Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116151) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Nem is tudtam hogy ők voltak ezidáig az egyetlenek akik veretlenül nyertek PL-t.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#116152) DeathAdder válasza gyuromoj (#116151) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon ritka a veretlen bajnokság, legalábbis a jelenlegi 5 topligából.
Az elmúlt 130 évben ezek közül 7x volt veretlen csapat:

[ Szerkesztve ]

(#116153) Citroware válasza DeathAdder (#116152) üzenetére


Citroware
addikt

Annyira nem nagy szám az az Arsenal menetelés, mert nagyon sok volt a döntetlen, több évben is az aktuális bajnok több pontot szerzett náluk, gyanítom idén két csapatnak is 90 pont felett lesz.

(#116154) forceberg válasza DeathAdder (#116152) üzenetére


forceberg
veterán

Ezért haragudott tavasszal mindenki Valverdére, mert a Reál meccset némi szerencsével megúszták, utána meg hulibuli zakón ment el. 5 gólt kapva...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#116155) bandus válasza Citroware (#116153) üzenetére


bandus
veterán

én azt a 12-t nem nevezném nagyon soknak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#116156) DeathAdder válasza Citroware (#116153) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor más szelek fújtak, ma egy ilyen kb. elképzelhetetlen. Mi volt 2004-ben.. egy brutál jó Arsenal, SAF féle mu és annyi. Most lényegesen erősebb a bajnokság, bár a sziti tavaly közel járt, nem tudom lesz-e jobb csapat valaha az angol bajokságban, mint tavaly a sziti volt.

(#116157) Citroware válasza DeathAdder (#116156) üzenetére


Citroware
addikt

Ahhoz képest hogy tavaly "közel járt" a City, 10 ponttal többet szereztek, mint a veretlen Arsenal.

(#116158) Napfénysüti válasza DeathAdder (#116133) üzenetére

Nekem is jöhet. :)

Més que un club!

(#116159) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Jézusom...

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#116160) ZavaBalazs válasza NyxNyxNyx (#116159) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

JFC, már csak ezért a képért megérdemelné, hogy azonnal felbontsák vele a szerződését. :O

de azért ez se rossz...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#116161) gyuromoj válasza NyxNyxNyx (#116159) üzenetére


gyuromoj
veterán

Bal oldalit nem csuktak még le? Mint ha múltkor valahol azt írtak volna.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#116162) NyxNyxNyx válasza gyuromoj (#116161) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja ez nem tudom mikori kép, én is úgy tudom hogy lecsukták azt az idiótát már. Redditen találtam a kommentek között ennél a posztnál, amit pont linkelt is ZavaBalazs.

Más: Morata kihagyott gólhelyzete, igaz lesen is volt.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#116163) ZavaBalazs válasza NyxNyxNyx (#116162) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, azt hittem a kép is mai, nagyot futott volna ma Franck mester... :F

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#116164) itouchfan válasza NyxNyxNyx (#116162) üzenetére


itouchfan
senior tag

Rúgott 2 gólt, ne szidd. ;] :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#116165) ZavaBalazs válasza itouchfan (#116164) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

de csak mert a Bayern által nézegetett Callum Hudson-Odoi szolgálta ki. tényleg jó lehet a srác, ha még Moratával is tud gólt rúgatni. :D

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#116166) bagyulajuve válasza NyxNyxNyx (#116159) üzenetére


bagyulajuve
addikt

annak nem a sitten kéne nagy péniszeket befogadnia...

Resistencia eterna

(#116167) Greentea válasza NyxNyxNyx (#116162) üzenetére


Greentea
senior tag

:DD :DD

2x2 néha 5

(#116168) Citroware válasza NyxNyxNyx (#116162) üzenetére


Citroware
addikt

Már a lesreállás is az ő bénasága. Ennyire balf... nem lehet valaki. :D Valahol lehet ezért fizetik, hogy rontsa le a Chelsea-t. :DD

(#116169) KisTücsök válasza Citroware (#116168) üzenetére


KisTücsök
addikt

:DDD lol hát te mit csinálsz itt? benézek a topikba és a te hozzászólásod vár. És egyből a Chelseavel kapcsolatban okoskodsz? ehhh. ;] jk.. Azt hittem véglegeset kaptál.

