Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) @gamer@


@gamer@
csendes tag

Hi! Feltettem az új 1014 beta 002 biost...Asus Update progi segitségével...Azóta újraindul a gépem félóránként. Letöltöm az 1013-ast és nem engedi felrakni az ASUS update. Amikor fel akarom a rakni a tökéletesen jó 1013-ast akkor az asus update progi azt irja hogy:
''Warning! The date of Bios image is later than current one, please flash the BIOS using ASUS DOS Utility if you still want do this''

Kérlek segitsetek! Hogy tudnám visszarakni az 1013-as Biost?

Nagyon-nagy sz@rba vagyok..már bánom hogy felraktam ezt az uj 1014-est...

(#2) @gamer@


@gamer@
csendes tag

A szüleim gépe az amit sikeresen hazavágtam...Segitsetek minél elöbb mert óriási galibát csináltam...totál idegbeteg vagyok..

(#3) Csepy válasza @gamer@ (#1) üzenetére


Csepy
senior tag

Hát ne a Windows-os progival csináld, hanem kiírod a bios filet (kitömörítve) egy Floppy-ra és bootkor Flpooyról botolsz és azt flash-eled rá a lapra. Így menni fog!!!


Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#4) eziskamu válasza @gamer@ (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Ezért nem kell béta bioszt (még fejlesztés alatt lévő) felrakni, csak ha nagyon vagány vagy.
Amúgy írja a progi a megoldást. Csinálsz egy rendszerlemezt (dos boot lemezt) (ha már van akkor tötöld róla, vagy nevezd át az autoexec.bat és a config.sys állományokat ha vannak, fontos!!! ), rárakod az Asus oldaláról a dosos flashelő progit és a bioszt, felmásolod a floppira és bebootolsz róla, és beütöd (a nevet helyettesítsd) flashprogi.exe bios.valami és megcsinálja .
Példa:mondjuk awdflash.exe a neve a proginak és 13.bin a biosz fájl akkor: awdflash 13.bin
ha nem találná a fájlt, hagyd le a kiterjesztést, jelen esetben a .bin-t.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5) @gamer@


@gamer@
csendes tag

köszi a tanácsokat de 2 hete szart be a floppymeghajtom...

(#6) ollie válasza @gamer@ (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

akkor szerezz egyet

***

(#7) @gamer@ válasza eziskamu (#4) üzenetére


@gamer@
csendes tag

ez nekem magas....eléggé láma vagyok...életembe most frissítettem elöször biost..azt se tudom mi mi, az az asus update eléggé eccerü progi volt..fenébe de nagy marha vok

(#8) eziskamu válasza @gamer@ (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet cd-re is. De kellnene valahogy egy floppy kép fájlt szerezni amit a nero-val kiirnál. Amúgy milyen partíciód van?

(#9) ollie válasza @gamer@ (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor kérj meg egy havert, aki ért hozzá, és tud magával hozni egy floppy drive-ot. Ja és legközelebb felejtsd el a bios frissítést.

***

(#10) eziskamu válasza @gamer@ (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Bocs, de ha már a boot floppynál elakadsz akkor sikítva hívjál segítséget. Amúgy ha azt írom hogy rendszerlemez, akkor jobban érted?

[Szerkesztve]

(#11) eziskamu válasza eziskamu (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Amúgy lehet hogy egy két dolgot rosszul fogalmaztam, de megpróbáltam elég részletes lenni, amúgy most már lépek, mert 7 van és modemen lógok.

(#12) @gamer@


@gamer@
csendes tag

köszi a segitséget!

(#13) zsborbas válasza @gamer@ (#12) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Mielőtt bármit is elkövetnél. Menj be a BIOSba és ''load bios defaults''.
Ezt nem árt megcsinálni BIOS frissítés után. És lehetőleg ne windows alól frissítsd, mert már elég sokat hallottam hogy elszállt a frissítés közben a gép.
Ha ezekután sem megy rendesen, akkor flasheld vissza a régebbit, de DOS-ból.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.