FCB csapatánál is újra összeállhat az MSN, és N futballhoz való hozzáállása is radikálisan megváltozna pozitív irányba.
Lehet MoNeymar utolsó nagy dobása, hogy egy aranylasztit mondjuk behúzzon magának egy kiemelkedő idénnyel. Rajta is múlik. A képességeit nem lehet vitatni, de hozzáállásban és fejben még elmaradt mondjuk egy CR-től, akinek sem a szél fújta össze a lasztikat.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#131978) dracox válasza LyonnaisFan1 (#131977) üzenetére


dracox
addikt

"hozzáállásban és fejben" a cipőjét sem köthetné be CR-nek.
Barca is jó nagy madár lesz ha visszaviszik annyi feljelentés meg herce-hurca után.

(#131979) Richard!


Richard!
addikt

Hülye angolok, angol hülyék: [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#131980) bagyulajuve válasza Richard! (#131979) üzenetére


bagyulajuve
addikt

"besztlíg"

Basszus nem éhbérük van (heti font 10 és 100 ezrekről beszélünk), hogy megérezzék néhány hónapra a 30%-os csökkentést, ráadásul legtöbbnek reklámszerződéseik, szponzoraik, befektetéseik vannak, - hihetetlen, hogy másokra mutogatnak. Milliók vesztették vagy fogják elveszteni állásaikat világszerte, sokan napról napra élnek, mert nem tudnak félre tenni, ezek meg pezsgőre annyit költenek el hetente mint másnak a havi fizetése és hiztiznek...kíváncsi vagyok szegény Walker-nek pl most mennyibe került az a 2 callgirl, biztos nem 200 fontba, bezzeg erre van pénz, igaz a lányoknak is meg kell éni valamiből, hányinger az összes.
A kluboknak nincs bevétele, akkor egy kis lemondást elviselhetnének, erre még jön Rooney és Lineker, hogy még olajat öntsön a tűzre, utóbbit intelligensebbnek és emberibbnek gondoltam.
Kivitelezhetetlen, de a klubvezetők helyében megállapodnék, hogy együttesen kib*sszák az összes focistát rendkívüli helyzetre hivatkozva, aki nem megy bele. Csak a markukat bírják tartani és ilyet állítanak magukról, hogy bűnbakok, azt sem tudják mit jelent.

:(((

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#131981) kacsyx válasza Richard! (#131979) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Van baj a fejükben rendesen, de az egész kultúrájukra jellemző ez a pökhendi, mi okosabbak vagyunk, dolgozzanak a pondrók gondolkodás.
Nem véletlen van annyi csapat sejkek meg mindenféle "befektetők" kezében, még meg is fogják dicsérni a játékosaikat.
Csak ne csodálkozzanak, hogy elmegy mellettük a világ...

[ Szerkesztve ]

(#131982) bagyulajuve válasza kacsyx (#131981) üzenetére


bagyulajuve
addikt

kiküldeném őket a stadion mellé, hogy szedjék fel a betont, majd aszfaltozzák újra, napi 8 órában...

Resistencia eterna

(#131983) LyonnaisFan1 válasza Richard! (#131979) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Zsoldos ….ik egytől egyig. Kutyák.
Vissza fog még ez nekik nyalni. Amikor a "pórnép" segítsége kell nekik.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#131984) Viszlát válasza bagyulajuve (#131980) üzenetére


Viszlát
addikt

Az azért ugye megvan, hogy a focisták egyelőre nem nyilatkoztak a bércsökkenést illetően, hanem az érdekképviseletük utasította el a javaslatot? Szépen hátulról mellbe stílusban előkapták őket, Rooney is ezt a módszert kifogásolja, nem magát a bércsökkentést. Én egyet is értek vele, eléggé gusztustalan politikai színtérre ráncigálni ilyen módon egyetlen foglalkozás űzőit.

