Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v8x award bios csipogás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kzsolti


kzsolti
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
A7V8X alaplapon bootoláskor az AWARD bios -egy hosszú egy rövid- csipogással jelez, ha jól tudom; ez elvileg memóriaproblémára utal. Két modullal is próbáltam az első két memóriafoglalatban (256MB - SAMSUNG DDR333 illetve ''noname'' kiterített földgömmbbel márkajelzett SAMSUNG csipekkel szerelt DDR333) a csipogás mégsem szűnik meg. Semmi nincs felhúzva a gép nem fagyogat, de a csipogás nem hagy nyugodni. Van valakinek ötlete?

''Semmi sem az, aminek látszik... Vagy mégis?''

(#2) g.j válasza kzsolti (#1) üzenetére


g.j
tag

Van egy táblázatom, az azt mondja, hogy alaplaphiba.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#3) kzsolti válasza g.j (#2) üzenetére


kzsolti
csendes tag

Nem tudod valahogy elküldeni a táblázatodat, sajnos a neten nem találtam olyat amiben ez a hibaleírás szerepel.

''Semmi sem az, aminek látszik... Vagy mégis?''

(#4) g.j válasza kzsolti (#3) üzenetére


g.j
tag

Mail ment.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#5) kzsolti válasza g.j (#4) üzenetére


kzsolti
csendes tag

Köszi a segítséget! Megkaptam a mailt.
Üdv!

''Semmi sem az, aminek látszik... Vagy mégis?''

(#6) g.j válasza kzsolti (#5) üzenetére


g.j
tag

Nincs mit. Örülök, ha segítettem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#7) dtibi


dtibi
csendes tag

Üdv!
Nekem is hasonló problémám van (ugyanilyen alaplapom van, és nekem is csipog induláskor egy hosszút és egy rövidet). Mit jelentenek? Tudna valaki segíteni?
Előre is köszi.

(#8) zsborbas válasza dtibi (#7) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Szerintem pedig nem hiba. Nekem is ilyen lapom van, a gold változat. Nekem is csipog induláskor. Próba képpen bekapcsoltam a post reportert, és semmi hibát nem jelez, ebből következik ez csak valami jelzés, hogy elindult a gép. Egyébként hibajelzésnél nem csak ilyen igen rövideket csipog, hanem sokkal hosszabban 'csippant' még a rövid jelnél is. Teszteket futtattam, memóriát is, meg sok minden mást is megnéztem és sehol semmi probléma nem jött elő. Szerintem - már elnézést a szóért - 'vaklárma' az egész. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#9) dtibi válasza zsborbas (#8) üzenetére


dtibi
csendes tag

Köszi a megnyugtató választ.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v8x award bios csipogás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.