Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7n8x kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lupi


Lupi
csendes tag

A segítségeteket kérném.
nemrég vettem egy sima A7n8X -es alaplapot. Sajnos azt tapasztaltam hogy a déli híd amin ugye nincs hűtőborda feltűnő mértékben melegszik. Telefonáltam a Mistral szervízbe és mondtam hogy mi a probléma, mire ők azt válaszolták, hogy ez a nf chipszetnek köszönhető. Ezt én nem igazán hiszem mert akkor gyárilag lenne hűtve. A tv kártyám is sokkal jobban melegszik mint a másik alaplapomban MSI KT3. Szóval ha van valakinek ilyen lapja írja meg hogy mi a tapasztalata a melegedéssel kapcsolatban
előre is kösz

Lupi

(#2) Turmoil válasza Lupi (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Amig stabilan megy a gép, hajtsad rendesen, könnyen lehet, hogy nincs semmi baj. Ha mégis (nem működik a lap), akkor vidd csak vissza.
(A szervizes talán az északi hídra gondolt, azon van hűtés.)

És nem mondok semmit arra a cégre, ahol vetted.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) Lupi


Lupi
csendes tag

Hát igen stabilnak stabil csak az a gondom hogy volt benne egy PWR-es digi TV kártya ami egy nap után szaggatni kezdet mikor csak simán néztem na mondom biztos elromlott, hát van ilyen vettem egy PCTV kártyát de ez is nagyon melegszik sőt volt egy maxtor vinyó 80gb a reckben ami színtén nagyon melegedett. Szerencsére ezt visszavittem a visionba és most van szervízben. íszóval tulajdonképpen minden működik csak minden kurvára melegszik. Természetesen ezt is elmondtam a szervizesnek mire azt mondta, hogy a reckbe nem kell ilyen nagy vinyót rakni. Mondom neki hogy a másik gépben a fiaméban nincs semmi baja. stb. Csak azért fordulok hozzátok mert Ő azt mond amit akar és én nem tudom bizonyítíni hogy másik ilyen alaplapban ninsc ilyen probléma. Természetesen kétszer is kihangsúlyoztam hogy nem az északi hanem a déli hídról van szó. A céget méltatva teljesen igazad van csak azt nem tudom hogy milyen forumon léphetek fel ellenük mivel cégre vettem és igy a fogyasztóvédelmi felügyelet nem foglalkozik vele, amivel persze nagyon is tisztában vannak.. :(

(#4) Turmoil válasza Lupi (#3) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mekkorák a feszültségek? Minimális konfiggal indulva milyen feszűltségértékeket jelez a lap (BIOS, vagy MBM, vagy...)? Lehet, hogy hibás a feszültség-szabályozók egyike-másika. Ha azok normálisak, akkor passz, ha túl magasak, akkor tuti csere.
Csakhát Mistral, nem lesz könnyű...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#5) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Elég furcsa hibajelenség. A pci busz több feszt kap? Meg az agp is? Na, de a vinyó ha több feszt kap, nem fekszik meg? Azért az érzékeny dolog nagyon. Én is a feszszabályzó hibájára gondolok. Mistral...

(#6) Lupi


Lupi
csendes tag

Kösz a hozzászolasokat. Azert nem irtam mert, most ertem haza es most tudtam megnezni a feszultsegeket.
Nos hat a feszültségek:
1,68V
3,32V
4,94V
12,48V
Ezek igy sorban jonnek a biosban.
Egyebkent 1 vinyo tonkrement. Az is melegedett NAGYON. Elvittek de valoszinuleg csere lesz...
Meg jo hogy nem mistralos a vinyo ;]

(#7) Turmoil válasza Lupi (#6) üzenetére


Turmoil
senior tag

Táp típusa?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#8) Lupi


Lupi
csendes tag

Azona 400W (p4) de ezzel ment a regi lap is. es semmi gaz nem volt.

(#9) Lupi


Lupi
csendes tag

Kb olyan meleg most is a híd hogy kb 5 masopercig tudod rajtatartani a kezed, a mellette levo ic is forro... gyanus....

(#10) Ploszi


Ploszi
senior tag

az enyém olyan 8 másodperces :), de már müködik 1 hónapja gond nélkül :DD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) Lupi


Lupi
csendes tag

Nem az a bajom hogy meleg a híd hanem hogy szépen sorba kimennek a kártyáim
na nem úgy hírtelen hanem mondjuk éppen amikor lejár a gari :)
Egyébként már szereztem én is egy hűtőbordát de még nem akarom rárakni mert ezek a Mistrálnál nagyon szemetek...
Lehet hogy egyszer csak elismerik,hogy hibás...de az addig tönkrement cuccokat ki fogja megfizetni...???

Csak arra lennék kiváncsi,hogy csak az ASUS-nál ilyen meleg az Nf2 vagy a többi ilyen alaplapnál is.

(#12) sirály12


sirály12
őstag

Bevallom még eddig nem néztem meg a hőfokát, de most megtettem, hát nem is toom, melegnek elég meleg. Lehet én is teszek rá egy bordát. De nekem nem produkált ien dolgokat. Esetleg egy ötlet: (nem ismerem a lapodat pontosan) a biosodban lehet nézni és állítani a buszfrekiket? mert ha igen akkor nézd meg meik mennyi és lehet meglessz a hiba oka. Én már találkoztam irreálisan nagy buszfrekivel közlekedő lappal, és az is ien hibákat produkált.
Vagy esetleg nincs valamien venti rákötve a lapra? (a procihűtőén kívül?) Mert ez is lehet hibaok. Láttam már rossz venti miatt elszállt lapokat.
Egyenlőre más ötletem nincs.
Sok szerencsét.
Üdv.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#13) TitiRii


TitiRii
senior tag

nekem a7n8x delux van
most bogarat ültettetek a fülembe
migyárt megtapogatom mi milyen meleg, szvsz a vinyo vga sőt a cpu is hüvösebb mint az abit lapokban voltak(2.0 palmolino és nem éri el a 42 fokot terhelve se. másik lapban 45 volt defaultban)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#14) TitiRii


TitiRii
senior tag

ja nekem is meleg a déli hid, nem ép palacsinta sütő de pl egy via déli hidhoz képest forro
de a többi nem(északi hid amin még cooler sincs csak borda, cpu borda hideg vinyo langyos vga langyos

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) Lupi


Lupi
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.
Egyébként nincs másik venti.
Még arra lennék kiváncsi,hogy más típusú alaplapokban is ennyire melegszik e a déli híd, mert ezt pl. egyik tesztben sem olvastam. Mondjuk az ASUS -ra írják hogy a leggyorsabb, de az árához képest elég fapados. (kivétel a Deluxe de az meg jóval drágább).
Az északi híddal nekem sincs gondom az szinte hideg.
A proci meg 45 48 de ez a hűtő miatt is lehet 2000XP Titan TTC-D5T AMD.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7n8x kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.