Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Van 1 masik topicom, alaplapra gyanakodtam, ott nyitottam, de lehet megis valami CD-problema

Szoval a BIOS faszan latja a meghajtot, de bootolni mar nem tud CD-rol
Elindul a WINFOS, latja a CD-t, de ayt mondja, ,hogz nincs benne lemey, bootolaskor syinten, tehat se nem olvas se nem ir.

Masik kabellel es masik gepben is probalkoytam, ugzanez a hiba!

Namost van 1 dvd-iro is ugyanezekkel a szimptomakkal, azt ugyan a masik masinaban meg nem neztem...
Mitol lehet???

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#2) Wildmage válasza Bobojsza (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Próbáltad más cd-vel is? Esetleg egy másik bootos cd-vel? A leírás alapján nekem a lemez tűnik hibásnak/koszosnak stb.

(#3) Bobojsza válasza Wildmage (#2) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

nem csak a bott cd-t nem latja, semelyiket sem, ,se adatot, se hangot, se dvd-lemezt a dvd

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#4) PPeter válasza Bobojsza (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Pontosan milyen meghajtó ez?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) Flashy


Flashy
veterán

lehet hogy simán rossz a meghajtó? másik gépben?

(#6) PPeter válasza Flashy (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet kábelezési probléma is (nem megfelelő kábel használata stb.), ezért kérdeztem, hogy milyen a meghajtó egyáltalán. Mert így nehéz lesz...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Bobojsza válasza Flashy (#5) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

mondom a cd-t neztem az nem olvas masik gepben sem
de mitol szalhatott el, es a dvd, amit meg nem neztem masikban, az is mitol?
egyik naprol a masikra?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#8) Wildmage válasza PPeter (#6) üzenetére


Wildmage
senior tag

Az a fura viszont, hogy a meghajtót magát látja....

(#9) Bobojsza válasza PPeter (#6) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

a kabel az alaplaphoz adot sima ide kabel de probaltam mar masikkal is, itt a masik masinaban szinten ami benn volt azzal probalom, a masik vegen leveo cd-iro megy rendesen

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#10) Bobojsza válasza Wildmage (#8) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

na ugye hogy fura....
meg bootolni is probal, csak hat a lemezt nem latja

masik tapot mar probaltam

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#11) PPeter válasza Wildmage (#8) üzenetére


PPeter
addikt

Óh, rengeteg olyan meghajtó van, ami kábelezési, nem megfelelő UDMA mód használata stb. problémáknál a BIOS-ban még látszik, de olvasni már nem hajlandó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) Bobojsza válasza PPeter (#11) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

na meselj mit probaljak +

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#13) Wildmage


Wildmage
senior tag

Jól van jumperelve a meghajtó? Bár ha nem lenne, akkor már a biosnak se kéne,hogy lássa. 1 próbát azért megér.
Amúgy meg szerintem döglött a meghajtó.

(#14) Bobojsza válasza Wildmage (#13) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

nana hogy jol, szoloban is probaltam mar a kabelen

na de mitol doglott volna+ ???
a dvd-t mielott betettem jo volt!
azt + mi lelhette?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#15) PPeter válasza Bobojsza (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Először is mindenképp rendezd úgy, hogy a meghajtó legyen Master (nem Cable select) módra állítva, és legyen egy kábel VÉGÉN, egyedül a kábelen. Mindenképp ''normál'' alaplapi IDE vezérlőre kösd, ne RAID cuccra, mert azok is tudnak ilyen mókás hibákat az optikai meghajtókkal. Nézd meg, hogy a meghajtó milyen UDMA átvitelt támogat, 80 eres kábel csak akkor kell, ha UDMA-2-nél gyorsabb a drive, ha nem ilyen, akkor szigorúan 40 eres kábellel kösd az alaplapra. Ellenőrizd a tápcsatit, hogy nem lötyög, nem kontaktos, stb. Lehetőség szerint minél kevesebb ATA eszköz legyen bekötve, hogy a hibakeresés gyorsabb és egyszerűbb legyen. Ellenőrizd a BIOS-ban is, hogy az adott ATA vezérlő master egyégére milyen PIO/DMA mód van beállítva, legjobb automatán hagyni első körben. Még mindig nem írtad, milyen alaplapod van, és egyáltalán milyen meghajtó ez.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) Bobojsza válasza PPeter (#15) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

ez 1 pholips cd-iro 24*-es
az alaplap meg egy shuttle, mar voltam vele szervizben naluk faszan ment 2 napig, nem ott van a hiba

