Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rusy


Rusy
tag

Sziasztok!

Elöször is remélem itt jó helyen lesz a topic, mert hirtelen sehova nem tudtam besorolni.

A jelenség az, hogy amikor leterhelem a 220v-os hálózatot azzal, hogy bekpcsolom az elektromos fűtést a lakásban, akkor a monitoron megjelenő kép el kezd remegni függőleges irányban. Ez 85Hz-en alig látszik, de marha zavaró, viszont 60Hz-es képfrissítés mellet olyan akép, mintha balaton lenne vihar idején.

A konfig:
Abit NF7, Barton 2500+@2100Mhz, Mercury 400W táp (a kétventis).

Gyanítom, hogy táp gond, de vajon az én tápom, vagy a 220V-os hálózat gondja.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#2) Rusy


Rusy
tag

Kérek egy moderátort, hogy a topic címében javitsa ki a gép szót képre. Köszi!

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#3) FluID válasza Rusy (#1) üzenetére


FluID
tag

Sztem nem a számítógép tápja a gond, annak nem szabadna ettől elhalnia.
Nem a fűtőtest mellett van a géped? Vagy annak közelében mennek a kábelek?

(#4) Club


Club
őstag

Nemhiszem hogy a táppal lenne gond.
Sőt!
A monitor frissitési frekvenciája lehet hogy megegyezik az elektromos fűtőtestben lévő bármilyen elektromos ketyere frekvenciájával.
tehát:
Próbáld meg leárnyékolni a monitorodat azon az oldalon, ahol az elektromos fűtés van.
ez egy tipp
tök okosnak láccik, de csak olyan elvetemült gondolat féle:DD

(#5) AngelH válasza Rusy (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Sztem ingadozik a feszultseg a halozatba, amikor bekapcsolod az elektromos futest, ami kb 1000-2000watt... Ezt vagy a geped, de inkabb a monitorod tapja(trafoja) nem birja. IMHO egy UPS megoldana a helyzetet, ami kiegyenliti a feszultseget.

(#6) jazoo válasza Rusy (#1) üzenetére


jazoo
csendes tag

Elvileg az elektromos fűtés lineáris terhelés jelent a hálózat felé, tehát nem valószínű, hogy nagy mértékű felharmónikust generálna a hálózaton, hacsak nem ívkemencével fűtessz odahaza :-)

1.) Talán az lehet a helyzet, hogy a fűtés nagyon leterheli a 230V-os hálózatot, ami miatt a feszültség lecsökken olyan mértékben, hogy a monitor tápja nem tudja stabil feszültséget előállítani. Ez főleg akkor jöhet elő, ha egy áramkörön van a monitor konnektorja a fűtésével.

2.)Ezt csak ronthatja az, ha az áramszolgáltató se éppen 230V-ot ad, hanem kevesebbet. Ha a hálózaton a házatok messze van a trafótól, akkor jócskán lecsökkenhet a feszültség. A szabvány megenged némi eltérést, talán +-10%-ot, vagy kevesebbet.

Szólni kellene egy villanyszerelő ismerősnek, aki meg tudja mérni a feszültséget a konnektorban.

Ha ez a gond, akkor a fűtéshez vinni kell KÜLÖN egy nagyobb keresztmetszetű kábelt.

A 60Hz már önmagában is zavaró tud lenni.

(#7) pojakcs válasza Rusy (#1) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ez tipikusan mágneses tér probléma. Az én monitorom is remegni szokott, ha megy a kolégám asztalán a weller-páka trafója. Kb. 50cm, de megszórja a monitort.
Valami ilyesmi lehet nálad is.

Üdv: Csaba

(#8) jazoo válasza pojakcs (#7) üzenetére


jazoo
csendes tag

Én is erre gondoltam először, de csak szólt volna, ha a fűtés a monitor mellett lenne. Ő azt mondta, hogy a lakás fűtését kapcsolta be, az pedig csak nem a monitor mellett van. Vagy igen?

(#9) pojakcs válasza jazoo (#8) üzenetére


pojakcs
senior tag

Lehet hogy valahol a közelben megy a falban a vezeték, amin a fűtés árama folyik.