Amúgy emlékszem ám még a privátodra morataval kapcsolatban. ;]
___

Engem ennyire Chelsea csatár még nem irritált, mint ez a gyerek. Pedig amúgy szimpatikus(kéne legyen).

(#116170) Richard! válasza KisTücsök (#116169) üzenetére


Richard!
addikt

És mi van kosztával? Ő szimpi? ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#116171) Citroware válasza KisTücsök (#116169) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, tévedtem vele kapcsolatban - bár lehet, hogy más csapatban jól szerepelne, mert korábban is így volt. Most már végérvényesen eldőlt, hogy a Chelsea egy csatártemető az olajpénz óta. :DDD

(#116172) Tibiajax válasza Citroware (#116153) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Annyira nem nagy szám az az Arsenal menetelés
látod, pontosan az ilyen jellegű meg szintű sok sok hsz-eidért vágtak ki végül innen.. lehet valaki kritikus, irónikus, sőt cinikus - én is sokszor vagyok olyan -, de ezek csak simán troll-beszólások. semmivel nem többek, csak szimpla trollkodások

(#116173) Citroware válasza Tibiajax (#116172) üzenetére


Citroware
addikt

Szerintem a bajnokságot pontra játsszák és rögtön a következő évben az Arsenal 90 pontja után a Chelsea csinált 95-öt utána pedig 91-et, vagy pl tavaly a City 100-at.

Szerintem a City 32 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség aránya sokkal jobb, mint az Arsenal 26 győzelem, 12 döntelen, 0 vereség teljesítménye. Pontszámban biztosan, 10 ponttal több. Többek között ezért mondtam, hogy csak mert kivételes módon megúszták veretlenül, még nem az volt minden idők legjobb PL csapata. Éppen annyi pontot értek el, amennyivel általában bajnok szokott lenni egy csapat, mert a vereségek megúszása mellett bajnokhoz képest sok volt a döntetlen, azaz meg nem nyert meccs. Ez nem trollkodás, ez tény, a számok nem hazudnak.

[ Szerkesztve ]

(#116174) KisTücsök válasza Richard! (#116170) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jó ilyen összevetésben nyilván nem nyerne, de amúgy ezerszer inkább ő. Még a duzzogós kosztát is szívesebben néztem, ahogy tologat, mint ezt a kölyköt, ahogy nem csinál semmit.

De amúgy ja, az elmúlt 15 évben 2 csatára volt a csapatnak, akik meglőtték a minimumot. Egy csöppet kevés.
___

(#116165) ZavaBalazs: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#116175) Cartevo válasza Citroware (#116173) üzenetére


Cartevo
őstag

Ezért a City a fő bajnokesélyes, mert rajtatok nagyobb a nyomás.

Mivel 1 százpontos év után elviselhető az ezüstérem, főként nagy helyi fölényben.

(#116176) BenHans válasza Citroware (#116173) üzenetére


BenHans
addikt

Eleve nehéz lenne/ lehetetlen objektíven megítélni, hogy eddig melyik csapat volt minden idők legjobbja a PL-ben...
De egy más szemszögből még azt is mondhatnánk, hogy az Arsenal veretlen menetelése a bajnoki címig, pont az Cityhez képest kevesebb szerzett pont miatt volt nagyobb durranás, mert talán átlagosan erősebb volt a PŁ, tehát nem volt a top5-től annyira leszakadva a 6.
Ha összehasonlítod a 2003/04-es és 2017/18-as idény tabelláit, azt fogod észrevenni, hogy a közepén minden helyezés mellett több pont lesz az Arsenal bajnoki évében. Hiába van közelebb a megnyert meccsek számának tekintetében a másik két dobogós az Arsenalhoz, mint utóbb a City esetében, ha az Arsenal szezonjában a vereségek száma a 2. helyezettnél 7-tel(!) a 3.-nál pedig 9-cel több, míg a City szezonjában a 2-3. helyezettek egyaránt csak 5-tel többször mehettek le a pályáról pont nélkül, sőt, további érdekesség, hogy a 4. csak 3-mal többször veszített. Plusz a City bajnoki idényekor esett vissza az Arsenal és az akkori címvédő Chelsea teljesítménye is, nem véletlenül lettek oda-vissza leverve, míg az előző évben 1 győzelem 1 döntetlen és 2 vereség volt a mérlegük az említett két csapat ellen.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#116177) Viszlát válasza Tibiajax (#116172) üzenetére