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#17) vfo7 válasza Bobojsza (#16) üzenetére


vfo7
senior tag

Nézd meg, hogy nem mocskos-e az olvasófej. A lézer előrr van egy kis lencse, ha az dzsuvás, az olvasó semmit nem tud olvasni. Szét kell szedni és alkoholos fülpucoló-pálcával fimoman megtisztítani. Ha utána sem megy, csere.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#18) PPeter válasza vfo7 (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Ha már szétszedeted vele, akkor azt is tegyük hozzá, hogy lehetőség szerint isopropyl alkoholt használjon a tisztításhoz, mert sima alkohollal könnyen leszedi a lényeget a diódáról, aztán az attól kezdve max miniatűr zseblámpának lesz jó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) Bobojsza válasza PPeter (#18) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

de mondom a dvd meg garis, azzal mi legyen a cd-irot azt szetszedem

olvassatok el kerlek
a
''Mi lehet a problema okozoja???'' topicot, az az amit emlitettem

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#20) eddie303 válasza PPeter (#18) üzenetére


eddie303
őstag

Olvastam nem egy helyen a neten, hogy akármilyen alkohol helyett inkább használjon az ember desztillált vizet. Most nem akarom kétségbevonni a tudásod, hanem kérdem: mi igaz ebbõl? Azt írták, hogy szesz egy bizonyos filmréteget képezhet száradáskor, amire én is rájöttem már rég, mikor úgy volt, hogy fejtisztítás után addig olvasott a cucc, amíg a szesz meg nem száradt a fejen. Azóta desztillált vizet használok, vagy ha semmi sincs, akkor száraz fülpucoló vattát. Mit ajánlasz?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#21) viharhozo


viharhozo
addikt

Erdekes problema. Velem egy regi PII Celeronban ennek a forditottja esett meg. A bios nem latta a cd-t, viszont a windows igen, sot masolni is lehetett rola.
Ezt magyarazza meg vki. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#22) Bobojsza válasza viharhozo (#21) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Na dragaim!

Otleteket kerek!
Mit tegyek?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#23) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Na kerem, a dvd, a masik masinaban sem mukodik, mi lett vele??

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#24) sky77 válasza Bobojsza (#23) üzenetére


sky77
aktív tag

Azt mondtad garis. Miért nem viszed vissza? Könnyen elképzelhető (sőt nagyon úgy néz ki), hogy egy alapos tisztogatás ráférne. Szerintem ezt elég hamar megcsinálják neked.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#25) Bobojsza válasza sky77 (#24) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

jo vissza fogom vinni, szerinted csak tisztogatas?
a cd-iro mar nem garis, nekiessek ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#26) mr_ricsi válasza eddie303 (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Bár nem tőlem kérdezted, de talán tudok válaszolni:

''szesz egy bizonyos filmréteget képezhet száradáskor''
Egy csak a szerves anyagból lepárlással előállított etilalkoholnál van így, a vegyileg létrehozott isopropil-alkoholnál ilyen nem lehet (hacsak nem szennyeződik a gyártástól a felhasználóig.)

''használjon az ember desztillált vizet''
A levegőben (pl. az emberi lélegzetben is) vannak zsíros-olajos szennyeződések, amelyek az optikára rakódnak. (Oldalról nézve szivárványos elszíneződést okoznak) Ezt nem oldja a víz.

