Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7n8x - nincs hang? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lúzer


lúzer
veterán

Sziasztok!

kaptam egy ilyen alaplapot, de nincs rajta hang.
külön hangkártyával szól.
driverek fenn vannak, windows felismeri.
minden jónak tűnik csak nem szól.
nincs valakinek tippje?

és még valami:
ha 2 ramot használok, mindegy melyikbe teszem a dual vezérléshez?
vagy a két kékbe kell?

köszönöm ha valaki tud segíteni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2) LordX válasza lúzer (#1) üzenetére


LordX
veterán

A7N8X-X, A7N8X, A7N8X Deluxe, vagy A7N8X-E Deluxe az alaplap?

(#3) beers válasza lúzer (#1) üzenetére


beers
addikt

Az 1-3 vagy a 2-4-es slotba kell aramor rakni,hogy dual legyen!
(egyforma színűek)

M&N

(#4) lúzer válasza LordX (#2) üzenetére


lúzer
veterán

A7n8x

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5) LordX válasza lúzer (#4) üzenetére


LordX
veterán

A hangkártya drivert próbálj meg letölteni a Realtek honlapjáról. Az nVidia drivere nem éppen a legjobb nem-SoundStorm hangkeltőkhöz..

Meg ilyeneket nézz meg, hogy nincs lenémítva a hang, jó lyukba dugtad-e a drótot, ilyesmi.

Jah még valami: Ugye nem Win2003 Server van fent?

(#6) Ketama válasza lúzer (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Biosban engedélyezve van az integrált hangkártya?
Egyébként a gyári nvidia driver-el is kell szólnia.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#7) Joee


Joee
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van. Egy hiba volt csak vele, hogy nem tudtam bekapcsolni a dolbyt rajta, mivel ez a kedves Asus elfelejtett mellékelni egy programocskát, az Nvidia Mixert. Hát letüötöttem és most már van térhangzásom.
Egyébként nálad valószínüleg a Biosban le van tiltva a hang. Auto -ra kell állítani.

Joee

(#8) Lord Zero


Lord Zero
addikt

csak egy aprócska vélemény (azontúl, h amint elmondták, nézd meg a biosban és engedélyezd): sajna az asus lapoknak nem valami csúcsminőségű a hangkártyájuk, mondhatni egy sb128 is ráver (az enyémre mindenképp, igaz az -x)

nem, mindegy

(#9) Corey


Corey
csendes tag

Alaplapom sima a7n8x. Most nálam is ilyen gond fordult elő.. épp frissiteni akartam nforce drivert, 4.27-re, ami meg is történt, csakhogy ujraindulás utan nem volt hang. mondom ez érdekes.. uninstallaltam a drivert, és vissza megjött a hang, tehát nforce driver nélkül volt hang.. erre visszarakom a régebbi, 3.13-as drivert, ami eddig is volt.. és ekkor sem lett hang!!! mi lehet a gond??

azóta találtam egyfajta megoldást, az uj 4.27es drivernél ki lehet választani hogy mely összetevőket akarjuk telepiteni. az audio driverek kivételével MINDENT felraktam, és lett hang, jó maradt.. de ezt akkorsem értem, egyik pillanatban volt hang, egy frissités utan meg elment, és a régebbi visszarakása után sem volt.. vki érti mi van itt? vki mondhatna egy megoldást..

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7n8x - nincs hang? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.