Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v133 - xp1600+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sotho


Sotho
őstag

Van egy a7v133 lapom ami bios frissítés után is keményen fagy athlon xp-vel, a memtest 86 több 10000 hibát talál fsb től ramfrekitől függetlenül.
Ugyanez a lap,ram,bios egy duronnal hibátlanul működik.
Ha valakinek ilyen lapja van xp procival és jól megy legyszi írja már meg melyik bios használja. Egyéb hasznos hozzászólást is szivesen várok.
Kösz.

(#2) Sotho


Sotho
őstag

melyik bios = melyik BIOS-t

(#3) Pala válasza Sotho (#2) üzenetére


Pala
veterán

Tipp: ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik Athlon XP-vel is. Ha azzal is fagy, akkor maradj a Duronnál.

(#4) CsendPenge válasza Sotho (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

És a duron procival is nézted a ramot? Esetleg próbáltad valahogy tesztelni a procit magát? Másik lapban? Nekem alapból az a leggyanúsabb, hogy a memtest egy halom hibát talál. Ja, bios ugye nem valamilyen beta verzió?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) Den válasza CsendPenge (#4) üzenetére


Den
veterán

Szerintem a memória a ludas. A duronnal azért nem problémázik, mert az csak 100 Mhz-es fsb-t használ szemben az athlon 133-as fsb-jével. 100-at még bír a ram, 133-at már nem.



www.simson4t.hu

(#6) hman válasza Sotho (#1) üzenetére


hman
csendes tag

Nálam ugyanez a probléma merült fel (Asus A7V133 + XP 1600+, Bios rev 1009), azzal a különbséggel hogy 100 Mhz-en stabil a rencer, viszont bármilyen más magasabb frekevencián fagy. A RAM-ra gyanakszom, bár már 3 különböző noname 133-as RAM modul volt benne, kisebb-nagyobb időközökkel mindegyiknél fagyás volt

...

(#7) Sotho


Sotho
őstag

Kipróbáltam a 1007, 1009, 1010bétát és ez utóbbi a legjobb.
azonkívül megnéztem, hogy különböző fsb-knél mennyi hibát csinál.
memtest 86 v3.0 használtam
FSB Hibák száma
90- 4
95- 25800
115- 305000
125- 1484905
135- 1006000
145- 425000
150- 373000

Az összes esetben az 5. tesztnél mindíg ugyanott (98%)
de a teszt végigmegy.
Amikor durcival használtam a ram 133-on ment .(winbond)
A windows megy meg sok progi is de a 3dmarkok elbuknak.
Furi de a rendszer 150fsb-nél a legstabilabb. mármint a winfos. :)
Asszem letesztelem a haver gépében is a procit.

(#8) hman válasza Sotho (#7) üzenetére


hman
csendes tag

Úgy tűnik megtaláltam a hiba okát, a proci feszültségét 1.85 V-ra emelve stabil lett minden. Erre eddig nem is gondoltam, hiszen a procit eddig az előírt 10.5x133 (1.75 V) felett meg se próbáltam hajtani. Ebből viszont vagy az következik hogy rossz a proci, vagy hamisat adtak el átszitázva, ami valójában nem 1600+

...

(#9) Den válasza Sotho (#7) üzenetére


Den
veterán

Valszeg az a gond hogy az a fajta memória művelet ahol a memtest hibát talál, csak azoknál a progiknál van ahol a géped fagy.

tuti a memória rossz.

www.simson4t.hu

(#10) Sotho válasza hman (#8) üzenetére


Sotho
őstag

Hatezz eszembe sem jutott.
Na ha hazaérek felnyomom a feszt mint állat.
Egyébként azt nem mondtam de pl. a 1007 es biossal a memtest 86 4. tesztjében is hibázott.
Egyébként az a7v133 úgy jött ki hogy a ramfeszkó 3.56 volt default miközben a manuálban meg az van leirva jobb ha 3.30v on járatjuk.
Szerintem nem árt ha a core feszt meg az fsbt és a ramfeszt is jumperrel belövöd az alaplapon . En is ezt tettem aminek az lett az eredménye hogy normálisan indul. :) de biosbol ennek ellenére szabadon állitható az fsb. Bar lehet ez csak nálam van igy.
To Den : igazad van le kell tesztelni a ramot is.
Lehet, hogy a tesztelgetés közben az is elba***dott :)

(#11) hman válasza Sotho (#10) üzenetére


hman
csendes tag

Két napig ment a proci 1.85 V-on, majd visszavettem 1.75-re. Most lényegesen stabilabb mint az első napokban, 8 óra alatt csak egyszer sikerült megfektetni 133 MHz-en. Érdekes jelenség, minta ''bejáratós'' lenne a rencer, alaplap, CPU teljesen újan került hozzám

...

(#12) Mascot


Mascot
csendes tag

Végre egy csomó yo ember. Üdv!
Ugyilyen alaplapom van skérdeném, hogy mekkora XP-ig üzemel ''biztonsággal''?

Sakkozni boxolókkal, boxolni sakkozókkal szeretek.

(#13) Sotho válasza Mascot (#12) üzenetére


Sotho
őstag

Ha sikerül egyáltalán biztonságosan beüzemelni és stabilan hajtani, akkor szerintem 2200+ ig bezárólag.

(#14) Sotho válasza hman (#11) üzenetére


Sotho
őstag

Ja nem is lene rossz egy önfejlesztő bios ,folyamatosan finomhangolná a hardvert amig jó nem lesz. :))

(#15) Mascot válasza Sotho (#13) üzenetére


Mascot
csendes tag

2200-as XP.... az olyan 1.8GHz környékén van. Asszem gef2mx400-nak a gépemben gyöngyözne a homloka rendesen. Köszi a tippet.

Sakkozni boxolókkal, boxolni sakkozókkal szeretek.

(#16) hman válasza Sotho (#14) üzenetére


hman
csendes tag

Végre minden probléma megoldódott a konfiggal, végül egy speciálisan módosított 1009-es expert bios (http://www.braziliantech.com) segített a chipset behangolásában. Nincs több crc hiba és váratlan lefagyás, de elég érdekes hogy ezt egyetlen gyári bios-al sem tudtam elérni, valszeg egy speciális 686B szériából származó lapot fogtam ki, bár ez a hiba is kiküszöbölhető

...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v133 - xp1600+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.