Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107401) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ha valaki sokkot kapott volna az eddigi golzapor miatt, jelzem hogy kb. a kezdosipszo pillanataban bealudtam...

Mar ebren, ugyhogy erdemes lehet gyorsan fogadni a goltalan masodik felidore... :)

(#107402) szami777


szami777
addikt

Nem is tudtam, hogy Henry a belga stáb tagja. Az azért kemény.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#107403) paatrick válasza szami777 (#107402) üzenetére


paatrick
senior tag

Ezen én is meglepődtem az előző meccsen mikor mondta a kommentátor. Mondom Henry az francia, mit keresne a belgáknál. De tényleg ott van. Fura hogy nem a sajátjait támogatja, főleg hogy Martínez meg spanyol így még csak azt se mondhatjuk hogy egy francia edzői stáb viszi a belgákat.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107404) Ringman válasza [CS]Blade2 (#107398) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kolléga az EB-n lenyomta a TV-t amikor meglátta a francia csapatot.

Pl.: a francia csapatnál maradna kb 2-3 ember, akit pedig be tudnának tenni a többi helyett, az nem szolgálná ki úgy pl. Grízest, aztán lehet, hogy még mi amatőr magyarok is levernénk a franciákat.

ha feljebb olvasol, akkor láthatod a kigyűjtésben, hogy 2 fő az, aki nem fro-ban született...

(#107405) Z'Z" válasza Z'Z" (#107400) üzenetére


Z'Z"
őstag

Egy kis focitörténelem:

"Románia az első mérkőzését 1922. június 8-án játszotta és 2–1-re legyőzte Jugoszláviát. A csapatban ekkor az egyedüli román nemzetiségű játékos Aurel Guga volt, a többiek (Ritter Adalbert, Szilágyi Lajos, Hirsch Elemér, Jakobi Dezső, Nicolaus Hönigsberg, Franz Zimmermann, Karl Frech, Paul Schiller, Rónay Ferenc, Johann Auer) magyarok, svábok, zsidók"

(#107406) Peterhappy


Peterhappy
őstag

A négy kapott gól ellenére is, azért csinálnak szép dolgot a tunéziaiak.
Nem tudom, az első félidőben mennyire voltak harmatosak, az angolok ellen is tetszettek, lehet hogy egy gyengébb csoportban harcban állhattak volna a második helyért.

(#107407) DeathAdder válasza Peterhappy (#107406) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nos ez a válasz arra hogy miért nem csinálnak szép dolgokat a kiscsapatok. Gyakorlatilag instant sokgólos vereség lenne a vége 100-ból 99 alkalommal. Anglia is pont így húzta volna farokra őket egy félidő alatt, csak ott minden helyzet Strelingre vagy Lingardra jött ki :D

Második félidőben meg okosan belátták hogy a 6-2-2 eredményes lehet, és majdnem az is lett :)

(#107408) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Baccsuaj Az ures kaput sem tudta bevenni :C
Ajjjaj

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#107409) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ez a belga csapat sokra hivatott. Nagyon meggyozoek

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#107410) MPowerPH válasza LyonnaisFan1 (#107409) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az eddig latottak alapjan ok az elsoszamu eselyesek szvsz....

Don't Tread On Me

(#107411) maximilian4


maximilian4
addikt

Ez a belga válogatott világbajnok lesz lássátok feleim szümüthükkel. Nagyon egyben a csapat, együtt tudnak játszani.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#107412) Peterhappy válasza LyonnaisFan1 (#107409) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egyetértek, de arra azért kíváncsi lennék, egy belga szintű támadósortól ez a mai védelem mennyit kapott volna.

Szép eredmény ez, főleg a megelőző, gólínséges napok tekintetében.
Tunézia előtt meg le a kalappal, beállhattak volna védekezni, ehelyett próbáltak felnőni a belgák mellé.

(#107413) vond


vond
MODERÁTOR

Már nem azért, de 6 ponttal hogyan nem lehet továbbjutni, kedves kommentátor úr? :DDD

Ja, közben rájöttem. Panama veri Angliát és Tunéziát, valami brutális gólkülönbséggel. Anglia meg veri Belgiumot, szintén nagy különbséggel. :)

Belgák elég jók. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen meccset játszanak majd az angolokkal. Meg hogy meddig jutnak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107414) DeathAdder válasza maximilian4 (#107411) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az első komolyabb ellenféltől ki fognak zúgni, eddig a vb két legszarabb csapatát verték el, ami szép teljesítmény, csak Witsellel meg Carrascoval átjáróház lesznek egy jobb ellenfélnek :)

(#107415) omfgk válasza maximilian4 (#107411) üzenetére


omfgk
addikt

Nem egy Tunézia ellen kell villogni.

