Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Lecseréltem az ASUS V7100 GF2 MX/T grafkártyámat egy Inno 3D 5200 FX-re, azzal a tévhittel , hogy egy kis plussz 3D-s kakaó mellet még némivel szebb 2D képminőséget is kapok, de csalódnom kellet. Sokkal kevésbe volt ''lépcsős'' a grafika a régi kártyámmal, mintha az ASUS GF2 némileg simább, kellemesebb képet adott volna, mélyebb színekkel, ezen pedig eléggé csodálkozom!
Főleg Net-ezésnél és filmnézésnél szembetűnő, de már a deskstopon is egyből észervehető a különbség az ikonok kontúrvonalainál. Mennyire lehet a képminőség eltérő azonos chippel szerelt de külön gyártótól származó kártyák esetén. Pl. PIXELWIEV 5200 összehasonlítva Noname 5200?
Vagy ez kizárólag a grafikus mag függvénye?
És az új FX alapú NV chipek mennyire identikusak ebből a szempontból (pl.5900 szebb képet ad e mint az 5200)?
Vagy ennyire jó kis kártya lenne az öreg ASUS-om?


FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) Alvin_ti4200 válasza Grafman (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Remélem a noname alatt nem az Inno3D-re céloztál:O Egyébként szvsz az FX5200 egy gagyi kártya DX9-cel. A chip miatt rondább a képe, de állítólag az FX5900-aknak már gyönyörű képe lesz/van.

(#3) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az olcsóbb gyártók általában spórolnak a megfelelő elemeken, jelátalakítókon. Emiatt van az hogy pl. az ATI a Radeon 9000 szériától kezdve már integrálta a TV kimenetet is, mert a gagyi gyártók elég érdekes minőséget produkáltak néha. :)

(#4) twollah válasza Flashcash (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Végre kezd kialakulni benne a kép arról, hogy hogyan készül a VGA kártyában a jel ami eljut a monitoromig, és ott látható kép lesz belőle.

(#5) Grafman


Grafman
aktív tag

Az Inno 3D nem noname? Hát nekem mostantól az!
Az eddig is Ok volt számomra, hogy sok múlik az adott gyártó álltall szerelt nyák alkatrészektől, de ezt a lesújtó minőségkülönbséget azért nem vártam volna egy 2003-as kártyától egy 2000-ben gyártotthoz képest!
Az Inno 3D ennyire gagyi gyártó lenne?
Jó lenne, ha a különböző összehasonlító tesztekben (Pl ahol több azonos csippel szerelt kátyát mutatnak be) nemcsak a különféle 3D sebesség tesztekre meg a kártya dobozában lévő extrákra koncentrálnának, hanem az alap képminőséget is összevetnék.
Kiváncsi vagyok, hogy az ASUS 5200-es modellje mennyivel produkál szebb képet a minőségibb kiszerelés miatt és mennyit nyom a latba, hogy valójában a GPU is gyenge ebből a szempontból.
Nem tud valaki egy jó linket egy cikkre, vagy tesztre ahol ezt a kérdést taglaják (bármely kártyáról, vagy csak úgy)?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#6) Keitaro válasza Grafman (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://www.digit-life.com/articles2/gffx/gffx-8.html[/L]

Ez egy 5200 összehasonlító, de mind nevesebb gyártó. Egyébként MSIre jött ki a legjobb az MSI, Leadtek, Asus trióból

(#7) Keitaro válasza Keitaro (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah szal Asus helyett Albatron nah...

(#8) Grafman


Grafman
aktív tag

Hát ez eléggé szűkszavú volt...Radont kellett volna inkább vennem ehelyett a vacak helyett! Szóval azt mondjátok ahogy egy 5800 asnak ugyanojan sz:r a képe mint az én 5200-esemnek?
Komolyan mondom, mindjárt visszarakom a régi ASUS-omat!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#9) Ketama válasza Grafman (#8) üzenetére


Ketama
aktív tag

Az ASUS kártyák nem véletlenül drágábbak a többinél. A minőséget meg kell fizetni. Az Inno 3d meg tetszik, nem tetszik ha nem is noname, de nem sokkal jobb annál.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#10) Egon válasza Grafman (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos a ''gagyibb'' gyártók kártyáinak sokszor láthatóan gyengébb a képe...:(
Személy szerint két esetet sikerült megfigyelnem személyesen:
1. Asus/Diamond TNT2 vs. Acorp TNT2 M64: a céges gépben az utóbbi van, hát rendkívül gyenge a képminősége a másik két versenyzőhöz képest (az Asus a netes gépben van jelenleg).
2. Leadtek vs. Abit GF2 MX. Előbbi nekem, utóbbi havernak volt. Ugyanolyan monitorunk volt, sokkal jobb volt (mindenki által elismerten) a Leadtek képminősége.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Grafman


Grafman
aktív tag

Valaki tapasztal a PIXELVIEW márkában? Úgy hallottam képminőséget tekintve nagyon prostik!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#12) tn


tn
csendes tag

Egyet kell értsek abban hogy az innovision kártyák képminősége
nem feltétlenül jó.

noname g4 mx440 ről váltottam inno gef3 ti200 ra.

A képminőség sokkal roszabb!!!!