Üdv: Csaba

(#10) Rusy


Rusy
tag

Nem, a számítógép kilométerekre van a fűtéstől, de viszont csak egy fázis van a lakásban.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#11) zsoltee10 válasza Rusy (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Cím javítva.

Pont most akartam írni, hogy másik fázisba kell kötni a gépet. :( Hogy-hogy csak 1 fázis van? Nálunk 3. :F

(#12) steveetm válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


steveetm
őstag

Hmmm, nálatok ipari áramról megy a gép?
Üdv.: steveetm

(#13) Hun'reeth válasza Rusy (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Lehet, hogy hülye a kérdés :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#14) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

egyetértek a #13-k hozzászólással

- nem biztos, hogy minden elektromos fűtőberendezre tesznek olyan szűrőt, ami meggátolná, hogy zavaró jelek jussanak vissza a főhálózatba (terhelés)

- azért a kilóméterekre helyett mondhattál volna pontosabb értéket is, mert lehet, hogy szerinted 4 méter sok, de ettől még lehet ez a probléma
(nem tudom hány wattos egy Weller-páka, de szerintem a fűtés több)

-ha jól emlékszem, akkor a mágneses teret nem egyszerü leárnyékolni... (de lehet, hogy most mondtam nagy marhasáégot, már régeb volt ...)

- a fűtésről is írhatnál egy picit ... :)) )

kipróbálhatnád, hogy mennyire érzékeny a fűtéstől való távolságra...

Remélem sikerül megoldani a problémát

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#15) zsoltee10 válasza steveetm (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem, de akkor is három fázis van a házban. Így, ha megy a fűrészgép, vagy a heggesztő, csak az egyik szobában villog a lámpa, a tv, és a gépek más fázison vannak. :P

(#16) kingston


kingston
tag

Nekem olyan gondom volt hogy,a neont ha fel vagy lekapcsoltam,
a ház speaker-e Sipákolt egy pillanatra,de olyan is volt,hogy screensaver kilépett ezmiatt stb. nagyon idegesített de mióta a szobába behúztam még 1 fázist a
konyhából /föld/ így megszűnt. lehet,hogy neked is földelt konnektorba kéne dugni a vasat.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#17) gromble_ziz válasza zsoltee10 (#15) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

egyetértek veled, nálunk is 3 fázis (keverve a világítás és a dugaljak a szobák és a többi helyésgekben) van a lakótelepen, de lehet, hogy nem mindenhol van ez így...

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#18) steveetm


steveetm
őstag

Hát én eddig egy embernél láttam 3 fázist életemben...
Ha munkagép van, akkor világos hogy kell, de azért egy normál lakásba nem kell szvsz.
Ja egyébként nem egy hanem 2, most hogy jobban utánaszámoltam:)
Üdv.: steveetm

(#19) JC


JC
tag

Szükség lenne a fűtésed teljesítményére, és az se ártana tudni hogy a fűtésnek van e külön vezetéke a villanyórától.
Ha kis keresztmetszetű a vezeték az is lehet probléma.
Ha hagyományos fűtőtest nem termel felharmonikust.
Nincs lehetőség esetleg három fázis bevezetésére?
Nagy teljesítményű fűtést csak arról érdemes üzemeltetni pont az ilyen problémák elkerülése miatt.

(#20) JC válasza pojakcs (#7) üzenetére


JC
tag

Teljesen más egy transzformátor szórt mágneses tere és egy hagyományos (ellenállás) fűtés. A falban huzódó vezetékben elég nagy áramerősségnek kellene folyni.

(#21) JC válasza kingston (#16) üzenetére


JC
tag

Szerintem te a földelésre gondolsz, vagy már nem élnél ha fázist használsz a földelt konnektorban a földelés helyett. :(((

(#22) JC válasza JC (#19) üzenetére


JC
tag

Ja egyébként én is villannyal fűtök, vilannykályhákkal (3db 6 kW, 3x32A).
Ez 1 fázisról durva lenne.