Viszlát
addikt

Azert kell rahagyni mert troll. Ekkora baromsagra egyebkent is mit tud normalis ember mondani? Hja, azert sikerult csak az Arsenalnak eddig, mert nem nagy szam. :))

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#116178) szami777 válasza Richard! (#116170) üzenetére


szami777
addikt

Egy patkány volt, de legalább rúgta a gólokat. :D

_____
Most látom mi/(ki) van itt. :D
Izgi év elé nézünk ;]

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#116179) DeathAdder válasza BenHans (#116176) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az Arsenal amikor kurvajó volt, akkor még a rangadókon is az volt az ember érzése a meccs első 20 percében amilyen iramban nekimentek az ellennek, hogy bazzzmeg mi lesz itt 8-0?? Aztán szépen kivéreztette pont az ilyen Mourinho félék, 2003/04-ben még nagyon más szelek fújtak, akkoriban Wenger eléggé megreformálta a mai modern futballt (hasonlóan mint most Pep), a veretlen szezon egy nagyon szép statisztika, igazából láttuk hogy lehet veretlenül nem bajnoknak lenni is, de az akkori Arsenal tényleg bombajó volt.

Aztán jött Mourinho és az 1-0-áival lett pontrekorddal PL bajnok, SAF mu-járól tudjuk hogy sokszor értékelhetetlen játékkal hogyan nyertek rengetegszer 1 gólokkal, és persze voltak nagyon sima PL győzelmek is.

De a sziti úgy dominálta le tavaly az egész PL-t ahogyan korábban én még senkitől sem láttam. Hullámvölgy nélkül 90%-os labdabirtoklással ilyen 4-5 xG-kkel hoztak minden meccset, esélye nem volt senkinek annyira szétdomináltak minden meccset. Egyedül az Anfielden lettek tényleg legyőzve, oszt ennyi. A mu csak szokás szerint megúszott mindent aztán a semmiből bemákolt kettőt, pont úgy mint a Juve ellen. (fogalmam nincs miféle skill ez, de amikor szarok még akkor is rendre hozzák az ilyen wtf-ket :D )

Én amióta követem a focit és a PL-t azóta messze a tavalyi szitit mondanám az eddigi PL legjobbjának. Ha a pool most egy vereséggel 100+ pontrekorddal bajnok lenne sem mondanám hogy a mindenkori PL legjobbja, mert elég döcögősen indult az ősz.

De tényleg nehéz megítélni, főleg h 15 évvel ezelőtt még a PL-t sem vetette fel a pénz, nem voltak olajosok, nem volt ennyi válogatott játékosokból összevásárolt erős kis/középcsapatok, és még az Arsenalnak sem volt olyan mély elit kerete mint ma a szitinek.

______

+1

Morata-ban én is nagyot tévedtem :DDD

(#116180) Viszlát válasza DeathAdder (#116179) üzenetére


Viszlát
addikt

Rövid életű tündöklés lesz ez a City-nél, összejött nekik egy szezon ahol minden bejött, szép persze, és ha idén is ez lenne akkor azt mondanám, oké, tényleg valami rendkívüli zajlik, de erről szó sincs. Majd ha zsinórban hoznak 3 szezont egy erős Chelsea, Liverpool, Arsenal és MU mellett, akkor beszéljünk. Ja és közben egy BL trófeát is zsebeljenek be.

