Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v kerdes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bocs az ekezetek hianya miatt.
Kerdesem a kovetkezo: van egy Asus A7V kt133 (nem A)
alaplapom 120 as FSB vel a procim 100*7,5 os duron tokeletesen fut, de efole hiaba teszem a biosban az FSBt, sipol az alaplap es nem indul el, nyilvan azert mert nem bir tobbet (a kt133a chipsetesek asszem birnak 133MHZt), biosfrissites esetleg segitene a probleman, es mukodne az alaplapom 133MHZ FSB vel? es ha mukodne 133 on az alaplap, a 750 es duronom kibir(hat)na 7,5*133MHZt?
Elore is koszsonom a valaszt

(#2) emvy válasza joysefke (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyit sípol? a PCI mekkora sebességen fut?

while (!sleep) sheep++;

(#3) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az alaplap kezikonyveben nem emlitik hogy nem bir 133 at, de azt sem emlitik, hogy birnia kene, a jumperes beallitasnal (lehet biosbol is allitani fsb t MHZnkent) melleirtak hogy melyik FSB hez mekkora PCI tartozik 117MHZ nel majdnem 40MHZ a PCI, DE van egy 133MHZs jumperbeallitas, es ott a PCI mar megint csak 33MHZ (szal szerintem ~117 folott mar 4 el osztjak az FSBt es nem 3 al)...
most hirtelen nemtom hanyat sipol, de el nem indul, resetet hiaba nyomom, powergombot keell 5 secig nyomni akkor kapcsol csak ki...

(#4) emvy válasza joysefke (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

133kor vált csak a PCI vissza, és az a gyanúm, nálad most ez a gond, a sípolás miatt.

while (!sleep) sheep++;

(#5) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tehat BIOS frissitessel el lehetne erni a 133FSBt?
mert ugye akkor a PCI es az AGP is mar pont jo erteken fog futni...
a RAM om termeszetesen birja a 133 at es szinkronban menne a CPU val
szal a kerdes az hogy er valamit a biosfrissites?

(#6) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mert nem szeretnek ugy Biost frissiteni, hogy nem vagyok benne biztos, hogy egyaltalan megold valamit....
Velemenyeket varok...

(#7) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy nem egésze esett le, amit Emvy próbált veled megértetni. Arról van szó (szerintem), hogy amikor nyomod felfele az fsb-t, akkor valamelyik eszköz nem bírja. Mert ugye az fsb-től nem csak a proci sebessége nő, hanem a pci busz, agp busz, ram stb. sebessége. Ha bármelyik ezek közül nem bírja, akkor a renccer szűk keresztmetszeteként ő fogja meghatározni a tunningolhatóságot. Amúgy volt itt egy cikk a tunningolásról: [L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=92[/L] Olvasd el, hátha ebből leesik valami.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hi
Lehet, hogy rosszul gondolom, (ami nem valoszinutlen, hiszen a forumozok kozul en ertek legkevesbe a temahoz, es pont ezert fordultam ide...)
de 100MHZ as FSB nel a PCI 33MHZ mert 3 al lesz leosztva az FSB,
120MHZ as FSBnel a PCI 40MHZ mert 3 al lesz leosztva az FSB,
133MHZ es FSBnel a PCI 33MHZ mert 3 helyett mar 4 el lesz leosztva az FSB
(en igy gondolom...)
Valoban elofordulhat hogy van PCI-s eszkozom ami nem szereti a magas frekit
(TV tuner Halokartya) amit 120 as FSB nel kap, de 133 as FSB nel a PCI is visszaalna 33ra es ismet szep es jo lenne minden, de ehhez az kene (szerintem)
hogy a proci egyuttmukodjon es 7,5*133 on mukodjon, es ezenkivul az alaplap eloallitsa a 133MHZt (ha ezt nem teszi meg akkor folosleges egyaltalan beszelni tuningrol) Nos nekem Via kt133 (nem kt133a) chipsetem van, ami nem igazan tamogatja a 133FSBt (a gyarto nem jelenti ki kategorikusan hogy nem birja, azt se hogy igen, csak annyit hogy megy 100folott is)
A kerdesem az lenne hogy BIOS frissites esetleg segitene e az alaplapnak a 133FSB eloallitasaban ?
Valaszotokat elore is koszonom...

(#9) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

cikket elolvastam, a nagy reszevel tisztaban voltam, de tartalmazott ujdonsagokat is..

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v kerdes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.