(#23) Rusy válasza Hun'reeth (#13) üzenetére


Rusy
tag

Nem, a monitor külön tápcsatlakozórol kapja a naftát, bár ugyanabból a hosszabítóból.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#24) AngelH


AngelH
aktív tag

mondom, ra kell kotni egy UPS-t, az majd kiegyenliti a feszulteget... Ha meg nem, akkor meg telen max megfagysz, hiszen gepezni azt kell :DD

(#25) Rusy


Rusy
tag

Ez egy házilag épített, a csrépkályhába bevezetett, kb 3Kw-os fűtőbetét. Sajnos hiába dugom máshova a dugót, az egy fázis miatt nem tudok igazán másik hálózatot használni.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#26) Rusy válasza AngelH (#24) üzenetére


Rusy
tag

Majd fűt az Athlon. :-)))

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#27) caleb


caleb
aktív tag

A fűtőtest leterheli azt az egy szegény fázist,ezért esik a feszültség,a monitort ez zavarja.Az égők is halványabban égnek ilyenkor,meg a tv sem az igazi,gondolom.
:F

Az élet jó a világ nem!!!

(#28) Rusy válasza caleb (#27) üzenetére


Rusy
tag

A lámpák fényereje szinte semmit sem változik, a tv viszont tökéletesen megy. Van a lakásban egy mások 486-os, ott semmi ilyesmit nem tapasztalok.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#29) vlaci79 válasza steveetm (#18) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
akkor van ertelme a 3 fazisnak ha a konyahai tuzhely villanyrol megy
vagy egyeb nagy fogyaszto van
villamos hotarolos kalyha a futes... klima...
es akkor mar keves a 25 Amper 1 fazison
de mindjart jobb a helyzet 3*16 vagy 3*20 Amper eseten

(#30) pojakcs válasza Rusy (#1) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ha jól olvasom van a lakásban még egy 486-os...
Én megcserélném egy próbára a két monitort. Így ki lehetne szűrni, hogy a hely okozza a jelenséget ,avagy a monitor hibája. A monitor demagnetizálója csinálhat még ilyen parajelenséget, ami logikusan magyarázható is lenne. Lecsökken a fesz a fűtéstől egy kicsit ,a kicsit sánta ptk kevésbé melegszik, és átvezet.

Üdv: Csaba

(#31) Rusy válasza pojakcs (#30) üzenetére


Rusy
tag

Megtörtént, a másik moncsi is rezeg a nagygépre kötve.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#32) Rusy


Rusy
tag

Nem hiszem, hogy a 220 Volt lecsökkenése okozza a problémát. Például amikor csinálok egy rendes földelést a gépházat rákötöm mondjuk a vízcsapra, abban esetben jobban remeg a kép. Meg fogok pistulni, ez így élvezhetetlen. Ráadásul nincs is pénzem venni egy UPS-t.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#33) pojakcs válasza Rusy (#31) üzenetére


pojakcs
senior tag

Akkor az valószínűleg valami szórt mágnesestér lesz. Nincs valami trafóval működő akármi a monitorod közelében?

Üdv: Csaba

(#34) pojakcs válasza Rusy (#32) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ráadásul egy ups nem is segítene a problémádon. Az ups nem stabilizátor, ha egy adott alsó vagy felső határértékből kilép a hálózati fesz, akkor átvált aksira . A méregdrága állandó online ups-ek járnak csak stabil feszen. Egy váltakozó feszültséget nem oly egyszerű és olcsó stabilizálni.
Én még egy próba erejéig arrébb hurcolnám a gépet pár méterrel. Kíváncsi lennék rá, ekkor mi történik.

Üdv: Csaba

(#35) Rusy válasza pojakcs (#33) üzenetére


Rusy
tag

Én is kezdek erre gondolni, csak akkor mi köze van neki a 220-s hálózat terheléséhez.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#36) pojakcs válasza Rusy (#35) üzenetére


pojakcs
senior tag

Valami parajelenség, amit majd ha meg lesz a jenség okozója, simán megmagyarázunk. :))) Nem tudom mi lehet a kiváltó ok így látatlanban. próbálok csak hangosan gondolkodni, én mivel próbálkoznék a belerugokegyjónagyot,oszt,háthamegjavul ősi praktikán kívül. :))
Vidd arébb a gépet ,mi történik??
Mondjuk komplett helycsere a 486-sal, így mi a helyzet?

Üdv: Csaba

(#37) Rusy válasza pojakcs (#36) üzenetére


Rusy
tag

Szerintem is. Talán Mulder és Scully majd egyszer kibogozza.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.