Nem láttam a meccset, de a meccs utáni statisztika alapján azért bőven volt helyzete Tunéziának is. Ha egy jobb csapatnak is engednek ennyi kapura lövést a belgák, akkor gondban lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#107416) SpaceKombajn válasza vond (#107413) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Úgy, hogy elméletileg lehet három 6 pontos csapat a csoportban, van aki még csak 1 meccset játszott.
Persze nem valószínű, hogy Panama legyőzi Angliát.

spacetime

(#107417) vond


vond
MODERÁTOR

Ez a Korsós mekkora egy közhely szótár, te jó ég. :D

Most meg hajrá Mexikó! :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107418) hobizoli válasza maximilian4 (#107411) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt mondtak 2 eve is rajuk, aztan tok siman kizugtak talan az olaszok ellen

több drón kell ;P

(#107419) [CS]Blade2 válasza Ringman (#107404) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az az állampolgárság szerinti rendszer szerint van. Egyébként mindenki tudja, hogy melyik ezekből az a 2-3 született francia:

Tehát van mondjuk 2 francia játékos, 2 afrikai okosban megoldva, és van betelepített 2-3-4. generáció afrikaiak leszármazottai francia állampolgárként.

Ami én mondok, hogy nemzetek világbajnoksága lenne, oda a franciák a 2 franciát tudnák betenni, a többi játékos az Afrikai nemzeteket erősíthetné.
Mindjárt mást mutatna az egész - világszinten. Ugyanez az olimpiától kezdve mindenhol.

Z'Z": Nem kerül. Akkor azt az eredményt a németek sikeréhez számolnánk, ha ők valóban németek voltak. Ergó, nem azzal kerettel álltunk volna ki.

(#107420) maximilian4 válasza [CS]Blade2 (#107419) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha visszaolvasol kicsit láthatod hogy a francia keretben pont csak 2 játékos van aki nem Franciaországban született..és aki ott született az miért ne lenne francia? Ennyi erővel én sem vagyok magyar, pedig már a nagyszüleim is magyarok voltak, és azoknak a szülei is...
De még ha a szüleim nem is lennének magyarok, de én itt születek és magyarnak vallom magam, nemzeti öntudatom is magyar, akkor ha azt mondja valaki hogy én mégsem vagyok az, akkor kikérem magamnak.
Franciaországban pedig a gyarmatosítás óta sok fekete van, a mára független gyarmatokon is franciául beszélnek és sok mindent átvettek onnan, na meg sokan vándorolnak az országban, ha már beszélik a nyelvet stb.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#107421) paatrick válasza maximilian4 (#107411) üzenetére


paatrick
senior tag

Még ebből nem vonnék le ilyen következtetést. Ennyi erővel az oroszok még jobban mint a belgák :P
Eddig 2 ténylegesen gyenge csapattal találkoztak.

Majd az Anglia elleni mérkőzés után már látszani fog valami.
2 éve kb ugyanez a keret kikapott csoportmeccsen az olaszoktól 2-0-ra, utána meg Wales-től az egyenes kiesésben 3-1-re tök simán.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107422) vond


vond
MODERÁTOR

Úristen, ez a mexikói himnusz. :Y

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107423) paatrick válasza vond (#107422) üzenetére


paatrick
senior tag

Nem olyan sirató mint a magyar az biztos :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107424) máyköl válasza paatrick (#107421) üzenetére


máyköl
veterán

Az utóbbi 2 évben tétmérkőzésen összesen 2 -szer kaptak ki, most tényleg ezt a két vesztes mérkőzést alapul véve állapítjuk meg a mai játékerejüket? :U

(#107425) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

A hangulatra most sem lehet panasz. Magasan a legfanatikusabb tabor a mexikoiake. :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#107426) vond válasza paatrick (#107423) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Magyar himnuszt nem bántjuk, értem? :D

Egyébként itt most nem a stílusára gondoltam, hanem ahogy elénekelte a csapat és az a 30-40 ezer mexikói, meg ahogy áramoltak alatta az érzelmek. :) Hidegrázós volt.

