Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GBX


GBX
aktív tag

Sziasztok.
Van nekem egy Asus a7v8x Deluxe lapom és már vagy fél éves, és mostanában azt veszem észre, hogy ha fut (mindig fut nálam) a asus probe alaplap monitor akkor a következő történik:

Ha vmi játékkal játszok , erősen hw és vga nyúzó játékkal akkor néha az Asus probe azt regisztrálja a háttérben hogy az egyik hűtőventi (egy 8cm-es) fordulatszáma leesik kb 500rpm (közben egy másik meg kb ugyanennyit ugrik felfelé) alá (<<1mp) aztán meg visszaáll normális fordulatszámra.

Megfigyeltem, hogy ilyenkor a feszültségek közül talán (nem emléxem) a 12V vagy a Core 3.3 ingadozik,

Enermax 465W tápom van, az alaplapi venik(amikat tudok monitorozni):
CPU - Spire Falconrock2
Ház - ModeCom
Táp - beépített 10 cm es.

CPU AMD2600+
VGA Ati 9700Pro

Szóval miért van ez?

Help:)

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#2) GBX


GBX
aktív tag

Köszönöm, hogy lecseréltétek a címet. Így már biztosan egyértelmű:DD

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#3) TitiRii


TitiRii
senior tag

asusokban van egy olyan hogy q fan technologi
(a7v333 tol kezdve)
ami anyit takar hogy a höfok fögvényében változtatja a ventik fordulatszmámát
biosban lehet álítani milyen mértékben
eddig stabilan müködni csak nforc2 es asus lapokon és enél ujabaknál láttam
a7v333 és a7v8x eken töbnyire csak bugzot,és vagy roszul mért az asuspcprob vagy a venti produkált ingadozó fordulatot

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) GBX


GBX
aktív tag

Az OK hogy be van kapcsolva a QFAN, ami optimalizálja a fordulatszámokat a hőm. függvényében, DE ha az egyik veni fordszáma leesik, akkor logikus hogy egy másikat fel kell pörgetni hogy elérjük uazon hűtést,
Engem az aggaszt, hogy vmi miatt leesik, és az a feszingadozás sem hagy nyugodni.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#6) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Nekem a TUSL-2C-n az ASUSPPOB olyat csinál hogy visít miszerint a CPU venti fordulatszáma 0 egy pár másodpercre de nem fokozatosan megy le hanem mintha megszakadna...Szerintem a Bios vagy az SMBus hibázik.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#7) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Nekem a TUSL-2C-n az ASUSPPOB olyat csinál hogy visít miszerint a CPU venti fordulatszáma 0 egy pár másodpercre de nem fokozatosan megy le hanem mintha megszakadna...Szerintem a Bios vagy az SMBus hibázik.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#8) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

hogy mér kettőt küldött el?

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#9) Deadexpert válasza GBX (#1) üzenetére


Deadexpert
tag

Szerintem is az ASUSprobe lesz a hibás. Próbáld ki a Speedfan-t. Ha azzal is észleled a jelenséget, akkor kezdj aggódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.