''akkor száraz fülpucoló vattát.''
Szörnyű ötlet. Nedvesítés nélkül karcol.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) codec válasza Bobojsza (#1) üzenetére


codec
senior tag

Az egységnek nagy valószínűséggel tönkrement a fejvezérlő elektronikája, ez okozhat ilyent hogy 1-ik napról a másikra megszünik a lemezbeovasó képessége.
a bios is + a windóz is érzékeli a meghajtót, ezért gondolom hogy ez mehetett tönkre.
Láttam már ilyent. Sajnos csak a komplett csere segített azon.
Remélem nálad nem ez van.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#28) eddie303 válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


eddie303
őstag

kösz. Csak nem tudom, honnan szerzek propylalkoholt :) A CD-ROM-ok 60%-a vagy még több, amit hoznak, nikotin/kátránylerakódásban szenved, túl sokat szivaraznak mellette.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#29) eziskamu


eziskamu
addikt

PPetya! Nem is tudtam, hogy errefelé is előfordulsz, nem csak a HWSW-n, amúgy néha válaszolhatnál egy-két levélre is. Én vagyok az aopen cd-írós akinél terhelés alatt rontott az író, mert azt gondoltam , hogy annyit még elbírna a Burnproof, de azóta kiderült, hogy a Skyhawk táp volt a gyengus, DTK mellett nem csinálta.

(#30) PPeter válasza eziskamu (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Szoktam válaszolni kb. heti 50-60 levélre, többre nincs időm, és ennél sokkal több jön. Örülök, hogy megoldódott a problémád.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) janati válasza PPeter (#30) üzenetére


janati
őstag

Szia!
Már kérdeztem tőled egy másik topikban, de ide is beírom.

Lenne egy szakmai kérdésem, ha nem gond...:P

Szóval. Teac W50D dvd-íróm van. Eddig tökéletesen működött, kb. 70 dvd-t írtam meg vele hibátlanul. Volt benne mindenféle formátum. A lemezek nagy része Princo 4x volt.
Tegnap két dvd-video formátumot szerettem volna kiírni. Mindkét lemez 99%-nál elszállt... A Nero 6.3.1.6-os verzióját használom, már megjelenése óta.
Az UDF...volume folyamat közben egyszerűen lefagyott a program. A két lemez vége olvashatatlan az írónak. Egyedül az asztali Yamada 5520-as viszi őket... Ami persze engem nem vígasztal.

Mi lehet a gond?? Eddig minden rendesen működött. Ja, op.rendszer: hivatalos WinXP prof. + SP1

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#32) eziskamu


eziskamu
addikt

Most viszont gyors voltál PPéter. Ha már itt vagy (vagy voltál), el lehet-e érni régebbi guru/gamer cikkeidet majd a neten úgy, mint Oldman cikkeit is?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#33) PPeter válasza janati (#31) üzenetére


PPeter
addikt

És most is Princora írsz? Milyen sebességgel?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) PPeter válasza eziskamu (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Több kiadóval is meg kell egyeznem, hogy ezt jogsértés nélkül megtehessem, előbb-utóbb meglesz szerintem.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) Bobojsza válasza codec (#27) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

De mitol, 2 meghajto 1*-re?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#36) mr_ricsi válasza eddie303 (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''honnan szerzek propylalkoholt''
Ha drágán akarod venni, akkor keress HAMA márkájú utántöltőt. Itt van pár flakon: HAMA Audioclean f. Laserreinigungsdisc, HAMA Videoclean, HAMA Videoclean Video8, és mindegyikben isopropil alkohol van. (HAMA cuccokat pedig a Tescoban szoktam látni.)

Az olcsóbb megoldás a gyógyszertár, mert állítólag valami kozmetikai-bőrgyógyászati cuccokban is előszeretettel alkalmazzák.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) janati válasza PPeter (#33) üzenetére


janati
őstag

Igen, mert jelenleg nincsen más típus a közelemben...:(

2x-esen írom mindig a dvd videot.

Ma sikerült 2-t megírnom DVD Decrypter-rel. Azok jók lettek. Egy orogi hengerből vettem ki a 2 princo-t.

Nekem is sandít, hogy a másik csomag lehetett selejtes...:F

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#38) janati válasza janati (#37) üzenetére


janati
őstag

Más kérdés:

Old Man itt van a ph-n? Ha nem, akkor tervezi?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.