Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A Dűne világa

Hozzászólások

(#51) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Erre válaszolva: Sorozatok #62729

A Frank Herbert által írt első hat rész nálam egyértelműen két nagyobb részre oszlik. Az első három könyv ugyanazt a hangulatot idézi, és a második valamint a harmadik könyv is még jól idomul az első könyv cselekményéhez. És habár a harmadik könyvben már Paul Atreides élő emberként nem szerepel, az ő leszármazottainak története és a fremenek élete még mindig ugyanolyan izgalmasak, mint az első kötet esetében. Viszont a negyedik résszel elkezdődik Frank Herbert univerzumának kitágulása a misztikum irányába és egyre több, az első három részt meghazudtoló (pedig abban is van bőven misztikum) túlmisztifikált bonyolító tényező kerül konkrétan a középpontba. Nekem a Dűne Istencsászára volt Herbert "Szilmarilok"-ja. Az egész része és rém pontos és felfoghatatlan, hogy ez egy ember agyából született, de ugyanakkor szerintem szembemegy a korábbi könyvek könnyed történetvezetésével, olvashatósávágval. És ez az amit Brian Herbert és Kevin J. Anderson nem, hogy visszahozott, de ahogy írtam korábban - A Dűne Legendái trilógia története szenzációs. A karakterek, a fordulatok és az egész sztori lebilincselő. Pont mint az első Frank Herbert könyv.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#52) trek81 válasza bolondember (#37) üzenetére


trek81
senior tag

Dune 2000game a mai napig napi szinten nyomom.

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#53) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Dune: Awakening Direct (youtube.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#54) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni

Ezt a könyvet kezdtem el olvasni, viszont azt láttam a könyv tartalomjegyzékében, hogy:
Első könyv: Dűne
Második könyv: Muad-Dib
Harmadik könyv: A próféta

Ha jól tudom, akkor Frank Herbert 6 Dűne könyvet írt.

Az általam linkelt könyvnél a "könyv" kifejezés nem fejezet akart volna lenni? :F

Illetve, meddig olvassam kb., hogy a Denis Villeneuve féle második film végéig jussak el?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#55) l.skywalker válasza Phobion (#54) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szia, igen azok a fejezetek akarnak lenni, mert a fejezetek között markáns vonal van időben és történetben.

A Villeneuve féle 2 film az első könyv történéseit öleli fel, ami ennek a sorozatnak az első része:
1. Frank Herbert: A Dűne
2. Frank Herbert: A Dűne Messiása
3. Frank Herbert: A Dűne gyermekei
4. Frank Herbert: A Dűne Istencsászára
5. Frank Herbert: A Dűne eretnekei
6. Frank Herbert: A Dűne Káptalanház
7. Brian Herbert - Kevin J. Anderson: A Dűne vadászai
8. Brian Herbert - Kevin J. Anderson: A Dűne homokférgei

A Paule Atreides (Muad-Dib) életéről az első 2 könyv szól, a harmadik könyvtől Paul leszármazottai a főszereplők az egyes történeteknek.

Amennyiben megtetszik, akkor ajánlani tudom még az előzménytörténeteket, szerintem a teljes Dűne Univerzum legjobbja az A Dűne Legendái trilógia, ami az 1. könyv előtt 10ezer évvel játszódik és annak is vannak folytatásai (Előjáték a Dűnéhez trilógia, Caladan trilógia)

És ha minden igaz akkor készülőben van egy "Prophecy" néven futó sorozat is, aminek egy még magyarul meg nem jelent könyv (Brian Herbert - Kevin J. Anderson: Sisterhood of Dune [Great Schools of Dune trilogy]) az alapja.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56) Phobion válasza l.skywalker (#55) üzenetére


Phobion
őstag

Köszi szépen a részletes választ! :R

Azt olvastam, hogy sokan nem szeretik azokat, amiket már nem Frank Herbert írt. Ezeknek a visszajelzéseknek van alapja?

Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy vajon Atreides Leto II meglesz-e filmesítve. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#57) l.skywalker válasza Phobion (#56) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az eredeti sorozat a harmadik résztől nagyon más hangvételű, elég nehezen olvasható az első két részhez képest. A fia és Kevin J. Anderson által írt könyvek hangulatukban inkább az első részhez hasonlítanak nekem, de ehhez az is hozzátartozik, hogy Anderson az egyik kedvenc sci-fi íróm. Szerintem ugyanolyan jók a fia könyvei is

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A Dűne világa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.