Nem kedveled az MU-t, ez egyértelmű, de SAF-t annyival elintézni, hogy sokszor nyertek egy góllal... Értelmes srácnak tűnsz, de ez komolytalan kijelentés volt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#116181) Citroware válasza BenHans (#116176) üzenetére


Citroware
addikt

Nyilván nehéz megítélni, de ezért hoztam fel példának azt, hogy például az azt követő két évben rögtön az aktuális bajnok (Mourinho Chelsea-je) több pontot szerzett, egy év alatt olyan nagyon sokat nem változhat a bajnokság.

Az én véleményem mindenesetre az, hogy a tavalyi City a PL történelem legerősebb csapata. Nemcsak azért, mert a mindenkori legmagasabb pontszámot érték el, de más mutatók alapján is, például gólkülönbségek, stb... És mégis kikaptak kétszer. Ez ilyen. Egyébként pedig nem gondolom, hogy 2004-ben olyan kimagaslóan erős lett volna a Premier League.

2008 környékén, amikor a BL-ben a 4 legjobb között 3 angol volt két egymás utáni évben, szerintem akkor erősebb volt az angol bajnokság, mint 2004-ben. Angol döntő is volt a BL-ben, MU - Chelsea, szerintem azok a csapatok is voltak olyan erősek, tehát egyetlen statisztikai adat miatt én nem emelném ki a veretlen Arsenalt, mert sokat emlegetik emiatt, miközben meglátásom szerint nem volt nagyobb csapat az előbb említetteknél. BL-ben sem vitték sokra, bár azt a tavalyi City sem.

(#116182) Citroware válasza Viszlát (#116177) üzenetére


Citroware
addikt

Hihetetlen hogy egyetlen félmondatot hogy ki tudtok forgatni, a mondandó lényegi értelmezése nélkül. Valóban jobban is teszi az, aki nem érti, hogy ráhagyja.

Szerencsére vannak olyanok, akiknek nem okoz nehézséget megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#116183) DeathAdder válasza Viszlát (#116180) üzenetére


DeathAdder
veterán

Pedig szerintem igaz, hogy sok meccset (főleg idegenben) csak úgy nyertek meg hogy "rutinból". Juves ismerősöm mondja mindig hogy a nyerni tudás is egy skill. Nem degradálni akartam ezzel, csak arra utaltam hogy nagyon sok magabiztos PL győzelem mellett sok ilyen unalmas 1 gólos meccsek is voltak :) míg a sziti tavaly valósággal ledózerolta az egész mezőnyt.

Igen a szitinél kérdéses hogy a Guardiola "elvárásokat" mennyire képesek a játékosaik konzisztensen abszolválni, miközben nekik inkább a BL győzelem lehet a legnagyobb prioritás. Ha 5 év alatt nem nyernének BL-t csak minden évben PL-t az nekik szerintem kevés. Azt viszont nem tartom valószínűnek, hogy mindkettőt elkezdjék megnyerni :N

[ Szerkesztve ]

(#116184) Citroware válasza DeathAdder (#116183) üzenetére


Citroware
addikt

Azért most elég erősen hanyatlik a topcsapatok nagy része... PSG, Bayern, Real erősen bénázott az utóbbi hónapokban itt-ott, és a Barca sem übereli a La Ligát annyira, mint szokta... szerintem ha valamikor, akkor most a City odateheti magát. Nekik már csak ez hiányzik. Ha sokáig eljutnak a BL-ben, akkor most kivételesen hajlandóak lesznek ezért pár bajnoki meccset feláldozni is. PL-trófeájuk már úgy is van bőven.

(#116185) Viszlát válasza DeathAdder (#116183) üzenetére


Viszlát
addikt

Előfordultak ilyen meccsek is persze, de sok nem, meg ezt kiemelni egy összegző véleményben - továbbra is erős csúsztatás.

SAF gólok szempontjából leggyengébb szezonjában is 1.52-es gólátlagunk volt, nem is lettünk bajnokok, csak a harmadik hely sikerült (2004-2005). 2-es fölötti gólátlagot meg nehéz összehozni ha sok egygólos győzelem van...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#116186) Viszlát válasza DeathAdder (#116183) üzenetére


Viszlát
addikt

Előfordultak ilyen meccsek is persze, de sok nem, meg ezt kiemelni egy összegző véleményben - továbbra is erős csúsztatás.