Egyébként ha érdekel mi is zajlik valójában, akkor ne ezt az újságírás szégyene Ághassi Attila produktumot olvasd, aki nem is tudom hogyan meri ennyire eltorzítani a dolgokat, kiragadni egy-egy részletet, megdöbbentő, de tényleg. :(((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#131985) venember83 válasza bagyulajuve (#131980) üzenetére


venember83
nagyúr

„A profi labdarúgók gond nélkül élnek fél évig vagy egy évig fizetés nélkül. Azok miatt aggódom, akik már reggel hatkor munkába indulnak, és este hétre érnek csak haza, hogy így ételt tudjanak tenni az asztalra. Itt az idő, hogy mi, futballisták tegyünk végre az emberekért.
Ideje, hogy végre a csapatok vezetősége is rájöjjön, mi a labdarúgás világában olyan helyzetben vagyunk, hogy segítenünk kell másokon. Mi történne például, ha a reggeli edzések helyett inkább az lenne kötelező, hogy segítsünk valahogy az embereknek? Lehet videókat csinálni, meg okosakat mondani, de az igazi segítség az, ha kimegyünk az utcára, és azokat támogatjuk, akik tényleg rászorulnak!”

Carlos Tévez, [link]

Amúgy állítólag a játékosok készek bérük x százalékát (egyénileg meghatározható) az NHS-nek utalni. Most ne menjünk bele, hogy 1-2-3 millió eurós adománnyal már a címlapokra lehet kerülni, pedig sokan sokkal többet keresnek, és igenis komolyabb szerepvállalás lenne indokolt nem csak az ő, de a tehetősebb körök részéről is.

Térjünk csak vissza a bérekhez. Szóval ez a preferenciális és szubjektív mértékű adományozás talán még érne is valamit az ellátás javítása tekintetében, ám qrvára nem segít pl. a klubokon, akik egyszerűen nem fogják tudni fizetni a borzasztóan felpumpált béreket. Főleg ha nem fejeződik be a bajnokság, és a közvetítési jogdíjak egy részét is vissza kell utalni...

[ Szerkesztve ]

(#131986) kacsyx válasza Viszlát (#131984) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nem csak a focisták vannak előkapva. Pl. a Pick Szegednél is megy most a háborgás, hogy a játékosok nem hajlandóak lemondani a bérük egy részéről.
Azért a PL-ben, ahol azon kell töprengenie egy játékosnak, hogy futja-e Bentleyre vagy be kell érni Ferrarival, ne adj Isten valami 20 millió körüli ócska Audival, ne az legyen már a kérdés, hogy kinek az elhatározására mennek bele a 30%-ba...

(#131987) bagyulajuve válasza Viszlát (#131984) üzenetére


bagyulajuve
addikt

valószínűleg az érdek képviseletük az ő javaslataikat vette figyelembe

a média nyilván kavar mindig, ez máskor is így van, más oldalakat is megnéztem amúgy

igazából nem tudom őket sajnálni, semmi esetre sem, szóval lehet magyarázgatni és áldozatként tekinteniük magukra, de morálisan nem tartom ezt jogosnak

azt nem tudod, hogy az eredeti nyilatkozatban ez volt, hogy "scapegoat"? - ezt nem sikerült megtalálnom

Resistencia eterna

(#131988) Viszlát válasza bagyulajuve (#131987) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor te sem láttál még szakszervezetet közelről. :)

Derby striker Rooney says he is happy to offer support but asked: "Why are footballers suddenly the scapegoats?"

Szóval szó sincs arról, hogy élből elutasítanák a dolgot, sőt:

Derby player-coach Rooney questioned the timing of the Premier League's proposed wage cuts when top-flight captains were already in discussions as to how they could set up a fund that would go to a charitable cause, most likely the NHS.

Őszintén szólva nekem szimpatikusabb egy ilyen maguk által szervezett akció, minthogy a PL intézkedne az ÖSSZES focista nevében. Ráadásul ezt az adózott jövedelmükből tennék, tehát nem lenne adóveszteség mint egy bérmegvonás esetén. Rooney is azt mondta, hogy jobb lenne ha a klubok ülnének le a játékosaikkal, minthogy fentről húzzanak rájuk akármit is. Ezzel nagyon nehéz vitatkozni és még mindig nem arról van szó, hogy hogyan tudják kihúzni magukat a megszorítások alól, sőt azt mondja, hogy vannak a javasolt 30%-nál többet is meg tudnának maguknak engedni:

Personally, I'd have no problem with some of us paying more. I don't think that would cause any dressing room problems.