Az angoloknál szokott ez lenni, amikor több tízezren nyomják a God Save The Queen-t. :K

De azért mi sem voltunk gyengék két éve Marseille-ben. ;] Még most is sírhatnékom van, olyan gyönyörű és felemelő volt.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107427) vond


vond
MODERÁTOR

Végre focihangulat, nem azok a szar sípok, meg dudák. :C

Ennek örömére nyomban szisszentek is egy sört. ;]

Miért nem zöldben játszik Mexikó? Nem különbözik eléggé a pirostól? :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107428) Z'Z" válasza [CS]Blade2 (#107419) üzenetére


Z'Z"
őstag

Pont fordítva van, rengeteg francia születésű játékos van afrikai nemzetü válogatottban.
Nem a nemzetiség számít, hanem az, hogy mennyire tudja képviselni az adott országot.
Ha felveszi egy játékos az adott ország mezét, akkor tegyen is meg mindent, hogy ne valjon szégyent.
Most azon vitázunk, hogy a francia gyarmatok országaiból származó focisták nem számítanak teljes értékű játékosnak?🙂
Egyébként sok labdarúgó meg nem is tehet arról, hogy a szülei menekülni kényszerültek a hazájukból.
Amúgy apai ágon én is sváb vagyok, illetve a párom echte tót(h), de mind a ketten magyar állampolgárok vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#107429) DeathAdder válasza [CS]Blade2 (#107419) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jó, de ilyen erővel az egész észak és dél-amerikai kontinenst csak indiánok képviselhetnék :)

Ilyen amikor a társadalom globalizálódik, főleg a korábbi imperialista államok. A biodiverzitás legfeljebb a szigetlakókat nem érte el, de mostmár az sem lehet akadály. (mi lesz itt még 1-2 generáció múlva, ha a sok kicsi migráncs elkezd majd focizni eu-ban, ki tudja hány mo salah lesz köztük)

Ezek a csoki franciák, angolok legtöbbje már mind ott született, azt a kultúrát vették át, annak az országnak az identitásában osztoznak, és éneklik a himnuszt.

(#107430) paatrick válasza máyköl (#107424) üzenetére


paatrick
senior tag

Megnéztem: 2014-es EB előtti 2 évben is tétmérkőzésen összesen 2 -szer kaptak ki :P
Az a helyzet hogy tök más egy VB, EB meg egy selejtező sorozat. Ettől függetlenül mehetnek tovább simán, csak még két tényleg szar csapat elleni meccsből ne induljunk ki szerintem.
Tavalyi selejtezőjük meg:
- Ciprus
- Bosznia-H
- Görögország
- Gibraltár
- Észtország
Azért ezek az országok nem egy Mexikó, Horváto., Svájc szint akibe most belenéztek a "nagyok".

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107431) [CS]Blade2 válasza DeathAdder (#107429) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Így lett az állampolgárok szerinti válogatottság, mert ezt találták ki, hogy ez legyen. Így mi is megcsinálhatnánk, hogy hozunk pár 1000 megfelelően kiválasztott brazilt, és betelepítjük, majd 2-3. generáció múlva lesznek kis feltűnően jól cselező magyar állampolgáraink, akik lehetnek magyar válogatottak. Brazil edzőt még honosítani sem kell. Ha eredményesek akarunk lenni, akkor ebben kellene gondolkodni, mint ahogy a belgák kapcsán felmerült.

Szerintem nem normális dolog, hogy országok erre építenek a foci kapcsán. Ha mindenki így gondolkodna, akkor afrikai meg dél-amerikai játékosok lennének minden válogatottban,
az olimpián meg akkor futás, és
minden ország kiállítana egy 3. generációs kanyai futót az adott ország állampolgáraként. A Belga nyer, mert őt kiskorában sokszor megkergette egy oroszlán Brüsszel-ben.

(#107432) Z'Z" válasza DeathAdder (#107429) üzenetére


Z'Z"
őstag

Mondjuk az említett kontinensen nem a globalizáció, hanem a "megtérítés" hozta el a változást.
Egyébként egyetértek azzal, amit leírtál.

(#107433) Z'Z" válasza [CS]Blade2 (#107431) üzenetére


Z'Z"
őstag

"Nem a nemzetiség számít, hanem az, hogy mennyire tudja képviselni az adott országot.
Ha felveszi egy játékos az adott ország mezét, akkor tegyen is meg mindent, hogy ne valjon szégyent."