SAF gólok szempontjából leggyengébb szezonjában is 1.52-es gólátlagunk volt, nem is lettünk bajnokok, csak a harmadik hely sikerült (2004-2005). 2-es fölötti gólátlagot meg nehéz összehozni ha sok egygólos győzelem van...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#116187) Cartevo válasza Citroware (#116184) üzenetére


Cartevo
őstag

Tudják ők, hogy tényezők a BL-ben, főleg 1 puli verés után, csak nem akarják hangoztatni, mert úgy nagyobb a teher. Ha csak 1 fotót nézünk a vitrinről, nyilván hiányzik onnan a BL-serleg. Nem lehet ezt már ködösíteni, még az angol ködben sem. Az öt nagy riválisuk az öt topligát vezető öt nagycsapat (bár a dormeót inkább matracra cserélem).

(#116188) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ahogy nézem, a Real jó úton halad, hogy nem csak, hogy igazolni akarjanak januárban, de még edzőt is hozzanak. A Sociedad épp beárazza a klubvilágbajnokságot :)

(#116189) L_YKing válasza máyköl (#116138) üzenetére


L_YKing
addikt

Én azt mondom, hogy az idei évre nyugodtan le lehet, max valami copa del rey vagy spanyol kupa.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#116190) gyuromoj válasza Peterhappy (#116188) üzenetére


gyuromoj
veterán

Tegnap pont ezt mondtam cimbinek, hogy nehogy a Villareal X után, egy vereség is benézzen.
Lehet rakni az Ajax továbbjutást, amíg van oddsa. :D
Legalább az új cél is megvan így, bejutni a BL indulást érő helyre valahogy a szezon végéig. :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#116191) Richard! válasza Peterhappy (#116188) üzenetére


Richard!
addikt

Felkészül murinnyó :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#116192) L_YKing válasza Richard! (#116191) üzenetére


L_YKing
addikt

:DDD :DDD

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#116193) Peterhappy válasza gyuromoj (#116190) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az év blamája lenne, ha a Madrid kihullana az Ajax ellen.
A holland csikók biztos, hogy piszkosul motiváltan és elszántan futnak neki a párharcnak, de szerintem még egy formán kívüli Real ellen sem lesz sok keresnivalójuk - pláne, ha addig összekapják magukat.
De remélem tévedek :)

@richie900812: az lenne még szép baleset :D

(#116194) gyuromoj válasza Peterhappy (#116193) üzenetére


gyuromoj
veterán

Első meccset szerintem simán behuzza az Ajax, ha sok góllal 2-3 vagy több, akkor onnan vége a dalnak.
Ez a Socieadad nem Ajax szint, ezért nem lenne meglepetés a korai BL búcsú.
Igaz amíg stadionra kell a pénz, nem lesz jobb a csapat.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#116195) máyköl válasza Peterhappy (#116188) üzenetére


máyköl
veterán

(#116196) Peterhappy válasza máyköl (#116195) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, ennek margójára szántam :K Meglátjuk, én továbbra is hiszem, hogy fognak, főleg ha esetleg Solari mégis megkapná még e hónapban a kis könyvét.

(#116197) máyköl válasza Peterhappy (#116196) üzenetére


máyköl
veterán

Fogunk, Brahim Diazt, meg esetleg valami hasonló haszontal játékost.
Klasszis (Neymar, Mbappe, Hazard, Icardi) nem fog jönni.

(#116198) NyxNyxNyx válasza máyköl (#116197) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nyáron szerintem Eriksen lelép. Mennyi esélyt látsz rá, hogy a Realban köt ki?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#116199) forceberg


forceberg
veterán

Ó, Piké... Messi meg a foci Hubble távcsöve :D

Suárez helyére is elkélne mondjuk egy Harry... igaz NyxNyxNyx? :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#116200) L_YKing


L_YKing
addikt

Bíró vakon van...

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.