Ha tehetem powerstrippel feljebbveszem a kontrasztot, az segit
sok esetben, és a digital vibrance is javíthat egy keveset.

Még régen volt egy g2mx200 asus kártyám, hibás volt fagyott, de
a képminőség kiválló volt.

(#13) tildy


tildy
nagyúr

2D képminőségben remélem mindenki elismeri a matrox fölényét!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) rog válasza tildy (#13) üzenetére


rog
addikt

:)

(#15) Grafman


Grafman
aktív tag

Természetesen ha van elég pénzed és keveset játszól, a Matrox kártyák tökéletes megoldást jelentenek, de az igazi szolúció olyan alaplapok megjelenésével következne be melyek egyszerre több AGP-s kártya fogadására lennének képesek egyidejüleg, és az ezek közti váltogatást is szoftweresen kezelnék, a monitorral pedig valamijen switch-el lennének össeköttetésben. Ez már tényleg az abszolut sznob kategória, de elég csak belegondolni a szituációba:
Munkára és művészkedésre ott figyelne egy Matrox Millenium, mellete Játékra és minden egyébb másra egy 9700-as ATI Radeon, és ha már nagyon nem akarnak futni a gamák akkor kínból még esetleg árt lehetne kapcsolni a harmadig slotban ücsörgő 5900-as FX-re.
Tudom, hogy bizonyos kényelmi és funkcionalitási korlátokkal ez részben ma is megoldott, hiszen rakhatunk PCI-os grafkarit a gépbe, de ez mésem az igazi!
Persze ez csak elmélet, ha fent említett kártyák közül akár csak az egyiket is megengedhetném magamnak, rég nem indítottam volna ezt a topic-ot!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#16) Keitaro válasza tildy (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Csak ha a Parhelianak hívják a versenyzőt és D-SUBon megy a jel. Ebben ők a legjobbak. A 2Ds képminőséget még nagyon meghatározza a 2Dben használt algoritmusok pl képnövelésnél, csökkentésnél. Erről sajnos még nem láttam Matroxos tesztet :(

(#17) rog


rog
addikt

de hogy jonnek ide a matroxok?!
most nem az nvidia kartyakat kell osszehasonlitani gyarto es kepminuseg szerint?

(#18) tildy válasza rog (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Rog, a topiccím alapján.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) rog válasza tildy (#18) üzenetére


rog
addikt

a varazsgomb topicba meg majd a kartyajoslasrol? :)

(#20) Egon


Egon
nagyúr

Ja, egyébként nincs ez másként az Ati-nál sem: pont itt olvastam (Oldies - goldies?), hogy a Gigabyte (!!!) Rage128-nak szemmel láthatóan (!!!!) rosszabb képe volt, mint a BBA Ati-nak... Szóval nem mindig az nV-t kellene gyalázni (tudom, itt szó sem volt ilyesmiről, csak általánosságban írtam).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) tildy válasza rog (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem értem mi a bajod.Lehet nem az első kérdésre feleltem, de 2d-ben eléggé nagy fölénye van a matroxnak.+dben meg a béka... környékén mászkál.

A kérdés pedig az volt, hogy a 2d képminőség kérdése, gyártó függvénye.Erre a válaszom igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) rog válasza tildy (#21) üzenetére


rog
addikt

ertem en.
de az indito arra volt kivancsi, hogy az asus meg az inno kartyainak a minosegkulonbsege az most a gyarto vagy az eltero gpu miatt van-e.

ezmiatt furca egy kicsit a harom matroxos meg atis hozzaszolas. :)

(#23) Egon válasza rog (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Bocs, az én hozzászólásomat a #10. végéhez szerettem volna csatolni (úgy talán lenne értelme itt is), de nem sikerült...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Grafman


Grafman
aktív tag

Voltaképpen mindánnyian jól látjátok, a Topic eredetileg a címben megbúvó téma- kör bancolgatására hivatottan indult, és ez mindkettőtök hivatkozásában maximálisan jelen van. Furcsa amuúgy, hogy annak ellenére, hogy relatíve sok a témával kapcsolatos hozzászólaás de a konkrétan erre vonatkozó, vagy direkt módon megfogalmazott válasz már ennél jóval kevesebb.
Ami nem feltétlenül baj, mert ha -mint itt is kiderült- némileg bebarangolatlan területét érintettük a videókártyákkal kapcsolatos dilemmáknak, közös erővel körbelyárva az eltérő vagy megeggyező tapaszalatok, információmorzsak és vélemények összevertése révén talán végre eloszlathatjuk a ködöt!

És most az okoskodás után ismét egy RealyStupid hasonlat a részemről:
Sok más gyártó monitorát szerelik/ték még Sony Trinitron képcsővel a kiválló minősége miatt, de egyik ''más'' sem fog soha annyira tiszta képet produkálni minta Sony saját szerelt monitorjai!
/A monitorokat most hadjuk, koncentrálunk a Videokártyákra!/

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#25) Alvin_ti4200 válasza Grafman (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Senki ne szídja az Inno3D-t! Nagyon jó kis kártya. Pl. az én Ti4200.amnak gyönyörű képe van. Egy Club3D-vel hasonlítottam össze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.