Na hát ezért veszélyes nekiállni szidni bárkit is egy "érdekesen" fordított és kiragadott részletekből építkező magyar cikk alapján. Személy szerint a magyar cikk íróját rángatnám meg ezért a hangulatkeltő és szándékosan félrevezető megnyilvánulásáért. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#131989) bagyulajuve válasza Viszlát (#131988) üzenetére


bagyulajuve
addikt

azt tudom, hogy az egyetemi dolgozók szakszervezete a tagoknak szokott karácsonykor szaloncukrot, de én nem vagyok tag, ezen kívül úgy tudom sok értelme nincs :DDD - de hát mi kis emberek vagyunk, a PL focisták meg nagyok

Resistencia eterna

(#131990) sh4d0w válasza bagyulajuve (#131989) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ott szaloncukor, nyugaton meg állja az alapfizetését mindenkinek fél évig, ha sztrájkolnak...

https://www.coreinfinity.tech

(#131991) BenHans válasza venember83 (#131985) üzenetére


BenHans
addikt

Tapsolni és ugrálni fogok örömömben ha most egy curva nagyot pukkan a PŁ pénzlufi.
Vagy nagyon ügyesen így is megoldják, hogy a kis belterjes közegükben a középszar játékos is 50M-ba fájjon és annyit keressen mint máshol egy hozzá képest klasszisnak minősülő focista? Az alsóház továbbra is egy más top bajnokság élemzőnyéhez méltón gazdagodjon a díjazásoknál? Nehéz elhinni, hogy megoldható.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#131992) mephi666 válasza venember83 (#131985) üzenetére


mephi666
nagyúr

tevez nagy kedvencem volt mindig a mentalitása miatt... ő tényleg az utcáról indult, ahol gyerekkorában sokszor kb a vacsora volt a tét :K küzdőszellemben óriási volt az a játékos... utolsó percben is képes volt menni, mint a gőzmozdony, ha pedig a földön maradt, ott tényleg nagy gond volt ...mellesleg ő azon kevesek egyike, aki nem felejtette el, honnan jutott el oda, ahova

egyik kedvencem a 2006-os gólja, amikor tetemes előnynél is csak ment előre :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#131993) DeathAdder válasza bagyulajuve (#131980) üzenetére


DeathAdder
veterán

A 30%-os bércsökkentésről a legfrissebb Ornstein cikk szerint annyit, hogy a játékosok tartanak attól, hogy ez nem a csapatuk alkalmazottjait, nem is az egészségügyi dolgozókat, hanem a klubjaik tulajainak válna hasznára (PFA szerint minél jobban csökken egy játékos fizetése, a klubja annál kevesebbet adózik, és így annál kevesebb jut az államkasszába is, tehát az egészségügyi dolgozóktól vonhatnak meg így pénzt). Úgyhogy valószínűleg ezt minden klub házon belül fogja lerendezni a játékosaival, kinek mennyire csökkenti a bérét, és nem lesz egységes csökkentés, pl a Watford már el is járt így.

Szóval jó belerúgni megint a ligába, amiben az olajos szarházi bandán kívül mindenki saját bevételéből piaci alapon gazdálkodik, és nem mentesülnek liga szinten adók alól, nincsenek speciális adókedvezmények, nincs állami támogatás, nincs kedvenc csapata a szövetségnek, vagy az államnak hogy bármit megtehessenek ők úgyis ott állnak mögöttük, attól hogy rohadt gazdagok még példátlanul működnek. Leszámítva a csaló olajos bandát, és nehéz felfogni egyeseknek, hogy semmilyen pénzlufiról nincsen szó.

Szerintem egyáltalán nem ezzel van a baj, sokkal inkább azzal, hogy néhány napja elsőként a Tottenham, Newcastle akinek semmilyen anyagi problémája nincsen, tegnaptól meg már a Liverpool is ott van az első klubok között, akik a liga egyik egyik leggazdagabbjaként már az idei szezon tv-s pénzeivel a zsebében (és jó adag tartalékkal felalmozva), tele kasszával a brit adófizetők pénzére támaszkodik, hogy kifizesse belőle az alkalmazottait. Fő az üzlet, rossz dolog szembesülni, hogy a klub egy ugyanolyan kibszott multinacionális nagyvállalat mint a general motors, az csinált ilyeneket 2008-ban, meg most is... (((

Aztán ynwa, meg this means more meg a kisfaszom féle álságos, demagóg klubszlengek, de fő az üzlet. A klub a jelenlegi vezetőséggel is eddig mindig tisztán, erkölcsösen működött, szinte már párját ritkítóan a topcsapatok között, de ez baromira kiakasztó, nem csak engem mint szurkolót, hanem rengeteg játékost is a The Athletic szerint.
Henderson nyitott is egy krízisalapot amibe felvette a kapcsolatot a PL összes csapatkapitányával, és együttesen fognak össze, és a brit nemzeti egészségügyi szolgálat javára fognak az elsőosztályú focisták pénzt gyűjteni. Ez a napokban annyit változott, hogy több játékos inkább magánúton adakozott.

