Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy furcsa problémám!
A gépem 1-3 nap alatt hazavágja a vinyókat (Samsung vinyó)! Eddig 5-öt nem egész 1 hónap alatt. Volt cserélve a táp. Jelenleg: 300W-os Chieftec. Nem elfüstöli a vinyót, hanem egyszerűen, ha be van dugva a vinyó a gépbe, akkor nem lehet elindítani a gépet. Ha valaki tud, akkor legyen szíves segítsen! please!
Lehet h az alaplappal van gond? Már csak erre tudok gondolni.

Konfig: ASUS A7V880
AMD AthlonXP 1900+
512 Mb Kingston pc3200cl3
Sapphire Radeon9600XT 128Mb
Chieftec 300W
(Hátha segít valakinek a konfig.)
Valakinek volt már hasonló problémája?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#2) zso73 válasza geree@bl (#1) üzenetére


zso73
veterán

A winyón a csatlakozó nincs elgörbülve? Pöckös a csatlakozója az IDE kábelnek? Megfelelően van bedugva az IDE kábel? 1-es láb,1-es drót /piros/? A táp csati beér rendesen? Felpörög a winyó? Mérd meg az alján a feszeket, ha tudod a csatinál, a winyón!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Nincs elgörbülve. Rendesen van bedugva. Szervízben is volt, és ott sem tudták mi a baja! :(
Minden rendben megy 1-3 napig, és utánna egyszer csak nem lehet bekapcsolni a gépet. De akkor sem füstöl el, meg semmi külsérelmi nyom nem látszik.

[Szerkesztve]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#4) God Vazzeg válasza geree@bl (#3) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vinyók rosszak? Mit mondtak a szervízben? Ide kábel csere? Bios update?

(#5) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Volt már bios frissítés is, de semmi nem változott. A szervízbe meg annyit mondtak h nem tudják mi lehet a baja, mert ők először a tápra gyanakodtak, azt meg kicseréltem már. Utoljára , amikor elhoztam azt is mondták h lehet h az alaplap nem jó, ezért írtam ide, hogy hátha valakinek volt már hasonló problémája, és tud segíteni. 5 új smasung vinyó meg kizárt h rossz, nem? :DDD

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#6) God Vazzeg válasza geree@bl (#5) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Úgy értettem hogy amikor kivetted a gépedből másik gépben nézted? Ott is rosszak voltak? Mondjuk 5 vinyó az tényleg sarkos már :U Garis még a lap? Mert akkor vidd vissza! Mondjuk a tápra én is gyanakodnék :F

(#7) wassermann


wassermann
addikt

Nekem több mint fél éve ilyen lapom van, teljesen használható.
Szerintem sajnos egy selejtet fogtál ki, ez előfordul - Cseréltesdd ki!!!

(#8) geree@bl válasza wassermann (#7) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Probáltam utánna a vinyókat másik gépben is, meg szervízben is próbálták utánna, de nem ment nekik sem, Azt mondták lezárt valami elektronikát, és azért nem megy valószínűleg. :F
Még annyi, hogy palomino processzort támogat az a7v880-as? Mert így konkrétan nem találtam meg sehol sem.
Ja, és köszi h segítetek! :R :DD

[Szerkesztve]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#9) wassermann


wassermann
addikt

Most épp nem találom a kézikönyvet, de valószínűleg kezeli - mivel a Palomino teljesen szabványos SocketA-s proci 133-as FSB-vel. Legfeljebb a 133-at kézzel kell a BIOS-ban beállítani.

(#10) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Igen, ezért kérdeztem, mert nem tudtam, hogy miért kell kézzel állítani az fsb-t. Alapból 100-as fsbt rak be, és nem tudtam h ez lehet-e valami hiba forrássa? :F

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#11) wassermann


wassermann
addikt

Ez semmi problémát nem okozhat. A procik nincsenek közvetlen kapcsolatban a vinyóval!
A BIOS-t meg azért kell kézzel beállítanod, mert a régi proci azonosítóját nem érti a BIOS, de attól még az is SocketA. (Ha pl. Janus Pannonius beszélne hozzád ómagyarul te se értenéd... de ettől még ugyanolyan ember)

(#12) God Vazzeg válasza geree@bl (#10) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vizesembernek igaza van.

1. kezeli a palot simán
2. semmi köze a procinak a vinyóhoz.

Vagy a táp a szar vagy a lap. Ha kizárod az egyiket akkor a másik a szar. Ennyi ;)

(#13) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Köszi! :R De azért furcsa, mert Asrock-ról váltottam Asus-ra h az majd gyorsabb lesz, meg jobb, erre nem bírja egyáltalán, és még a vinyókat is tönkreteszi. Na mind1, ma visszaviszem, és majd szólok h mi lett az eredmény, ok?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#14) wassermann


wassermann
addikt

A jobbra váltás - ha eltekintünk attól, hogy véletlenül egy selejtet fogtál ki - egyébként teljesült volna!

(#15) zso73 válasza geree@bl (#13) üzenetére


zso73
veterán

Az Asrock is Asus!!! :C Csak nem adja hozzá a nevét! A minősége se annyival rosszabb! /szerintem!/

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#16) geree@bl


geree@bl
aktív tag

majd elválik nemsokára, még nem vittem el, de délután lemegyek, 1 óra után nemsokkal. Asrock-kal nem volt ennyi bajom, mint ezzel, de szerintem is jobb lesz, majd ha végre kapok egy normálisat! :D

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#17) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Na elvittem, most meg várhatok rá heteket! :O Nem tud valaki valami olcsó alaplapot addig? A lényeg, hogy legyn rajt 8x-os Agp, Usb, 400Mhz-es memóriát támogassa, és el tudja vezérlni a 80Gb-os vinyót! Nem muszály, hogy új cucc legyen! Kösz

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#18) geree@bl


geree@bl
aktív tag

up!!

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#19) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Senki nem tud segíteni?? :F

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#20) Waterman válasza geree@bl (#19) üzenetére


Waterman
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.