(#107434) Cartevo válasza [CS]Blade2 (#107431) üzenetére


Cartevo
őstag

Az állatkert sem része az élővilágunknak.

(#107435) #75376384


#75376384
törölt tag

birom ezeket a neveket. :D

"Ki csúszott be. Mármint a játékos."

(#107436) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Érik egy német - brazil nyolcaddöntő :)

(#107437) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Borsócska zseniálisan oldotta meg a helyzetét, és kettővel mennek a mexikóiak :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#107438) paatrick


paatrick
senior tag

Hát ezt jól elnézte a bíró, tiszta szabálytalanságból indult a kontra. :(

#107436 DeathAdder

Az hogy? E-ből inkább Svájc néz ki az 1. helyre, F-ből meg Mexikó.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107439) vond


vond
MODERÁTOR

Elnézem ezeket a mexikói arcokat, ezek képesek, és megnyerik a VB-t. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107440) DeathAdder válasza paatrick (#107438) üzenetére


DeathAdder
veterán

Remélem azért Brazília behúzza Szerbia ellen, és akkor jöhet nekik a 2. az F csoportból :)

(#107441) hobizoli


hobizoli
nagyúr

hát ezért a torokkönyökölésért tusolókartya is röppenhetett volna egyböl.. :U

több drón kell ;P

(#107442) Cartevo


Cartevo
őstag

Az dél-kolerai válogatott nem sokkal előzte meg az északit.

[ Szerkesztve ]

(#107443) vond válasza hobizoli (#107441) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Úgy-úgy. Erre is kellene használni a VAR-t. Sok időbe nem tellett volna, hogy rászólnak a bíróra, hogy inkább piros legyen az a lap.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107444) paatrick


paatrick
senior tag

Szakadjon rá az épület arra aki ennek a Tesco újságban mellékelt naptárnak az ágrajzát csinálta. Hát rossz az egész most látom. Ezért még fizetést is kapott?

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107445) maximilian4 válasza paatrick (#107444) üzenetére


maximilian4
addikt

:C :DDD

Legalább át lett javítva.

Maxi

(#107446) paatrick válasza maximilian4 (#107445) üzenetére


paatrick
senior tag

Alkoholos filc mindent kijavít ;]

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#107447) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Bwin alkalmazás se hülye, ajánlgatja itt nagy bőszen az over 3,5 gólt azon a meccsen, ahol:

1, A svéd csapat alkalmatlan a góllövésre
2, A svéd csapatnak szinte mindenki alkalmatlan 1 gólt lőni (lásd olaszok a pótselejtezőkön) (ezt a svéd csapatot kell ma legyőznie annak a német csapatnak - aki, ha ezt nem teszi meg, akkor lincshangulat lesz...)
3, Ahol a védelem erejét azt is jól mutatja, hogy a most látott dél-koreai csapat még egy kaput eltaláló lövést sem tudott felmutatni (szerintem nem - csak - a játékuk javult fel Mexikó ellen, hanem a svéd védelem maga is brutális!)

Nem véletlenül nem gólokra, vagy győzelemre, hanem szögletekre játszok ezen a meccsen ;]

Persze, a gyakorlat majd lehet mindent felülír, de én inkább hiszek a látottaknak, a számoknak és a realitásnak :)

Most rak valaki 5-1, 6-1, 5-2, 4-0-t? :D

Biztos jók a szorzói! ;] :P

(4-1 - 19x; 4:2 - 31x; 4-0 - 18,5; 3:0 11,5)

Ahhoz képest ezek még alacsonyak is :)

[ Szerkesztve ]

(#107448) Peterhappy válasza paatrick (#107446) üzenetére


Peterhappy
őstag

Amit nem, arra ott a szigeteloszalag vagy a WD40 :))

(#107449) Soulfly842 válasza Peterhappy (#107448) üzenetére


Soulfly842
addikt

Vagy a kis kockára hajtogatott, alágyűrt újságpapír! :D

(#107450) paatrick válasza Soulfly842 (#107447) üzenetére


paatrick
senior tag

Az olasz pótselejtezőt az olaszok cseszték el maguknak nem a svéd védelem nyerte meg:
2 meccsen
36 lövés
8 kaput eltalált
0 gól
64-75%-os labdabirtoklás.

Özil, Khedira ki lett rakva a csapatból. Ezt a németeknek simán be kéne húzni.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.