[ Szerkesztve ]

(#131994) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

82 eves koraban elhunyt Dolors Sala.
Pep Guardiola edesanyja.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#131995) Tibiajax válasza LyonnaisFan1 (#131994) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..korona?

(#131996) LyonnaisFan1 válasza Tibiajax (#131995) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A City közleménye szerint igen. :(

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#131997) BenHans válasza DeathAdder (#131993) üzenetére


BenHans
addikt

"semmilyen pénzlufiról nincsen szó" Persze, hogy nincs.
Éppen csak erre építették fel amikor rájöttek hogy nyakig ér a mocsár a szigeten.
Egy jól kitalált marketing gépezet pénzcsinálója, megérte annyit kutatni a névadásért...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#131998) Richard!


Richard!
addikt

Elhunyt Radomir Antic :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#131999) DeathAdder válasza DeathAdder (#131993) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na de jó, hogy elküldtem őket a búsba, alig 1 órája lett hivatalos, hogy a sok kritizáló hatására viszakozott a klub, így az összes alkalmazottja továbbra is meg fogja kapni bérét, állami támogatás igénybevétele nélkül.

Bár ennek olyan magyarázata is lehet, hogy viszakozott hogy ne haragítson magára még több alkalmazottat, szurkolót, és újságírót. Ez a szálka azért nem tűnik el nyomtalanul...

(#132000) DeathAdder válasza BenHans (#131997) üzenetére


DeathAdder
veterán

Még mindig nem értem mi ebben a lufi, bongnár gyuriék is ezt mondták minden egyes alkalommal amikor angol csapat szerepelt a bl-ben és ők közvetítették, de megmagyarázni egyik sem akarta, csak rázták a fejüket, hogy meddig mehet ez így, meddig mehet ez így. A bevételek, amiknek kardinális hajtóereje a közvetítési jogdíjak folyamatos emelkedése húzza magával a játékosok átigazolási díjának emelkedését is, mert abból a pénzből egyenlően részesedik mind a 20 csapat, így évről évre a kiadás is növekszik, vagyis inflálódik a belső piac.

Pénzügyi kockázatot leginkább csak azok a másodosztályú csapatok vállalnak, akik eladósítják magukat annak reményében, hogy jövőre feljutnak.
Azt meg nem nehéz belátni, ha pl. egy ország bevétele és jövedelme hirtelen megugrik és ezt követően 25 éven át folyamatosan csak növekszik, akkor az hatással lesz még a liszt, kenyér, tojás árának változására is. És nem egy hamarosan kiapadó olajmező miatt ugrott meg az ország bevétele.

Tehát akkor mi történhet? Egyszer csak elkezdik nem nézni a bajnokságot, nem lesznek előfizetők és nem lesznek szponzori pénzek? Nyilván bárhol, bármikor beüthet a krach, de mennyivel nagyobb esély van, hogy ez előbb bekövetkezik, mint mondjuk az olasz adókedvezmény eltörlése, vagy ha a spanyol államban egy olyan vezető kerülne hatalomra, aki befagyasztja a tiltott állami támogatást vagy a be nem fizetett adó és bérköltséget? Nyilván ez sem túl valószínű, de amilyen állapotok vannak ez katalóniával akár meg is történhet a spanyol állam által.

Vagy ha úgy döntenek, hogy kövessük a PL példáját és a bajnokság mind a 20 csapata részesüljön egyenlően, akkor a Racing Santander is túllicitálhatja a Rayo Vallecanot valaki ígéretes középszerért, abban a reményben hogy belenyúlnak a frankóba. Ott is ugyanúgy inflálódik a piac, csak nem szembeötlően ligaszinten, hanem 2 csapatra szorítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.